Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

laptop acer nu merge tastatura
 De ce ca Freelancer caștigi ...

La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!

Probleme testosteron
 Capac culbutori fisurat

Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?
 Huawei band 8

Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...
 

Impozitele de dobinzi bancare se maresc de 10x

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
38 răspunsuri în acest subiect

#37
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.672
  • Înscris: 09.02.2004
Cineva mai sus a scris :  

Citat

Banii care stau in banci nu ajuta economia

Asta e o gogomanie similara cu cea in care cineva sus-pus spunea ca bursa e doar un fel de cazino in care niste smecheri castiga bani nemunciti.
De fapt banii respectivi sunt injectati de banci in economia reala prin credite etc. De acolo au si venituri care le permite sa-ti plateasca dobanda.
Cred ca daca maine Base ar zice ca e mai bine sa ne intoarcem la comunism sau cine stie prostie similara atunci fanii lui ar gasi negresit argumente.
Cred ca daca o tin tot asa atunci prostia pe care Base a debitat-o la ultima reuniune EU cu integrarea Moldovei va deveni din ce in ce mai adevarata : vom intra odata cu ei in UE.
Las' ca nu-i nimic, ne ajuta Axa.  :D
Redevenind seriosi, vreau sa spun un singur lucru: baietii trebuie taxati pentru fiecare greseala alfel vor fi iarasi niste ani pierduti asa cum au fost si 97-99. Cota unica de 16% a fost o greseala imensa, nu trebuie sa ne ferim de a spune asta. Sa nu tii cont de implicatiile unei astfel de masuri... Sa nu pui macar 18% asa cum ar fi fost normal pentru a acoperi riscurile... Nici macar sa nu discuti cel putin o luna aceasta masura de o importanta covarsitoare si sa o iei pripit la Craciun intr-o sedinta de o ora... Un asemenea populism ieftin nu pream am mai vazut de la anii de dupa revolutie.  
Amatorismul noului guvern e greu de explicat. Singura mea explicatie e ca ei nu au luat in calcul castigarea alegerilor. Credeau in scenariul pierderii alegerilor (pentru ca scena cu "falsificarea alegerilor" a fost bine pregatita, se vedea ca au un plan in acest caz). Planul "B" pentru castigare insa nici nu a fost luat in calcul.

#38
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 586
  • Înscris: 08.07.2003

kopu, pe Feb 26 2005, 14:35, a scris:

De fapt banii respectivi sunt injectati de banci in economia reala prin credite etc. De acolo au si venituri care le permite sa-ti plateasca dobanda.

<{POST_SNAPBACK}>

Bani respectivi sunt injectati intr-un procent f. mare in credite de consum (televizoare, frigidere, ..etc - cele mai multe din import), nu in economia reala...

#39
cionel

cionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 06.07.2004
ba ce tampitel e mossoti asta ...vesnic si la orice thread e cel mai prost.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate