Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#5185
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,400
  • Înscris: 26.05.2022
Evident, au comision/target de vanzari.

#5186
matrix67b

matrix67b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.10.2006
Am raportat problema si pe pagina lor de Facebook. Ma indeamna sa vorbim in privat

#5187
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
Pai și catalinman e agent, diferența e ca-i serios !

https://forum.softpe...858-catalinman/

#5188
costels87

costels87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.09.2011

View Postmatrix67b, on 17 august 2022 - 09:47, said:

Salut prieteni! Sunt abonat RDS de peste 15 ani. Locuiesc la apartament in Tg Jiu si am o proprietate langa oras unde exista infrastructura cu fibra. In urma cu 1 luna am solicitat online sa fiu conectat DOAR la internet , la locatia mentionata, Ursati jud Gorj. De fapt este localitate componenta a orasului Tg Jiu. Am fost sunat de diferite persoane, angajati locali ai RDS, si mi au spus ca trebuie sa iau pachetul complet, TV +NET. Degeaba le am zis ca, nelocuind acolo, nu am nevoie si de pachetul TV. Mi se trantesc in nas telefoanele de fiecare data cand iau legatura cu ei. Eu nu am vazut pe nicaieri sa fie scrisa regula asta. Am luat legatura si cu cei de la Bucuresti, mi-au dat castig de cauza dar nu au facut nimic altceva decat sa le trimita mesaje pt solutionare. Cei de aici imi rad in nas!! Ce i de facut, ca nu am de gand sa plec capul?
Chestia asta este si la Vodafone. Pt ca ai putea lejer sa-ti pui un splitter pe cablul coaxial pana in router si sa beneficiezi si de televiziune analogica.
Daca-ti instaleaza un ONT nu poti sa-ti tragi tu un cablu coaxial pana la tv? Sau la Digi poate fi blocat portul din ONT?

#5189
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
Nu se poate 😉

Una e coaxial, alta e fibra, echipamente diferite.

Total diferit la Digi

#5190
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Ideea este ca.... fibra sau coaxial.... la vodafone la coaxial pui un splitter si legi la tv și ai tv analogic gratis...
...la RDS daca atunci cand iti instaleaza internetul iti aduce un ONT care are si mufa iesire pentru tv pentru coaxial, legi un cablu la tv si ai posturi analogice gratuit.

Semnalul tv nu poate sa fie blocat de catre operator. Canalele nu sunt blocate, sunt la liber. E ilegal? 100% ilegal sa folosesti astfel ca practic ii furi.... Dar de putut se poate si cine isi asuma treaba lui.

La vodafone nu au ce face ca utilizatorii sa nu ii poata fura. La RDS singura varianta pentru a nu putea fi furati in acest mod este sa aduca abonatului un ONT care nu are si port pentru TV.

Eu am contractat RDS pentru tv si net si am primit un ONT prin care am acces atat la internet cat si port pentru a conecta televizorul. Insa, cand au facut instalarea am văzut ca tv-ul mergea fara sa ii puna vre-un card ci+ sau aparat, iar conexiunea mea la internet nu era inca configurata de catre instalator. A dat scanare la programe pe tv si abia apoi s-a ocupat de partea de internet.

Acum vre-o 5 ani la tara cand a venit instalatorul de la RDS sa instaleze internetul, ne-a spus el cu gurita lui ca daca de la acea mufa a ONT-ului legam un cablu la tv avem si tv moca....

Edited by blackskorpion, 16 November 2022 - 17:43.


#5191
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
De unde ai scos aceste afirmații?
ONT-ul cu port CATV are opțiunea on/off remote.
De ce are analogic și nu digital dacă TV-ul are DVB-C ?

#5192
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
Am un contract vechi de ani de zile ce nu a beneficiat de retentie, toate serviciile sunt la maxim Fiberlink 1GBps, 4 x Digi Optim Nelimitat, 1 x Telefonie Fixa, 1 x DigiNet Mobil, Digital TV cu 1 Kaon NA1600HD (custodie) + 2 CARD CI (chirie).
Intrebarile mele sunt:
1. As putea cere fidelizare, ce se mai ofera zilele acestea la retentie?
2. Pot solicita un al 2 lea Kaon NA1600HD in custodie sau eventual sa-l cumpar (ce pret ar avea de cumparat)?

#5193
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 15.05.2010
4 luni 50% reducere  pentru prelungire 2 ani

#5194
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Nu se mai dau 6 luni la prelungire pe 2 ani?

#5195
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Dacă nu greșesc sunt 4 la cablu și internet și 6 la telefonie.

#5196
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005
a facut cineva downgrade de la 1 gb la 512 ?

#5197
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Eu voiam la un moment dat, nu sunt decis.
Nu e vorba de costuri ci mai degraba de a avea o consistenta mai buna la download.

Am pocnitoarea de fibelink onu in mod bridge, as vrea ceva echipament mai bun pentru fibra, sa vina luna mai.

Oricum si 500Mbps in momentul de fata sunt suficienti pentru mine. Rup banda doar pentru teste.

#5198
manu-el

manu-el

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 25.01.2016
Au ceva oferte de retentie perioada asta, ati fost apelati?
M-au sunat dar abonamentele sunt pe numele sotiei si au zis ceva de retentie dar vroiau cu titularul- am cablu, internet, extraoptiuni.
A ramas ca revin. As vrea sa stiu la ce sa ma astept, nu intentionez sa achizitionez servicii noi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate