Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Job "Cuplu pentru vila de lux la Cannes sau St Moritz Elvetia "..ATENTIE!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
constantin_qqq

constantin_qqq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.01.2014
Tot umbland pe net am gasit un job ( http://www.ejobs.ro/...-de-lux/516578/), anuntul aratand asa: CANDIDATUL IDEAL:
CAUTAM URGENT UN CUPLU DE PROFESIONISTI PENTRU INGRIJIREA UNEI VILE DE LUX IN SUDUL FRANTEI, CANNES.
CANDIDATII IDEALI PENTRU ACEASTA POZITIE VOR AVEA URMATOARELE CALIFICARI. PE PARTEA MASCULINA AVEM NEVOIE DE UN SOFER PROFESIONIST CU MINIMUM CINCI ANI EXPERIENTA, CARE ESTE FAMILIARIZAT CU MASINI DE LUX, Mercedes, BMW, Audi, WW, capabil sa le conduca si sa le ingrijeasca. De preferinta persoana a condus in Europa de Vest si este familiarizat cu condusul pe Autostrazi.
Deasemenea pozitia include sa se ocupe de securitatea casei si sa ingrijeasca spatiile in jurul casei, tuns iarba, curatat piscina.
PE PARTEA FEMENINA SE CERE SA AIBA EXPERIENTA de CAMERISTA sau housekeeper/menajera. Sa fie capabila sa asigure curatenia casei si ingrijirea ei. Sa stie sa spele geamurile, sa spele si sa calce lenjeria, sa fie capabila sa puna si sa stringa masa. Se cere ca persoanele sa fie politicoase si sa aiba o tinuta respectoasa si loiala fata de angajatori.
NU SUNTEM INTERESATI DECIT DE APLICANTII IN CUPLU. NU NE INTERESEAZA CVuri individuale. Va multumim daca ve-ti intelege ca pozitia este pentru UN CUPLU care sa cunoasca una din limbile straine, franceza , engleza sau italiana. Asteptam CVurile Dumneavoastra cit de curind. Va rugam sa trimiteti CVurile la [email protected]

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Beneficii: SALARII COMPETITIVE PENTRU INDIVIDUALE PENTRU MEMBRII CUPLULUI, CASA, BILETE DE AVION DUS-INTORS pentru amondoi daca stau un an de zile. O zi pe saptamana liber.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Ovila de lux in Sudul Frantei.



Pentru cei ce sunt interesati (momentan jobul este inactiv, dar cu siguranta va mai aparea pe site-urile de joburi), cititi cu FOARTE MARE ATENTIE!!!!!!


Ceea ce se spune in anunt,este 100 % adevarat. E nevoie de un cuplu care sa aiba grija de o casa (ditamai vila) in sudul Frantei, iar iarna sa se deplaseze impreuna cu angajatorii in Elvetia, la St Moritz. Munca nu e grea, trebuie sa ai grija de o curte, sa speli masini, sa conduci bine (ca barbat) iar pe partea feminina sa stii sa faci curat la nivel de 6 stele si sa mentii o casa curata. Salariul este de 1600 de euro per cuplu, cateodata e posibil sa vi se mai taie in start cate 100, 200 de euro, pe motiv ca nu la 1600 de euro v-ati inteles. Acum, vine partea interesanta.
Daca aveti o paine si o ceapa de mancat acasa, in Romania, mancati cu incredere, si stati cuminti in banca voastra.  Frecus mai mare ca acolo, nu o sa va luati nici in cele mai urate vise ale voastre. Este vorba de familia Cernaianu, familie cu foarte multi bani si pretentii pe masura, familie care a angajat peste 30 de cupluri de romani si care si-a batut joc in ultimul hal de oameni, astfel incat toti au plecat dupa o luna, doua sau trei.
Ideea de baza este ca "Doamna" nu suporta romanii, lucru spus in fata, si profita de ocazie sa va umileasca si sa va batjocoreasca in ultimul hal. Daca termeni ca " romani prosti", "idioato", "retardato", "imputito", etc. vi se par niste jigniri, obisnuiti-va pentru ca o sa le auziti in fiecare zi de cateva ori pe zi din gura madamei. Indiferent ce si cum ati face, nu va fi bine, veti fi acuzati de diverse lucruri, veti fi tratati mai rau decat un caine vagabond si veti avea parte de scandaluri si insulte cum nu cred ca exista in alta parte. Daca veti termina curatenia iar casa va fi impecabila, asteptati-va sa gasiti geamuri mazgalite de madam (doar pentru a arata sotului ca romanii nu sunt buni), veti fi acuzati ca mintiti, ca inselati, ca va bateti joc si asa mai departe. Sa nu indrazniti sa plecati inainte de salariu, pentru ca nu il veti primi intreg, multi au patit lucrul asta, nemaisuportand bataia de joc au decis sa plece, dar nu au fost platiti. Au fost cazuri de oameni dati afara noaptea, in strada, fara bani, cu bagajele la poarta si au trebuit sa se descurce. Ziua libera pe care v-o ofera "Domnii" nu prea e zi libera, daca veti sta in Elvetia. Oricand trebuie sa fiti la dispozitia lor, desi in anunt ne-au zis ca avem o masina la dispozitie pentru cumparaturi, niciodata nu am putut sa o folosim mai mult de  o ora sau o ora jumatate, telefonul sunand in permanenta, fiind luati la rost ca am intarziat, ca umblam pe benzina lor si asa mai departe.
Noi am lucrat pe timpul verii, insa iarna pentru cei care se duc la vila din ELvetia este un adevarat calvar, casa de acolo este mult mai mare, va fi in permanenta plina, iar intimitate nu exista. Scandalurile intre ei se tin lant, orice scandal are drept consecinta o razbunare a madamei asupra personalului, si credeti-ma ca nu e placut. Asadar, inainte de a accepta acest job, ganditi-va de 10 ori si luati decizia corecta. O sa ziceti ca faceti fata, dar credeti-ma ca nu e asa. Va termina nervos, o sa regretati acest job din tot sufletul.

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Domnul doctor Cernaianu Posted Image

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Bravo ca ai scris asa merita toti angajatorii jegosi .
Multi ,dupa ce citesc anuntul , pentru a afla daca este teapa cauta pe internet . Iar Google indexeaza imediat .

Si bani de mizerie ofera . 1600 euro de cuplu ( 800 euro de persoana)  . In Elvetia , unde un meniu la MC este 15 franci . Posted Image

Edited by mihai!, 17 January 2014 - 20:34.


#4
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

 constantin_qqq, on 17 ianuarie 2014 - 20:17, said:

Tot umbland pe net am gasit un job ( http://www.ejobs.ro/...-de-lux/516578/), anuntul aratand asa: CANDIDATUL IDEAL:
CAUTAM URGENT UN CUPLU DE PROFESIONISTI PENTRU INGRIJIREA UNEI VILE DE LUX IN SUDUL FRANTEI, CANNES.
CANDIDATII IDEALI PENTRU ACEASTA POZITIE VOR AVEA URMATOARELE CALIFICARI. PE PARTEA MASCULINA AVEM NEVOIE DE UN SOFER PROFESIONIST CU MINIMUM CINCI ANI EXPERIENTA, CARE ESTE FAMILIARIZAT CU MASINI DE LUX, Mercedes, BMW, Audi, WW, capabil sa le conduca si sa le ingrijeasca. De preferinta persoana a condus in Europa de Vest si este familiarizat cu condusul pe Autostrazi.
Deasemenea pozitia include sa se ocupe de securitatea casei si sa ingrijeasca spatiile in jurul casei, tuns iarba, curatat piscina.
PE PARTEA FEMENINA SE CERE SA AIBA EXPERIENTA de CAMERISTA sau housekeeper/menajera. Sa fie capabila sa asigure curatenia casei si ingrijirea ei. Sa stie sa spele geamurile, sa spele si sa calce lenjeria, sa fie capabila sa puna si sa stringa masa. Se cere ca persoanele sa fie politicoase si sa aiba o tinuta respectoasa si loiala fata de angajatori.
NU SUNTEM INTERESATI DECIT DE APLICANTII IN CUPLU. NU NE INTERESEAZA CVuri individuale. Va multumim daca ve-ti intelege ca pozitia este pentru UN CUPLU care sa cunoasca una din limbile straine, franceza , engleza sau italiana. Asteptam CVurile Dumneavoastra cit de curind. Va rugam sa trimiteti CVurile la [email protected]

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Beneficii: SALARII COMPETITIVE PENTRU INDIVIDUALE PENTRU MEMBRII CUPLULUI, CASA, BILETE DE AVION DUS-INTORS pentru amondoi daca stau un an de zile. O zi pe saptamana liber.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Ovila de lux in Sudul Frantei.



Pentru cei ce sunt interesati (momentan jobul este inactiv, dar cu siguranta va mai aparea pe site-urile de joburi), cititi cu FOARTE MARE ATENTIE!!!!!!


Ceea ce se spune in anunt,este 100 % adevarat. E nevoie de un cuplu care sa aiba grija de o casa (ditamai vila) in sudul Frantei, iar iarna sa se deplaseze impreuna cu angajatorii in Elvetia, la St Moritz. Munca nu e grea, trebuie sa ai grija de o curte, sa speli masini, sa conduci bine (ca barbat) iar pe partea feminina sa stii sa faci curat la nivel de 6 stele si sa mentii o casa curata. Salariul este de 1600 de euro per cuplu, cateodata e posibil sa vi se mai taie in start cate 100, 200 de euro, pe motiv ca nu la 1600 de euro v-ati inteles. Acum, vine partea interesanta.
Daca aveti o paine si o ceapa de mancat acasa, in Romania, mancati cu incredere, si stati cuminti in banca voastra.  Frecus mai mare ca acolo, nu o sa va luati nici in cele mai urate vise ale voastre. Este vorba de familia Cernaianu, familie cu foarte multi bani si pretentii pe masura, familie care a angajat peste 30 de cupluri de romani si care si-a batut joc in ultimul hal de oameni, astfel incat toti au plecat dupa o luna, doua sau trei.
Ideea de baza este ca "Doamna" nu suporta romanii, lucru spus in fata, si profita de ocazie sa va umileasca si sa va batjocoreasca in ultimul hal. Daca termeni ca " romani prosti", "idioato", "retardato", "imputito", etc. vi se par niste jigniri, obisnuiti-va pentru ca o sa le auziti in fiecare zi de cateva ori pe zi din gura madamei. Indiferent ce si cum ati face, nu va fi bine, veti fi acuzati de diverse lucruri, veti fi tratati mai rau decat un caine vagabond si veti avea parte de scandaluri si insulte cum nu cred ca exista in alta parte. Daca veti termina curatenia iar casa va fi impecabila, asteptati-va sa gasiti geamuri mazgalite de madam (doar pentru a arata sotului ca romanii nu sunt buni), veti fi acuzati ca mintiti, ca inselati, ca va bateti joc si asa mai departe. Sa nu indrazniti sa plecati inainte de salariu, pentru ca nu il veti primi intreg, multi au patit lucrul asta, nemaisuportand bataia de joc au decis sa plece, dar nu au fost platiti. Au fost cazuri de oameni dati afara noaptea, in strada, fara bani, cu bagajele la poarta si au trebuit sa se descurce. Ziua libera pe care v-o ofera "Domnii" nu prea e zi libera, daca veti sta in Elvetia. Oricand trebuie sa fiti la dispozitia lor, desi in anunt ne-au zis ca avem o masina la dispozitie pentru cumparaturi, niciodata nu am putut sa o folosim mai mult de  o ora sau o ora jumatate, telefonul sunand in permanenta, fiind luati la rost ca am intarziat, ca umblam pe benzina lor si asa mai departe.
Noi am lucrat pe timpul verii, insa iarna pentru cei care se duc la vila din ELvetia este un adevarat calvar, casa de acolo este mult mai mare, va fi in permanenta plina, iar intimitate nu exista. Scandalurile intre ei se tin lant, orice scandal are drept consecinta o razbunare a madamei asupra personalului, si credeti-ma ca nu e placut. Asadar, inainte de a accepta acest job, ganditi-va de 10 ori si luati decizia corecta. O sa ziceti ca faceti fata, dar credeti-ma ca nu e asa. Va termina nervos, o sa regretati acest job din tot sufletul.

Cunosc eu un cuplu de rromani, care este dispus in orice moment sa mearga la familia asta, este loc?

Edited by Tiby84, 17 January 2014 - 20:34.


#5
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 HighClass, on 17 ianuarie 2014 - 20:23, said:

Domnul doctor Cernaianu Posted Image

http://www.cotidianu...de-azur-116267/

#6
constantin_qqq

constantin_qqq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.01.2014
http://www.romani.co...502&func=fb_pdf

si continuarea

http://forum.softped...in-strainatate/

#7
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 superm, on 17 ianuarie 2014 - 20:37, said:


Da , intradevar este destul de cunoscut dar nu este nici pe departe asa cum spune initiatorul.

Diferenta de clase isi spune cuvantul.

Poate ei s-au dus crezand ca o sa aiba parte de un concediu de 5 stele si au ramas dezamagiti.

Unii fura altii sunt lenesi , unii incearca sa insele sau tot felul de astfel de problem.

La ce te poti astepta ?

Stii cate menajere am vazut care dupa 5 ture de sters geamul tot murdar ramanea ?

Hai totusi sa nu dam cu noroi aiurea.

Asteptam si opinia domnului Aurel ,bine , daca baga in seama astfel de tampenii.

#8
sergiustg

sergiustg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 13.08.2011
Ce bine imi pare!!Posted Image

#9
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
E extrem de putin 1600 de euro pentru 2 sclavi.

800 de euro nu e un salariu foarte mare nici in Romania, banii astia ii faci si in Romania facand mici reparatii/lucrari de intretinere pe la oamenii cu case care nu au timp de pierdut + plus ca o sa fii tratat cu respect.

In general parvenitii au personalitatea .... si e greu sa te intelegi omeneste.

Edited by trident, 17 January 2014 - 20:59.


#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006

 HighClass, on 17 ianuarie 2014 - 20:46, said:

Poate ei s-au dus crezand ca o sa aiba parte de un concediu de 5 stele si au ramas dezamagiti.
Stii cate menajere am vazut care dupa 5 ture de sters geamul tot murdar ramanea ?
In nici o situatie nu e acceptabil sa ti se adreseze angajatorul cu " romani prosti", "idioato", "retardato", "imputito".

Edited by SfPetru, 17 January 2014 - 21:01.


#11
midnightk

midnightk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.07.2005
cred ca sunt cel mai in  masura sa comentez aceste afirmatii, dat fiind ca am lucrat acolo de curand, fiind nevoiti sa plecam din motive personale (+ altele). Despre Dl Aurel, pe care vad ca cineva de aici il cunoaste nu am absolut nici un comentariu. Ce am vorbit, aia a fost, omul si-a pastrat cuvantul, se vede ca e chiar din alta clasa, cum zicea un antevorbitor aici. Insa....pentru ca exista si un "insa"....comportamentul doamnei lasa foarte mult de dorit fata de angajati. Daca pentru Dl Cernaianu as mai lucra, pentru doamna Cernaianu...mai bine o ceapa cu paine....intelegeti ce vreti de aici...

#12
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
merita sa lucrezi acolo doar ca sa-ti faci un shortcut catre videanu si altii ca el... "st8latii " stiu exact la ce ma refer

PS daca te tine cocoselul/ pasarica mai bine lucrezi in zona divertismentului erotic. exsita cupluri care castiga bani buni doar mergand la intalniri amoroase cu alte cupluri extrem de bogate.

Edited by nanashu, 17 January 2014 - 21:37.


#13
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 SfPetru, on 17 ianuarie 2014 - 21:01, said:

In nici o situatie nu e acceptabil sa ti se adreseze angajatorul cu " romani prosti", "idioato", "retardato", "imputito".

Eu ma intreb de ce nu s-au adresat autoritatilor elvetiene. Sunt sigura ca exista niste grile de salarizare si ca e sanctionata o astfel de atitudine a madamei.

#14
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 trident, on 17 ianuarie 2014 - 20:57, said:

E extrem de putin 1600 de euro pentru 2 sclavi.

800 de euro nu e un salariu foarte mare nici in Romania, banii astia ii faci si in Romania facand mici reparatii/lucrari de intretinere pe la oamenii cu case care nu au timp de pierdut + plus ca o sa fii tratat cu respect.

Oh da sigur, nu gasesc unii nici macar un job pe salariu minim (adica sub 200 euro - BRUT!) si nu e asa mare lucru sa faci 800 euro din munca necalificata in Romania. Sa lasam etnobotanicele.

#15
XianLee

XianLee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2014
Mai de curand ca si mine impreuna cu a mea nu a fost nimeni,pentru ca de la St. Mortz s-a plecat in 8 ianuarie 2014 (cred, nu stiu sigur), iar noi am plecat sambata, in 11 ianuarie 2014, acum nici o saptamana. Tot ce am auzit negativ despre familia Cernaianu, tot e adevarat. Munca in sinea ei nu ar fi deloc grea, dar stresul in care esti, si injuriile, sa nu mai spun ca nimeni nu e bun pentru acel job, oricine ar fi si oricata experienta ar avea, orice si oricat ar face, nimic nu este bine facut. Nu vorbesc prostii sau inventii. Am muncit pentru oamenii aia(daca se pot numii asa) 4 luni si 10 zile si din prima luna m-au furat la bani, cate 200 de euro pe luna, ca sa nu mai spun ca pe luna ianuarie, cele 10 zile din acest an, 0, adica nimic. Sa mai zic ca pe a mea, prietena mea, a fost la o secunda sa o loveasca, sa mai spun ca din prosti, idioti, tampiti, veniti de la coada vacii, fucking shit pizdele matii, si alte injuraturi nu am iesit, sa mai zic ca o paine sau stiu eu ce altceva nu ai avut voie sa-ti cumperi decat in ziua libera, si aia daca chiar era libera? Cei care ati avut contact cu ei sunt sigur ca stiti ceea ce scriu eu aici, pentru ca in timpul ala de 4 luni au mai fost 2 cupluri la Cannes pe care le-am cunoscut acolo, veniti ca si mine sa munceasca pentru un ban cinstit, si la fel au facut si cu ei ca si cu mine. In cateva scapari spre omenie a domnului Aurel, mi-a spus ca a avut o gramada de cupluri la ei la munca si altii au stat doar o luna, si-au luat banii, si au plecat. Eu stau si ma intreb: oare de ce? Eu am aflat raspunsul pe pielea mea, si nu doar eu, si multi altii. In alta scapare a domnului Aurel a mai spus ca noi, romanii nu putem vedea decat in fata picioarelor si nimic mai mult in fata si ca asa o sa fim si mai departe, ca suntem hoti si ca toti care au fost la el la munca, toti l-au furat. Am gasit la el intr-un dulap, unde isi tine acte, o tona de hartii, dovezi ale falsurilor care le-a facut, alea fiind o mica parte din dovezi care ar putea sa il trimita dupa barele de fier pentru ceva timp, dovezi care daca ar ajunge in mana cui ar trebui, ar termina viata de cele 6 stele ale lui si ale doamnei Dana.
Care aveti incredere in ei, mergeti si munciti pentru ei si garantez ca o sa ajungeti la aceleasi concluzii ca si mine.

#16
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Hai tovarasi ca mai e timp de inca o clona pe la miezul noptii, trebuie lasata impresia ca un sfert de romanie a trait telenovela asta!

#17
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

 XianLee, on 17 ianuarie 2014 - 21:54, said:

Am gasit la el intr-un dulap, unde isi tine acte, o tona de hartii, dovezi ale falsurilor care le-a facut, alea fiind o mica parte din dovezi care ar putea sa il trimita dupa barele de fier pentru ceva timp, dovezi care daca ar ajunge in mana cui ar trebui, ar termina viata de cele 6 stele ale lui si ale doamnei Dana.
Care aveti incredere in ei, mergeti si munciti pentru ei si garantez ca o sa ajungeti la aceleasi concluzii ca si mine.

Descalificat din start.

Restul nu mai conteaza.


Le meritati cu varf si indesat Posted Image

Ce injurii v-as trage, moama , moama.

Pai bai , plecati de la coada vacii , va duceti si umblati cu prostii , cautati prin dulapuri la oameni. Poate oamenii aia v-au vazut pe camera si de aia se comporta asa cum sustineti.

Să verifice cineva IP-urile lui XianLee si pe cel al initiatorului sa vedem daca sunt diferite.

Edited by HighClass, 17 January 2014 - 22:20.


#18
XianLee

XianLee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2014
Am observat ca, citind cu atentie toate postarile, unii chiar vorbesc in lipsa cunoasterii de cauza. Domnilor, nici eu nu am vrut sa cred ce am citit despre domniile lor, si m-am dus sa le muncesc, iar ca bonus am primit -200 de euro si +1000 Kg de injuraturi. Daca credeti ca noi, cei care am avut de aface cu ei, nu stim ce e acolo, nu va opreste nimeni, posturile au ramas vacante, ce mai asteptati. Ura si la gara. Mai cautati in Google despre ,,doctor Aurel Cernaianu" si o sa vedeti ca nu o sa gasiti nimic pozitiv despre el sau despre doamna Dana. Despre ea nu mai spun ca o cheama acasa (domnul Aurica) prin telefon, si ii mai zice de fata cu noi, personalul, si citez ,,treci acasa mai, termina cu prostiile astea ca esti femeie in toata firea", toata discutia dupa o disparitie de la domiciliu de pe la ora 14 pana la 20. Sunt multe de spus mai ales ca in timpul muncii acolo, ne-au confirmat unele aspecte despre care le-am citit din Google, ca sa nu mai spun ca domnul Aurel mai si adresa fraza ,,fi-ti curiosi, trebe sa stiti tot unde si cum", iar din curiozitate chiar am gasit si aflat mult mai mult decat am vrut sa stiu. Curios e ca inca nu a mentionat nimeni de camerele de supraveghere inafara de o persoana care tind sa cred ca e chiar domnul Aurica mai ales ca are si o atitudine tare asemanatoare + o poza de status . Pentru cei interesati, pazea, camere si microfoane peste tot, chiar si in garaje. Chiar daca am vazut gramada de hartii, aia nu inseamna ca a te uita si a vedea cu ochii tai ce hotii fac bogatasii, esti si tu un hot ca ei. Nu se incadreaza la categoria sinonime, dar la cata aparare are din partea lui HighClass, e clar ca este unul si acelasi cel putin ca atitudine ca si domnul Aurel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate