Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

teapa in parcare la Real

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
am is eu un N95, e  vreun amator  ceva?  ca vreau sa-i  iau  I Phone din nou,  poate a  mai  invatat si Apple sa faca  telefoane intre  timp  ca am mai avut unul  acu  vreun an  dar  prea era  petarda.
Daca  vreti  telefoane  SH incercati la  Spalatorii,  veti  reusi  rapid sa  luati  o  super ghioarla.

Edited by sanddy1964, 22 May 2010 - 23:39.


#20
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Eu am un coleg care a cumparat de la niste hoti o camera "JVC" care filma mai prost ca un telefon mobil. Nici nu stiu pe ce dreaq filma ca nici DVD nici slot pentru card nu avea. :D  Cel mai tare e ca boul a uitat cand s-a plans ca a luat o camera inutilizabila de pe strada si incerca s o vand cu vre-o 8 mil pe la serviciu. :lol: Mare e gradina ta Doamneee!

#21
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,951
  • Înscris: 12.06.2004
Cei ce cumpara un lucru despre care "stiu" c-a fost furat isi merita soarta.

#22
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,958
  • Înscris: 06.04.2007

 cocolino26, on 22nd May 2010, 20:35, said:

Mi s-a intamplat de 3 ori pana acum, o data in parcare la Metro si de 2 ori in parcare la Real. De fiecare data a venit la mine in timp ce indesam cumparaturile in portbagaj un tip care incepe sa se planga ca e din provincie si are o Dacie care i s-a stricat si ma roaga daca pot sa ma duc sa-l ajut,................................
Da, niste banditi, ai de grija.
Eu am patit in felu urmator in Arad (nu am nr de AR la masina): la semafor vine unu' cu cheile in mana si mi se roaga la geam ''te rog frumos colegu nu ma poti ajuta si pe mine cu 2 litri de benzina ca vad ca esti din judet cu mine, ca am ramas in pana prostului cu o strada mai incolo, sunt cu nevasta si copilu dupa mine, ajuta-ma cu 5 lei pana la pompa '' ect etc.
Blocat usile si plecat mai departe.

Mai! si nu crezi ca dupa 1,5 ani (tot in Arad, eram cu un coleg in masina) stau la bariera linistit si vine iar un ciudat cu cheile in mana ''hai te rog frumos colegu ca vad ca esti din acelasi judet cu mine, ajuta-ma cu 2 litri de benzina'' aceeasi poveste, acelasi golan.
L-am recunoscut in sec doi, moment in care (si asa eram sictirit de la lucru) ''fupeeep grijania ma-tii ca si acu un an tot tu ai fost la intersectia cutare!!'' N-am apucat sa cobor ca s-a evaporat in secunda urmatoare.

Edited by Octavian___, 23 May 2010 - 11:29.


#23
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,680
  • Înscris: 30.01.2006
Astia care cumpara lucruri ciordite, indiferent de unde nu-si merita soarta de a lua teapa, ci merita putin mai mult.... rau. Daca dau peste un d-asta, pana acum culmea nu am dat, il pun sa astepte pana vin cu banu, si-i comand eventual vre-o 2 telefoane/camere/etc. Inapoi nu o sa vin cu banii. Mama lor de ...

#24
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 bossake, on 23rd May 2010, 00:32, said:

ca tot e vorba de tepe sa va mai zic una.
aveti grija la diversi dubiosi care va propun sa va vanda un telefon (super smecher de obicei n97 etc) la pret de nimic gen 4-5 mil.
Oamenii chiar au un telefon din asta la ei, ti-l dau te uiti prin el e totul ok, dupa care ti-l cere sa isi scoata cartela si il baga intr-o husa (gen saculet din ala) si cand ii dai banii omul iti da alta husa identica, dar care are inauntru un telefon de jucarie.
Oamenii o dau ca il vand asa ieftin ca l-au furat acum 5 min si vor sa scape repede de el. si te indeamna sa nu mai scoti telefonul pana ce mergi mai departe ca poate se intoarce ala caruia i l-au furat :).

am un prieten care s-a ars asa acum vreo 2 ani pe la gara cu un n95, si inca 2 (doi!!) colegi de facultate pe care i-au ars 2 hoti in acelasi timp. ambii cu aceeasi metoda, dar astia 2 macar au scuza ca sunt din provincie si erau in prima luna la bucuresti.
Teapa se numeste "sapunul" si e cunoscuta de politie de mult timp. Un politist mi-a spus-o si mie...

#25
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

 sanddy1964, on 22nd May 2010, 22:43, said:

eu luam  permisu  ala  cu  4 lei,  pe bune  acuma! Und  era  faza ca ma  duc maine!
Il  dai la bulgari  la  radar si ai scapat...


De ce, mutra ta se schimba dupa cum e poza din permis ? :lol:

#26
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Cu vreun an in urma, un tuciuriu ma abordeaza direct: "N-ai si tu ceva bani la tine ? Ca-s abia eliberat din puscarie, is din Tecuci si n-am bani sa ma duc acasa." (io-s din Galati, faza se intampla in Galati). I-am dat 5 lei si dus a fost. A trecut.
Acu vreo luna, la Gradina Publica (cei din GL stiu ce-i aia), liniste, pasarele (ma rog, mai infrigurate :D), muzica incetisor in masina, opresc masina si ma pregatesc s-o dau si pe fiica-mea jos din scaunelul din spate. Ma bate unul pe umar, sa ma cac pe mine si alta nu !!! Acelasi individ tuciuriu cu replica de copy-paste: "N-ai si tu ceva bani la tine ? Ca-s abia eliberat din puscarie, is din Tecuci si n-am bani sa ma duc acasa." Sa-mi bag piciorul daca l-am vazut venind. Si acolo e loc deschis, ascunzatoare ar fi avut doar dupa o alta masina stationata. Cert e ca daca voia sa-mi dea una in cap, o facea de mult, la modul cum a aparut. I-am zis sa stea un pic s-o dau pe fata jos din masina. Bulanul meu a fost ca aveam, culmea, tot 5 lei prin buzunar, pe care-i primisem rest mai devreme si pe care nu apucasem sa-i pun in portofel. Cum sa-l refuzi la cum s-a purtat :D ?

Edited by cristi.r, 23 May 2010 - 20:15.


#27
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

 mario_bril, on 23rd May 2010, 18:37, said:

Teapa se numeste "sapunul" si e cunoscuta de politie de mult timp. Un politist mi-a spus-o si mie...

Eu pana acum nu am patit vreo faza de asta.
Am inteles ca se practica "la greu" faza cu sapunul (cel putin in Gl si Br).

#28
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Teapa cu camera de filmat si-a luat-o tata acum un an in parcare la Metro. A dat 5 milioane pe ea si mi-a facut-o mie cadou la aniversarea a 3 ani de la nunta. Era sa lesin de ras cand l-am vazut ca apare cu ea....era foarte mandru, scria Panasonic mare, am recunoscut ca e fake dupa husa, inainte sa apuce sa o scoata. Mi-a trebuit ceva munca sa-l conving ca a aruncat banii pe ea, ala ii facuse si o demonstratie, filmase 2 minute, nu stiu pe ce, cred ca avea o memorie interna de cativa Mb. Ii aduc aminte mereu  cat de fraier a fost cand ma mai enerveaza. Ce-i drept ca ala nu i-a spus ca e de furat, mai bine ii spunea ca n-ar mai fi cumparat-o din principiu. Taxa pe naivitate (sa nu zic pe prostie ca e tata).

Eu mi-am luat o alta teapa si mai mare acum 5 ani, eram parcat intr-o Dacie, asteptam un prieten. Era vara, aveam ambele geamuri din fata deschise. A venit la mine la mine la geam, pe stanga un individ, mi-a zis ca e din provincie si trebuie sa ajunga cu fetita la spital la Budimex, dar nu stie drumul. In timp ce eu ii explicam plin de amabilitate pe unde sa o ia, altul m-a operat pe geamul din dreapta la geanta cu acte si cu banii din incasarile pe toata saptamana, cam 50 de milioane. A avut timp sa o deschida si sa ia doar banii, geanta cu actele a lasat-o pe jos, langa masina, a gasit-o amicul meu cand a venit. Tipul care a venit si m-a tinut de vorba era imbracat bine, nu era tigan, cam la 40 de ani, foarte credibil. De arunci nu mai stau niciodata cu ambele geamuri deschise (am descoperit si masinile cu AC intre timp) si incui  intotdeauna usile de cum ma urc inmasina, chiar inainte a-mi pun centura.

#29
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Am un coleg ce si-a luat-o cu masinile de cusut, desi toti i-am zis ca e teapa, nu ne-a crezut.
Ce-a mai sinistra teapa am citit-o in ziarul local. O tipa, imbracata in negru statea intinsa langa cimitir. Un om de buna credinta a vazut-o, a oprit si a luat-o in masina sa o duca la spital. Ea si-a revenit miraculos si i-a povestit ca a murit fiica-sa si nu are bani sa ii cumpere sicriu. Omul, din mila a zis ca ii da vre-o 2000 de lei imprumut si cand s-a vazut cu banii tipa a disparut subit..........
Ghiciti unde a fost prinsa???/
Poate ati ghicit, poate nu, era intinsa pe jos, in aceleasi haine negre langa cimitir.

#30
Drosophila-melanogaster

Drosophila-melanogaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 09.03.2010
eu am cumparat de pe Matasari o "fetita" cu 500Euro.
a doua zi a disparut cu calculatorul, sistemul audio si inca cateva maruntisuri...

#31
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Acum vreo doi ani eram in spalatorie, si stand la terasa se apropie unul la mine care parea sofer si zice "Auziti, sunt din Vaslui, traversez Iasul si am ramas fara frane la Sprinter si nu mai pot ajunge, se strica marfa in masina, ajuta-ma cu cativa lei pentru service". Ii dau 5 lei, toti cei de la spalatorie rad de mine ca am pus botul. Omul parea serios, mimica la fel, etc.
Peste vreo doua luni in timp ce aveam la OMV pistolul busonul de la rezervor vine acelasi, la fel imbracat "Auziti, sunt din Vaslui, traversez Iasul si" la care eu il intrerup rastit "SI ATI RAMAS FARA FRANA LA SPRINTER, NU? AM MAI AUZIT ODATA POVESTEA ASTA" la care omul nu misca nici macar un muschi pe fata de mirare (bun actor) se intoarce si pleaca.


O singura data era sa mi-o iau pe cocoasa cu o camera "furata" chiar atunci, cobor din masina sa intru in facultate vine un tigan scund cu o sacosa cu o camera profi inauntru la pret super mic, cu tot cu cutie si accesorii, etc. Singura problema e ca nu vrea sa mi-o arate :lol: de frica ca il vede politia. Pana la urma negociez cu el sa desfaca un pic cutia ca altfel nu o pot cumpara, si vad ca scria SONY cu litere tiparite, in loc de specificul Sony Panasonic si Canon care au litere din alt laterial si care sunt lipite pe produs.


Un prieten si-a luat-o foarte recent in schimb, s-a prezentat la el un tigan cu un E71 si cu un 8800 Arte, 4,5 mil bucata. Nu stia pe care sa il ia ca nu avea suficienti bani, ca altfel le-ar fi luat pe amandoua :lol: Pana la urma alege E71 si il roaga pe tigan sa ii dea numarul de telefon ca sa il sune sa ia si Arte-ul cand face rost de inca 4,5 milioane. Tiganul tot nu vrea sa ii dea numarul pe motiv ca si-l schimba tot timpul :lol: (nici dupa acest refuz pe acest motiv prietenului meu tot nu ii pica nicio fisa). Ii da asta banii, ia telefonul si ma suna pe mine sa  ne vedem sa ii dau incarcatorul meu ca tiganul nu i-a dat decat telefonul si sa il poata folosi 2-3 zile pana apuca sa-si ia incarcator. Ma vad cu el, imi da telefonul si in mom in care ma uit la sigla si numele modelului imi pica fisa. Erau scrise identic, dar cu alt font. Il intorc pe toate partile, este absolut identic (cu exceptia fontului cu care este scris Nokia si E71, si lipsa senzorului de lumina de pe fata). Il desfac, este la fel, identic si baterie si tot, doar ca pe spatele capacului nu este scris stainless steel iar capacul este dintr-o tabla mult mai proasta.
Dau sa il butonez - aici diferenta flagranta, softul nu are nicio treaba, soneriile sunt polifonice pe vreo 8 voci, cand telefonul este in idle se tot schimba imaginea de fundal pe un sunet scurt si strident.

Continua sa il foloseasca, dar la capacitatile sale foarte reduse. :)
Edit: softul telefonului seamana flagrant cu softul de pe Huawei, acele modele fara camera primite de la RDS.

Edited by StGermain, 24 May 2010 - 12:14.


#32
Rationalul

Rationalul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2008

 cocolino26, on 24th May 2010, 12:35, said:

.....
In timp ce eu ii explicam plin de amabilitate pe unde sa o ia, altul m-a operat pe geamul din dreapta la geanta cu acte si cu banii din incasarile pe toata saptamana, cam 50 de milioane. A avut timp sa o deschida si sa ia doar banii, geanta cu actele a lasat-o pe jos, langa masina, a gasit-o amicul meu cand a venit.
......

Si nu ai incercat sa-ti explici de ce ti-a furat doar banii, nu geanta cu totul ? Cand scotocesti prin ceva mai pierzi timp.

#33
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007
Topicul asta mi-aduce aminte de o poanta care circula pe email.
Excrocherie in parcare la Metro:
Dupa ce am incarcat cumparaturile, au venit 2 blonde la mine sa-mi ceara sa le duc in oras. In timp ce ma gandeam daca sa accept sau nu , prima a inceput sa o sarute pe cealalta, si sa se dezbrace usor, pe bancheta din spate. Apoi i-a dat jos chilotii si a inceput sa o sarute pe pe tot corpul, intre timp cealalta pe furis mi-a furat portofelul, Faza a mai continuat cateva minute si apoi au zis ca vor sa se intoarca la magazin ca au uitat sa cumpere ceva. Faza asta mi s-a intamplat luni, miercuri, si maine ma duc iarasi.  :coolspeak:

#34
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Care Metro, please, please, plase! :naughty: Am cateva portofele prin masina si n-am ce face cu ele...
Mda, dupa semnatura cred ca la cel din TM faci referire, cam departe...

Edited by pustiu_22, 26 May 2010 - 06:14.


#35
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Faza cu ramas fara benzina a mi s-a intamplat si mie acu' vreo doua zile. Am parcat in fata blocului si ma striga unul din spate: "pana prostului", "mi-e si rusine", "asta -am e"....i-am dat doi lei pentru ca l-am crezut initial si apoi aproape ca mi-a fost rusine sa rid de el. Mai avea cativa lei in mina semn ca mai strinsese si doar atit ii mai trebuia: 6 LEI.  :)

#36
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Faza cu cerutul banilor pentru benzina am patit-o si eu. O tipa normala la infatisare, imbracata normal, alba la ten ma abordeaza cerandu-mi bani pentru benzina.
Initiat m-am blocat pentru ca nu intelegeam cum de are tupeul asta. I-am aplicat un text standard pentru escroci, parcagii si alte lepre sociale si a fugit.

Daca vreti sa vedeti un escroc tare mergeti la Timpuri Noi in intersectie.
Un golan inalt si slab cu un tricou larg si cu mana legata la spate cerseste pretinzad ca este infirm. :)
Asta este cel mai simpatic golan. Incepi sa razi cand vezi cat de prosti sunt oamenii care il cred ciung.

Stiu de un cersetor schiop care a inceput sa mearga normal ca prin minune. Tocmai aparusera pe atunci electrosocurile si un om cu prea mult timp liber l-a testat pe boschetar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate