Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

teapa in parcare la Real

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#73
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
auchan, asta iarna. la raionu de carne o babuta romanca, curat imbracata, admira un pui. vai ce scump e, zice si-l pune la loc. hai sa fac si eu o fapta buna, ma duc si-i dau 10 lei sa-si cumpere saracuta puiu mult visat. mii de multumiri, sanatate, sarbatori fericite bla bla bla. plec mai departe ferecit ca am facut un om bucuros. cu coada ochiului ma uit la batranica si ma apuca pandaliile! mamaia pune puiu la loc in raft si incepe sa se vaite langa altcineva: vai ce scump este, pacat ca am pensia mica! a mai capatat 10 lei de la o femeie dupa care am plecat fericit ca am facut o fapta buna! :thumbup:

#74
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

 blackcat, on 12th June 2010, 09:27, said:

Dupa ce am vazut filmul Filantropica (acum multi ani) nu am mai dat nici 5 bani la un cersetor, chiar daca uneori sunt tentat. Uneori cind vad batrinei ma incearca mila dar ma abtin, insa cind vad tigani imi vine sa le iau banii nu sa le dau. Nu dati niciodata nimic la tigani, oricum va fura ei.
Ce simpatic esti :D. Daca nu vedeai filmul ala ce faceai ? Iti goleai buzunarele fara sa-ti dai seama ? Cica: Domne, am avut ceva bani, da' nu stiu cum se face ca am ramas fara ei  :lol:

 Marius3k, on 14th June 2010, 19:15, said:

M-a intampinat un mester d-asta acum 10 minute, nici nu am apucat sa opresc motorul si m-a intrebat daca...poate sa ma intrebe ceva. :huh:
I-am zis din prima NU, a tot insistat, i-am dat cu flit si am intrat in magazinul unde aveam treaba. Langa mine a parcat imediat un Passat negru, iar omul a insistat si la el primind 3 lei. Cand am iesit din magazin l-am vazut mester plecand grabit inspre o mica intersectie. L-am urmarit din masina, iar cand l-am vazut ca intra intr-o bodega de cartier l-am claxon si l-am certat nitel. S-a uitat resemnat la mine si s-a dus sa-si ia portia zilnica.
Resemnat ? Ha ! Fericit, Mariuse ! Atata ca n-avea rost sa-ti arate tie treaba asta. Si de ce l-ai certat ? In asta consta fericirea lui. In tigari si bautura. Iar la fericirea lui a contribuit ala cu Passatu'. Dar ce treaba ai tu cu asta ? Poate sunt eu asa, mai "setat", dar mi se pare ca ii cam iei pacatele asupra ta cu atitudinea asta. Pur si simplu nu-i bagi in seama si gata. Educatie nu le poti face in niciun caz.

#75
mariuspizdocea

mariuspizdocea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.06.2010
Astazi asteptam pe cineva in strada, cu telefonul in mana. Trece un țigan pe langa mine, se uita la mine, ma intreaba: "Domnu' pot sa vhă intreb ceva?" I-am dat un sec "NU" si a plecat mai departe scotandu-si telefonul din buzunar. Si-a intors capul si s-a mai uitat de cateva ori la mine. Am impresia ca era teapa cu telefonul fara baterie :lol:

#76
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,734
  • Înscris: 23.04.2007

 Octavian___, on 23rd May 2010, 12:28, said:

Eu am patit in felu urmator in Arad (nu am nr de AR la masina): la semafor vine unu' cu cheile in mana si mi se roaga la geam ''te rog frumos colegu nu ma poti ajuta si pe mine cu 2 litri de benzina ca vad ca esti din judet cu mine, ca am ramas in pana prostului cu o strada mai incolo, sunt cu nevasta si copilu dupa mine, ajuta-ma cu 5 lei pana la pompa '' ect etc.

... simbata trecuta m-a abordat si pe mine in Arad cind stateam la un semafor aproape de centru ... l-am ignorat.

 terratec, on 28th May 2010, 00:41, said:

Un golan inalt si slab cu un tricou larg si cu mana legata la spate cerseste pretinzad ca este infirm. :)
Asta este cel mai simpatic golan. Incepi sa razi cand vezi cat de prosti sunt oamenii care il cred ciung.


Cu vreo 7 - 8 ani in urma eram pasager in masina cu un coleg mai dracos de felu' lui ... la semafor tot unu din asta cu mina ascunsa la spate:
- da-mi si mie 5000 lei
- daca scoti mina de la spate iti dau 50000 lei zice colegu'
- ... dupa ce se uita stinga - dreapta ... zice - nu pot acum ca ma vad ailalti  :D


 flores155, on 28th May 2010, 16:58, said:

se facea ca gaseste un inel sau mai stiu eu ce in fata ta si se oferea sa ti-l dea tie pentru o suma modica.

... patit si eu cu ceva vreme in urma ... chipurile gasise o verigheta chiar linga roata de la masina din care coboram ... iau verigheta spun ca-i a lu' nevasta-mea si zic multumesc la care individu ' zice sa-i dau si lui ceva pt. ca mi-a gasit-o ... zic ok ... pastreaza verigheta ... zice ca el vrea ceva bani ... la care ii spun ca verigheta aia valoreaza mai mult decit banii care ii am la mine  :D

#77
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
Ma plictiseam la semafor si am vazut un tiganus care trecea pe la masinile din fata, cersind. Cand venea chitit la mine am deschis geamul si pana sa apuce sa zica ceva, zic: "Da-mi si mie un leu, ai?"  :lol:  A ramas interzis in prima faza, dupa care baga mana in buzunar si scoate o hartie de 1 leu  :w00t: I-am dat inapoi si i-am dat si ceva peste ca a fost prea tare faza, nu ma asteptam sa scoata banii  :D.

Edited by abunea, 16 June 2010 - 15:36.


#78
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007
Bine ca nu ti-a replicat  "N-am decat hartii de un milion, daca-mi schimbi iti dau" asa cum am patit-o eu cu unu' cam in aproximativ aceeasi situatie. :D

#79
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

 adrian_r5, on 16th June 2010, 13:49, said:

... patit si eu cu ceva vreme in urma ... chipurile gasise o verigheta chiar linga roata de la masina din care coboram ... iau verigheta spun ca-i a lu' nevasta-mea si zic multumesc la care individu ' zice sa-i dau si lui ceva pt. ca mi-a gasit-o ... zic ok ... pastreaza verigheta ... zice ca el vrea ceva bani ... la care ii spun ca verigheta aia valoreaza mai mult decit banii care ii am la mine  :D
Pai era perfect pentru el  :lol:

Acu' ceva vreme, sa tot fie vreo 10 ani, era un sofer de maxi-taxi (alternativa la transportul in comun) in Galati care avea urmatoarea replica atunci cand se apropia vreun d-asta de masina lui la semafor: "Pupa cauciucu' si-ti dau cat vrei !"  :lol: Poate i-o fi pupat careva cauciucul, nu stiu, dar tin minte ca fugeau instant de langa masina cand auzeau replica asta.

 abunea, on 16th June 2010, 16:35, said:

I-am dat inapoi si i-am dat si ceva peste ca a fost prea tare faza, nu ma asteptam sa scoata banii  :D.
1 - 0 pentru el :D . Nu pot decat sa-l felicit.

#80
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 xeler8, on 16th June 2010, 17:35, said:

Bine ca nu ti-a replicat  "N-am decat hartii de un milion, daca-mi schimbi iti dau" asa cum am patit-o eu cu unu' cam in aproximativ aceeasi situatie. :D
Taica-miu, cand i se zicea "da si mie 10 mii", le zicea "ai sa-mi dai rest la 1 milion?" :)

#81
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Multi s-ar putea sa aiba ! :))

#82
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 Sima2k, on 18th June 2010, 20:19, said:

Multi s-ar putea sa aiba ! :))
"Haoleu barosane, de cand voiam sa-i schimb, ca nu mai aveam loc in portofel."

#83
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
O replica asemanatoare am primit
Eram pe la Victoriei si aia de la parcare nu aveau sa-mi dea restu la 50.
Unu de vreo 10 ani m-a vazut si a zis ca daca ii las 1 lei, imi schimba el 50 :)))

#84
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Joi in OMV pe Calea Calarasilor, in spate la Unirii, faza cu cureaua de la alternator. Un tip de vreo 20-23 de ani de statura medie (1,70 maxim) vine cu urmatoarea poveste. Eu la pompa 8, care de fapt e prima pompa cum intri de pe Calea Calarasilor. Cum ies din masina, pun mana pe pistolul de alimentare, se prezinta asta in pas saltaret si ma striga de la vreo 10 metri, adicatelea sa nu-mi invadeze spatiul.

"Auzi? (razand, ca si cum se afla intr-o situatie de ras pentru mine, de plans pentru el) Pot sa vin si eu cu o rugaminte ca de la sofer la sofer?"

Eu: "Ia zi"

El: "Mi s-a rupt cureaua de la alternator si cu astia (?!?) n-o scot la capat, n-ai 50 de lei sa ajung si eu la Jilava? Iti las permisul!"

Eu: "Cu cea mai mare placere! Dar n-am!"

El, tot razand, ma aproba din cap si iese din benzinarie pe partea cealalta, spre Udriste. Fara sa mai intrebe pe nimeni. Adica doar de la mine vroia ajutor, de la altii nu-i trebuia. Faza e ca pe moment il refuzi si-l expediezi, dar apoi stai si te gandesti si iti pare rau ca nu l-ai perpelit mai mult. Daca mai vine vreun de-asta la mine, acum am temele facute. Ii cer permisul, ma uit la el, ii zic ca nu e bun, ca are o scama sub laminaj, ca l-a facut el, ca eu i-as da banii, ca nu ma fac pe mine 50 de lei, da' ca de unde stiu ca nu e teapa  :lol: . Sa-l vad asa cum se milogeste vreo jumatate de ora.

#85
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
cred ca e mai interesant daca ii spui ca esti politist si ii verifici imediat permisul , sa dai un telefon

#86
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Azi pe Decebal, ma abordeaza unu cu ceva in mana. O drujba! "Baiatu', nu te intereseaza pentru casa matale?" :mellow:

#87
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,149
  • Înscris: 14.09.2007
Pe centura B te abordeaza toti care cum pot :lol: cu articole de la A la Z , mai au putin si iti schimba si uleiul cat stai la coada acolo .

#88
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,859
  • Înscris: 11.10.2006

 GTFMIOFE, on 16th June 2010, 12:31, said:

auchan, asta iarna. la raionu de carne o babuta romanca, curat imbracata, admira un pui. vai ce scump e, zice si-l pune la loc. hai sa fac si eu o fapta buna, ma duc si-i dau 10 lei sa-si cumpere saracuta puiu mult visat. mii de multumiri, sanatate, sarbatori fericite bla bla bla. plec mai departe ferecit ca am facut un om bucuros. cu coada ochiului ma uit la batranica si ma apuca pandaliile! mamaia pune puiu la loc in raft si incepe sa se vaite langa altcineva: vai ce scump este, pacat ca am pensia mica! a mai capatat 10 lei de la o femeie dupa care am plecat fericit ca am facut o fapta buna! :thumbup:

Trebuia sa te intorci si sa-i iei banii "Scuze, tocmai mi-am amintit ca nu mai am de tigari, I'm so sorry..."

Am citit si am ramas uimit, curat Asociatia Filantropica :D Cu astia faci drame si tot felul de filme instant, ce cursuri de actorie, 4 ani tociti pe bancile UNATC sau ATF, il lasa cu ochii umezi pe un absolvent de Teatru si film cu 5 diplome si nu stiu ce participari la festivaluri.

Daca vor cu atata ardoare cei 6 lei standard, de ce nu incercati si cu niscaiva metal in suma de, sa mai puna si ei osul la treaba :L, ... sa invete sa numere (sa fie si de 5, 10, 50 de bani, cat sa-i sature) Sau, sa le dati si lor teapa, cu hartii trase frumos la xerox (sau specimene de cupiuri folosite la prezentari si reclame)

Aparentele inseala si de multe ori ai impresia ca asa este - se folosesc de sugestivitatea, impresionabilitatea si emotivitatea oamenilor, coroborat cu manipularea abila a cuvintelor in expresii ce tin de blesteme sau posibile pedepse pentru cel care nu-si deschide inima sau portofelul (care portofel, de cele mai multe ori, dupa o excursie prin hipermagazine necesita o "consiliere psihobancara", pana la urmatorul salariu :L)

important e sa nu le dati atentie si sa-i considerati ca pe niste personaje care interpreteaza un rol, fac parte din decor. Prin autobuze si tramvaie, ignore, ati platit biletul, spectacolul e inclus in pretul biletului. Sunt amuzanti si iritanti cu povestile lor mirobolante. Cand e cazul serviti-i cu acelasi medicament, ca sa vada cum e.

#89
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008
Mai nou le spun, cand ma abordeaza, ca eu nu umblu cu numerar, n-am decat card; ma intreb cat va mai dura pana o sa scoata unul vreun POS mobil ?   :lol:

#90
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

 crst_g, on 17th June 2010, 22:15, said:

Taica-miu, cand i se zicea "da si mie 10 mii", le zicea "ai sa-mi dai rest la 1 milion?" :)

Eu am patit-o cu unu care mi-a spalat parbrizul, dau sa scot numai hartii de 10lei, el de colo: iti dau rest sefu' nici o problema" :eek:  si mi-a dat 8 lei rest.

Buna faza cu POS-ul, poate fac si card de fidelitate.

Edited by dennis12225, 22 June 2010 - 15:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate