Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurante pescaresti prin impre...

De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...
 Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 

Nvidia Pascal ( GTX 1000 )

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#73
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Imi place sa joc in 3D cu o imagine si sunet de calitate - OK , aici iti dau reptate
- Insa cam cat timp poti sa joci in 3D fara sa te ia durerea de cap ?
Eu totusi nu cred ca GTX-ul 970 era asa de ''prost'' la ce vroiai sa joci tu


Tie de ce iti plac asa de mult "media playerele"...... - Pai daca tot am un shield tv capabil de 4K , a urmat si un tv 4K , e cu totul si cu totul alta situatie
Si nu as fi scris ce am scris daca aveea si un tv/monitor 4K


uite vezi... aici gresesti... nu toti se "lupta" cu salarii ~1000 lei - Pai si degeaba au , daca au mentalitatea care o au
In RO vezi multe ''Porche-uri'' cu toate ca drumurile din RO nu sunt bune nici macar pt un ''amarat'' de Logan
Dar ''am Porche'' , cu toate ca nici acesta nu are ''diamante'' , dar asa-i romanul snob din fire ( sau macar unii dintre noi si altii incearca sa ii ''copieze'' )

Edited by lupull, 08 June 2016 - 16:06.


#74
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
hai sa ramanem on-topic si sa lasam pe fiecare sa decida ce face cu banii.

#75
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,303
  • Înscris: 25.01.2007

 lupull, on 08 iunie 2016 - 16:00, said:

Imi place sa joc in 3D cu o imagine si sunet de calitate - OK , aici iti dau reptate
- Insa cam cat timp poti sa joci in 3D fara sa te ia durerea de cap ?
Eu totusi nu cred ca GTX-ul 970 era asa de ''prost'' la ce vroiai sa joci tu


Tie de ce iti plac asa de mult "media playerele"...... - Pai daca tot am un shield tv capabil de 4K , a urmat si un tv 4K , e cu totul si cu totul alta situatie
Si nu as fi scris ce am scris daca aveea si un tv/monitor 4K

uite vezi... aici gresesti... nu toti se "lupta" cu salarii ~1000 lei - Pai si degeaba au , daca au mentalitatea care o au
In RO vezi multe ''Porche-uri'' cu toate ca drumurile din RO nu sunt bune nici macar pt un ''amarat'' de Logan
Dar ''am Porche'' , cu toate ca nici acesta nu are ''diamante'' , dar asa-i romanul snob din fire ( sau macar unii dintre noi si altii incearca sa ii ''copieze'' )


1. Daca am o sambata,duminica fara program pot sa stau o zi intreaga fara durere de cap.
2. 970 era prost pentru ca: Nu reuseam sa obtin 60 FPS constant, in unele momente (batalii intense in BF4) si asta fara a utiliza DSR. Dorinta mea este sa folosesc si DSR pentru a reduce aliasingul si imbunatatii calitatea imaginii. Prin 3D se pierde rezolutie verticala si pe un ecran de 2,8m e vizibila.
3. Am si TV 4K pe care l-am folosit pentru jocuri tot in 3D dar pe care in ultima vreme in folosesc mai putin, imi place mai mult cu proiectorul (inputlag mai mic, ecran mai mare).

Asta cu snobismul las-o moarta. vorbim de Placa video nu de placa de presiune de la Porche.

LE: Pe mine numa deranjeaza ca se mai creeaza niste flame. Discutiile devin mai interesante.

Edited by andreyvsjoker, 08 June 2016 - 17:23.


#76
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Si era greu sa scrii/raspunzi de la bun inceput ce ai scris acum , legat de tv-ul 4K ?
In fine , banii sunt ai tai si parerile sunt ale mele
Eu doar te-am intrebat ceva si tu mi-ai rapsuns exact , dupa ce sa creat niste flame pe aici
Ca sfat - Pe viitor daca numai vrei sa ai parte de astfel de comentarii , incearca si da raspunsuri concrete , pt a numai lasa loc de interpretari

#77
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

 shmu, on 08 iunie 2016 - 15:25, said:

uite vezi... aici gresesti... nu toti se "lupta" cu salarii ~1000 lei. unii din noi au salarii mai mari prin tara asta...
pai shmu el crede ca toata lumea are 1000lei pe luna :P , dar nah , el nu intelege ca sunt persoane care fac chestiia asta din pasiune

#78
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Am impresia ca voi nu intelegeti
Si eu TOT DIN PASIUNE am cumparat GTX-ul 960 + tv-ul 4K , tocmai pt a putea scoate maximul/vizualiza in domeniul prg. tv 4K
Si 960-ule e singurul chipset la ora actuala care e potrivit pt vizualizarea prg, tv 4k
Deci cum e cu ''intelesul si pasiunea'' ?
Sau va place sa scrieti , fara a intelege ce scrieti ?

#79
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Asa cum tu din pasiune ai luat 960 GTX si TV 4k, altii isi iau 1080 sau Fury X-2 cu monitor tare cu 144hz si G/Free-Sync, 3D Vision si HTC Vive etc, deci nu stiu cine nu intelege de aici.

Edited by PaulFCB, 15 June 2016 - 17:49.


#80
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,860
  • Înscris: 07.06.2014
hai sa discutam si ontopic, ce ziceti?

#81
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,303
  • Înscris: 25.01.2007
Si asa topicul doarme de cateva zile. Orice schimb de impresii care mai contine si referiri la GTX 1000 e binevenit

#82
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
mda gtx1070 scumpa rau nu gluma pe la noi , dar nah e inca fresh pe piata , plus ca nu gasesti in stock si aia ridica pretu si mai mult , nvidia zicea 380$ si la noi ajunge pe la 530euro ce-a mai ieftina momentan :P

#83
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008
nici in germania la cel mai mare magazin online stocurile nu sunt prea mari.
doar de la gigabyte si gainward au cate un model pe stoc
preturile de la 499€
https://www.alternat...0#listingResult

#84
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Va grabiti, deabia au aparut, nu sunt nici pe stoc in America pew newegg pentru ca s-au dat, deci ce sa zicem de Germania sau in special Romania unde vin mult mai putine.

Pretul e $380 pentru modelele eventual cele mai de baza bazelor, fara OC cu turbina custom eventual 1-2 cu niste raciri cu fan, in timp ce FE e $450 iar la noi sunt FE-uri, mai adaugi comisionul de la locali si asta e pretul pentru el.

#85
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008
nu confunda numarul de modele cu numarul efectiv de placi disponibile. el este mult mai mare. si deobicei la nemti daca scrie ca se livreaza in 4-6 zile, dupa trecerea acestui interval produsele apar ca pe stoc.
nu e ca la magarii din ro!

#86
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
La numarul de placi ma refeream.

#87
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,303
  • Înscris: 25.01.2007
Stoc GTX 1080 STRIX la Altex/Mediagalaxy . http://www.mediagala...1080-o8g-gaming

Edited by andreyvsjoker, 18 June 2016 - 07:46.


#88
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,450
  • Înscris: 08.06.2005
GTX 1060. http://www.geforce.c...eforce-gtx-1060
http://www.geforce.c.../specifications

NVIDIA said:

GeForce GTX 1060 Delivers GTX 980 Gaming Performance At 2X Energy Efficiency
We today add the GeForce GTX 1060 to the Pascal family of gaming GPUs, complementing the GTX 1080 and 1070, which have set records for speed and power efficiency. Available July 19th, starting at $249. http://www.geforce.c...eforce-gtx-1060

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n_DUIzxErXc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by deathnite, 08 July 2016 - 19:09.


#89
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,450
  • Înscris: 08.06.2005
Preturile in Europa pentru GTX 1060 6GB. http://videocardz.co...eforce-gtx-1060
  • Germania / Franta: 279 euro
  • Romania: 1.279 lei
Attached File  NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Pricing.jpg   155.11K   19 downloads

Edited by deathnite, 09 July 2016 - 16:22.


#90
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

 deathnite, on 09 iulie 2016 - 16:18, said:

Preturile in Europa pentru GTX 1060 6GB. http://videocardz.co...eforce-gtx-1060
  • Germania / Franta: 279 euro
  • Romania: 1.279 lei
NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Pricing.jpg


Tu crezi? uite la rx480 pretul aratat de AMD era unu si cel ce il vedem la noi si mai peste tot in europa e altul, pariu ca va fi 1500lei>?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate