Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...

Identificare/transfer Android<...

Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...
 Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

taxe si cheltuieli cu masini suv
 CIV RAR parc auto

Tractor prin programul rabla

Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd
 

piata dual sim chineza

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13 răspunsuri în acest subiect

#1
aioanei_ciprian

aioanei_ciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 06.09.2012
spuneti-mi si mie despre cumpararea unui telefon dual sim din china, exista vriun risc daca cumpar de acolo?as vrea sa ma ajutati sa cumpar un telefon din china adica m-as orienta catre un star i9220 mtk 6577 e bun sau altul .

#2
Ernest0Robert

Ernest0Robert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 06.09.2012
nu merita! 1 dual sim- e clar ca e fake 2 softul- e fake rau de tot

#3
mondidi

mondidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 16.06.2004

View PostErnest0Robert, on 06 septembrie 2012 - 18:21, said:

nu merita! 1 dual sim- e clar ca e fake 2 softul- e fake rau de tot
adica?  Cred ca omul stie ca un Star nu e un Samsung chiar daca au ambele in coada I9220.

#4
umilu

umilu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 04.02.2012
Vezi ca sunt telefoane Phillips ( familia Xenium ) cu dual SIM  si te si tine bateria undeva intre 700 si 1200 ore de autonomie depinde de model. Daca vrei mai multe detalii da un PM.

#5
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Umilu poate vrei sa mai tai un zero la orele alea de functionare.

#6
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.674
  • Înscris: 04.12.2008
Teoretic acele valori sunt corecte,este vorba despre autonomia in stand by iar unele modele din familia xenium de la phillips stau destul de bine la acest capitol  :)

#7
agdvrus

agdvrus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 28.05.2009
Am primit si eu de la o cunostinta un telefon cu 3 cartele SIM , productie chineza , T9910 , scrie TV analog pe cutie.Fata e o copie de Blackberry , iar pe dos are o gramada de difuzoare Posted Image , cica poti viziona filme pe el.Inca nu i-am dat de capat caci are o carte tehnica miniscula si incompleta.Nu reusesc sa setez sa mearga netul prin Orange , WIFI functioneaza insa daca e o retea codata nu poti introduce codurile WAP/WEP deoarece refuza sa scrie cu litere mariPosted Image Interesant ca la mesagerie scrie cu litere mari .Am introdus 3 simuri , le recunoaste si functioneaza insa nu as da bani pe asa ceva.

#8
aioanei_ciprian

aioanei_ciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 06.09.2012
mersi baieti pentru raspunsuri dar eu as vrea unul chinezesc o fi el din china dar tot aceeasi treaba face stiu ca e diferenta intre componente , cine poate sa imi de-a si mie niste modele de teluri cum ar fi haipai , star, iglo mai bune si pret  max 900 lei.

#9
aioanei_ciprian

aioanei_ciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 06.09.2012
OFF-TOPIC!!

#10
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postaioanei_ciprian, on 07 septembrie 2012 - 10:20, said:

... cine poate sa imi de-a si mie niste modele de teluri cum ar fi haipai , star, iglo mai bune si pret  max 900 lei.
Iti recomand Newman N1. Eu l-am cumparat de aici: http://etotalk.com/n...3qhd_p3115.html
Anterior, tot de la ei, am luat un Lenovo A789. Au si ZTE, au si Huawei, producatori care sunt pe primele locuri in China.
Sunt foarte multumit atat de telefoane cat si de prestatia vanzatorului Etotalk. Recomand celor care doresc sa-si cumpere telefoane de calitate, performante dar care nu au denumiri fitoase ce costa zeci de milioane.

#11
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.914
  • Înscris: 07.05.2003
În cât timp a venit, ce modalitate de transport ai ales și cât te-a costat, per total? Ai avut probleme la vamă?

#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.868
  • Înscris: 04.12.2010
Din cauza ca e perioada sarbatorilor, posta din China fiind foarte aglomerata (chinezii incep sa-si trimita cadouri pentru Craciun inca de la jumatatea lui octombrie), a ajuns in 30 de zile de la data platii. Am ales varianta de posta normala, ce a fost 25$. M-a dus cu totul (si taxe) la 800 lei.

#13
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.914
  • Înscris: 07.05.2003
La ce oficiu poștal a venit? Unul din cele cu vamă? Au desfăcut pachetul? Ai plătit vamă?

#14
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.868
  • Înscris: 04.12.2010
Da, la sector 4, l-au desfacut - mai nou se desfac toate - au vazut o cutie alba, cu o factura in ea si aparatul. Au calculat ce trebuie platit - 50 si ceva de lei, am platit si gata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate