Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...
 Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner
 Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa
 Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 

DIGI.NET - probleme cu serviciile, echipamentele etc.

* * * * - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7595 răspunsuri în acest subiect

#73
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005
Copie dupa contract si sesizare depusa la caserie, astfel o sa obtii stornarea facturilor. La mine a durat 2saptamani.

Vizualizare mesajmarius_ar, pe 26th March 2010, 13:40, a scris:

A trecut o saptamana de la sesizarea catre RC si inca nu am primit nici un raspuns!
Intre timp a venit si desfasuratorul convorbirilor: 594.38MB trafic (29.74 euro).
De ce dureaza atat? Am contractul semnat in care scrie ca activarea netului cu abonament se face la 1 februarie, iar abonamentul pe februaire a fost platit (a aparut pe factura din ianuarie). Ce mai e de investigat?????

Editat de Blackhawk, 27 martie 2010 - 08:22.


#74
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.962
  • Înscris: 29.04.2006
imi merge netu cam greu... unele pagini nici nu mi se incarca, dak incerc sa intru pe site`urile rds`ului, dabi se incarca in 5 min si oricum nici juma din pagina nu se incarca, iar la un speedtest mi-a iesit o viteza de zici ca sunt pe stick... am fiberlink1
[ http://www.speedtest.net/result/762730907.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#75
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.433
  • Înscris: 04.04.2008
Mda mam lamurit si cu rds ..sa va explic si dc am o cerere defapt 2 ca mau pus sa mai fac una din luna decembrie 2009 si uite ca intram in luna aprilie 2010 si nici acum nu au venit echipamente ...ca pe aici pe la noi mai exact caracal singurul serviciu de internet de la RDS este cel mobil parerea mea este ca undeva unde lanseaza un nou serviciu ar trebui sa si atraga clienti ca daca  va multumi pe eventuali clienti la fel ca si pe mine este clara ca va domni in continuare tot RTC + cele 3 retele de cartier unde defapt cea ce nui o mirare sunt si eu abonat

P.S / stiti cum se spune ...prima impresie conteaza ......

#76
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.977
  • Înscris: 10.06.2008
Mie sub win 7 imi merge aiurea modemul, in sensul ca uneori il vede, uneori nu.
Am testat si pe laptop si pe desktop.
Este vorba de modem huawei, E156, cu mobile partener.
Pe XP merge foarte bine, insa sub windows 7 face figuri!
Are cineva ceva solutii? Eu am crezut ca am gasit una dar nu a fost asa!

#77
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.085
  • Înscris: 14.01.2007

Vizualizare mesajBlackhawk, pe 27th March 2010, 08:21, a scris:

Copie dupa contract si sesizare depusa la caserie, astfel o sa obtii stornarea facturilor. La mine a durat 2saptamani.
Eu am mai avut doua erori de facturare, care s-au rezolvat telefonic in 2-3 zile. Ma asteptam sa se intample la fel si de aceasta data.
Oricum de joi am concediu, asa ca o sa am timp de vizitat casieria RCS&RDS in caz ca nu se rezolva pana atunci.

#78
dansora

dansora

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 317
  • Înscris: 07.04.2008
Intrebare:
Exista undeva pe stoc in Bucuresti modemuri pentru DigiNet Mobil?
Multumesc anticipat!

#79
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.317
  • Înscris: 04.10.2009
Cred ca uitara sa apese butonul "Reset"
Pe 1 stiu ca aveau resetarea > la limitarea de 3Gb  <_<

#80
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 10.08.2007
am si eu o problema .

am luat un modem 3g  de la Rds , mai precis : ZTE Mf110 , l-am instalat , si daca ma conectez la net dupa calculator totul e oke , fiind conexiune wireless as putea sa ma conectez si dupa iPod la el ,nu ? chestia este ca nu il gaseste ipodul ,se face ceva din setarile modemului sau cum ?multumesc anticipat .

Editat de mondyala009, 01 aprilie 2010 - 16:45.


#81
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.317
  • Înscris: 04.10.2009
mondyala009 - Stai sa vad daca înteleg eu bine, tu zici ca modemul actioneaza ca un transmitator wifi ?
Nu se poate asa ceva, bagi cartela în telefon, modemul nu emite semnal wifi mai departe

#82
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 10.08.2007

Vizualizare mesajMV2Player, pe 1st April 2010, 17:46, a scris:

mondyala009 - Stai sa vad daca înteleg eu bine, tu zici ca modemul actioneaza ca un transmitator wifi ?
Nu se poate asa ceva, bagi cartela în telefon, modemul nu emite semnal wifi mai departe


oke deci daca modemul nu actioneaza ca un transmitator wifi ,ce rezolv daca bag cartela din acel modem in telefon, am iPOD nu iPhone.  scuza-ma , chiar nu le am pe tema asta.

Editat de mondyala009, 01 aprilie 2010 - 17:01.


#83
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.317
  • Înscris: 04.10.2009
Am citit eu Iphone
Caut un telefon 3G, poti baga cartela în telefon > ai internet pe telefon, setarile sunt usoare

#84
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 10.08.2007

Vizualizare mesajMV2Player, pe 1st April 2010, 18:18, a scris:

Am citit eu Iphone
Caut un telefon 3G, poti baga cartela în telefon > ai internet pe telefon, setarile sunt usoare

AM UN LG COOKIE , CRED CA AR MERGE , CE SETARI SE MAI FAC IN CAZUL ASTA?

nu se poate rezolva nimic ca sa am un transmitator wi fi pentru Ipod ?  am crezut ca pentru asta e internetul wireless, adica din moment ce  merg la restaurant si detecteaza wireless si merge nu stiu . in fine , multumesc foarte mult oricum pentru raspunsuri.

Editat de mondyala009, 01 aprilie 2010 - 17:23.


#85
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.317
  • Înscris: 04.10.2009
LG Cookie nu are 3G, nu merge RDS
RDS = Internet mobil
Da poti receptiona wifi cu Ipod (daca are asa ceva, sincer nu am avut Ipod, nici nu am butonat asa ceva, nu stiu ce meniu are, nici nu stiu daca are browser de internet), majoritatea teraselor, cafenelelor, supermarketurilor au wifi, cred ca sunt sanse sa ai vreun router wireles pe langa tine, nu intru in alta discutie  :P
Toate cele bune

#86
mondyala009

mondyala009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 10.08.2007

Vizualizare mesajMV2Player, pe 1st April 2010, 18:43, a scris:

LG Cookie nu are 3G, nu merge RDS
RDS = Internet mobil
Da poti receptiona wifi cu Ipod (daca are asa ceva, sincer nu am avut Ipod, nici nu am butonat asa ceva, nu stiu ce meniu are, nici nu stiu daca are browser de internet), majoritatea teraselor, cafenelelor, supermarketurilor au wifi, cred ca sunt sanse sa ai vreun router wireles pe langa tine, nu intru in alta discutie  :P
Toate cele bune

da , am iPod cu wi fi (Apple Ipod Touch) , deci receptioneaza asa ceva , in fine , vad ca e mult mai complicat decat credeam si va trebuii sa ma multumesc cu mersul in locuri unde este posibil sa ma conectez dupa el . multumesc .

#87
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007
Intr-un final mi-au anulat si mie suma de pe facturile aferente lunilor de gratuitate.
Asta dupa cateva telefoane si o sesizare depusa in casierie.

Deci am pana acum aproape 5 luni de Digi Net Mobil cu 30 de lei :rolleyes:
Plus ca am facut plata celor 30 de lei foarte comod, prin internet banking, dupa ce am solicitat trimiterea facturilor pe mail. Acum sper sa nu mai fie nevoie sa trec prin vreo casierie -_-

Pai am eu motive sa ma gandesc la altii cand am 3 GB inclusi, am atins viteze de 5,5 Mbps si am acoperire la tara unde nici macar nu visam la asa ceva? Si asta cu 15 lei pe luna.

Fișiere atașate


Editat de danutz1, 08 aprilie 2010 - 14:23.


#88
zedus

zedus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 18.01.2009
Salutare.
Am si eu o problema. Am un modem 3G de la RDS, mai precis: ZTE MF110. Dupa ce l-am folosit cu succes o saptamana, azi dimineata cand am vrut sa ma conectez la internet mi-a aparut un mesaj: No (U)SIM. Dupa ce am testat tot ce se putea testa, am ajuns la 2 concluzii: ori s-a defectat modemul, ori cartela SIM a fost blocata din server. Problema e ca nu stiu cum sa-mi dau seama care din variante e cea corecta, si nici nu sunt acasa, sa merg la reprezentanta RDS cu el. S-a mai lovit cineva de aceasta problema? Daca da, cum a rezolvat-o?

Multumesc.

#89
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.779
  • Înscris: 13.05.2008
Scoate cartela si bag-o la loc. Poate nu face bine contact si nu o vede modemul.

#90
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 182
  • Înscris: 07.10.2006
Am si eu o problema cu modemul ZTE, l-am conectat la laptop, am instalat ce era de instalat, m-am conectat, apare conexiunea in regula pe acel program Air, iar cand vreau sa fac browse paginile nu se incarca, apare chestia cu offline.
Mentionez ca dimineata a mers ok, acuma nu stiu ce s-a intamplat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate