Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...
 Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner
 Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa
 Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 

Configurare router edimax AR-7084gA pentru clicknet

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
ionutsibiu07

ionutsibiu07

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 18.10.2008
Salut,

Am un router Edimax AR-7084gA. Acum cateva zile am incercat sa modific modul de criptare pentru wireless din TKIP in AES si nu a mers nici cum sa ma conectez. Am intrat pe la setari pe undeva si era o lista cu tari si am ales intr-o doara una fara sa dau save. Pagina si-a facut refresh si a dat connection timed out.

De atunci ma chinui sa-l reconfigurez, dar nu se mai conecteaza nici cum. Am cautat pe forumuri, am pus, VPI=0, VCI=35 nu mai vrea sa se conecteze. L-am resetat si hardware si software, nimic. Nu prea ma stiu la retelistica, dar din cate am vazut nu isi ia ip-u de la clicknet, adica nu am vazut nicaieri vreun ip mai diferit.

Am instalat pana la urma vechiul router speedtouch si merge perfect. Ma gandesc sa ma folosesc de el si sa-l setez manual pe cel Edimax(ip-ul de clicknet), dar nu stiu ce sa caut.

Aveti vreo idee ce sa mai incerc?

#2
dnnydemon

dnnydemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 161
  • Înscris: 23.09.2006

Vizualizare mesajionutsibiu07, pe May 13 2009, 10:24, a scris:

Salut,

Am un router Edimax AR-7084gA. Acum cateva zile am incercat sa modific modul de criptare pentru wireless din TKIP in AES si nu a mers nici cum sa ma conectez. Am intrat pe la setari pe undeva si era o lista cu tari si am ales intr-o doara una fara sa dau save. Pagina si-a facut refresh si a dat connection timed out.

De atunci ma chinui sa-l reconfigurez, dar nu se mai conecteaza nici cum. Am cautat pe forumuri, am pus, VPI=0, VCI=35 nu mai vrea sa se conecteze. L-am resetat si hardware si software, nimic. Nu prea ma stiu la retelistica, dar din cate am vazut nu isi ia ip-u de la clicknet, adica nu am vazut nicaieri vreun ip mai diferit.

Am instalat pana la urma vechiul router speedtouch si merge perfect. Ma gandesc sa ma folosesc de el si sa-l setez manual pe cel Edimax(ip-ul de clicknet), dar nu stiu ce sa caut.

Aveti vreo idee ce sa mai incerc?


http://forum.softped...t...4&hl=edimax

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate