Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Adaugare subtitrare pe un DVD cu programe gratuite

- - - - -
  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#127
zapacitu

zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 23.09.2005
Foloseste cealalta metoda, cu muxman

#128
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
La tine e curioasa faza ca ai VTS_02_4.VOB de marime mica. Si nu stiu daca vreun program de muxat/authoring iti poate crea tie un asemenea vob mic in mijlocul acestora.
Daca vrei sa-l creezi identic, ar trebui sa faci demuxarea celula cu celula din VobBlanker, sa imparti subtitrarea conform celulelor obtinute si sa faci apoi replace celula cu celula folosind celule creeate cu Muxman asa cum scrie in acest ghid.

enjoy,
Mtz

#129
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Am reusit sa fac cu muxman-vobblanker, ideea era ca eu am pe dvd 10 suburi si am cautat versiunea care imi permitea mai multe suburi, am schimbat si meniul cu subtitrarea, si cu vobblanker am dat replace  la pgc-ul cu filmul si l-a facut ok.
Dar acum mai e o problema  (trei mai degraba) care se rezolva zic eu cu editarea ifo-ului - daca am cum.
1. Lipsa sonorului in meniu
  2. Lipsa sonorului in Power DVD la capitolele unde se afla trailer-ul si prezentarea (care fac parte din acel VTS_02_01)

Asa arata IFO-ul original in VobBlanker
Attached File  dvd5.jpg   107.88K   32 downloadsAttached File  dvd6.jpg   110.76K   16 downloads
si cel final-
Attached File  dvd8.jpg   92.96K   18 downloadsAttached File  dvd7.jpg   12.91K   16 downloadsAttached File  dvd9.jpg   82K   9 downloadspg]
3. Subtitrarea in lb romana nu o pot seta ca si implicita (DVDSubtitleEditor nu o face)

incerc cum ai zis si tu mai tarziu ;)

#130
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
1&2: ar trebui sa rezolvi problema cu pgcedit daca tu zici ca ai introdus toate streamurile. Click dreapta pe pgc-urile respective si ai sa te prinzi tu ce trebuie sa bifezi la "domain streams atributions" si la "edit pgc"
3. incearca sa pui la streamul ro > forced in dvdsubedit.

enjoy,
Mtz

#131
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
mersi, a mers ca uns cu PGCEdit, subtitrarea a fost ceva mai naspa pentru ca nu inteleg de ce nu imi vrea mie dvdsubedit (aleg force dar degeaba)
desi.... mi-a mers cand am muxat prima oara cu muxman 0.15R; atunci da.
acum cu vers. 0.17.4 se pare ca nu vrea... am mai cautat pe net si am gasit pe doom9 ceva interesant
Turning Subtitles ON by default asa ca am folosit IFOedit pentru a forta subul.
Attached File  ifoedit.jpg   77.75K   22 downloads
Acum cand   dau play la disc intra cu sub in eng. cand deschide filmul intra in .ro si la extras intra iar cu sub in .en (pentru ca nu am  titrari la ele)

N-am mai facut asta de vreo 1 an si ceva so 10x ;)

PS:(For future reference) 
Pentru a edita meniul (in special la sectiunea subtritrari) astfel incat sa scot unele legaturi la anumite limbi ce as putea folosi ?

O zi buna.

Edited by Gobi, 04 October 2007 - 23:07.


#132
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View PostGobi, on Oct 5 2007, 00:06, said:

Pentru a edita meniul (in special la sectiunea subtritrari) astfel incat sa scot unele legaturi la anumite limbi ce as putea folosi ?
Tot pgcedit. Mergi in meniul de subtitrari si cu click dreapta > menu buttons si click dreapta pe butonul dorit iti vor apare diferite chestii cum ar fi Hide Button, folosind una din cele 2 optiuni (preferabil prima cu "jump to non-deleted button").

enjoy,
Mtz

#133
evolution07

evolution07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.10.2007
Salutare! Mtz am si eu 2 intrebari:
1. cu ce program ai editat poza din meniu asa bine si cum ai facut ca sa o editezi asa?
Attached File  12222.jpg   74.22K   82 downloads
un tutorial ar fi excelent :thumbup:  :coolspeak:
2. La un dvd la care i-am bagat sub in RO imi da sunetu cu intarziere :( desii sursa (The.Invisible.2007.NTSC.DVDR-CuriousJotos) nu avea intarziere la sunet... ce pot sa fac?

Edited by Mtz, 16 October 2007 - 22:51.


#134
evolution07

evolution07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.10.2007
Prima am rezolvat-o! daca poti sa ma ajuti la a II a THX!

Edited by Mtz, 16 October 2007 - 22:50.


#135
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007
Am facut si eu The.Invisible.2007.NTSC.DVDR-CuriousJotos si dvdul are delay.

#136
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cauta delaycut facut de un tip jsoto si aplica-i delay pana il nimeresti. Delay-ul il poti afla folosind media player classic de exemplu, ajustandu-l in timp ce rulezi filmul.

enjoy,
Mtz

#137
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006

View Postevolution07, on Oct 15 2007, 15:58, said:

1. cu ce program ai editat poza din meniu asa bine si cum ai facut ca sa o editezi asa?
Attachment 12222.jpg
un tutorial ar fi excelent :thumbup:  :coolspeak:

View Postevolution07, on Oct 15 2007, 22:36, said:

Prima am rezolvat-o! daca poti sa ma ajuti la a II a THX!

Cum ai rezolvat-o? Cu ce programe ai editat poza de ti-ai iesit acelasi font ? Spune-mi si mie, eu unul sunt curios cum de ai reusit.

#138
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Am apelat la cineva care se pricepe pentru acel exemplu. Apeleaza si tu pana te inveti si spune-i sa te invete si pe tine.

enjoy,
Mtz

#139
1ul1an

1ul1an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.12.2007
se pare k sunt f greu de cap...am citit si am incercat s fac cam ce scrie aici dar nu reusesc...poate cineva s imi explice...pt voi nu e f greu ceea ce vreau yo s fac...deci: vreau s aduag subtitrare in romana pe un film pe dvd (d p hdd)...cum fac asta ?...multumesc anticipat

#140
1ul1an

1ul1an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.12.2007
cred k e usor s suprascriu una...s o editez...dar nici asta nu jtiu :)):D

#141
1ul1an

1ul1an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.12.2007
am reusit sa adaug subtitrarea in romana pe un film in format de dvd dar subtitrarea imi apare gri desi yo am setat s fie alb...am folosit metoda q dvd decrypter, dvd lab pro si ifo update

#142
TheMaster

TheMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.03.2006

View PostMtz, on Nov 18 2007, 14:20, said:

Am apelat la cineva care se pricepe pentru acel exemplu. Apeleaza si tu pana te inveti si spune-i sa te invete si pe tine.

enjoy,
Mtz


Ei ei viata, ce mai faci maestre , ma bucur ca ai folosit metoda mea , ma mai stii tot TheMaster eram si atunci , cand am facut meniul la dvd-ul KING KONG , am modificat meniul si am pus in loc de franceza in romana , totul a fost facut in photoshop , eu acum m-am retras din bransa dar am destule motive sa ma intorc, acum am mai mult timp, o sa fac niste tutoriale pe care o sa le postez aici , sper sa va ajute , sa ne auzim cu bine.

#143
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Uhh?? Acel meniu a fost facut in Corel si cu siguranta nu ai fost tu acela care a facut meniul din ghid.
Nu stiu la care ghid facut de tine te referi, dar in momentul in care am pus eu ghidul pe softpedia nu exista altul nicaieri cu aceste programe.

enjoy,
Mtz

#144
TheMaster

TheMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.03.2006

View PostMtz, on Dec 22 2007, 15:07, said:

Uhh?? Acel meniu a fost facut in Corel si cu siguranta nu ai fost tu acela care a facut meniul din ghid.
Nu stiu la care ghid facut de tine te referi, dar in momentul in care am pus eu ghidul pe softpedia nu exista altul nicaieri cu aceste programe.

enjoy,
Mtz

Da este adevarat nu am postat un ghid anume si nu a existat in acel moment, dar am facut meniul complet dinainte de a posta tu ghid-ul , nu intentionez sa demonstrez nimic,dar am fost putin mirat cand am vazut aceeasi metoda de modifica meniul dvd-ului,subtitrare, cu aceleasi programe,coincidenta .

Edited by TheMaster, 23 December 2007 - 13:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate