Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024
 Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia
 Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata
 Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...
 

Un Calculator Pentru Scopuri Educaționale

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
5 răspunsuri în acest subiect

#1
gabyboss1

gabyboss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 13.01.2012
Bună ziua!
Mă numesc Gabriel Grigore și am 17 ani.
Din cauza unor probleme de familie, începute acum 4 ani de zile, eu și cu familia mea ne-am pierdut multe lucruri și a trebuit să ne mutăm. Acum locuiesc numai cu mama și cu fratele meu și ne este foarte greu să punem un ban deoparte deoarece trebuie să ne plătim datoriile și chiria. Datorită faptului că eu sunt la un liceu de mate-info, trebuie să lucrez mult pe un calculator creând proiecte PowerPoint sau animații video, și să lucrez mult în C++ pentru a lua BAC-ul cu brio, dar aceste lucruri nu pot fi îndeplinite pentru că nu dețin niciun calculator. Înainte, în timpul liber, îmi plăcea să lucrez la modelări 3D, editări video și îmi plăcea să fac chiar și jocuri video. Toate acestea erau o pasiune a mea. Acum, vă rog pe voi să mă ajutați să pot reveni la acele pasiuni și pentru a-mi însuși mai bine aptitudinile de programator.


Vă mulțumesc!

Editat de radumiki, 19 noiembrie 2015 - 18:27.


#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.063
  • Înscris: 18.09.2008
Uite, o sa iti dau un exemplu din viata mea. Am un amic bun in aceiasi situatie ca a ta. Nu avea bani de PC nou. Asa ca i-au dat parintii lui 300 de lei. Si-a luat un PC la mana a doua (E8400, 4 GB RAM, video integrat) si a inceput sa faca ce ii placea, pe bani. Zilele astea, dupa o luna jumatate (din banii munciti de el - facand ceva asemanator cu ce faci tu) isi cumpara I5 de generatie noua, cu 8 GB RAM. Asta doar cu banii facuti in timpul liber.

Ce te opreste si pe tina sa faci bani?

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.497
  • Înscris: 05.08.2002
in plus, vezi ca exista destule persoane care doneaza computere vechi (aici pe forum sau pe alte forumuri)
absolut folosibile pentru programare, mai greu cu jocurile

#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.120
  • Înscris: 19.12.2012
@ gaby bo$$ : ca tine sunt zeci de persoane pe net, poate situatia ta o fi una reala, dar la fel de bine poate fi un smecheras care vrea sa faca bani de pe urma fraierilor naivi.  Gaseste alta solutie de a face rost de bani, cererile pe net deja au devenit o practica uzuala a infractorilor si e destul de greu sa i distingem pe cei buni de cei rai. E cam la fel ca tzeapa cu metoda accidentul de la telefon.

Daca vrei doar un PC, o varianta ar fi sa trimiti un email uneo companii (sau la mai multe) exact ca si cum ai trimite un CV pt angajare. Le explici problema, si daca au vechituri pe stoc, cu siguranta iti vor dona una. Sunt companii multinationale care isi schimba PC urile la 3-4 ani si cumpara altele noi cu licente. Am lucrat si eu intr-una si stiu cun se proceda concret, pc urile vechi se donau angajatilor doritori in urma unei liste unde se puteau inscrie apoi se facea o tragere la sorti. Cu siguranta or sa faca o fapta buna si pt tine daca zici ca esti baiat talentat.

Ma uit la profil si vad ceva:Vârstă 25 ani
Data naşterii Aprilie 9, 1990
Ma uit in primul post si vad altceva: Bună ziua!
Mă numesc Gabriel Grigore și am 17 ani.


Cu asta cum a ramas ? http://forum.softped.../#entry17727464

Editat de A10, 19 noiembrie 2015 - 17:13.


#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.122
  • Înscris: 24.02.2006
boss, la scoala nu ti se cere nimic din ce ai enumerat tu acolo.

#6
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 23.848
  • Înscris: 13.10.2003

View PostA10, on 19 noiembrie 2015 - 17:04, said:

Ma uit la profil si vad ceva:Vârstă 25 ani
Data naşterii Aprilie 9, 1990
Ma uit in primul post si vad altceva: Bună ziua!
Mă numesc Gabriel Grigore și am 17 ani.


Cu asta cum a ramas ? http://forum.softped.../#entry17727464


Si-a modificat profilul, acum are 55 de ani. In plus a dat raport la postul lui miki07 cu toate ca acesta continea un sfat de bun simt si  eventual chiar o solutie ptr. problema lui (daca e reala!?).
In concluzie=> se inchide iar daca mai deschide vreun topic pe arie unde cerseste bani => BAN. Posted Image

Editat de radumiki, 20 noiembrie 2015 - 20:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate