Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 

Cum vă merge net-ul ? Partea I.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5799 replies to this topic

#3907
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,295
  • Înscris: 14.10.2008
Faci exact cum faceam eu pe aria RDS din aprilie 2011 pana in mai 2012, 100 de pagini scrise numai de mine cu nemultumirile legate de faptul ca nu ma cablau cu fibra optica si implicit nu puteam avea alt net decat Reziliecom ADSL (care pica la fiecare fulger cate 20 de secunde, l-am reziliat la termen in decembrie 2011 si apoi furam wireless HG520s de la un vecin) sau Digi Rama Mobil. Mi s-a zis si ca fac spam. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 25 December 2012 - 15:54.


#3908
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Ai scapat ieftin numai suspectat de spam. Eu sunt angajat la rds :lol: Ca dau peste 100 lei pe luna la upc si ca sunt multumit de televiziunea upc... sunt doar amanunte. Era unul aseara care chiar voia sa ma convinga ca lucrez la rds, altul imi face si urari de Craciun in ungureste :lol: Ce-ai patit tu la rds pe arie e nimic, aici chiar n-ai voie sa fii nemultumit sau sa ai probleme.

#3909
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010
eram sigur  ca sunt prea fine ptr unii ,  urarile mele.
Craciun Fericit !

Edited by aurelmanu, 25 December 2012 - 17:16.


#3910
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
M-am obisnuit cu toate insa. Unde nu e, nu ceri si gata.

Ramane sa vad cum naiba fac sa imi mearga internetul cum ar trebui. Daca e posibil. Dupa sarbatori reiau luptele cu aia care stiu doar sa-ti spuna sa scoti 10 secunde din priza si sa refaci testul

#3911
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Mai are cineva probleme in momentele astea? La mine au cazut toate serviciile. Sper ca nu e iarasi mana hotilor!

Problema remediata.

De fapt, daca stau sa ma gandesc mai bine... poate iarasi a fost vreo pana de curent prin Timisoara. Posted Image

#3912
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,464
  • Înscris: 24.05.2010
Nu știu dacă sunt probleme, eu sunt în Germania ;)

PS. Și am trecut prin Sânnicolau Mare..... ca am ieșit prin Cenad

Edited by feribalint, 25 December 2012 - 23:22.


#3913
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
O, ce bine de tine! :D

#3914
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,295
  • Înscris: 14.10.2008
Poate ca va schia la Innsbruck. Posted Image Stiu ca e in Austria.

#3915
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,442
  • Înscris: 20.11.2010
In seara asta, furnizorul meu principal de internet prin FO are probleme cu externul care e mort de ore intregi, asa ca am trecut cablul UTP pe echipamentele de la UPC, conexiune folosita numai pentru streaming (upload). Am fost placut surprins sa vad ca s-au ocupat singurei (a se citi fara a face sesizare) de o problema a nivelului de semnal care era la mine in zona de vreo cateva saptamani si ca am o conexiune ca la carte. 20 mbps care merg in parametri oriunde pe glob. Asadar, UPC Constanta merge brici.

#3916
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Nu stiu care-i minunea. Macar abonamentul de 20Mbps sa mearga brici. Nu? Si daca s-a rezolvat o problema dupa cateva saptamani iarasi nu mi se pare minune. Probabil a facut cineva din zona sesizare.

Btw... problema de semnal dar merge brici? Atunci cum ai sesizat problema de semnal daca mergea brici?

Edited by usd, 26 December 2012 - 20:23.


#3917
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,464
  • Înscris: 24.05.2010

 Neaceasca85, on 26 decembrie 2012 - 02:30, said:

Poate ca va schia la Innsbruck. Posted Image Stiu ca e in Austria.
Am fost la Salzburg sa beau un vin fiert :)

#3918
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,442
  • Înscris: 20.11.2010

 usd, on 26 decembrie 2012 - 20:21, said:

Nu stiu care-i minunea. Macar abonamentul de 20Mbps sa mearga brici. Nu? Si daca s-a rezolvat o problema dupa cateva saptamani iarasi nu mi se pare minune. Probabil a facut cineva din zona sesizare.

Btw... problema de semnal dar merge brici? Atunci cum ai sesizat problema de semnal daca mergea brici?

 usd, on 26 decembrie 2012 - 20:21, said:

Nu stiu care-i minunea. Macar abonamentul de 20Mbps sa mearga brici. Nu? Si daca s-a rezolvat o problema dupa cateva saptamani iarasi nu mi se pare minune. Probabil a facut cineva din zona sesizare.

Btw... problema de semnal dar merge brici? Atunci cum ai sesizat problema de semnal daca mergea brici?
N-ai inteles nimic. Despre problema stiam dar nu am facut sesizare pentru ca folosesc conexiunea upc strict pentru streaming audio, si cum deconectari nu au existat, nu am avut motiv sa fac sesizare. Mergea cu 12 mbps din 20 cand erau probleme cu SNR-ul prea mic si upstream-ul prea mare. Aseara pt ca furnizorul meu principal pe FO a avut probleme cu externul, am trecut cablul PC-ului meu pe echipamentele upc, am downloadat ceva si am vazut ca e in parametri. Am verificat nivelurile si erau ca la carte, problema rezolvata fara sa fac sesizare. Acum e limpede?
Ce am vrut sa evidentiez cu postarea mea? Ca upc se ocupa de retea fara sa faca cineva sesizare si nu cred ca a facut cineva din zona sesizare atata timp cat nu au existat desincronizari ale modemului (serverul meu stie sa ma notifice atunci cand apar asemenea evenimente). Stiu prea bine ce oameni are upc in Constanta si cum se monitorizeaza calitatea retelei aici. La upc Constanta se poate calitate fara compromisuri.

#3919
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Seby, ce valori ai acum pe downstream?

Dar SNR-ul?

#3920
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

 SebyD, on 27 decembrie 2012 - 22:06, said:

Da imi dau seama de calitate. Cand saptamani intregi sunt probleme cu semnalul si un amarat de abonament de 20 merge in 12 mega, e mai mult decat perfect. E excelent. Mai statea vreo unul de pe langa tine in 10 - 12 mega, aluia nu i s-a parut perfect insa si a facut reclamatie precis. Dar daca tu zici ca stii toti oamenii upc din Constanta si stii calitatea upc... asa o fi. O fi avut un angajat dupa cateva saptamani o viziune si a venit sa repare asa din principiu. Ca daca monitoriza venea mai repede. E foarte limpede, da.
La mine nu numai ca nu se rezolva de la sine dar ma si lupt cu telefoane peste telefoane ca sa imi mearga abonamentul de 120 in parametri si ghici ce... nici cu sesizari peste sesizari nu reusesc. Seara am si 30 Mbps sau mai putin. Asta e calitatea la mine. Sau e perfect si nu stiu eu? Posted Image

Edited by usd, 28 December 2012 - 01:04.


#3921
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Angajatii din orasul tau trebuie dati afara sau macar sa le fie reduse salariile o perioada. :D

#3922
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Am avut contact cu persoane foarte ok. Astia care mi-au instalat netul chiar erau niste tineri foarte educati si instruiti. Dar problema ramane. Ma lupt cu cei de la CC si nu-mi dau seama daca stiu de problema dar momentan nu se poate rezolva sau pur si simplu nu le pasa.

Edited by usd, 28 December 2012 - 01:06.


#3923
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Cand suni la RC, introduci prefixul judetului tau cand ti se cere? Ma gandesc ca poate sunt angajati distribuiti pe mai multe zone/judete si aia de la tine sunt cam praf.

#3924
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

 copil_Cuminte19, on 28 decembrie 2012 - 01:07, said:

Cand suni la RC, introduci prefixul judetului tau cand ti se cere? Ma gandesc ca poate sunt angajati distribuiti pe mai multe zone/judete si aia de la tine sunt cam praf.
Asta cu codul n-am priceput-o niciodata. Introduc codul si cand raspunde ala ma intreaba prima data de unde sunt.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate