Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

Romtelecom-IpTV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#55
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

 z0z, on Nov 18 2005, 18:48, said:

Lucrurile se schimba, chiar daca oamenii raman aceiasi.
Se schimbă și oamenii, cel puțin la nivel tehnic :D

#56
marian1976

marian1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 25.05.2005

 mufă, on Nov 18 2005, 19:31, said:

Se schimbă și oamenii, cel puțin la nivel tehnic :D


La ce te referi?

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
si eu aveam o oarecare ura fata de romtelecom,
dar gandindu-ma mai bine mi-am dat seama ca nu poate aduce numai lucruri bune pentru romani
concurenta este cel mai benefic lucru pt client

eu acuma am astral ( internet+catv+telefon) si sunt multumit de serviciile lor

acum astept o oferta mai buna din partea lor, ca de vorbe sunt satul,
la astral e mult mai rentabil momentan ( am vazut oferta noua, 24 euro parca 1,5 mbps, si normal telefonie mult mai ieftina, si mie mi se pare si de calitate)
plus ca se vorbeste ca s-ar introduce si hdtv in viitorul mai mult sau mai putin apropiat (dupa 2007 parca)

#58
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

 marian1976, on Nov 18 2005, 22:37, said:

La ce te referi?
La faptul că la nivel tehnic în ultima vreme rtl a angajat și angajează o grămadă de oameni buni și foarte buni pe care, evident, îi plătește corespunzător. Nu sunt sigur, dar am impresia că la fel se întîmplă și cel puțin pe la "middle management".

#59
marian1976

marian1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 25.05.2005

 mufă, on Nov 19 2005, 12:13, said:

La faptul că la nivel tehnic în ultima vreme rtl a angajat și angajează o grămadă de oameni buni și foarte buni pe care, evident, îi plătește corespunzător. Nu sunt sigur, dar am impresia că la fel se întîmplă și cel puțin pe la "middle management".


asa e...

#60
geo_contact

geo_contact

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 10.07.2005
Salut.
Vreau si eu un raspuns de la Marian, nu te supara, vreau sa stiu si eu in aproximativ 6 luni se introduce IPTV in Bucuresti, pentru ca m-ar interesa foarte mult pentru cineva drag, si cum se vad filmele, la calitate dvd pe tot ecranul televizorului?, nu ingustat ca la orice film pe care il luam de pe dc++?
Plus ca as dori si la tara la mine in Mihailesti, judetul Giurgiu, plus Clicknet express, si asta cat mai curand daca se poate. Pentru ca m-ar interesa foarte mult sa obtin ceva de calitate, plus ca ar fi ceva legal, m-am cam saturat ca totul in Romania sa fie piratat, ar fi timpul sa intram si noi in legalitate.
Multumesc mult. :worthy:

#61
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
RTC nu introduce IP-TV pe scara larga la anul, si apoi tu ai bani pentru ce o sa dea ei?

Second, mai e vreun client la Mihailesti care sa vrea ADSL?

Nu mai visati...

Speedo

#62
geo_contact

geo_contact

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 10.07.2005

 Speedo, on Dec 6 2005, 02:35, said:

RTC nu introduce IP-TV pe scara larga la anul, si apoi tu ai bani pentru ce o sa dea ei?

Second, mai e vreun client la Mihailesti care sa vrea ADSL?

Nu mai visati...

Speedo
Daca ar fi ieftin intre 50 si 150 de lei eu dau banii astia, ca merita. Daca este mai mult mai ma gandesc de 2 ori, sa vad cate si ce canale ofera si cum este imaginea, pe tot ecranul si calitate dvd?
Pai clienti pentru internet ar fi, sunt cel putin 20 de tipi ( chiar mai multi, si care dau 22E) cu computere ale lor, plus scoala, plus un internet cafe!!!
Daca facem un calcul mic, ar iesi asa: 22E x 20 = 440E/luna x 12 = 5280E/an
Plus ca s-au abonat toti la Clicknet Freedom Maxi, daca se consulta baza de date din Mihailesti, se observa ca sunt oameni, doar vointa sa existe!!!
Multumesc.

Edited by geo_contact, 06 December 2005 - 00:56.


#63
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
poate are cineva articolul din Ziarul financiar intreg

Numere favorite în rețeaua RomTelecom

Anca Arsene
  RomTelecom a lansat astăzi trei opțiuni de numere favorite, după modelul operatorilor de telefonie mobilă. Opțiunile se pot adăuga la abonamentele existente și includ minute la tarife preferențiale către trei numere favorite din rețea, au precizat oficialii companiei. (pe larg ...)

#64
sparxxx

sparxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.01.2003
romtelecom ar trebui sa mai reduca preturile la ADSL si dupa aia sa bage IPTV.
Sa bage ADSL2+ etc...
oricum tot e un pas inainte cu ADSL asa... intr-adevar ceva mai scump dar eu sunt multumit...
sper sa mai scada sau sa mareasca banda...

Edited by sparxxx, 03 February 2006 - 10:49.


#65
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

 sparxxx, on Feb 3 2006, 10:48, said:

romtelecom ar trebui sa mai reduca preturile la ADSL si dupa aia sa bage IPTV.
Sa bage ADSL2+ etc...
oricum tot e un pas inainte cu ADSL asa... intr-adevar ceva mai scump dar eu sunt multumit...
sper sa mai scada sau sa mareasca banda...

Nu stiu daca mai au ce sa reduca. Pretul nu-l vor reduce, eventual vor mari viteza pt ca nu-si acopera atunci nici costurile de linie.

#66
geo_contact

geo_contact

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 10.07.2005
Ce se mai aude despre IPTV? Eu chiar vreau asa ceva, dar de ce nu se anunta nimic?

#67
geo_contact

geo_contact

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 10.07.2005
RomTelecom: Vom intra puternic pe piata jocurilor si divertismentului video prin broadband
Data: 2006-04-12


Compania RomTelecom îsi va concentra investitiile în perioada urmatoare pe dezvoltarea celor mai profitabile segmente de business, precum serviciile de date, dar si pe crearea si lansarea altor produse care pot creste veniturile operatorului, precum furnizarea de jocuri si continut video prin conexiuni Internet de banda larga. "Pentru RomTelecom, viitorul este reprezentat de serviciile de gazduire a datelor, conexiunile la Internet în banda larga si furnizarea de continut si jocuri", a declarat Pieter Bakker, director executiv comercial RomTelecom. El a mentionat ca, urmare a unui parteneriat încheiat cu un "jucator global din industria divertismentului si cu un altul din cea a jocurilor", RomTelecom va lansa în aproximativ o luna primele sale servicii interactive de continut multimedia, precum si un nou concept adresat pasionatilor de jocuri, ce vor fi disponibile prin conexiunile Internet în banda larga Clicknet. Oficialii au refuzat sa precizeze numele companiilor cu care vor fi încheiate parteneriatele. "ßn doua luni, RomTelecom va lansa alte oferte, care includ primele pachete combinate de servicii de date si voce, adresate atùt clientilor rezidentiali, cùt si celor de business", a anuntat Paul Renaud, Director Marketing RomTelecom. El a adaugat ca abonamentele pentru aceste pachete de oferte vor avea un pret usor mai ridicat decùt cel al competitiei, dar s-a declarat convins ca piata le va "absorbi", data fiind calitatea acestora. "Si serviciile de acces la Internet în banda larga ale RomTelecom, Clicknet, au preturi peste cele ale concurentei, dar cererea pentru aceste servicii este foarte mare", a mai spus oficialul RomTelecom. "Avem în acest moment 10.000 de clienti pentru conexiunile de Internet prin linii dedicate dedicate si peste 40.000 de clienti pentru serviciile Clicknet, iar estimarea noastra este ca vom încheia anul cu aproximativ 150.000 de clienti pentru aceste servicii. Tinta noastra este însa ca pùna la sfùrsitul anului viitor sa avem 500-600.000 de clienti pentru a deveni lideri de piata. Pentru a atinge acest obiectiv ne-am propus sa cùstigam doua treimi din viitorii clienti ai Internetului în banda larga, dar si sa atragem utilizatori de la competitie", a spus Pieter Bakker. Referitor la investitia de 500 de milioane de euro pentru constructia în trei ani a unei retele care sa permita un transfer mai rapid de date (NGN), Bakker a declarat ca RomTelecom asteapta în continuare "un climat investitional favorabil" pentru a demara lucrarile, facùnd referire la disputa sa cu Autoritatea Nationala de Reglementare în Comunicatii privind nivelul tarifelor de interconectare. Totusi, el a mentionat ca RomTelecom va utiliza anumite tehnologii specifice retelei NGN acolo unde furnizarea unui anume nivel al serviciilor o impune, fara a demara însa la nivel national investitia. Pe de alta parte, Vasile Voicu, Directorul Diviziei de Servicii de date & Internet al companiei a anuntat ca RomTelecom a semnat recent trei contracte importante pentru furnizarea de servicii de acces la Internet si retele virtuale private (VPN), cu un client guvernamental si doi din mediul privat, a caror valoare cumulata este de 1,2 mil. euro pe an. Un contract asemanator a fost încheiat si cu compania Altex.
Sursa: zf.ro

Ce parere aveti?

#68
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Exact ce mă aşteptam din partea RTC. E un lucru f. bun, numa că ar trebui să termine cu văicărelile gen ANRC ne impune aia, alta.. Dincolo tariofele de interconectare sunt mici, poate chiar mai mici şi operatorii stau mult mai bine cu infrastructura. Aveau destul timp să mulgă vaca.
Mă bucu că încep să mai schimbe ceva. În viitor internetul va cuprinde tot, anume televiziune, radio, voce, etc. Astfel, IPTV e un pas spre viitor.

#69
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Eu as mai adauga ca se vede clar din interviu ca preturile la internet sunt mari pentru ca isi permit sa le tina asa de mari,nu datorita costurilor.Vor sa mulga cat pot piata!Zonele in care au mare succes sunt zone in care lumea nu prea are concurenta,sau zone in care concurenta este foarte slaba!
Internetul inca nu e in regula in .ro,dar sper ca prin acest pas al rtc sa incepem sa ne miscam mai bine.RDS si UPC nu se grabesc,ar fi bine sa fie amenintate mai serios de cineva puternic.

#70
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

se vede clar din interviu ca preturile la internet sunt mari pentru ca isi permit sa le tina asa de mari,nu datorita costurilor.Vor sa mulga cat pot piata!

mda... tipic RTC :(

#71
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Ramine de vazut acum concurenta intre INES cu IPTV si RTC. Am asa o presimtire ca nivelul de calitate va fi mai ridicat la INES. Totusi INES-ul are fibra si la content HD se va vedea chestia asta. RTC in cel mai bun caz va putea da prin ADSL2+, la un 23 Mbps, insa pentru HD va fi destul de limitat.

#72
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
dar eu crted ca INES ul va fi si un pic mai scump .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate