Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Romtelecom-IpTV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#937
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

 bello1, on 3rd January 2010, 18:30, said:

La mine in scara au trecut deja inca 5 vecini la Romtelecom IPTV si 3 au si depus cerere de reziliere la UPC.

UPC si RDS vor avea mult e pierdut datorita IPTV.


La mine in scara linia suporta 30 Mb, dar nu sunt dia cele 10 orase asa ca in curand adio RTC

#938
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Oricum vecinii flaviei intotdeauna trec in masa pe orice serviciu de la romtc. Eu as fi circumspect.

#939
eddy323

eddy323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 31.05.2009
mie nu imi mai merge receiver-ul ! Ce pot face ! ? !

#940
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.11.2004
I-ai dat reset ?


Daca nu-ti mai merge suna la 08008IPTVRO si o sa-ti trimita o echipa sa-l verifice.

Edited by dionescux, 03 January 2010 - 21:48.


#941
eddy323

eddy323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 31.05.2009
cum dau reset .. l-am stins , l-am scos din priza ! si nimic ! o sa-i sun maine !

#942
abogdan

abogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 16.08.2004
As vrea sa comand si eu IPTV la RTC si mi-ar fi utile niste sfaturi ..........Am deja retea in casa cu router wireless si ma gandesc ca mi-ar trebuie numai urmatoarea configuratie:
- abonament de  VDSL 20MB (momentan am clicknet de 2Mb)
-modem ZTE ZXDSL 931 CII cu (am deja router wireless deci m-ar interes doar cele 4 porturi din care sa folosesc port-ul 4 pentru IPTV).
-receiver Amino 440. Nu sunt sigur daca se merita in conditiile actuale investitia comparativ cu ZyXel 1001H..


Va rog sa ma corectati daca cumva gresesc sau imi scapa ceva ..............

#943
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Ca receiver as merge pe Amino daca poti. Nu neaparat fiindca are HDD ci fiindca am vazut ca tind sa fie mai stabile decat Zyxel-urile.
Amino face totusi receivere IPTV de ani buni, e un nume pe piata. Zyxel, mai subtire.
Trebuie sa tii cont insa ca receiverul Zyxel poate fi facut sa scoata atat 720p cat si 1080i. Amino scoate numai rezolutia transmisa de RTC, nu poate fi setat manual. In prezent, scoate deci 720p si-atat.
Din punctul meu de vedere pe un TV full HD nu e nici o diferenta vizibila intre cele doua, dar daca tii mortis la 1080i, n-ai decat varianta Zyxel.

Edited by dtancu, 04 January 2010 - 22:00.


#944
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,477
  • Înscris: 14.04.2002
Discutia despre IDolce va continua doar aici
http://forum.softped...p;#entry7600770

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate