Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...
 Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 

Momentul cand vrei sa mori!

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View PostLunaCrystal, on 19 februarie 2015 - 08:44, said:

Acum vrea si casa nu apartament, si la oras, si degeaba sau aproape degeaba, nici nu vrea sa ia masuri pentru binele societatii si al oamenilor din zona care sunt in pericol, noi ce sa ii mai facem? Sa ii uram succes ?
Si daca pe urma vrea si un Lexux ?

#38
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postciupitumariusionut, on 19 februarie 2015 - 08:36, said:

Cu ce bani frate,eu nici de chirie nu mai am....dar sa mai pun de-o parte!
Mai "jamaikane/mecsicanule", tu vrei sa ne "ciupesti" de
niste "lovele", magraonule? Aferim, bhaaai, fhaaa, bhreee!

In "hotzoltenia", eterna terra pungasha toti "carcaletzii" sunt la fel ca tine, "pardalianule",
voi cersiti si pungasiti prin "io-ro-pa" si mai vreti
sa va dam pomana, bhaaa :boxing: ,
mana intinsa primeste un bocanc in mecla de la
mine si de la "spir" :gunsmilie: , mai "tschupi" :calichhair:

@ 'babalaul', "jmekerashul" asta "b@z@t" o sa vrea si noul prototip de SUV, de la "Rolls Royce" :first: desigur :OK:

Edited by Teophileos, 19 February 2015 - 08:54.


#39
WrathOfRa

WrathOfRa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.12.2014
vrea sa-si ridice casa la izvorani

#40
ciupitumariusionut

ciupitumariusionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.03.2013

View PostWrathOfRa, on 19 februarie 2015 - 08:46, said:

vrea sa-si ridice casa la izvorani
Ma gandeam.Zic

View PostTeophileos, on 19 februarie 2015 - 08:46, said:


Mai "jamaikane/mecsicanule", tu vrei sa ne "ciupesti" de
niste "lovele", magraonule? Aferim, bhaaai, fhaaa, bhreee!

In "hotzoltenia", eterna terra pungasha toti "carcaletzii" sunt la fel ca tine, "pardalianule",
voi cersiti si pungasiti prin "io-ro-pa" si mai vreti
sa va dam pomana, bhaaa :boxing: ,
mana intinsa primeste un bocanc in mecla de la
mine si de la "spir" :gunsmilie: , mai "tschupi" :calichhair:
Asta o sa vrea si noul prorotip de SUV de la "Rolls Royce"
Hooo asta desteptul.Ce texte ai pe tine de cred ca mirosi.Ms

Edited by ciupitumariusionut, 19 February 2015 - 08:53.


#41
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postciupitumariusionut, on 19 februarie 2015 - 08:51, said:

Ma gandeam.Zic
Fa-o fara etaj, ca pierzi caldura pe casa scarilor.
ps: ajutorul ii vrei in cont, sau sub forma de sms?

#42
ciupitumariusionut

ciupitumariusionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.03.2013

View Postbabalaul, on 19 februarie 2015 - 08:53, said:


Fa-o fara etaj, ca pierzi caldura pe casa scarilor.
ps: ajutorul ii vrei in cont, sau sub forma de sms?
Nu conteaza.Ban sa fie!

#43
ciupitumariusionut

ciupitumariusionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.03.2013

View PostWordOfTanks, on 19 februarie 2015 - 09:07, said:

In viata este cel mai usor sa ceri ceva, desigur nu o sa iti dea careva, dar tu in mintea ta o sa ai impresia ca faci ceva, adevarul este ca trebuie sa muncesti, dai in penis cu standardele si mers inainte.

Am vazut un film cu Tom Hanks(sa caut pe imdb cum se numeste) in care se trezeste ca trebuie sa faca facultatea, ca plateste la banca rate cam mari pentru casa lui perfecta si etc... Omul o ia de la 0, da casa la banca, se muta intr-un apartament mai mic si se bucura de viata.

Si eu m-am saturat de atata socializare, de ce sa stai chinuit unde nu iti place? Pana la urma toti murim.

Nu mai trimite vreun ban in Romania, sa se descurce si ele, mie mi-au taiat curentul, mi-au facut N lucruri, asta fara sa plec din tara, ete am mers inainte si acum ma doare in pla(scuzat limbajul), am de luat bani, de dat? Nup, dar imi caut ceva cu chirie, totul din cauza ca am mers inainte si mai usor cu compromisul si INCURCATURILE, cate zile am - traiesc, ma bucur de viata, cu ghilimele, dupa? Cenusa in CENUSA si poate ajung reciclat de pamant pe care face pisicul pipi.
Bravo! Imi place stilul tau.Multumesc de sfaturi. :)

#44
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,397
  • Înscris: 28.02.2007
@initiator: bă, tu vb serios !?! chiar te-ai fi așteptat să primești bani să-ți iei casă !?! pe ce lume trăiești, ai luat boala lui taica-tu?

#45
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postciupitumariusionut, on 19 februarie 2015 - 09:14, said:

Bravo! Imi place stilul tau.Multumesc de sfaturi. Posted Image
Te-ai gandit sa cumperi un cort?

#46
ciupitumariusionut

ciupitumariusionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.03.2013

View Postgigi_4476, on 19 februarie 2015 - 09:18, said:

@initiator: bă, tu vb serios !?! chiar te-ai fi așteptat să primești bani să-ți iei casă !?! pe ce lume trăiești, ai luat boala lui taica-tu?
Nu ai inteles! Pai despre ce boala e vorba?Stii tu ce boala are sau vorbesti si tu sa te bagi in seama? :(

#47
ciupitumariusionut

ciupitumariusionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 14.03.2013

View Postbabalaul, on 19 februarie 2015 - 09:18, said:


Te-ai gandit sa cumperi un cort?
Nu,dar cred ca o sa imi iau in curand aici in Uk. :))

#48
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,397
  • Înscris: 28.02.2007

View Postciupitumariusionut, on 19 februarie 2015 - 09:19, said:

Nu ai inteles! Pai despre ce boala e vorba?Stii tu ce boala are sau vorbesti si tu sa te bagi in seama? Posted Image
M-am saturat de ăștia de-ai ca tine ca de mere acre... e mai usor sa vina la mana întinsă decât sa muncească... Daca nu-ti lipsește vreo mana sau vreun picior, pot sa-ti spun doar atât: LA MUNCĂĂĂĂ, BĂ !!

#49
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Dar o mamă de bătaie nu puteai să-i tragi lu' tac'tu şi să-l trimiţi să stea cu aurolacii ?

#50
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,928
  • Înscris: 07.08.2008
Cat e salariul pentru "Quality Inspector" in Birmingham, Marius?

#51
_D_A_N_

_D_A_N_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.02.2014
Stau si ma intreb daca n-au dreptate englezii cu documentarele lor despre romanii emigranti, veniti in UK numai pentru ajutoarele sociale si pentru a sta cu mana intinsa pe strada. Ce-i drept, mai sunt unii care au evoluat, acum stau cu mana intinsa pe forumuri.

#52
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostWrathOfRa, on 19 februarie 2015 - 08:36, said:

contacteaza-l pe business_style. ala e afacerist care o arde-n marea britanie acum.
te poate ajuta el
Da mai, aici sunt. Hai gata, alege o casa in Romania si trimite-mi linkul cu anuntul ca fac transferul imediat si se rezolva problema.
Astia restul, care mai doriti o casa, o masina, sau o saltea Dormeo ... va rog nu va fie rusine si anuntati-ma !!! Nu-i bai ca eu stau in chirie aici, important pentru mine ii sa fi-ti voi proprietari.

@Initiator, esti barbat sau tentativa? Treci si cumpara un electrosoc si fa-i o surpriza lu' taica-tu. Dupa ce adoarme, leaga-l cu o funie in beci si tine-l o saptamana doar cu apa si paine, iar cand ii dai drumul o sa ma contacteze el sa-i cumpar casa, ca nu poate traii cu un nebun ca tine :P

Viata ii grea prietene, si nu doar la tine, ci peste tot. Toti avem probleme. Nu inteleg cum ai trimis tu bani acasa 7 luni de zile si nu ai strans nici un ban? Un apartament cu 2-3 camere in SV costa 1000 lei cu toate cheltuielile incluse / luna. Tu castigi aici sa zicem minimul un 5000 lei pe luna. Adica in 2 luni lucrate de tine, ei ar trebui sa platesaca chiria pe aproape un an. Dar mama ta poate lucra, surorile tale pot lucra... Se pot intretine si singure, dar din ce zici tu aici... am impresia ca ele duc un "high - life" in timp ce tu nu mai stii cum sa faci bani.

Nu-ti ajung banii... mai ia-ti un job, doua, trei. Zilele trecute a fost un reportaj pe Channel 4 in UK numit "The romanians are coming" ... exista sute de romani care TRAIESC pe strazile din UK. Adica, traiesc, muncesc, fura, se descurca, dar nu se gandesc la "momentul cand vrei sa mori" . Fight it back ;)

#53
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostBusiness_style, on 19 februarie 2015 - 14:11, said:

Da mai, aici sunt. Hai gata, alege o casa in Romania si trimite-mi linkul cu anuntul ca fac transferul imediat si se rezolva problema.
Astia restul, care mai doriti o casa, o masina, sau o saltea Dormeo ... va rog nu va fie rusine si anuntati-ma !!! Nu-i bai ca eu stau in chirie aici, important pentru mine ii sa fi-ti voi proprietari.

@Initiator, esti barbat sau tentativa? Treci si cumpara un electrosoc si fa-i o surpriza lu' taica-tu. Dupa ce adoarme, leaga-l cu o funie in beci si tine-l o saptamana doar cu apa si paine, iar cand ii dai drumul o sa ma contacteze el sa-i cumpar casa, ca nu poate traii cu un nebun ca tine :P

Viata ii grea prietene, si nu doar la tine, ci peste tot. Toti avem probleme. Nu inteleg cum ai trimis tu bani acasa 7 luni de zile si nu ai strans nici un ban? Un apartament cu 2-3 camere in SV costa 1000 lei cu toate cheltuielile incluse / luna. Tu castigi aici sa zicem minimul un 5000 lei pe luna. Adica in 2 luni lucrate de tine, ei ar trebui sa platesaca chiria pe aproape un an. Dar mama ta poate lucra, surorile tale pot lucra... Se pot intretine si singure, dar din ce zici tu aici... am impresia ca ele duc un "high - life" in timp ce tu nu mai stii cum sa faci bani.

Nu-ti ajung banii... mai ia-ti un job, doua, trei. Zilele trecute a fost un reportaj pe Channel 4 in UK numit "The romanians are coming" ... exista sute de romani care TRAIESC pe strazile din UK. Adica, traiesc, muncesc, fura, se descurca, dar nu se gandesc la "momentul cand vrei sa mori" . Fight it back ;)
Asa mai, starneste fiara dezlantuita din ventrele lu' "tschupi" ,
sa-i dea regim de guantanamo lu' tac'su
"Revenge of the young tschupi" o sa se numeasca ecranizarea acestei razbunari/reglari de conturi intre magraonii cu ciucuri ...

Edited by Teophileos, 19 February 2015 - 17:19.


#54
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostWordOfTanks, on 19 februarie 2015 - 14:15, said:

Business_style - Un nume nu ai si tu? Ceva mai scurt? Ca na, lenea mea, nu am chef sa scriu tot numele, mai ales ca Engleza mea este buna doar cand scriu ceva serios, in rest este la fel ca romana mea.
Baga un pseudonim, prenume.

Cat costa bre chiria prin anglia? A mai de buget? ceva loc dubios in care dormi cu cardul de credit la oua si casul strans intreb bucii.
Numele meu ii Protopopitoricescovici Dumitrescu Martin Junior , dar poti sa-mi zici Business Style ;) .

Chiria intr-un loc unde sa dormi cu, cardul la oua, costa in jur de 50 lire pe luna fara cheltuieli, intr-o camera cu un mosneag cu inclinatii gay :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate