Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

DIGI.NET - probleme cu serviciile, echipamentele etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
7590 replies to this topic

#2017
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View PostPaulFCB, on 08 septembrie 2014 - 00:59, said:

Am Fiberlink de gigabit, dar se pare ca baietii ma tin pe ala de juma', am viteza de 540-560 (maxim) in teste pe speed sau chiar pe siteul lor.
Mi se pare aiurea sa dau bani in plus, dar sa ma bucur de un serviciu inferior.
Cand au venit acum 9 luni sa instaleze, a mers 900-950, dupa aia, vreo 700 (deci, acceptabil), acum am dat de curiozitate si nu trece de 560...

Asta a fost max ( la ei pe site ).

Last Result:
Download Speed: 563476 kbps (70434.5 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 104548 kbps (13068.5 KB/sec transfer rate)
Latency: 2 ms
Jitter: 1 ms
9/8/2014 1:51:52 AM

PS: Fara router, cablu direct.

logic, depinde si de incarcarea retelei, daca ai 5 disperati in bloc care fac non stop speedtest , asta e ;). oricum ar fi, NU ESTE ABONAMENT CU BANDA GARANTATA , poate sa va mearga si cu 1mbps. deci primiti ce ati semnat.

#2018
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Cu siguranta faceau speedtest la 2 noaptea toti din bloc Posted Image .

#2019
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Suna mai la RDS vezi ce zic, eventual zi-le sa trimita echipa cu laptop sa vada de unde e problema.

#2020
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Le-am lasat notificare, aseara la 2, m-a sunat una de la ei dupa vreo 15 mintue 'sa facem teste', deja ma pregateam de somn la ora aia ( FFS xD ).


O sa revina cu telefon diseara, cica.



Cand aveam Fiber 2 de 100, aveam o problema destul de mare ca se pierdeau pachete, era imposibil sa ma joc online si toate cele, au venit in vreo saptamana si au resetat acolo si s-a rezolvat, apoi s-a mai repetat o data problema dupa cateva luni... dar e clar de la ei, fiindca la inceput imi mergea bine, apoi mai slab, majoritatea din bloc au la UPC si apoi cativa si-au pus Romtelecom ulterior, iar cei care au trecut pe RDS cand au venit prin 2012 nu si-au schimbat la 500/1000 si au ramas cu 50/100 dar au echipamentele proaste. de aia face figuri din astea.

Ideea e ca imi mergea, 700 mi se pare fair, dar sa mearga cu 500 maxim de mult timp, in conditiile in care platesc pentru 1000 nu mi se pare acceptabil, ah, ca ar merge cu spre 1000 dar nu neaparat tot timpu, fiindca nu e garantat e cu totul altceva, dar aici are capac la ~550 permament.

Edited by PaulFCB, 08 September 2014 - 13:07.


#2021
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View PostPaulFCB, on 08 septembrie 2014 - 12:58, said:

Le-am lasat notificare, aseara la 2, m-a sunat una de la ei dupa vreo 15 mintue 'sa facem teste', deja ma pregateam de somn la ora aia ( FFS xD ).


O sa revina cu telefon diseara, cica.



Cand aveam Fiber 2 de 100, aveam o problema destul de mare ca se pierdeau pachete, era imposibil sa ma joc online si toate cele, au venit in vreo saptamana si au resetat acolo si s-a rezolvat, apoi s-a mai repetat o data problema dupa cateva luni... dar e clar de la ei, fiindca la inceput imi mergea bine, apoi mai slab, majoritatea din bloc au la UPC si apoi cativa si-au pus Romtelecom ulterior, iar cei care au trecut pe RDS cand au venit prin 2012 nu si-au schimbat la 500/1000 si au ramas cu 50/100 dar au echipamentele proaste. de aia face figuri din astea.

Ideea e ca imi mergea, 700 mi se pare fair, dar sa mearga cu 500 maxim de mult timp, in conditiile in care platesc pentru 1000 nu mi se pare acceptabil, ah, ca ar merge cu spre 1000 dar nu neaparat tot timpu, fiindca nu e garantat e cu totul altceva, dar aici are capac la ~550 permament.

da, poate sa fie o problema in zona ta. asa s-a intamplat si la mine acum vreun an , cand aveam pe cablu fb100, se tot limita la 2-3 zile la viteza mica si mergea f laguit totul. si i-am chemat de vreo 2-3 ori pana sa-si dea seama ca era dus un echipament din cutia de pe scara...

#2022
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Inca asteptam feedback-ul lui PaulFCB

#2023
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Hai sa va arat in ce splitter smeker santem legati vreo 6 vecini , au venit vreo 5 echipe pana acum sa umble la el , ghici dc ? Cand ploua nu mai merge nimic.
Nici o echipa nu a facut sesizare ca splitterul e defect si nu se inchide si trebuie schimbat ,doar il leaga cu soricei si pleaca . Dupa 2 saptamani de la soare aia se rup si iar se deschide cutia... Si iar o luam de la capat

Attached Files


Edited by spavian, 09 September 2014 - 17:52.


#2024
Roxana2014

Roxana2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2014
Poate cineva sa-mi explice si mie cum e posibil ca in termen de 9 zile sa imi dispara 500 Gb?? Cand am facut contractul s-a spus ca este internet nelimitat dar am primit un sms pe tel de la rds ceva de genu': ati depasit limita de 500 Gb si viteza de acces va fi redusa... La fel si cu semnal care seara este fffffff slab

Poate cineva sa-mi explice si mie cum e posibil ca in termen de 9 zile sa imi dispara 500 Gb?? Cand am facut contractul s-a spus ca este internet nelimitat dar am primit un sms pe tel de la rds ceva de genu': ati depasit limita de 500 Gb si viteza de acces va fi redusa... La fel si cu semnal care seara este fffffff slab

#2025
mesterul_strica_tot

mesterul_strica_tot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 11.05.2014
Intre 5 si 00 trebuie sa fie un punct si atunci calculul e bun, ai consumat (nu stiu cat ai stat tu pe net) 5 GB si RDS te lasa in continuare sa folosesti internetul la o viteza mai mica.
5.00 GB, nu 500 GB. Posted Image

Edited by mesterul_strica_tot, 11 September 2014 - 08:10.


#2026
Roxana2014

Roxana2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2014
Ok, am înteles dar ideea este ca nu am stat mult pe net asta totuși ar fi problema si in general am folosit mai mult facebook-ul care din cate stiu nu iroseste foarte multi mb...

#2027
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,880
  • Înscris: 14.10.2008
Ba iroseste ca e plin de poze si de video-uri, nu te baza pe o conexiune mobila 3 G, banda o poti rupe cat vrei tu doar pe netul fix prin fibra/cablu de retea de pe scara blocului.

#2028
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View PostRoxana2014, on 11 septembrie 2014 - 07:15, said:

Poate cineva sa-mi explice si mie cum e posibil ca in termen de 9 zile sa imi dispara 5 GB?
Uite cat de repede se poate consuma traficul pe mobil in conditii optime, dar asta in caz ca ai face download constant.
Apropo ai gresit aria, trebuia postat pe Digi Mobil.

View Postdeathnite, on 01 iulie 2014 - 21:29, said:

Pentru cei interesati in cat timp pot termina traficul.
Avand in vedere ca viteza maxima reala prinsa e in jur de 10 Mbps, avem urmatoarele date:
  • Optim 2: Trafic 3 GB la o viteza de 10 Mbps => 42 minute
  • Optim Nelimitat: Trafic 5 GB la o viteza de 10 Mbps => 1 ora si 11 minute
Pentru cei care se afla pe o celula de 7.2 Mbps si prind aproximativ 6 Mbps:
  • Optim 2: Trafic 3 GB la o viteza de 6 Mbps => 1 ora si 11 minute
  • Optim Nelimitat: Trafic 5 GB la o viteza de 6 Mbps => 1 ora si 59 minute
Sursa: http://www.download-time.com/

Edited by deathnite, 13 September 2014 - 21:37.


#2029
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postdeathnite, on 13 septembrie 2014 - 21:31, said:

Uite cat de repede se poate consuma traficul pe mobil in conditii optime, dar asta in caz ca ai face download constant.
Apropo ai gresit aria, trebuia postat pe Digi Mobil.

da, avand in vedere ca ziua merge cu 1-2mbps cand conectarea e dc-hs la 42mbps :)

#2030
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Mie imi merge in jur de 10 Mbps mai tot timpul, indiferent de momentul zilei. http://forum.softped...8#entry15804906
Si cu 6 Mbps pe banda de 900 MHz unde celulele momentan sunt limitate la 7.2 Mbps.

Cat despre DC-HSDPA, nu prea cred ca exista asa ceva la Digi din moment ce au doar 21.6 Mbps in 2 orase, ce sa mai vorbim de 42.2 Mbps. Cel mai probabil e un bug in aplicatia Network Signal Info, e cunoscuta problema, desi tot mai apare cate unul pe topicul cu Viteza la Digi.Mobil si crede ca a descoperit America.
Culmea, astia care pretind ca sunt conectati la o celula ce suporta DC-HSDPA au viteze mai mici decat altii care sunt conectati la 14.4 Mbps.
http://forum.softped...4#entry15372553
http://forum.softped...4#entry15843309

Edited by deathnite, 14 September 2014 - 03:20.


#2031
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postdeathnite, on 14 septembrie 2014 - 03:12, said:

Mie imi merge in jur de 10 Mbps mai tot timpul, indiferent de momentul zilei. http://forum.softped...8#entry15804906
Si cu 6 Mbps pe banda de 900 MHz unde celulele momentan sunt limitate la 7.2 Mbps.

Cat despre DC-HSDPA, nu prea cred ca exista asa ceva la Digi din moment ce au doar 21.6 Mbps in 2 orase, ce sa mai vorbim de 42.2 Mbps. Cel mai probabil e un bug in aplicatia Network Signal Info, e cunoscuta problema, desi tot mai apare cate unul pe topicul cu Viteza la Digi.Mobil si crede ca a descoperit America.
Culmea, astia care pretind ca sunt conectati la o celula ce suporta DC-HSDPA au viteze mai mici decat altii care sunt conectati la 14.4 Mbps.
http://forum.softped...4#entry15372553
http://forum.softped...4#entry15843309

ma gandeam eu ca nu au asa ceva la digi, dar asa arata programul ;) daca vor mai multi clienti, tb sa treaca si ei la 4G

#2032
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Voua va merge Digi Care-ul , eu nu pot intra in cont de ieri , primesc eroarea asta tot timpul:
{"ok":false,"error":"0x0B. O problema necunoscuta de severitate ridicata a intervenit","data":null}

#2033
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View PostAndySoft, on 17 septembrie 2014 - 14:57, said:

Voua va merge Digi Care-ul , eu nu pot intra in cont de ieri , primesc eroarea asta tot timpul:
{"ok":false,"error":"0x0B. O problema necunoscuta de severitate ridicata a intervenit","data":null}

Am testat acum cu 2 browsere diferite si 2 conturi diferite si functioneaza.
Te rog sa incerci cu alt browser.

#2034
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Au rezolvat pana la urma baietii de la tehnic dupa ce am facut reclamatie, mi s-a sters Codul de Client si de aia nu mergea aplicatia . Cum ? Asta numai Dumnezeu stie.  Cert este ca codul de client care il aveam pe contractul vechi de internet care l-am reziliat anul trecut cand m-am mutat in locuinta noua , a intrat peste codul actual, cam asta am inteles ca s-a intamplat.
Acum merge!

Oricum e aiurea, am mai patit cu Digi Mobil-ul sa mi se dezactiveze singur serviciul de date , nu stiam eu de ce nu mai merge netul si nu mai apare iconita cu 3G, au rezolvat baietii dupa o alta sesizare, dar eu am ramas fara net 3 zile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate