Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#1
pius

pius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 15.02.2006
In orasul meu,Brasov, sa demarat o actiune RDS de ofertare (din usa in usa) a unor servicii tip: reducere abonament 4 luni.
oferirea unei tablete Allwiew (in mai multe variante) de la gratis pana la plata unei chirii lunare (5,10 lei in functie de model) televizoare
in diferite modalitati de plata (avantajoase) DACA reinoiesti abonamentul pe 2 ani.Cum sunt client de aproape 9 ani cu tot ce ofera RDS la nivelul maxim
(platesc 140 lei/luna factura) credeam ca voi fi rasplatit pentru fidelitatea mea si increderea pe care o am avut-o in serviciile RDS.Da de unde,tocmai
ca eu aveam contract care expira la 31.12.2014 (care mi se prelungeste automat mereu fara sa ma intrebe nimeni) nu am dreptul la oferta,si unul abonat
de 3 luni sau 1 an are acest drept.Nu ca as fi vrut neaparat acea tableta,dar faptul cum sunt tratat ca un client fidel care NICIODATA nu am fost intrebat
daca mai vreau sa raman clientul lor.Au vazut ca "prostul" se aboneaza la tot ce apare nou la RDS (internet 1Gb) si nu ne batem capul cu el.
Ei uite ca asta mi-a dat de gandit pe viitor cand voi vrea sa achizitionez un nou seviciu RDS.Chiar aveam de gand ca de la 1 februarie sa mai fac inca un
ab de telefon Optim ,pe langa alte 2 ab de mobil care le am.Ei uite ca nu mai fac,m-am simtit discriminat si neglijat de RDS.Pacat.....

#2
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Cum naiba ai putea fi client fidel rds ? cumperi internet la metru in fiecare zi de la ei ?

Nu ai cum sa fii "client fidel" pentru ca nu e ca si cum ai avea de ales. Client fidel esti la shaormerie cand sunt 3  shaormerii in 50m si tu cumperi frecvent doar de la una.

Edited by opop, 23 January 2014 - 21:34.


#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Din pãcate așa e la toți. Dacã înțeleg bine, ai gigabit, deci în ultimele câteva luni ai semnat un contract, deci ești în perioada contractualã => nu ai cum sã beneficiez de ofertã.

#4
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

Quote


oferirea unei tablete Allwiew (in mai multe variante) de la gratis pana la plata unei chirii lunare (5,10 lei in functie de model) televizoare
in diferite modalitati de plata (avantajoase) DACA reinoiesti abonamentul pe 2 ani.
Din experienta celor auzite si vazute, aceste asa-zise oferte sunt niste țepe in final.

baga aici un pliant sa vedem si noi despre ce e vorba

#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Oferta este de retentie, scopul aceste oferte este sa-ti prelungesti serviciile cu 24 de luni, deci se aplica pentru clientii iesiti de sub perioada contractuala.

Normal ca nu o sa-ti ofere tie oferta asta din moment ce ai ai contract pana in 31.12.2014.

Poti sa incerci sa obtii oferta asta cu maxim 3 luni inainte sa-ti expire contractul, deci pe 30.09.2014.

#6
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
In sfarsit s-a mobilizat si RDS si au venit cu o oferta de retentie! Si unde e o oferta, probabil va fi si un departament de retentie, Posted Image
poate chiar dispus sa asculte doleantele clientilor!

2014, tarziu, dar niciodata prea tarziu pt. un inceput promitator. Posted Image

Edited by IP-XCENTRIC, 23 January 2014 - 21:50.


#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011
Eu nu mai am reÎNnoire, nu m-a intrebat nimeni de sanatate si de ce nu stiu gramatica.

Din pacate, de o perioada este o problema cu semnalul, fluctueaza imaginea in anumite perioade ale zilei.

Daca nu se rezolva, cred ca migrez, pe televiziune doar ca poate asa voi invata gramatica acestei tari.

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
In afara de faptul ca-s tinuti de gat cu contractele sau ca RDS au monopol, nu cunosc pe nimeni care efectiv sa-i aleaga, sau sa le fie fidel. 140 lei pentru TV si net nene?! Aoleu!...

#9
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 catalinman, on 23 ianuarie 2014 - 21:39, said:

Oferta este de retentie, scopul aceste oferte este sa-ti prelungesti serviciile cu 24 de luni, deci se aplica pentru clientii iesiti de sub perioada contractuala.

Normal ca nu o sa-ti ofere tie oferta asta din moment ce ai ai contract pana in 31.12.2014.

Poti sa incerci sa obtii oferta asta cu maxim 3 luni inainte sa-ti expire contractul, deci pe 30.09.2014.
Sunt curios cum i vor fideliza pe ai mei care sunt abonati la ei din 1993 Posted Image.Daca am trecut de la analog la Digital s-a prelungit perioada?

Edited by ZIGZAG20, 23 January 2014 - 22:34.


#10
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009
Am verificat aditionalul semnat la instalarea gigabit, nici vorba de prelungire pe 2 ani. Verificati cu atentie ce ati semnat cu ei, eu am 2 contracte full, dupa ce vad aici nici unul nu se mai afla in perioada contractuala, desi am luat cam-uri si am modificat netul.
In digicare de ce nu se poate verifica perioada contractuala?

Edited by alfa147, 23 January 2014 - 22:31.


#11
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 catalinman, on 23 ianuarie 2014 - 21:39, said:

Oferta este de retentie, scopul aceste oferte este sa-ti prelungesti serviciile cu 24 de luni, deci se aplica pentru clientii iesiti de sub perioada contractuala.

Normal ca nu o sa-ti ofere tie oferta asta din moment ce ai ai contract pana in 31.12.2014.

Poti sa incerci sa obtii oferta asta cu maxim 3 luni inainte sa-ti expire contractul, deci pe 30.09.2014.

Pai daca iti pui gigabit iti prelungeste si contractul la tv si telefonie ?>

#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Gigabitul nu prelungea nimic, cel putin pana acum, oricum mie ca retentie sau nu, tot una imi e.

#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Probabil, daca un client are cel putin unul dintre servicii contractate pentru 12 / 24 de luni, cei de la RDS nu-l vor "rasplati" prin prelungirea si a altor servicii cu 24 de luni si sa-i ofere si ceva bunuri (tableta, televizor sau mai stiu eu ce).
Ca sa fiu sincer, chestia asta nu prea mi-am dorit-o, pentru ca odata aparuta, genereaza discutii si nemultumiri. Ca ba nu e buna tableta, ca ba pentru serviciile nu stiu care altii dau alte dispozitive si tot asa.
Era clar pana acum: nu ofera si gata.
Daca vrea omu' mai stiu eu ce, poate sa-si ia prin alte metode (rate cu card de credit) sau sa mearga la alti operatori.
Eu vreau ca un operator sa-mi ofere servicii bune, cu o arie larga de raspandire si cat mai ieftine.
Nu prea-mi place ca RDS-ul incearca sa "furnizeze" telefoane/televizoare, dar asta doar pentru ca nu o face bine, ceea ce determina ca oamenii sa aiba multe de reprosat.
Daca ar fi lansat spre exemplu campania asta peste tot, sau cea cu telefoanele la abonamentele Complet ori altele anterioare la nivel national nu ar fi fost probleme.
Dar atata timp cat nu au stocuri suficiente in orice sediu, in orice catun in care au reprezentanta, nu prea e o chestie profesionala sa lansezi ceva doar pentru unii, pare cumva a "discriminare" si supara.

Edited by Ciubex, 24 January 2014 - 01:47.


#14
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Degeaba daca este doar pentru un oras, apoi iara DEGEABA scot ei Digi 1000mb.... daca nu reduc nimica la urmatoarele abonamente: Poate vrei fiberlink1 sa stai pe internet, dar vrei la un pret mai mic: Economia s-a dus la dracu, joburile tot asa, ei baga Digi 1 miliard 1 si nu reduc nimica la abonamentele deja existente.

Concluzia: Nu am avut vreun avantaj la RDS din cauza ca am a fost un client fidel, macar la fosta firma(adica de la aia care au preluat CATV-ul si ce echipamente mai au pe teren): La aia primeai reducere daca plateai factura pe un an: Iti dadeau o reducere ceva, aveai un avantaj client.
In rest nu am ce sa reprosez: Au momente cand mai pica, cand mai ma oftica cu vreo oferta(cum a fost - si este) gen telefoane smart si alte astea valabile doar pentru un anumit oras.

Edited by Mos-Nicolae, 24 January 2014 - 10:11.


#15
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/rcs-rds/exclusivitate-rcs-rds-ofera-tablete-i-televizoare-prin-oferta-de-fidelizare-a-clienilor-ce-aleg-sa-ii-reinnoiasca-abonamentele-_19704.html
Se misca excelent anul asta rcs

#16
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010

 khristy36, on 24 ianuarie 2014 - 13:46, said:


Se misca excelent anul asta rcs
pe hartie poate...

#17
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 adrian8080, on 24 ianuarie 2014 - 13:58, said:

pe hartie poate...
Chiar si pe hartie, tot miscare se cheamaPosted Image ....Ai uitat de ES1 si 2 HD ?...si nu numai...Posted Image

#18
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Fata de vedeti in link-ul ala mai exista si Tableta 3G Model 2, probabil ca actul ala este un pic mai vechi sau e alta varianta de revizie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate