Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator

Rezerve periuta de dinti Woya
 

SAMSUNG LE32R82B

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vduhnea

vduhnea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.01.2006
salut,

am achizitionat recent acest LCD dupa ce m-am interesat in stanga si dreapta despre LCD-uri. Am vazut multe opinii cum ca ar fi un LCD foarte bun cu o imagine foarte buna. pot spune insa ca sunt foarte dezamagit de el. Imaginea este foarte proasta pe receptie RDS si BOOM TV (si poate ca este scuzabil din cauza semnalului), dar chiar si DVD-urile se vad exacrabil cu pixeli enormi si imagine incetosata. Am incercat trei dvd playere: un sony, un orion si un victronic, iar calitatea imaginii este aceeasi. Conectori SCART si RCA - nici o diferenta.

Pe Playstation 2 se vede la fel de prost. Foarte pixelat. In detaliile tehnice ale TV-ului este mentionata functia progresive scaning, dar surprinza cand incerc sa o activez pt jocuri PS2 obtin mesajul ca TV-ul nu suporta aceasta functie.

Singurul mod in care se vede bine este atunci cand il conectez la PC prin DVI. Se poate sa fie ceva in neregula cu TV-ul meu? Cine mai are LCD-uri imi poate spune cum se vad DVD-urile si eventual consolele pe ele? Daca stau bine sa compar as zice chiar ca pe TV se vede mai bine decat pe DVD sau la fel de prost:( Un dvd player cu upscaling ar mai remedia calitatea imaginii? Si pana la urma LE32R82B suporta progresive scan si poate face el upscaling?

sincer chiar as vrea sa aud parerile tuturor care au laudat acest produs, eu unul ma pregatesc sa il vand.

#2
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nu stiu care e problema la tine. Eu am LE32R81 si se vede foarte bine. Adica, eram pregatit pt ce e mai rau pt cablul RDS si am fost surprins de calitatea imaginii, apoi DVD-urile prin scart si component se vad excelent (mai ales pe component). Fisierele HD de pe PC prin HDMI se vad absolut bestial. Ce pot sa spun? Sunt foarte multumit, mai mult decit as fi crezut, chiar daca prezinta defectele (putin vizibile) ale oricarui LCD (blur la miscare rapida, banding samd).
Poate nu ai cabluri bune, eu am dat cam multi bani pe cabluri, cumparam un DVD player de banii dati pe cabluri dar merita.

#3
boluxx

boluxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.08.2006
Am cumparat si eu exact acelasi model de televizor si pot sa zic ca
se vede ok pe DVD ( au am Eboda). Prin cablu se vede mai prost
calitativ dar si aici conteaza calitatea programului (Astral). Ma gandesc
ca poate are televizorul tau un defect. Cand l-ai cumparat nu ai facut
proba la el si sa-l compari si cu alte televizoare ?

#4
vduhnea

vduhnea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.01.2006

 boluxx, on Dec 26 2007, 20:31, said:

Am cumparat si eu exact acelasi model de televizor si pot sa zic ca
se vede ok pe DVD ( au am Eboda). Prin cablu se vede mai prost
calitativ dar si aici conteaza calitatea programului (Astral). Ma gandesc
ca poate are televizorul tau un defect. Cand l-ai cumparat nu ai facut
proba la el si sa-l compari si cu alte televizoare ?


nu mi-au facut proba decat pe TV nu si pe DVD din cauza ca erau super aglomerati :(

#5
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Mie nu mi=au facut nici o proba, cica nu aveau decit DVD player. Si m-au asigurat ca Samsungurile  nu au probleme. Ma rog, m-am obisnuit deja cu chestia asta la Carrefour.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate