Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator

Rezerve periuta de dinti Woya
 

Renault Clio cu caroseria indoita puternic

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fireblade80

fireblade80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 02.12.2006
Am un Renault Clio Symbol, model 2005, implicat intr-un accident in care am fost parte vinovata. Masina s-a rostogolit in cadere si, astfel, toata caroseria (plafon, usi si parbriz lovite si distorsionate puternic,  iar capota si lateral spate zgariate) si roata dreapta fata si axul ei au fost puternic avariate. Am dus masina la service-ul reprezentanta Renault, dar nu am avut cand sa discut cu mecanicii, fiind sambata. Vreau sa va intreb in ce conditii se poate repara masina (este FULL CASCO), daca schimba toata caroseria sau doar o indreapta si daca va arata dupa cat-de-cat ca noua sau se vor vedea urme? In cazul in care doresc sa vand masina dupa, ce pret voi putea cere avand in vedere reparatiile si faptul ca are 5000 km parcursi?
Mersi mult de orice informatie ati avea! :)

#2
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postfireblade80, on Dec 3 2006, 14:08, said:

...
Pai vezi daca iti da dauna totala insa e posibil sa iei atat de putin ( javrele vor oferi un pret de nimic ) incat sa le zici ca vrei sa repari masina!!! Nu accepta de prima data daca nu e ceva ok.Asa a patit un nene cu o Mazda care era destul de sifonata si reparatia facea 14 mii! IAR AIA I-AU OFERIT PE EA 5 MII! Si sa vanda el piesele , parca.Omu' a zis NIX! Mie sa-mi faceti masina!Si  i-au facut-o. Apoi a vandut-o , desigur.Dar cu 5 mii ce facea? E bine sa mergi cu oameni competenti acolo si nu te zgarci la spaga.Si fara graba la asa ceva!Atentie si la ce semnezi!Bafta!
Va arata ca noua daca aia din service pun totul nou.Si asta costa!

Edited by sanddy1964, 03 December 2006 - 14:49.


#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,251
  • Înscris: 03.12.2005
totala.. alta. rest in pieces. citeste pe-aici ca mai e un Clio dauna totala din mult mai putin decat ai tu.

#4
2BB

2BB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 06.11.2006

View Postsanddy1964, on Dec 3 2006, 14:48, said:

Pai vezi daca iti da dauna totala insa e posibil sa iei atat de putin ( javrele vor oferi un pret de nimic ) incat sa le zici ca vrei sa repari masina!!! Nu accepta de prima data daca nu e ceva ok.Asa a patit un nene cu o Mazda care era destul de sifonata si reparatia facea 14 mii! IAR AIA I-AU OFERIT PE EA 5 MII! Si sa vanda el piesele , parca.Omu' a zis NIX! Mie sa-mi faceti masina!Si  i-au facut-o. Apoi a vandut-o , desigur.Dar cu 5 mii ce facea? E bine sa mergi cu oameni competenti acolo si nu te zgarci la spaga.Si fara graba la asa ceva!Atentie si la ce semnezi!Bafta!
Va arata ca noua daca aia din service pun totul nou.Si asta costa!

La dauna totala i se ofera suma asigurata. Ai fransiza pentru dauna totala?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate