Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Au ajuns vreodata americanii pe Luna?

- - - - -
  • Please log in to reply
689 replies to this topic

#685
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 CovertTwo, on 24 iunie 2020 - 21:22, said:

Sigur loreliane, rușii au văzut ca n a fost nici o aselenizare, dar au tăcut din gură pt a nu fi acuzați de fake news.
E discutabil dacă o găină s ar descurca cu creierul vostru, desi n ar trebui decât să ciugulească grăunțe.

Compara logo-ul Nasa cu logo-ul Roscosmos. ce nu poti tu conecta, e ca Uniunea Sovietica si Statele Unite sunt doua subsidiare ale aceleiasi structuri.
Uniunea Sovietica si Statele Unite si-au impartit lumea la Malta, dar tu, cumva, in mintea ta, ei sunt dujmani, iar nu parteneri.

[sharedmedia=core:attachments:2381608]

Edited by criztu, 06 July 2020 - 17:54.


#686
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Am înțeles. Asta e, am si eu limitele mele...

#687
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 CovertTwo, on 06 iulie 2020 - 17:56, said:

Am înțeles. Asta e, am si eu limitele mele...

Da, de exemplu Statia Spatiala Internationala e construita pe modulul MIR 2, in colaborare, Rusia cu Statele Unite si alte state.
Sunt multe exemple de cooperare intre Uniunea Sovietica si Statele Unite, de ex. din 1961 incepand, un acord prin care guvernul federal US subventioneaza exportul de cereale catre URSS.
Practic, SUA a scos din foame URSS pe perioada "razboiului rece". Poti citi pe net despre Great Grain Robbery - URSS importa asa de multe cereale subventionate de guvernul SUA, ca in 1972 preturile produselor de panificatie din SUA au crescut semnificativ, datorita penuriei de cereale. Aceasta criza din 1972 e numita Great Grain Robbery.

deci sunt multe lucruri despre care n-ai fost invatat la scoala si nu iti zic la televizor, cum ar fi colaborarea stransa intre Uniunea Sovietica si Statele Unite.

#688
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 criztu, on 06 iulie 2020 - 17:51, said:

Compara logo-ul Nasa cu logo-ul Roscosmos. ce nu poti tu conecta, e ca Uniunea Sovietica si Statele Unite sunt doua subsidiare ale aceleiasi structuri.
Uniunea Sovietica si Statele Unite si-au impartit lumea la Malta, dar tu, cumva, in mintea ta, ei sunt dujmani, iar nu parteneri.
"Cei doi imparati nu vor cauta decat sa-si faca rau unul altuia, vor sta la aceeasi masa si vor vorbi cu viclenie. Dar nu vor izbuti, caci sfarsitul nu va veni decat la vremea hotarata. (Dan.11:27)"  :)

#689
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 Dude_2nd, on 06 iulie 2020 - 19:09, said:

"Cei doi imparati nu vor cauta decat sa-si faca rau unul altuia, vor sta la aceeasi masa si vor vorbi cu viclenie. Dar nu vor izbuti, caci sfarsitul nu va veni decat la vremea hotarata. (Dan.11:27)"  Posted Image

Nu e cazu. Stapanii lumii acesteia se vor muta cu totii impreuna pe orbita, ca in filmu Elysium de Neil Blomkamp cu Matt Damon.
Iti recomand aceste filme, pt ca sunt predictive programming. Practic tot ce urmeaza sa faca, e declarat prin aceste produse de cultura pt mase. E chiar haios.

#690
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View Postcionel, on 15 august 2006 - 01:30, said:

Salut !

Va rog cititi : http://www.gandul.in..._pasind_pe_luna

Ce credeti, a fost o poveste inventata pentru a ii 'invinge' pe rusi la vremea aceea, sau chiar au ajuns atunci americanii pe luna (rusii deja facusera progrese , episoadul laika, gagarin etc ..) ?

Dormi linistit! Au ajuns(chiar rusii au confirmat).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate