Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

teapa in parcare la Real

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#1
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Mi s-a intamplat de 3 ori pana acum, o data in parcare la Metro si de 2 ori in parcare la Real. De fiecare data a venit la mine in timp ce indesam cumparaturile in portbagaj un tip care incepe sa se planga ca e din provincie si are o Dacie care i s-a stricat si ma roaga daca pot sa ma duc sa-l ajut, ca poate ma pricep. Un lucru mi-e clar: am ori fata de prost, ori de mecanic auto de au venit la mine, dar tot n-am reusit sa ma prind care e de fapt teapa. Te duci cu el si-ti da in cap sa-ti fure banii (talharie) sau te duci cu el si vine altul la masina sa-ti fure cumparaturile sau geanta (probabil se bazeaza ca te abureste si pleci de langa masina fara sa o incui, eventual ca-ti lasi si portofelul inauntru). Stie cineva mai multe?

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Trebuie sa fii foarte naiv sa crezi asta.

#3
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Te-a vazut singur... Numai p-astia ii abordeaza!

Bineinteles ca numai un prost ar lasa masina cu usile larg deschise...
Asadar, mare atentie!

Edited by incepator20, 22 May 2010 - 19:51.


#4
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008

 GlobalMods, on 22nd May 2010, 20:43, said:

Trebuie sa fii foarte naiv sa crezi asta.

De acord, l-am expediat de fiecare data.


 incepator20, on 22nd May 2010, 20:48, said:

Te-a vazut singur... Numai p-astia ii abordeaza!

Nu eram singur, sotia era in masina....posibil sa n-o fi vazut-o din cauza geamurilor fumurii.

In continuare sunt curios daca stie cineva cum functioneaza schema.

#5
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
io zic sa-i dai un cap in gura si ai rezolvat treaba :lol:

#6
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
nu stiu ce sa spun in ce ar consta inselatoria, dar eu am avut doua experiente cu aceeasi persoana, in acelasi loc, la interval de aprox 2 luni
treaba statea asa... asteptam pe cineva, fumam o tigara, langa masina
la un moment dat, se apropie o tipa (cam de 25-30 de ani, destul de urata, dar imbracata curat, cu o figura plouata) si imi spune ceva de genul ca e din Galati, ca a ramas cu masina fara benzina si ca nu are bani sa ajunga inapoi, daca pot sa o ajut cu ceva sa puna niste benzina... nu am dat atentie, i-am spus simplu ca nu am cu ce sa o ajut si a plecat.
dupa aprox 2 luni, in acelasi loc, aceeasi tipa se apropie si-mi toarna EXACT aceeasi poveste, cu Galati-ul (sigur a uitat ca a mai fost in fata mea candva, eu in schimb mi-am adus aminte!)
am lasat-o sa termine ce avea de spus si ii spun: "Domnisoara, hai te rog cu mine si du-ma sa vad si eu masina de Galati care ramane de 2 luni fara benzina prin Bucuresti si-ti promit ca-ti fac plinul daca imi dovedesti ca e a ta" - bine, nu inseamna ca o si faceam, dar a inghitit in sec si a fugit

#7
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
atunci este clar, o noua varianta de cersetorie...

#8
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
    cred ca nu mai merge treaba cu `nu mai am bani de benzina/gaz si-mi mai trebe 10 lei ca sa ajung pana acasa` iar acum au inventat o noua forma de abordare ......`strica` intentionat  masina si apoi iti zice sa dai la cheie sau sa faci ceva....dupa ce te convingi si tu ca chiar este `stricata ` masina ,te roaga sa-i dai 10-20 lei sa ajunga si el pana acasa ca sta in urziceni sau giurgiu..... Cel putin la asta ma gandesc.....

In plus ii fileaza pe aia cu cumparaturi multe(presupunand ca au cash) si daca pacalesc 5 oameni pe zi cu cate 10 lei = 50 lei X 30 zile = 1500 lei /luna 



Cel mai recent m-au abordat in bucuresti niste ciorogarliti de Giurgiu cu un e-klasse spunandu-mi ca nu le mai merge cardul si au ramas fara benzina , in schimb imi lasa un buletin pana imi trimit banii inapoi.Le-am zis ca io mai am 20-30 lei sa ajunga pana acasa in bz .....sunt in aceesi situatie   :lol: . La cateva secunde a trecut si politia....dupa ei

Edited by cosmin_miu, 22 May 2010 - 20:11.


#9
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010
parca am revenit la inceputul anilor '90. Pe atunci mai intalneai diversiuni de-astea

#10
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

 INVISSIS, on 22nd May 2010, 21:30, said:

parca am revenit la inceputul anilor '90. Pe atunci mai intalneai diversiuni de-astea

numa' ca acum sunt muuuult mai multi prosti!

#11
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Hmmmm.... deci se pare ca se reduce la o simpla milogeala pana la urma.....asa se explica si ochii inlacrimati si vocea tremuratoare a individului. Eu ma gandeam la chestii mai sangeroase: talharie, furt de masina, rapire etc ...  Cred ca ma uit prea mult la filme:)
Oricum, interesanta regia, ce n-ar face baietii numai ca sa nu munceasca!

#12
melmel

melmel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 30.09.2007
A mai aparut una ... la mine a venit azi unul pe la unirii, cu un portofel si niste chei de masina in mana, ca i s-a rupt curea de la alternator si nu-i da de la omv curea fara 4 lei si ca-mi lasa permisul.

#13
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
eu luam  permisu  ala  cu  4 lei,  pe bune  acuma! Und  era  faza ca ma  duc maine!
Il  dai la bulgari  la  radar si ai scapat...zici ca nu ai talonu  la tine dar ca lasi  permisu  garantie si  pa! In mod  normal  permisu  se  retine nu  alte  acte la  bulgari-cel putin mie  atata  mi-a  cerut. Bine  daca  era permis de  femeie, pana mea,,era inutil, chiar ce  le-o  trebui permis  femeilor?!
Nu  stiu  frate, la mine  nu  vine  nici unu  sa  ceara  ajutor, cer  bani  direct. Din pacate  am textul pregatit,  papagaliceste, altul efectiv nu  stiu:
NU AM  MARUNT  MOSULE.

Edited by sanddy1964, 22 May 2010 - 21:45.


#14
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Aaa, am patit si eu 2 bucati:

1. Un tip, pe Decebal, vine la mine "scuza-ma, poti sa m-ajuti cu ceva?". Credeam ca nu stie unde sa ajunga undeva sau gen, si ma opresc. Dupa care imi zice "sufar de nu-stiu-ce-cacat la spate si mai am nevoie de 6 lei pentru medicamente. Poti sa m-ajuti, te rog eu mult?" Erm... plm, i-am dat si-am plecat (Deocamdata sunt singurul retardat de aici care a dat. :D). Buuun, dupa 2 saptamani, il vad iar pe tip. Vine cu aceeasi poveste. Mi-am dat seama (doooh) ca-i ciumecareala, incep sa rad si-i zic "de-acu 2 saptamani strangi banii?" si ma tirez. Mormaie ceva dupa mine,  "sper sa ti se intample si tie" or something, da' aia a fost. Sper sa se fi facut bine si sa se fi apucat de munca. :w00t:

2. Tot pe Decebal, dar prin spatele blocurilor. Eram in masina, geamul deschis la jumate (smecher, p*la mea). Vine un tip la geam "Salut, am ramas in pana de benzina si mai avem nevoie de 6 lei (cred ca-i standard cifra asta, un fel de 3 din basme)" ca sa-i punem... nu ne-ajuti si pe noi?". Ii zic "n-am la mine". Cred ca n-a inteles ce i-am zis, ca s-a tinut dupa mine pe acolo. O calc, ma invart vreo 2 ture de blocuri, cand o pun in parcare, hop, baetasu' langa mine: "Imi dai, te rog eu?". "Nu, n-am la mine, n-auzi?". Mormaie si asta ceva si se tireaza.
Asta avea si o fata mai ciuruita de cosuri sparte, desi batea spre 30 de ani. N-o fi dat de p**da pana la varsta aia?

#15
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
buey, da' ieftini is ai vostri  :D  "al meu" e nitel off topic, era la kaufland, nu la real. si nu era din Galati, ci din Constanta. si-avea si o femeie si-un copchilas in masina, bine imbracati toti. imi cerea bani de benzina - nu ashe 2-3 lei, ci nici mai mult nici mai putin decat doo meleoane vechi  :P i-am zis sa-si ia data viitoare masina care consuma mai putin, ca pe mine nu ma costa doua milioane un drum Bucuresti-Constanta.

nu mai stiu ce-mi oferea in schimb, permis sau buletin.



pies: nici macar nu eram cu masina, fiind la cativa pasi de casa ma dusesem pe jos.

#16
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 cosmin_miu, on 22nd May 2010, 21:05, said:

Cel mai recent m-au abordat in bucuresti niste ciorogarliti de Giurgiu cu un e-klasse spunandu-mi ca nu le mai merge cardul si au ramas fara benzina , in schimb imi lasa un buletin pana imi trimit banii inapoi.Le-am zis ca io mai am 20-30 lei sa ajunga pana acasa in bz .....sunt in aceesi situatie   :lol: . La cateva secunde a trecut si politia....dupa ei

Tu ai chemat politia ?

Treceam pe strada pe jos, pe langa un spital de copii. Un tip cam la vreo 45 ani zice "domnu' , nu va suparati, am fata internata in spital, si, n-am bani pt - nu stiu ce. Puteti sa m-ajutati ?" Era mediu imbracat si curat. "N-am" , i-am raspuns sec si am mers mai departe.

Nu stau sa ascult chestiile astea. Cred ca sunt deja "fumate" scuzele lor.

La coada la bilete in Bucuresti Nord, la clasa a 1-a, vin diversi, sa ceara bani, pt ca trebuie sa ajunga, la Galati, la Iasi, la Craiova. Sau, pe peron, cand astept sa traga trenul. Curios ca in gara Basarab, nu mi s-a intamplat asta.  :lol:

Edited by BlueSky2009, 22 May 2010 - 22:48.


#17
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
ca tot e vorba de tepe sa va mai zic una.
aveti grija la diversi dubiosi care va propun sa va vanda un telefon (super smecher de obicei n97 etc) la pret de nimic gen 4-5 mil.
Oamenii chiar au un telefon din asta la ei, ti-l dau te uiti prin el e totul ok, dupa care ti-l cere sa isi scoata cartela si il baga intr-o husa (gen saculet din ala) si cand ii dai banii omul iti da alta husa identica, dar care are inauntru un telefon de jucarie.
Oamenii o dau ca il vand asa ieftin ca l-au furat acum 5 min si vor sa scape repede de el. si te indeamna sa nu mai scoti telefonul pana ce mergi mai departe ca poate se intoarce ala caruia i l-au furat :).

am un prieten care s-a ars asa acum vreo 2 ani pe la gara cu un n95, si inca 2 (doi!!) colegi de facultate pe care i-au ars 2 hoti in acelasi timp. ambii cu aceeasi metoda, dar astia 2 macar au scuza ca sunt din provincie si erau in prima luna la bucuresti.

#18
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Tre' sa fii complet imbecil sa-ti cumperi telefonul asa, de pe strada. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate