Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...
 Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 

Intrebare Discord

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 31.07.2011
Buna,
Folosesc de putin timp un cont in discord..care am inteles ca e o modalitate de a chatui pe diverse servere dedicate unor produse sau iti poti crea tu propriul server.
Asta am inteles pana acum. Ideea este ca odata ce m-am "afiliat" unei alte comunitati aceasta nu imi apare la "favorite" ca si cele din imagine si imi spune ca e-mail-ul e deja folosit. Ce m-ar interesa?
- sa am serverele pe care intru in favorite (ca si cele 2 pe stanga).
- sa pot folosi aceeasi adresa de e-mail pt login.

Poate nu am inteles eu bine cum functioneaza. E necesara app descarcata pt asta? Eu din browser folosesc.
Va pup
Pieptoasa

Attached Files



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 cammelia08, on 03 octombrie 2020 - 22:35, said:

Pieptoasa
Relevanta informatie, pentru acest topic :).

#3
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,762
  • Înscris: 30.07.2006

 pasilla, on 03 octombrie 2020 - 23:11, said:

Relevanta informatie, pentru acest topic Posted Image.

Mai relevanta ar fi fost o poza cred.

#4
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,072
  • Înscris: 19.07.2005
N-am inteles mare lucru.

Un email e suficient sa-ti faci cont pe discord si pare sa-ti fi facut altfel aveai un mesaj care-ti cerea sa te inregistrezi pentru a nu pierde username-ul si contul respectiv.

Iconurile alea din partea stanga nu sunt favorite, sunt serverele pe care ai intrat, din poza pare sa fii pe 2 servere, cel 3Max si inca unul. Poti intra pe cate servere vrei si le poti ordona tragand de iconite sus-jos, sau grupa intr-un director tragand inconitele una pesta alta.

Comunitatile la care zici ca te-ai afiliat ar trebui sa-ti dea un link catre serverul lor de discord, odata intrat pe serverul lor va aparea iconita in stanga.

Browserul e suficient daca nu folosesti si alte functii gen push to talk, screensharing, notificari cand browserul e inchis..

Edited by vj_Heaven, 04 October 2020 - 05:03.


#5
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 31.07.2011
Am inteles.. e clar aproape totul acum. Dar suna ca vin mesaje si nu imi pot da seama pe ce server si ce subcategorie a lui sunt.. cum iti dai seama fara sa le iei la rand?

#6
ClaudiuClau1

ClaudiuClau1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.10.2020
Nu am inteles tot, nu m-am uitat la poza.
Dar ca ideie, pe discord iti faci un cont si din web poti face aproape lafel de multe lucruri ca din aplicatie.
Poti crea servere gratuit folosind butonul de plus apoi apasand Create my own server, apoi pui un nume.
Dupa aceia, te duci sus la unde apare numele de la server apoi dai pe Server Settings.(De acolo ai foarte multe tool-uri). Iar ca sa selectezi unde sa fie server-ul pui click-ul pe emoticon si tinand apasat il muti unde vrei.
De retinut, poti fi in maximum 100 de servere. Vezi pe ce servere intri :)

#7
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,072
  • Înscris: 19.07.2005
Daca prinzi notificarea live sau ramane in istoricul de notificari al windowsulu poti dai click pe notificare si se deschide pe serverul si canalul de unde ai primit notificarea. La fel si pe telefon unde am impresia ca raman afisate toate notificarile pierdute. Cand s-a postat ceva pe un server apare sageata aia alba in dreptul iconului servereului, iar canalul apare cu alb.

In rest sa mai opresti din spamul de notificari poti da mute la canale sau la intreg serverul si sa lasi un-mute doar canalele importante. Setari suplimentare ai si cand dai click dreapta pe un server si mergi la notifications

#8
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,762
  • Înscris: 30.07.2006
Asta e un fel de Mirc bag de seamã.

#9
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,072
  • Înscris: 19.07.2005
Ceva de genu numai ca mult mai evoluat.  La inceput a fost folosit in special de gameri care au renuntat la Skype, TeamSpeak, Mumble in favoarea Discord pentru ca e mult mai usor sa configurezi un server de voce, sa dai permisiuni, si in final sa socializezi.
Insa incet incet s-au deschis multe alte comunitati.

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,286
  • Înscris: 07.11.2006
Clanul Leilor ceva?
Hai fi sincer/sincera Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate