Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Hellp

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
pentru a crypta e-mailu se poate folosi PGP (preety good privacy), sau cel mai sigur e-mail free care exista este hushmail, insa nu cred ca are rost sa te complici cu asa ceva. pentru a crypta ceea ce scrii in yahoo messenger se poate folosi Blowsearch Secure Messaging, este un program free care functioneaza cu majoritatea programelor de messaging, deci si cu yahoo si care crypteaza ceea ce scrii , astfel si daca este interceptat mesajul nu poate fi folosit.
Un alt program, de fapt este un addon este Encrypted Messenger3, problema este ca e trial insa este foarte bun zic eu. crypteaza mesajele pe care le trimiti, e destul de simplu de folosit si e eficient.

Edited by se7enports, 29 June 2005 - 11:37.


#38
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003

Elena2k, on Jun 28 2005, 13:54, said:

...ce vreau sa spun ieri am  dat sa imi scanze PC cu programe anti virus (panda, bitdefender si Kaspersky ) aceste programe nu mi-au gasit nici un virus in PC am incercat si scan spyware si Ad-Aware 6.0 si aceste programele mi-au gasit virusi in PC  :puke:  oricum mi se pare ciudat sa incerc 3 programe anti virus si sa nu gaseasca nimic si astea 2 da...

Una e ce detecteaza antivirusul (Panda/Bitdefender...) si alta ce detectezi cu Ad-Aware. Antivirusul nu detecteaza de obicei spyware si adware. Astea sunt detectate de programele anti-spyware, gen Ad-Aware, Spybot, etc...

In primul rand insa, Scan Spyware e un program foarte prost, da alarme false doar pt a iesi in evidenta si sa fie cumparat. Probabil asta se intampla si in cazul tau. Sugestia mea e sa-l dezinstalezi. Poti folosi Spybot in combinatie cu Ad-Aware.
Cat priveste Ad-aware, ceea ce iti gaseste el tind sa cred ca sunt doar ceva "Tracking cookies" care sunt inofensive.
Insa daca folosesti Internet Explorer, du-te la Tools-Internet Options-Privacy si ridica la Medium High privacy-ul sa nu iti intre chiar orice pe calc.

#39
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

dorutoru, on Jun 29 2005, 11:43, said:

Una e ce detecteaza antivirusul (Panda/Bitdefender...) si alta ce detectezi cu Ad-Aware. Antivirusul nu detecteaza de obicei spyware si adware. Astea sunt detectate de programele anti-spyware, gen Ad-Aware, Spybot, etc...

In primul rand insa, Scan Spyware e un program foarte prost, da alarme false doar pt a iesi in evidenta si sa fie cumparat. Probabil asta se intampla si in cazul tau. Sugestia mea e sa-l dezinstalezi. Poti folosi Spybot in combinatie cu Ad-Aware.
Cat priveste Ad-aware, ceea ce iti gaseste el tind sa cred ca sunt doar ceva "Tracking cookies" care sunt inofensive.
Insa daca folosesti Internet Explorer, du-te la Tools-Internet Options-Privacy si ridica la Medium High privacy-ul sa nu iti intre chiar orice pe calc.

<{POST_SNAPBACK}>

Ai dreptate  cu Scan Spy ala tot timpul gaseste virusi ............in schimb incerc sa dezinstalez yahoo -ul si imi ramane un fisier in C/windows/ program files un fiser cu yahoo si contine arhiva  si ID -urile folosite nu  pot sterge acel fisier imi spune ca e protejat  am dat remove dar degeaba acest fisier e inca in pc cu restul de date  cum fac sa scap de aceasta protectie si sa sterg definitiv yahoo sa nu mai ramana nimic . Cand dau delete imi spune ca are o protectie ceva cu ymmapi si ca nu poate sa il stearga

#40
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Incearca sa folosesti Trillian versiunea 3.1 Pro. Recent am renuntat la Yahoo! Messenger (BETA) din cauza mai multro buguri. E foarte stabil si nu am avut probleme de genul flood si alte porcarii.  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate