Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei Freebuds 5i vs OPPO Enco A...

Recomandare dezumidificator silen...

Lungime minima traseu frigorific ...

Restaurante pescaresti prin impre...
 De ce se taie unii cu lama? Non-s...

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...
 COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 

Calitatea pozelor pe telefon

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
64 răspunsuri în acest subiect

#37
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004
Dupa cum cred ca multi care au tel cu camera si-au dat seama, MMSul nu este o solutie mai ales ca unii operatori taxeaza si pe cel care trimite mms-ul si pe cel care-l descarca sa-l vizualizeze, ceea ce este o mare nesimtire. Asa ca de bine ce am T610 de un an de zile, nu mi-am pus niciodata prooblema sa activez MMSul si nici nu ams a o fac.D-aia exista client de email, IRDA si bluetooth. Foto de pe T610 se vad super-bine pe tel chiar daca are ecran STN si camera CIF (288x352 pixells). Conditia de baza este sa existe lumina suficienta. Iers mai bine la lumina naturala si mai prost la neon sau interior..chiar daca este luminat din belsug. In alt thread am pus cateva foto sa le vedeti...
Cat despre Nokia si Siemens cu ecrane de 4096 de culori...nu ma faceti sa rad...se "vad" execrabil la fel ca orice ercan de 4096 de culori. La ce bun o camera VGA daca tot ce produce este o mare pixelata in 3 culori?!

#38
adit

adit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 01.07.2004
parerea mea e ca nu strica un aparat foto la camera ca sa mai faci o poza aiurea pe strada: o gagica, o masina, o faza mai hazlie dar in nici un caz sa iti completezi albumul de familie.

#39
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004
Vreau sa zic ca nu e zi sa nu fac o foto,2 pe care o data la nu stiu cand (adica cam la 4-5 zile) sa le descarc pe lap si apoi sa le pun pe cd.Mi se pare o idee super cu camera si astept cu nerabdare S700 cu camera de 1.3MB :D  1024x980 cred ca e .

#40
teduro

teduro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 247
  • Înscris: 30.03.2004
Asteapta-l ca o sa coste 800 EURO!

#41
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004
De ce ar fi o problema? Am dat pe T610 cand a aparut 450 de euro.Ma asteptam.La fel, p900 costa 700 euro.Si ce daca? Valoarea este cea pe care o stabilesc eu-asta in functie de cat de mult imi doresc acel lucru.

#42
janks

janks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 03.10.2003
765o  e mare intradevar.......dar da ceata la multe telefoane mobile cu camera incorporata :))
am eu si stiu ce vb  - poate comenta si altii care au 7650
pana in prezent am al II-lea 7650 , primul l-am dat ca...mi se parut mare intradevar de prima oara - dupa 4 luni mi-am luat inapoi  7650 ! de ce ? ca e un tel tare - aplicatiile care le poti avea pe el + gamesurile + etc...multe altele  - nu o sa le pe multe telefoane
am tecut prin multe telefoane....mobile.....as vrea un 3650...daca ar fi sau un ...6600
apropo poate stir cineva o carcasa noua pentru 7650
cumpar si dau banu bine !
bafta all

#43
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.404
  • Înscris: 14.12.2003
cele mai bune poze pe ecran se vad pe d410 chiar mai bine decat pe calculator

#44
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 184
  • Înscris: 28.11.2001
Sagem mxy5-2 - pozele se fac si vad multumitor.

#45
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Pe 7650 pozele, dupa cum spunea si janks, pozele se vad super-beton. Dar pacat ca pe calculator nu se vad asa bine ca pe ecran. D410 e si mai caramida ca 7650 si e si mai urat, dar la ce ecran are ... nu ma mir ca se vad mai bine ca pe calculator. Oricum, eu nu vad nici o diferenta intre un ecran de 65000 culori si ecranul de pe 7650.

#46
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 316
  • Înscris: 13.05.2004
D410 nu mi se pare urat!
e chiar un telefon fashion!

#47
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.404
  • Înscris: 14.12.2003
da e foarte frumos mai ales cand e inchis arata ca un palm si cand e deschis nu e mai mare ca e700.Tel e greu din cauza mecanismului de slide si ecranul are 262k despre care am citit pe niste situri ca e cel mai bun din lume

#48
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Nu e mai bun ca ecranele telefoanelor japoneze 3G. Nu e mai mare ca un E700 zici tu... poate ca unul cu clapeta deschisa. Mie pur si simplu nu imi place deloc design-ul acestui model, dar la cat de destept e, as"sacrifica" design-ul ptr. functii (cum am facut si la 7650).

#49
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.109
  • Înscris: 04.05.2004
Mai eu as spune ca daca vrei sa se vada bine ai nevoie de 2 lucruri. O camera ca lumea cu care sa faci poza si un ecran tare. Cand vrei ecran tare il ai la Mortorola V300 (65K cu rezolutie de 176/220). Sa te duci sa vezi cat de bine se vede si il gasesti cu 7.9 mil.
Du-te sa-l vezi

#50
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 491
  • Înscris: 07.06.2004
off topic: @ yeu Samsung d410 cel mai bun telefon din lume ?
Haide mai nici chiar asa!  :D
Trebuie sa recunosc arata bine, suna bine, se vede bine pe el, dar nici pe departe cel mai bun telefon din lume! nici macar IrDA nu are :D  :D ca sa nu mai vorbim de bluetooth.

on topic: Nokia 3200 este ff nasol face poze de doi bani, stiu pe cineva care are se se plange de el ca face poze nasoale si mai are si 1 MB de memorie care se imparte pt tot telefonul, daca vrei ceva asa de marimea lui incearca
               Nokia 7250i care face poze la fel ca 3200 dar are memorie nene :D 4Mb e.. asa mai merge :OK:
               Nokia 7650 este prea mare atarna greu in buzunar  :D se manevreaza ok dar totusi la ora acutuala se poate sa gasesti un telefon mult mai ok decat caramida asta de 7650 si nu are nici cine stie ce memorie 4MB care sincer nu prea iti ajung , daca bagi un joc 2 sau 3, 2-3 aplicati in el iti mai ramane si tie spatiu pentru 15 -20 de poze ca sa nu vb daca bagi 1sau doua waw-uri in el ca suntete pentru apel ca deja te intreci cu gluma  :D
               Nokia 6610i ar fi ceva este destul de ieftin dar nu are cine stie ce display dar pentru mms eu cred ca merge.
               Nokia 6220 dar are acelasi display ca si 6610i dar este mult mai dotat.
              Samsung v200 ar mai fi o treaba buna este ok telefonul si cred ca se gasesc la preturi ok avand in vedere ca nu mai este un model nou.
Sper ca ti-au fost de folos aceste data, sunt curios ce o sa alegi pana la urama din spusele noastre.
  Bafta! :OK:

#51
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Eu as merge pe un sagem my5-2 e super tare telefonu si se vad mult prea bine pozele pe el.

Bineinteles ca acum urmeaza inca vreo 3 reply-uri cum ca sagemurile si alcatelurile sunt de k%$ dar sa trecem peste asta. E total fals !

#52
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.404
  • Înscris: 14.12.2003
nu e cel mai bun telefon in nici un caz nu se compara cu p 900 la functii dar are cel mai bun ecran din lume asta vreau sa spun.Am citit pe f multe situri ca asa e

#53
Spider1

Spider1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 55
  • Înscris: 09.09.2004
Eu am un Samsung X600 si sunt f multumit de display. Culorile sunt mult mai vii ca la unele teluri Nokia. Are memorie de 9 Mb pentru poze & mms, ceea ce mi se pare destul.

Mai jos este displayul telefonului unui coleg. Este un macro de la 5 cm. Se pot distinge pixelii.

As vrea sa stiu daca este limita de marime a pozelor.

A doua imagine este poza facuta cu telu.

Fișiere atașate



#54
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 316
  • Înscris: 13.05.2004
samsung d410 nu are cel mai bun ecran din lume.
nu ai auzit de telefoanele alea japoneze cu 15 mil culori?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate