Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!
 La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare
 

teapa in parcare la Real

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#109
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 24.01.2007
:roflmaofast: :roflmao: :roflmaofast:

#110
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007

View PostTIC, on 15th July 2010, 23:46, said:

mi s-a intamplat si mie azi, in parcare la PLUS, pe Iuliu Maniu. Un "meserias", intr-un Logan (B 01 HRM) cu folii pe geamurile din spate si luneta se plimba cu "bolidul" prin parcare si la fiecare potential sofer, pe care il gasea pe langa vreo masina, ii intindea pe geam un permis de conducere in schimbul unui ajutor de 50 RON, sa ajunga la Constanta. Avea in dotare inclusiv pitipoanca!!

exact acelas individ,in ac logan (rosu sau visiniu) in parcare la mall baneasa cu ac text,tot cu pitipoanca in dreapta

i-am zis ceva de genu da ce s-a umplut de voi peste tot,unde vrei sa ajungi cu nr de B,a plecat repede

#111
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
bai ce oameni....abia plateste omul leasingu'....

#112
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postionut_ionut, on 19th July 2010, 00:06, said:

exact acelas individ,in ac Logan (rosu sau visiniu) in parcare la mall baneasa cu ac text,tot cu pitipoanca in dreapta

i-am zis ceva de genu da ce s-a umplut de voi peste tot,unde vrei sa ajungi cu nr de B,a plecat repede

ce jos au ajuns unii, sa-mi bag p..!!!!

#113
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Care o stiti pe tipa aia care sta in zona pasajului Universitate si cere bani? Cred ca m-am intalnit de 6-7 ori cu ea (in decurs de cateva luni), insa azi pe la Romana. De fiecare data ma lua cu acelasi text "scuza-ma putin, scuze... am nevoie de x lei". Prima data cand mi-a cerut, mi-a zis ca tre' sa ajunga in Vama. :roflmao: I-am dat, ce era sa fac. :)
Pare destul de curata, cam rocker-ita, iar intr-una din dati avea ochii cam rosii si vorbea cam greu. Cred ca le trage si cu iarba. :)

#114
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 01.11.2005
Daca tot veni vorba...hai ca bag si eu

Eu la coada la o sucursala bancara ...nu stiu ce treaba aveam atunci...ceva legat de card...vine o fetita la vre-o 10 ani si imi spune ca i-a murit fratele si daca nu pot sa o ajut cu ceva bani. Din toti care eram la coada eu am fost singurul "fraier" care i-am dat cred ca vre-o 5 lei...sincer acum nu imi pare rau pentru bani aia ca poate chiar avea nevoie, oricum a spus-o frumos si politicos.

Eu pe strada cu consoarta ...veneam de la plimbare si pe troturar ma opreste o mamaie si imi spune ca a fost la spital si ca nu are cu ce sa ajunga acasa si ii mai trebuie nu stiu cati lei. I-am dat la fel 5 lei si am plecat.

Peste vre-o 1 an in acelasi loc la fel cu consoarta ma oprisem sa cumpar un mouse de la un magazin si vine un nene si imi zice ca ii trebuie 2 lei sa isi cumpere nu stiu ce de la farmacie. I-am dat si l-am urmarit sa vad unde se duce...s-a dus glont la farmacia care era la vre-o 50 de m de noi...deci la fel nu imi pare rau ca i-am dat.

#115
seth5388

seth5388

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.07.2010
Am patit-o si eu....in Dristor..in fata la MC.....stateam de vb cu un coleg...cand opreste langa noi un Ford visiniu ....destul de vechi...3 persoane...soferul.....(nu am vazut cum arata) si 2 in spate...unul cu una..( ea negricioasa...plina de aur....el mare...chelios...ceafa groasa...cicatrice pe teasta......tot negricios.)  Incepe sa imi povesteasca cu o romana stricata( cica este arab omu') ca au fost talhariti si ca prietena lui este in spital....si are nevoie neaparat de un telefon sa sune....ca nu stie la ce spital au dus-o...etc....Ii raspund ca nu am telefonul la mine....moment in are el imi arata cu degetul buzunarul de la blugi in care aveam telefonul....si  scoate o punga cu aur(tinichele 100%) care mi-o ofera...in schimbul telefonului......( am luat punga sa ma uit la obiectele din ea....erau toate marcate..etc..) Ii dau punga inapoi si il refuz a 2 a oara...pana la urma..a plecat......Ceva timp mai tarziu(1-2 saptamani) ii vad in acelas loc....incercand sa fraiereasca 3 fete.....Am vazut echipajul de politie oprit la saormerie....am fugit la ei...le-am povestit pe scurt... si si-au facut oamenii treaba...din cate am auzit..deja existau 6 plangeri la sectia 12....

#116
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Poststrabun, on 18th July 2010, 23:30, said:

Deci asta era responsabil cu tepele prin parcarea Real-ului.... Eu zic sa-l dam in gat!  :lol:

#117
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 01.11.2005
Cand eram in studentie in GL, in complexul studentesc era un tuciuriu care ma abordeaza:
- baiatu, auzi, nu vrei o camera foto ?
- Ce marca ?
- Sony frate, cu blitz
- Ia sa vad ? ; si imi arata intr-o punga de cumparaturi o chinezarie de aceea cu film si cu un blitz atasat...o porcarie. Eu le am cat de cat cu ustensilele foto si mi-am dat seama de teapa si il intreb:
- Auzi, da' de cat are cardul. ( stiind ca e cu film nu digitala )
- Nu stiu frate sa o folosesc e prea complicata pentru mine. Ia zi iti fac un pret bun pentru ea ? E adusa din Italia fratie.
- Si ce pret vrei pe ea ; continuam discutia nu ca sa o cumpar da chiar eram curios sa vad ce texte baga asta ca sa ma abureasca.
- Pai fratie, eu am dat pe ea vre-o 2 milioane da ti-o las la un milion  ( tipul asta de camera foto era la 50-70 de lei pe net una noua )
- Mersi frate...da nu sunt interesat :D...si l-am lasat cu explicatiile lui.

Edited by tehnics, 19 July 2010 - 07:50.


#118
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,754
  • Înscris: 22.11.2007
stiti ce e nasol cu astea? ca de cand cu astfel de smenari un om serios care chiar e la necaz si are nevoie de bani o sa fie refuzat...

#119
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postbossake, on 19th July 2010, 17:05, said:

stiti ce e nasol cu astea? ca de cand cu astfel de smenari un om serios care chiar e la necaz si are nevoie de bani o sa fie refuzat...

un om serios cerseste?!

#120
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,106
  • Înscris: 06.01.2005

View PostTIC, on 19th July 2010, 18:00, said:

un om serios cerseste?!

Unui om serios i se face rau pe strada?! Asa ajungem sa spunem "da-l dracu de betiv" oricarui lesinat pe caldaram !

Edited by gelublabla, 19 July 2010 - 17:25.


#121
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,754
  • Înscris: 22.11.2007
nu era vorba de cersit. dar sunt cazuri cand cineva chiar ramane fara benzina, sau chiar l-a lasat masina in mijlocul bucurestiului. sau alte scenarii d-astea care in 99% din cazuri sunt tepe.

#122
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postbossake, on 19th July 2010, 18:26, said:

nu era vorba de cersit. dar sunt cazuri cand cineva chiar ramane fara benzina, sau chiar l-a lasat masina in mijlocul bucurestiului. sau alte scenarii d-astea care in 99% din cazuri sunt tepe.

In cazul tau, daca ai ramane fara benzina sau te-ar lasa masina in mijlocul Bucurestiului (presupunand ca ai ramane si fara bani, nu?, desi nu stiu daca cineva ar pleca cu masina la drum fara bani!!) ai cere bani de la lume?

Edited by TIC, 19 July 2010 - 17:52.


#123
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,754
  • Înscris: 22.11.2007
de ce nu? daca as fi din suceava de exemplu si as fi la belea nu mi-ar fi rusine. suntem oameni si a cere de la cineva o suma rezonabila pt un scop rezonabil nu mi se pare ceva deosebit.e omeneste sa ajuti si sa fi ajutat.
Evident ca sunt si alte modalitati acum (transfer de bani, online banking etc) prin care poti obtine bani dar nu toata lumea are acces la ele.
ma rog, ne-am cam abatut de la subiect, ideea era ca e posibil sa fie si oameni de buna credinta. dar in 99% din cazuri sunt clar tepe.

Edited by bossake, 19 July 2010 - 18:38.


#124
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

Quote

stiti ce e nasol cu astea? ca de cand cu astfel de smenari un om serios care chiar e la necaz si are nevoie de bani o sa fie refuzat...
Este exact ca in povestioara aia cu Petrica si lupul...

Edited by mario_bril, 19 July 2010 - 19:33.


#125
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Eu tot dau de din astia cu "da-mi si mie de benzina" pe la benzinariile dintre orase.
Rezolv problema destul de simplu: "nu mai ai benzina? Da canistra, ca iti bag eu 5-6 litri, mai iei de pe la altul si ai rezolvat". 99% din cei care dau teapa, "pleaca dupa canistra" si nu se mai intorc.

#126
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 19.01.2007
Azi in fata spitalului Carol Davila ma abordeaza unu pe la 40-45 de ani cu textul: am plecat de acasa, mi-am luat cheile, tigarile dar am uitat banii si acum n-am cu ce sa-mi i-au un bilet ratb. Stau si ma gandesc o leaca, ma de unde il stiu, apoi mi-am dat seama ca in disperarea mea de a gasi locatia spitalului, acelasi tip, in fata mea(eu eram in auto cu harta la ochi) a primit cca 2-3 lei de la un batran, deci alta strada fata de cea unde m-a abordat, si-mi zic in gand hopa, "tepe in parcare la Real, ....", e clar. Statia Ratb fiind la 2 pasi il intreb: si ce masina luati pana acasa, sau poate va duc eu dupa ce imi termin treaba? El: aaa..., pai... Zi domne ce numar are masina? S-a intors cu spatele la mine si dus a fost.
Zona, Spitalul Carol Davila de pe Bd Dacia.

Edited by pustiu_22, 20 July 2010 - 15:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate