Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#3889
iulliuscezar

iulliuscezar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.08.2006
Ha!
Tableta mea apare acum ca "procesata" si "voi fi contactat in cel mai scurt timp" zic cei de la DigiCare, tare curios sunt cit le ia acum sa ma contacteze(daca nu este alta gogoasa)...

#3890
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,030
  • Înscris: 20.06.2005
Am primit si eu tableta basic alview , bagata la retentie in data de 30 mai.

#3891
cobreatu

cobreatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2014
Asteptati, sperati, visul vi se va indeplini, in cele din urma. Tableta gratis pt inca 10 lei in plus/luna, pt prelungire contract telefonie mobila, Optim2 = 24 luni x 10 lei = 240 de lei, iar tableta costa 280 de lei, in magazin, adica RDS le-a achizitionat la 180 de lei (fara TVA, ca se deduce). SUPER AFACERE (timp de 2 ani nu poti renunta la contract, nu poti vinde/instraina vreun device). Ati dat bani in avans platind 3-4 rate la tv-uri, le veti avea, cand vor scadea preturile si cand RDS  va investi putin in promisiuni.
Pentru carcotasi, a venit si decizia Politiei. Vedem ce iese dupa judecata, si va învat la RELE.
[ http://i58.tinypic.com/1sds84.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Adm, 06 August 2014 - 22:01.
poti da report la un PM


#3892
cobreatu

cobreatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2014
Eu nu iau frate pe nimeni in balon, am dovezile, am inaintarea, am concluzia expertizei grafologice (neacceptata in instanta, va trebui facuta alta, la recomandarea rcsrds, cu expert acceptat de ei), adica ei acum spun ca vor expert din partea lor, nu mai e agentul vinovat, se baga ei pe fir...pai daca agentul falsifica din proprie initiativa, nu era normal sa-l lase sa se descurce cu legea, desi nu figureaza ca nume in contract, ci doar ca agent rcsrds nrXXXXX? Acum rcsrds zice hais? Cand eu am fost in audiente sustineau ca nu e treaba lor, desi eu le aratam contractul in care cineva, fara nume, semna in NUMELE lor de rcsrds, cautam sa-i dumiresc ca fraiera aia de agenta era instruita sa insele, iar ei, nu si nu - pot sa dovedesc(?), mai ziceam ceva de verificari de acte si contracte, ei nimic...pai vrei tu acum sa zici ca nu verifica nimeni contractele alea(?), adica daca tu te angajezi la ei, ca si agent comercial/de vanzari(vise), nu te verifica nimeni inainte de a-ti plati comisionul(hai ca ati stat prea mult la desene animate, cu Transformers). Eu v-am expus o situatie, ca poate au si altii spete asemanatoare, si acum si pe a altor clienti, vecini mie, v-am zis ca am incercat in nenumarate randuri cu biroul lor juridic o solutie amiabila, sa cheme agentul, sa vedem unde-i greseala, sa-mi propuna ceva, macar niste scuze...s-au trezit niste nenici pe aici sa ma ia in dirijabil (unii de mama, altii de tata, altii personal, ba ca ei sunt pe la rcs sau au fost, ba ca se simt vizati in calitate de useri Softpedia si facuti mascarici si carcotasi de serviciu, de parca postarile lor de pina acum nu ar intari convingerea mea - uitati-va la postarile lor de ani de zile, doar in contradictoriu, doar provocatoare de flame, n-au avut niciodata o idee proprie de dezbatut, s-au multumit sa dea cu oistea-n gard,stiu doar sa persifleze...), stii ceva, nu ma opresc deloc, a inceput sa-mi placa sa descopar uscaturile forumului, pastrate atat de mult timp la naftalina topita de unii dintre moderatori, pentru care vacanta e mai importanta, ingaduite de relatia lor conjuncturala cu conducerea...

Edited by cobreatu, 07 August 2014 - 00:10.


#3893
cobreatu

cobreatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2014
@senator
Daca ai fi citit tot si n-ai fi citat initial doar din prima mea postare, pe care apoi ai editat-o din 5 in 5 minute, dupa ce ti-am zis ca nu citesti cu atentie tot ce am postat...
Daca n-ai fi extras din context, doar ceea ce mintea ta ravasita de anuntul transmisiei in direct a meciului de handbal, cu aparitia unor picioare transpirate de femeie, la tv si faptul ca pomeneai de un proiect care-ti tinea mainile ocupate (vezi doamne, asamblai LEGO pe holul blocului, unde te-a lovit brusc canicula, sau frecai ceva cu palmele), acum, nu discutam in contradictoriu. Am facut cateva referiri la educatia ta, la locatia in care-ti duci existenta, dar am facut referiri doar la persoanele implicate (la tine si la mine), fara trimiteri la origini. Cand tu ai dat nota subiectiva, afirmatiilor mele, adresata-ti tie (nu stiu in ce context) si te-ai expus (tu singur, eu n-am zis ca tu) in mod direct afirmatiilor care-i priveau doar pe cei care discutau deja (jignind) in contradictoriu si nu ma jigneai direct, numindu-ma "pacalici", desi eu nu-ti adresasem nicio aluzie/jignire directa, voiai sa-ti multumesc? Pina si pm-ul meu confirma ca mi-am pastrat totusi o oarecare doza de bun simt. Dar daca tu te legi de mama, care saraca nu ti-a facut nimic(te-ai simtit vizat pentru ca ti-a fost gresita reteta de concepere si aducere pe lume?), ma bagi si ma scoti dintr-una si dintr-alta, nu pot sa-ti zic decat atat: fereasca-te D-zeu sa te intalnesti vreodata cu cineva care ma cunoaste. E foarte simplu sa aflu cine esti, iar "barbatia" din tine, de user "jmecher" de Softpedia, nu va arata nici macar cat un monitor de 15".
Atat. Ma intereseaza mai putin daca postarile astea vor ramane sau nu, important e ca baietii s-au "agatat" de ip-ul tau, si-o sa vedem pe viu, ce ai tu cu mama mea (o voi aduce si pe ea, ca sa-i spui verde-n faţă).

Revenind la subiect: ce spuneti d-lor, e corect ca cineva sa-ti ia bani in avans/rate si sa nu-ti livreze nimic, dar pe partea cealata sa te oblige sa nu denunti un contract, pe care el, marele rcs, nu-l respecta?

Edited by cobreatu, 07 August 2014 - 01:56.


#3894
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
@cobreatu
iar mananci ce nu-ti apartine?
NU plateste NIMENI rate la NIMIC pana NU intra in POSESIA echipamentului comandat.
cred ca sunt sute numai pe forumul acesta care pot confirma.

Edited by maistoru, 07 August 2014 - 05:24.


#3895
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,030
  • Înscris: 20.06.2005

View Postcobreatu, on 06 august 2014 - 20:58, said:

Asteptati, sperati, visul vi se va indeplini, in cele din urma. Tableta gratis pt inca 10 lei in plus/luna, pt prelungire contract telefonie mobila, Optim2 = 24 luni x 10 lei = 240 de lei, iar tableta costa 280 de lei, in magazin, adica RDS le-a achizitionat la 180 de lei (fara TVA, ca se deduce). SUPER AFACERE (timp de 2 ani nu poti renunta la contract, nu poti vinde/instraina vreun device). Ati dat bani in avans platind 3-4 rate la tv-uri, le veti avea, cand vor scadea preturile si cand RDS  va investi putin in promisiuni.
Pentru carcotasi, a venit si decizia Politiei. Vedem ce iese dupa judecata, si va învat la RELE.


Pai eu in cazul meu nu dau nimic in plus. Nimic de plata. Nu te obliga nimeni ...
LE: deviceul este al meu, nu am contract de comodat sau altceva de genul. Daca era asa nici nu il luam.

Edited by wolfydRg, 07 August 2014 - 07:34.


#3896
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Extraordinar!! Moderatorul morogan sau modrogan, nu mai stiu cum, mi-a dat warning pentru "Gramatica deficitara" !!! Eu??? Greseli de gramatica????
Unde???? Stimate moderator... Nu cumva m-ai confundat?
Si pentru "Topic bumping". Asta ce dracu mai e? E destul de frustrant sa iei warn pentru un motiv inventat si jignitor (gramatica deficitara??) si pentru un alt motiv pe care nu il intelegi. Rog moderatorul grabit sa imi explice.

Edited by generalmotors, 07 August 2014 - 09:09.


#3897
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009
Pai si de ce nu-i scrii pe privat?

Edited by adrian__78, 07 August 2014 - 10:52.


#3898
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
I-am scris. N-a raspuns pana acum. Probabil imi cauta greselile gramaticale. Daca imi arata  macar una, imi torn cenusa in cap si imi cer iertare. Daca nu?...
Intre timp am cautat cu google.translate:
Traduceri pentru bump
verb
ciocni

lovi

se ciocni

izbi de

ajunge

hurduca

omorî


Asa ca tot nelamurit am ramas.

Edited by generalmotors, 07 August 2014 - 11:22.


#3899
iulliuscezar

iulliuscezar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.08.2006
Eu unul as da warn-uri pentru deviere de la topic la greu.
My 2 bani...

Ca sa ramin ontopic, inca astept "sa fiu contactat in cel mai scurt timp".

Edited by iulliuscezar, 07 August 2014 - 12:36.


#3900
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Gata, mi-a raspuns. Nu era vorba de gramatica. Dar sint de acord cu raspunsul lui. Subiect inchis.

#3901
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Oameni buni, in sfarsit s-a intamplat minunea!!! La aproape 4 luni de la semnarea precontractului, astazi am fost sunat ca ma pot duce sa ridic tableta. De televizor n-au zis nimic, tipul cu care am vorbit la telefon nu a stiut sa-mi spuna cat va mai dura. (ii apreciez sinceritatea)

#3902
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Pai cum ai comanda si de TV si de tableta ? Ai facut 2 contracte in 2 locatii diferite ?

#3903
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012

View Postcatalinman, on 07 august 2014 - 19:01, said:

Pai cum ai comanda si de TV si de tableta ? Ai facut 2 contracte in 2 locatii diferite ?
Exact, am 2 abonamente in 2 locatii diferite.

#3904
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
Ieri dimineata, dupa 3 luni de asteptare dupa tableta, m-am hotarat si am facut o sesizare in Digicare. Dupa-amiaza primesc mail si SMS cum ca sa ma duc sa ridic tableta. Ce coincidenta !
Azi ma duc sa ridic tableta Samsung T111, stiind ca am de platit 20 RON rata + 5 RON SIM-ul. Semnez contractul, prelungesc totul pe 2 ani iau tableta si plec. In masina ma apuc sa citesc contractul si vad in tabel ca pt. FL 500/1000 + TV Digital + Tel Fix/Mobil (cum am eu) rata trebuie sa fie 5 RON (nu stiam nici eu), nu 20 RON. Ma intorc in POP: "ma scuzati, am gresit, e prima prelungire de acest fel pe care o facem" !

#3905
nbh2007

nbh2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.02.2008
Presupun, ca daca am FB1000 dupa 2 luni dupa ce am luat tableta, nu se mai reduce rata.Sau da?

#3906
cobreatu

cobreatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2014
Si uite-asa, va veti trezi toti cu "cate una mica" bagata pe gat (ca e rata, ca e suprataxare), retentie sau fidelizare, mama ma-sii de treaba si inginerie contractuala, s-au asigurat ca o vreme au fonduri. Japca la drumul mare! Haiducie romaneasca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate