Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Au ajuns vreodata americanii pe Luna?

- - - - -
  • Please log in to reply
689 replies to this topic

#55
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006
cursa spatiala poate nu se rezuma la cine ajunge primul. inca sunt lucruri neclare cu Luna. are careva din voi  un telescop sa vedem ce e pe luna? poate au ajuns primi dar nu puteau sa arate ce au descoperit si au regizat ceva....

#56
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu, nu se poate rezuma, dar poate fi un bun inceput. motivant sau din contra, demoralizant...

#57
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

View Postspare-me, on Aug 18 2006, 09:44, said:

nu, nu se poate rezuma, dar poate fi un bun inceput. motivant sau din contra, demoralizant...

motivant? sa cuceresti o piatra? daca americanii se agita pentru ceva inseamna ca e ceva ce merita.
arata-mi tu o inventie a americanilor care sa nu fi fost mai intai aplicata in armata.
CIA face licitatii de tehnologii pe care ei le considera invechite si noi le luam drept hi-tech. de nasa nu mai zic nimic...
ok, au ajuns primi. si de atunci ce sa mai auzit de expeditiile pe luna? ati mai vazut vreo imagine LIVE de pe luna?

#58
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

motivant? sa cuceresti o piatra? daca americanii se agita pentru ceva inseamna ca e ceva ce merita
important e sa arati ca poti, ca ai tehnologia, ca poti INCLUSIV sa ajungi pe alta planeta, ca natiunea ta e cea mai puternica, si sa transmiti mesajul DON'T YOU F*** WITH ME !!!
nu e vorba de luna..putea fi marte, venus, orice..
nu evorba de live sau regizat..
important e ca au transmis un mesaj intregii lumi, ca pot cuceri INCLUSIV spatiul, d-apoi pamantul...
asta era un pas psihologic important, mai ales in anii '70...este un pas important mereu..iar america, in amarata ei istorie de 200 de ani formata din europeni, a reusit sa-l faca...tarile cu traditii de 2500 de ani sau de 5000 de ani n-au reusit...
in asia, unde e patria tehnologiei inca nu s-a reusit...asta vreau sa spun...

#59
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

View Postspare-me, on Aug 18 2006, 10:55, said:

important e sa arati ca poti, ca ai tehnologia, ca poti INCLUSIV sa ajungi pe alta planeta, ca natiunea ta e cea mai puternica, si sa transmiti mesajul DON'T YOU F*** WITH ME !!!
nu e vorba de luna..putea fi marte, venus, orice..
nu evorba de live sau regizat..
important e ca au transmis un mesaj intregii lumi, ca pot cuceri INCLUSIV spatiul, d-apoi pamantul...
asta era un pas psihologic important, mai ales in anii '70...este un pas important mereu..iar america, in amarata ei istorie de 200 de ani formata din europeni, a reusit sa-l faca...tarile cu traditii de 2500 de ani sau de 5000 de ani n-au reusit...
in asia, unde e patria tehnologiei inca nu s-a reusit...asta vreau sa spun...

ok, e vorba si de propaganda americii. ei doreau sa fie primi cu orice pret. chiar daca trebuiau sa regizeze asta. dar sa "piarda" cea mai importanta dovada... mai bine ma injurau ca nu ma suparam decat asta/

#60
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postsincotan, on Aug 18 2006, 11:20, said:

dar sa "piarda" cea mai importanta dovada... mai bine ma injurau ca nu ma suparam decat asta/

cum adica au pierdut cea mai importanta dovada ?  :scratchchin: . nu stiu care este aceasta dar daca au afirmat ca au "pierdut" asa ceva inseamna ca isi bat joc de omenire !!!!

#61
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postmagic-gabi, on Aug 18 2006, 11:24, said:

cum adica au pierdut cea mai importanta dovada ?  :scratchchin: . nu stiu care este aceasta dar daca au afirmat ca au "pierdut" asa ceva inseamna ca isi bat joc de omenire !!!!
Au pierdut filmarea originala cu aterizarea pe luna...scrie si sub numele topicului...

#62
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
credeam ca cea mai importanta este una dintre casete  -_- . adica ei au "pierdut" totul si nu mai au nici o dovada ca au fost pe luna ?  :w00t:

#63
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
va incalzeste cu ceva daca e  adevarat sau nu ? america sucks :puke:

#64
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postmagic-gabi, on Aug 18 2006, 11:41, said:

credeam ca cea mai importanta este una dintre casete  -_- . adica ei au "pierdut" totul si nu mai au nici o dovada ca au fost pe luna ?  :w00t:
Alta scuza n-au putut gasi si ei,una mai plauzibila? Cred ca e cea mai penibila scuza care o puteau gasi.

#65
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006
ORI STIREA E FALSA ORI... AU INREGISTRAT SUPER-BOWL-UL PE CASETE.... :D

#66
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

ORI STIREA E FALSA ORI... AU INREGISTRAT SUPER-BOWL-UL PE CASETE....
:w00t:

#67
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

View Postsincotan, on Aug 18 2006, 11:52, said:

ORI STIREA E FALSA ORI... AU INREGISTRAT SUPER-BOWL-UL PE CASETE.... :D

pun pariu ca inca mai au inregistrarea cu primul super-bowl. :coolspeak:

#68
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postsincotan, on Aug 18 2006, 11:52, said:

ORI STIREA E FALSA ORI... AU INREGISTRAT SUPER-BOWL-UL PE CASETE.... :D

:roflmaofast:

#69
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
aaaaaaa..lol..now i got it :D

#70
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View PostGreuHip, on Aug 18 2006, 01:30, said:

O nava spatiala dupa ce iese din atmosfera pamantului nu mai are mijloc de propulsie, fiindca e vid in jurul ei nu are in ce sa impinga si nici nu are de ce sa traga(deci nu mai are nevoie de combostibil si nici de gaz special ca il iroseste degeaba) singura modalitate e sa iasa din atmosfera cu o viteza destul de mare si o anumita directie astfel incat atractia planetelor ce actioneaza asupra navei spatile sa o conduca spre luna.      
  Daca au ajuns sau nu pe luna nu stiu dar dupa mintea mea cred ca se poate; mai greu cu intorsul pe pamant insa nu este imposibil.
:huh:

Asta este cea mai mare aberatie pe care am citit-o in ultimul an. Nici sa rad nu am putut....aproape ca am cazut de pe scaun :mellow:


Legat de documentarul respectiv...bravo! Sunteti in targetul televiziunii care l-a facut. Ca sa faceti binele pana la capat cumparati-l. In dublu exemplar!

:peacefingers:

Edited by crz, 20 August 2006 - 03:43.


#71
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

Asta este cea mai mare aberatie pe care am citit-o in ultimul an. Nici sa rad nu am putut....aproape ca am cazut de pe scaun  


Legat de documentarul respectiv...bravo! Sunteti in targetul televiziunii care l-a facut. Ca sa faceti binele pana la capat cumparati-l. In dublu exemplar!
lol :cool:
totusi, inaltimea ta, parerea ta nu ne-o impartasesti ? sau nu suntem demni de ea ?:D

#72
Thavi

Thavi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 29.07.2006
daca ar fi ajuns aia atunci pe luna... pana acum trebuia sa avem bulevarde pe luna...
CUM SE POATE EXPLICA faptul ca pana acum nu au mai ajuns????
au ajuns acu 50 de ani cu o tehnologie PRAF iar acum... acum cand omenirea a ajuns la o tehnica si o tehnologie MUUUULT superioara acelei perioade, nu mai pot ajunge
sa fim seriosi...
iar acum... cand probabil s-au facut presiuni asupra NASA pe subiectul asta... vai doamne am pierdut filmarile originale .... BA MA LASI! :puke:  cum sa se intample asa ceva, cum sa pierzi asa ceva... daca ar fi existat niste filmari originale de pe luna, erau pastrate in cufere de aur in cea mai importanta si sigura banca din lume... adica .. ei ce-au facut, au pierdut DOVADA celei mai mari realizari a omenirii???? hai sa fim seriosi... IMPOSIBIL!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate