Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

teapa in parcare la Real

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#55
acquadigio

acquadigio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 20.09.2006

View PostOctavian___, on 10th June 2010, 15:31, said:

Eu recomand la toata lumea: la bariere/semafoare/aglomeratie, usile blocate la masina.

...si geamurile inchise, ca altfel n-ai facut nimic.  :)

#56
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
si privirea fixa inainte :D

Edited by cornel001, 11 June 2010 - 14:49.


#57
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Sau te uiti asa, cu o privire ciudata su un zambet tamp. :lol:

#58
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,980
  • Înscris: 06.04.2007
Nu nu, zambetul tamp tre' sa-l ai cand faci o prostie in trafic (si capu bagat pe jumate intre umeri).


Gemurile un pic deschise e ok.

#59
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,699
  • Înscris: 22.11.2007
mai nou la real sunt niste femei la vreo 40-50 de ani care "strang fonduri" pentru casa nu stiu care de copii. vreo 3-4 min cat am incarcat cumparaturile a facut femeia vreo 5 ron de la masinile din jur.

Edited by bossake, 11 June 2010 - 18:34.


#60
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Da, si la Honduras sunt doua care fac d-astea. M-a interceptat aceeasi tipa 3 zile la rand. <_<

#61
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Azi in intersectia de la Gara din CT, un cersetor la 40 ani(arata mai rablagit da sunt tineri de obicei astia :) ) , avea un carton in gura mare pe care scria " MIE FOAME" :lol:
Cred ca pana seara a mancat tot cartonul ;pe bune acum, i'as fid at o paine sa il vad cum o taie de acolo , sau niste spirt la felul 2 .

#62
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View PostNicu90, on 12th June 2010, 00:06, said:

Azi in intersectia de la Gara din CT, un cersetor la 40 ani(arata mai rablagit da sunt tineri de obicei astia :) ) , avea un carton in gura mare pe care scria " MIE FOAME" :lol:
Cred ca pana seara a mancat tot cartonul ;pe bune acum, i'as fid at o paine sa il vad cum o taie de acolo , sau niste spirt la felul 2 .
acum ceva vreme eram la idm si in fata cersea o babuta.
sotia mai miloasa sa dus si ia luat 2 covrigi si cand ia dat covrigii , babuta a raspuns:
"ce imi dai mie covrigi, ce sa fac cu ei , mie imi trebuie bani..."
lucrul cel mai bun este ca sotia sa jurat ca nu mai face fapte bune , si de atunci nu a mai dat nici un leu la nici un cersetor

#63
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Dupa ce am vazut filmul Filantropica (acum multi ani) nu am mai dat nici 5 bani la un cersetor, chiar daca uneori sunt tentat. Uneori cind vad batrinei ma incearca mila dar ma abtin, insa cind vad tigani imi vine sa le iau banii nu sa le dau. Nu dati niciodata nimic la tigani, oricum va fura ei.

#64
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,925
  • Înscris: 09.12.2004
la toti astia le mirii ceva printre dinti de nici eu nu inteleg/stiu ce le zic :lol: , le arat, furios, un canin si gata...

#65
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

Quote

Eu recomand la toata lumea: la bariere/semafoare/aglomeratie, usile blocate la masina...

View Postacquadigio, on 11th June 2010, 09:31, said:

...si geamurile inchise, ca altfel n-ai facut nimic.  :)
Eu am o alta tactica: ii trimit la o masina din fata sau din spatele meu  :lol:

#66
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Asta e o treaba tipic romaneasca - aruncarea pisicii moarte in curtea vecinului. <_<

#67
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006

View Postbarboso, on 10th June 2010, 15:04, said:

Tipul blond, cu Ford si cu probleme la cureaua de la alternator, cel despre care spunea Cocolino, m-a abordat si pe mine saptamana trecuta, intr-o noapte, in parcarea subterana de la Real Vitan, ii mai trebuiau 40 de lei ca sa-si repare masina  :lol: ;  se pare ca, intr-o saptamana, n-a reusit decat sa "impinga" masina pana pe Brancoveanu - asta e, criza, 40 lei se strang greu...  :roflmaofast:

mai demult tot la real vitan , aceeasi poveste! i-am dat 5 lei atunci (acu o luna-doua). era suspect , acuma stiu sigur ca nu are nimic.

#68
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007

View Postmario_bril, on 12th June 2010, 11:05, said:

Eu am o alta tactica: ii trimit la o masina din fata sau din spatele meu  :lol:
Nu asa bre' , daca vad ca sunt cersetori in intersectie imi las 1m pana la masina din fata,si cand e la geam dau mai in fata putin always works :thumbup:

#69
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Ce bine ca am scapat de Dacie, daca ramaneam in parcare si ceream ajutorul cuiva riscam un cap in gura.

#70
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
M-a intampinat un mester d-asta acum 10 minute, nici nu am apucat sa opresc motorul si m-a intrebat daca...poate sa ma intrebe ceva. :huh:
I-am zis din prima NU, a tot insistat, i-am dat cu flit si am intrat in magazinul unde aveam treaba. Langa mine a parcat imediat un Passat negru, iar omul a insistat si la el primind 3 lei. Cand am iesit din magazin l-am vazut mester plecand grabit inspre o mica intersectie. L-am urmarit din masina, iar cand l-am vazut ca intra intr-o bodega de cartier l-am claxon si l-am certat nitel. S-a uitat resemnat la mine si s-a dus sa-si ia portia zilnica.

#71
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostNicu90, on 12th June 2010, 22:18, said:

Nu asa bre' , daca vad ca sunt cersetori in intersectie imi las 1m pana la masina din fata,si cand e la geam dau mai in fata putin always works :thumbup:
Figura asta o fac si eu.


Update: tipul blond de care vorbeam (mai multi) zilele trecute, se pare ca si-a rezolvat problema (cureaua de alternator rupta la Ford :lol:), dar intre timp a ramas fara benzina, zilele trecute era pe la mine prin parcare, l-a scuturat pe-un vecin de cativa lei, dupa care se plimba pe langa geamul meu, cat timp am parcat si mi-am strans "bagajele" de prin masina...   :roflmao:

#72
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
intotdeauna cei necajiti cu adevarat nu vor cersi...
cand vad ciori care cersesc, putin imi lipseste sa nu sar la ei, fiind si intregi fizic, apti de munca... da, le zic CIORI, ca asa le vad eu... scuze pentru eventuale ofense
singura situatie cand dau la ciori si probabil ca nu-s singurul este aceea cu parcarile, cand stau si iti ofera un loc de parcare, asta e ca n-ai ce face, decat sa fii sigur ca te trezesti cu autografe pe tabla

eu am doi "protejati", doi batrani nevazatori, fara adapost, care stau cat e ziua de lunga pe postamentul unui gard, pe un trotuar, nu cersesc, nu cer nimic. am oprit odata si am vrut sa le dau la fiecare cate 10 lei. au luat bancnotele, le-au pipait si m-au intrebat ce valoare au. dupa ce le-am spus, mi le-au dat inapoi si mi-au spus ca ar fi mai bine ceva de mancare si apa de baut.
cum sa nu te impresioneze o situatie ca asta? de atunci, de fiecare data cand stiu ca am drum pe acolo, pregatesc cate o punga cu paine, fructe, apa de baut, si altele de-ale gurii

Edited by bonygy, 16 June 2010 - 11:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate