Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...
 Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 

Hellp

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
:confuzzled: Buna la totii sunt noua pe site si nu stiu unde sa apelez. Am o problema legata de yahoo. Un ''prieten'' are un program  care ma conecteaza si ma deconecteaza tot timpul de la yahoo si i-am dat ignore dar degeaba . pot sa discut cu cineva care se pricepe .

Multumesc

#2
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Scaneaza virusi si spyware calculatorul.

Poti sa folosesti si niste scanari online.
http://www.pandasoft...n_principal.htm
http://housecall.tre.../start_corp.asp
http://www.bitdefend...m/scan8/ie.html
http://www.kaspersky.com/scanforvirus

Eventual instaleaza si un firewall.

#3
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

HellRaiser, on Jun 25 2005, 12:14, said:

Scaneaza virusi si spyware calculatorul.

Poti sa folosesti si niste scanari online.
http://www.pandasoft...n_principal.htm
http://housecall.tre.../start_corp.asp
http://www.bitdefend...m/scan8/ie.html
http://www.kaspersky.com/scanforvirus

Eventual instaleaza si un firewall.

<{POST_SNAPBACK}>

Am scanat pc si nu a gasit nici un virus si am si firewall  ...programul despre care vorbesc se numsete got-you-V3- ........... e un program in care pui ID  persoanei si poti sa il deconectezi sau sa il blochezi .....am schimbat Id dar as vrea sa stiu cum il fac sa nu se mai joace asa cu mine

#4
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
despre protectia pe yahoo messenger s-a mai discutat.pe scurt o solutie ar fi IMsecure Pro de la ZoneLabs, iar alta este sa folosesti YMtunnel Pro.sunt destule topicuri depre yahoo messenger uita-te si la ele pentru solutii mai detaliate.(vezi la software).pentru ytunnel pro este si o varianta free din cate stiu eu, ytunnel basic.din cate am vazut acum si imsecure are o varianta free.

Edited by se7enports, 25 June 2005 - 12:45.


#5
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

se7enports, on Jun 25 2005, 12:39, said:

despre protectia pe yahoo messenger s-a mai discutat.pe scurt o solutie ar fi IMsecure Pro de la ZoneLabs, iar alta este sa folosesti YMtunnel Pro.sunt destule topicuri depre yahoo messenger uita-te si la ele pentru solutii mai detaliate.(vezi la software).pentru ytunnel pro este si o varianta free din cate stiu eu, ytunnel basic.

<{POST_SNAPBACK}>

free mu se gaseste   pe net ?

#6
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
nu inteleg ce sa se gaseasca?

#7
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
free nu se gaseste pe net? :)
ba da in dreapta e un link cu trial version.

#8
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

raiiar, on Jun 25 2005, 12:53, said:

free nu se gaseste pe net? :)
ba da in dreapta e un link cu trial version.

<{POST_SNAPBACK}>

Sa inteleg ca acest program de protectie nu o sa mai poata sa ma booteze?

#9
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
amble programe au versiuni free. nu cred ca o sa mi poata sa te booteze.

#10
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
sau foloseste unul din programele mici de anti-boot pe care le-am atasat. s-ar putea sa fie indeajuns.
Attached File  Anti_Booter.zip   16.78K   34 downloadsAttached File  Anti_booterv3.zip   45.03K   54 downloadsAttached File  AnswerPro1.zip   14.64K   39 downloadshment]
nu garantez ca o sa-ti rezolve problema da le-ai putea incerca.

#11
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

se7enports, on Jun 25 2005, 13:23, said:

sau foloseste unul din programele mici de anti-boot pe care le-am atasat. s-ar putea sa fie indeajuns.
Attachment attachmentAttachment attachmentAttached File  AnswerPro1.zip   14.64K   39 downloadshment]
nu garantez ca o sa-ti rezolve problema da le-ai putea incerca.

<{POST_SNAPBACK}>



Mersi mult de tot ......am instalat si Imsecure  si un anti_booter
Legat de acest anti_booter  ce fac il deschid si il las deschis atat?
l-am facut minimize si  l-am lasat deschis
Doar atat trebuie sa fac? :rolleyes:
Mersi mult pentru ajutor

#12
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
da anti booter il activezi si gata, iar pentru anti booter v3 cred ca trebuie sa deschizi messenger si apoi sa il activezi. asta-i tot din cate vezi sunt niste programe simple. cred tousi ca anti booter v3 are mai multe optiuni decat anti boot , oricum incearca care vrei, nu trebuie instalate.

Edited by se7enports, 25 June 2005 - 13:49.


#13
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

se7enports, on Jun 25 2005, 13:48, said:

da anti booter il activezi si gata, iar pentru anti booter v3 cred ca trebuie sa deschizi messenger si apoi sa il activezi. asta-i tot din cate vezi sunt niste programe simple. cred tousi ca anti booter v3 are mai multe optiuni decat anti boot , oricum incearca care vrei, nu trebuie instalate.

<{POST_SNAPBACK}>

Mersi mult de tot pentru ajutorul acordat .
Mai am si eu o intrebare ce fac pot sa o pun aici sau trebuie sa deschid un subiect nou ? e legat de ip proxy ?

#14
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
mai bine pui in continuare s-a mai discutat si nu are rost sa deschizi un nou topic.

#15
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

se7enports, on Jun 25 2005, 14:31, said:

mai bine pui in continuare s-a mai discutat si nu are rost sa deschizi un nou topic.

<{POST_SNAPBACK}>

Am instalat programle alea si am  mici erori si mi se blocheaza pc si trebuie sa dau restart . Am dat scan  si nu a gasit nimic.
in legatura  cu  Ip proxy am pus unul  cu conect.....lan seting....si am dat ok   dar tot nu pot sa acesez anumite site- rui  am gasit pe goole un site cu free ip proxy si am luat de acolo .......De ce nu pot sa accesez acele  site -rui daca pun un ip proxy?

#16
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
nu instala toate programele instaleaza numai imsecure sau unul dintre anti-bootere cu atatea programe care practic fac aceleasi lucruri si ruleaza in background probabil ca se blocheaza.
cu proxiurile e un pic mai complicat nu are sens sa iti pui un proxy aiurea de pe net, multe nu sunt bune si chiar daca sunt astazi maine s-ar putea sa nu mai fie valabile. trebuie intai testate si apoi puse, proxiurile bune se gasesc mai greu, nu cred ca are rost sa te complici daca nu ai mai folosit asa ceva si nu ai ceva experienta in alegerea lor. cel mai bine ar fi sa folosesti un program de genul ghostsurf platinum,nu este free, dar este zic eu printre cele mai rapide cand vine vorba de a accesa internetul prin proxy. oricum trebuie sa stii ca la  internet cu proxy scade viteza de incarcare a paginilor. ai privacy dar viteza scade. trebuie sa te hotarasti ce vrei.
nu poti sa accesezi anumite situri deoarece proxiurile sunt de fapt servere prin care trece conexiunea ta la internet atunci cand vizitezi o pagina. posibil ca acel proxy sa fie unul cu probleme cum am mai spus mai sus.

Edited by se7enports, 25 June 2005 - 14:57.


#17
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

se7enports, on Jun 25 2005, 14:55, said:

nu instala toate programele instaleaza numai imsecure sau unul dintre anti-bootere cu atatea programe care practic fac aceleasi lucruri si ruleaza in background probabil ca se blocheaza.
cu proxiurile e un pic mai complicat nu are sens sa iti pui un proxy aiurea de pe net, multe nu sunt bune si chiar daca sunt astazi maine s-ar putea sa nu mai fie valabile. trebuie intai testate si apoi puse, proxiurile bune se gasesc mai greu, nu cred ca are rost sa te complici daca nu ai mai folosit asa ceva si nu ai ceva experienta in alegerea lor. cel mai bine ar fi sa folosesti un program de genul ghostsurf platinum,nu este free, dar este zic eu printre cele mai rapide cand vine vorba de a accesa internetul prin proxy. oricum trebuie sa stii ca la  internet cu proxy scade viteza de incarcare a paginilor. ai privacy dar viteza scade. trebuie sa te hotarasti ce vrei.
nu poti sa accesezi anumite situri deoarece proxiurile sunt de fapt servere prin care trece conexiunea ta la internet atunci cand vizitezi o pagina. posibil ca acel proxy sa fie unul cu probleme cum am mai spus mai sus.

<{POST_SNAPBACK}>



Stiu ca merge mai greu netul dar nu imi trebuie mult vreau doar  intru pe un site o zi si atat ca imi pun la loc ip meu  dar nu stiu cum sa fac rost de ip proxy de unde sa iau si cum sa il testez as vrea sa invat mai mult despre asta  unde as putea sa ma documentez sa vad cum as putea sa fac asta ?

#18
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

Elena2k, on Jun 25 2005, 15:04, said:

Stiu ca merge mai greu netul dar nu imi trebuie mult vreau doar  intru pe un site o zi si atat ca imi pun la loc ip meu  dar nu stiu cum sa fac rost de ip proxy de unde sa iau si cum sa il testez as vrea sa invat mai mult despre asta  unde as putea sa ma documentez sa vad cum as putea sa fac asta ?

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca inebunesc :((((( .......ai un yahoo de mess sa pot vb mai usor cu tine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate