Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...
 Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner
 Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa
 Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 

help smart2go

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
16 răspunsuri în acest subiect

#1
yo9bxe

yo9bxe

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 29.09.2005
Salut , ,,AM  LUAT  TEAPA ! "  Am cumparat de la AllGSM Constanta un rec GPS JustMobile BluCard cu soft de smart2go , e OK dar baietii nu dau si aplicatii decat pe bani multi , n-am stiut , folosesc un tel HTC S710 ca GPS functioneaza imi arata unde sunt si pe unde merg dar atat , nu rute nu trasee nu avertivari. Sunt oarecum novice in asa ceva (GPS) asa ca va solicit ajutorul

#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.322
  • Înscris: 10.11.2006

Vizualizare mesajyo9bxe, pe May 8 2008, 18:11, a scris:

Salut , ,,AM  LUAT  TEAPA ! "  Am cumparat de la AllGSM Constanta un rec GPS JustMobile BluCard cu soft de smart2go , e OK dar baietii nu dau si aplicatii decat pe bani multi , n-am stiut , folosesc un tel HTC S710 ca GPS functioneaza imi arata unde sunt si pe unde merg dar atat , nu rute nu trasee nu avertivari. Sunt oarecum novice in asa ceva (GPS) asa ca va solicit ajutorul

Nu ai luat nici o teapa; nu acuza in necunostinta de cauza!
Ti s-a dat ce ai platit!
Daca voiai soft pirat, nu trebuia sa cumperi din magazin!

#3
yo9bxe

yo9bxe

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 29.09.2005
OK nu stiu daca e cazul sa te superi , probabil lucrezi la ei si e normal sa procedezi asa , eu m-am vaitat si nimic mai mult , civilizat era sa ma intrebe ..Bai narodule la ce-ti trebuie  , la ce-l pui? dar astea sunt amanunte de neluat in seama , cum ma descurc de acum incolo ? este intrebarea pe care o pun iar.
Multumesc oricum pt mustruluiala este de invatatura de minte sa nu te increzi in orice si oricine
Deci daca ai un sfat si ma poti ajuta eu iti multumesc oricum!

#4
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.326
  • Înscris: 14.09.2005
Mda, corect era sa te interesezi tu ca-s banii tai, ei de unde sa stie ca esti tu "narod" ? :)

Acuma HTC S710 e o jucarie foarte draguta dar din cauza combinatiei nefaste WM fara touch screen singura varianta decenta de soft GPS este Garmin Mobile WM.

Nefasta pentru tine deoarece majoritatea utilizatorilor WM au aparate cu touch screen pe care se instaleaza mult mai usor IGO si nu-si bate nimeni capul cu Garmin. Singurii care se chinuie cu garmin sunt cei cu aparate symbian, dar varianta symbian nu merge la tine :(

Asa ca ori schimbi aparatul si iei un telefon cu WM si touchscreen gen HTC Touch, la care instalarea IGO e banala si se gaseste usor pe net, ori pastrezi S710 si dai banii pe Garmin WM si-ti complici existenta mai departe cu el :)

Editat de flaviand, 08 mai 2008 - 22:57.


#5
yo9bxe

yo9bxe

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 29.09.2005
Multumesc mult pt sfat , telefonul il am de 4 luni , GPS-ul ...mai bine imi bagam...mintile in cap , asta e.
Oricum sfatul tau e f bun si am sa-l incerc , probabil Garmin este free sau mai usor de gasit  , MULTUMESC !

#6
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.326
  • Înscris: 14.09.2005
Asta incercam sa-ti explic ca Garmin pentru aparate ca al tau e greu de gasit free si e si mai greu de instalat si actualizat.

#7
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.615
  • Înscris: 20.09.2006

Vizualizare mesajyo9bxe, pe May 9 2008, 00:08, a scris:

Multumesc mult pt sfat , telefonul il am de 4 luni , GPS-ul ...mai bine imi bagam...mintile in cap , asta e.
Oricum sfatul tau e f bun si am sa-l incerc , probabil Garmin este free sau mai usor de gasit  , MULTUMESC !
Nimi nu (mai) este free pe lumea asta. In rest @flaviand are dreptate

#8
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.322
  • Înscris: 10.11.2006

Vizualizare mesajyo9bxe, pe May 8 2008, 20:13, a scris:

OK nu stiu daca e cazul sa te superi , probabil lucrezi la ei si e normal sa procedezi asa , eu m-am vaitat si nimic mai mult , civilizat era sa ma intrebe ..Bai narodule la ce-ti trebuie  , la ce-l pui? dar astea sunt amanunte de neluat in seama , cum ma descurc de acum incolo ? este intrebarea pe care o pun iar.
Multumesc oricum pt mustruluiala este de invatatura de minte sa nu te increzi in orice si oricine
Deci daca ai un sfat si ma poti ajuta eu iti multumesc oricum!

iar ai dat cu batul in balta!
NU LUCREZ LA NICI O FIRMA CARE COMERCIALIZEAZA GPS-uri!
sfaturi nu dau, cel mult iti pot spune ca e bine sa stii ce vrei sa cumperi, iar daca nu stii, sa intrebi!

#9
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.326
  • Înscris: 14.09.2005
Lasa-l saracul, ca are 3 posturi in 3 ani nu vezi :)

Totusi, trebuie sa facem cumva rost de un Garmin WM pentru cei cu s710 ca vad ca-s tot mai multi in ultima vreme :)

#10
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.322
  • Înscris: 10.11.2006

Vizualizare mesajflaviand, pe May 9 2008, 11:00, a scris:

Lasa-l saracul, ca are 3 posturi in 3 ani nu vezi :)

Totusi, trebuie sa facem cumva rost de un Garmin WM pentru cei cu s710 ca vad ca-s tot mai multi in ultima vreme :)

intreaba-l pe "subarufan"! ;)

#11
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.615
  • Înscris: 20.09.2006

Vizualizare mesajcristian11, pe May 9 2008, 11:52, a scris:

intreaba-l pe "subarufan"! ;)
Degeaba, ca nu am pus niciodata garmin pe un WM. Am totusi o oportunitate in weekend-ul asta. Sper sa nu fac vreo prostie.

#12
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.326
  • Înscris: 14.09.2005
V-am intrebat deja pe toti :)

Mi-a promis ady ca ma ajuta cu unul, astept un semn de la el

#13
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.615
  • Înscris: 20.09.2006

Vizualizare mesajflaviand, pe May 9 2008, 12:10, a scris:

V-am intrebat deja pe toti :)

Mi-a promis ady ca ma ajuta cu unul, astept un semn de la el
Na ca am comis-o. Al meu frate isi cumpara P550 din Canada. El nu-i rumos si destept ca mine asa ca aparatul ajunge la mine sa-l fac sa aiba si Romania ca si harta.
Buuun, si acum rasete...
Domnu @cristian
1/ aparatul are Mio Map 3.2, 19 Ian 2007. Ii pun ver 3.3 sau nu merita efortul?
2/ ii pun IGo sau il las pe Mio (cu pro si contra, de ce una si de ce nu alta)
3/ care este ultima versiune de harta IGo/Mio ptr Romania? (ca sa stiu ce caut)
4/ mai recomanzi ceva in afara de cele de mai sus?
5/ are North America pe el...o groaza de .fbl-uri...Nu are SD si eu nu-i pun unul ca nu-mi mai da banii pe el (sunt zgarcit!!!). Imi ajunge internal memory ptr cele de mai sus si eventual alte modificari pe care sper sa mi le recomanzi?
6/ sa nu-mi spui ca trebuie sa modific ceva data.zip sau mai stiu eu ce ca fac scandal
Domnu' @flaviand
- Ii pun si Garmin Mobile XT...nu ma pot abtine

#14
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006

Vizualizare mesajsubarufan, pe May 9 2008, 23:38, a scris:

3/ care este ultima versiune de harta IGo/Mio ptr Romania? (ca sa stiu ce caut)
Romania_2008.01_080228 :)

#15
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.326
  • Înscris: 14.09.2005
Wow, multe intrebari :)

Pe rand:

0 - am reusit cu Garmin pentru Wm ba chiar am incercat sa reduc numarul de pasi la instalare: http://forum.softped...t...t&p=4549572

1 - nu merita deranjul
2 - mergi pe IGO, meniul e mult mai intuitiv cel putin pentru mine
3 - ai deja raspuns
4 - recomand un PM pentru linkuri si soft
5 - P550 cred ca are 512rom. Cam subtire: harta Romania are 15MB, toata europa vreo 1,5GB toata lumea vreo 3GB
Partea frumoasa e ca odata descarcate le invarti cum ai chef, zbori germania, copiezi franta in loc etc.
6 - cu kitul de la mine dezarhivezi pe card, rulezi setup si apesi ok. Si gata, mere GPS-ul :)

Daca ai nevoie de un kit mai simplu Garmin pentru WM tot la mine gasesti mai nou :)
Dar mi-e ca n-o sa mai ai loc, pentru ca doar cu harta Romania ocupa vreo 160MB :D

#16
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.322
  • Înscris: 10.11.2006

Vizualizare mesajsubarufan, pe May 9 2008, 23:38, a scris:

Na ca am comis-o. Al meu frate isi cumpara P550 din Canada. El nu-i rumos si destept ca mine asa ca aparatul ajunge la mine sa-l fac sa aiba si Romania ca si harta.
Buuun, si acum rasete...
Domnu @cristian
1/ aparatul are Mio Map 3.2, 19 Ian 2007. Ii pun ver 3.3 sau nu merita efortul?
2/ ii pun IGo sau il las pe Mio (cu pro si contra, de ce una si de ce nu alta)
3/ care este ultima versiune de harta IGo/Mio ptr Romania? (ca sa stiu ce caut)
4/ mai recomanzi ceva in afara de cele de mai sus?
5/ are North America pe el...o groaza de .fbl-uri...Nu are SD si eu nu-i pun unul ca nu-mi mai da banii pe el (sunt zgarcit!!!). Imi ajunge internal memory ptr cele de mai sus si eventual alte modificari pe care sper sa mi le recomanzi?
6/ sa nu-mi spui ca trebuie sa modific ceva data.zip sau mai stiu eu ce ca fac scandal

;) dupa "ultimele cercetari", poti sa pui, asa:
iGO MyWay Plus PDA,
MioMAp V3.3 PDA
iGO 8 PDA

ii va trebui si un card;
modificari in data zip nu ai de ce sa faci daca nu tii neaparat;

Editat de cristian11, 10 mai 2008 - 06:37.


#17
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.615
  • Înscris: 20.09.2006

Vizualizare mesajcristian11, pe May 10 2008, 07:33, a scris:

;) dupa "ultimele cercetari", poti sa pui, asa:
iGO MyWay Plus PDA,
MioMAp V3.3 PDA
iGO 8 PDA

ii va trebui si un card;
modificari in data zip nu ai de ce sa faci daca nu tii neaparat;
Asa Cristiane, baga-ma-n ceata. O sa pun Igo (m-am hotarat subit, pun si IGo langa Mio...si Garmin) dar...care Igo? Sa merg pe MyWay Plus? Ca tot pe aici am citit ca 8 are probleme

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate