Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 

emag o afacere, dar pentru cine ?!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
11 răspunsuri în acest subiect

#1
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 230
  • Înscris: 20.09.2002
Luna trecuta m-am gandit sa ma inscriu si eu in programul de afiliere www.emag.ro, mi-a placut site-ul si parea ca ofereau conditii bune pentru comisionare daca le trimiteam cumparatori.
Dupa ce am facut chiar eu o comanda, prin link-ul pus la dispozitie de ei, pentru o firma care apoi chiar au cumparat de la ei 2 monitoare  philips pe comanda respectiva, mi-am verificat contul sa-mi vad comisonul si surpriza... comision zerooo si nici un client in portofoliu.
Stiu ca au mai fost facute 2 inscrieri pe link-urile mele si portofoliul meu de clienti este in continuare la zero.
Dupa ce nu mi-au raspuns la email-uri in care ceream explicatii chiar am sunat la ei saptamana asta si cineva mi-a raspuns intr-un mod balbait ca acum se lucreaza la baza de date... no coment
Am postat aici pentru ca o modalitate de-a face bani este si sa eviti firmele TEPARE, evitati deci firma care se afla in spatele www.emag.ro !

Dovezile, pentru cine nu crede, sunt atasate aici.

Fișiere atașate



#2
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 230
  • Înscris: 20.09.2002
al doilea atasment

Fișiere atașate



#3
bobo

bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 01.09.2002
Si eu am luat tzeapa de la ei!

Ce se poate face impotriva lui emag.ro ??

#4
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.206
  • Înscris: 30.11.2001
da FACETI ANTIRECLAMA, mai inscrieti-va pe cateva forumuri RO si spuneti problema ... asa cu detalii si apoi trimiteti mail pe adresa lor cu links de pe respectivele forum si asa ii faceti de cacao, daca merita !

asta e, si le ziceti la toti cunoscutii sa nu cumpere prin ei ... eventual mai cand mai cumparati ceva de undeva intrebati daca e luat prin EMAG ro ... si apoi refuzati oferta ... sunt multe chestii prin care-i faultati !

eu unul de ex ... sigur nu o sa cumpar de la ei, dupa ce am citit aici!

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.706
  • Înscris: 26.11.2001
Va rog sa incercati in curand si sistemul nostru de afiliati :)

www.softpediamall.com - cand va fi ready

Eu am facut ~ 2 teste si mi-a inregistrat orderele.

#6
bobo

bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 01.09.2002

Quote

Originally posted by Courage
Va rog sa incercati in curand si sistemul nostru de afiliati :)

www.softpediamall.com - cand va fi ready

Eu am facut ~ 2 teste si mi-a inregistrat orderele.


De abia astept sa testez sistemul vostru de afiliati.
Sper ca in doua zile o sa am ocazia.... sau nu?

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.706
  • Înscris: 26.11.2001
Nope :(
Nu mai comentez de ce. Este inutil.

#8
radu.a

radu.a

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 04.05.2004
Sa-ti povestesc putin despre sistemul anti-frauda caruia se pare i-ai cazut "victima": daca un utilizator isi creeaza un cont si apoi altul ca si "client" al primului pentru a cumpara si a incasa un comision nemeritat, este detectat si eliminat definitiv din sistem.
Pentru cei care inteleg astfel de sisteme ca "portite" pentru a face mici smecherii de genul celei comentate mai sus - lasati-va, nu o sa tina. Asta si pentru ca activitatea afiliatilor este monitorizata si doar cei seriosi si care intretin site-uri care au ceva de spus vor castiga. Cei care intretin "gradini de bannere" sa se orienteze in alte parti.

Radu
www.emag.ro

#9
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 230
  • Înscris: 20.09.2002
Ciudata explicatie radu.a , cine din firma s-a hotarat sa recurga la astfel de "explicatii", cand am dat eu telefon era o alta varianta...

Iata motivele pentru care e MINCIUNA ce spui:
1. Site-ul este special facut sa NU inregistreze comenzile pentru afiliati (o alta comanda facuta pe link-ul meu de catre Blendea nu a fost inregistrata la mine) - din fericire stiu cum ar trebui sa se faca site-urile de genul asta
2. Unde vezi tu ca persoana afiliata e aceeasi cu cea care a cumparat (e chiar comic ce spui   :D se vede clar pe doc atasate ca nu e asa) adica eu n-am voie sa comand, pentru firmele la care fac diverse job-uri, produse IT ? Oricum ati pierdut cel putin o firma care cheltuie 500$/luna pe preoduse IT - sa se duca banii astia la cei cinstiti
3. Eu in acelasi timp vroiam sa testez site-ul cu clienti cunoscuti de ai mei in ideea unui site special pentru voi dar ati picat testul: emag=TZEAPA

Cei care inteleg ca a face afaceri inseamna sa tragi tzepe in dreapta si in stanga dupa cum am comentat mai sus sa se lase ca nu o sa tina (m-am coborat si eu la nivelul de limbaj pe care-l practici poate ma intelegi asa  :P )

Vad ca te-ai inscris pe acest forum cu un singur scop: reclama, o sa o aflati pe pielea voastra ca reclama unui produs prost se dovedeste in timp antireclama  :cya:

#10
radu.a

radu.a

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 04.05.2004
Explicatiile date consider ca sunt suficiente si nu voi reveni asupra subiectului.

Cat despre reclama, mi-ar fi greu sa surclasez clientii eMAG care recomanda magazinul pe multe thread-uri de pe acest forum. Probabil stiu ei de ce.

Radu
www.emag.ro

#11
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 230
  • Înscris: 20.09.2002
radu.a

Quote

Explicatiile date consider ca sunt suficiente si nu voi reveni asupra subiectului.

Evident ca nu vrei sa revii din moment ce nu ai nici un argument si de fapt NU explici nimic, nici "clientii care recomanda" nu o sa revina la voi dupa ce citesc acest thread.

#12
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.360
  • Înscris: 03.08.2003
Iar eu ma intreb de ce nu ai luat inca ban pentru reclama. Unii au plecat mult mai repede...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate