Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Job "Cuplu pentru vila de lux la Cannes sau St Moritz Elvetia "..ATENTIE!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
cel mai mult imi plac acuzatiile ca romanii sunt niste hoti (nu zic nu, asa o fi), dar hai sa vedem, la ce nivel fura ei (cateva sute de euro?) si la ce nivel a furat, si poate mai fura dnul Cernaianu? Nu iau eu de buna tot ce scrie prin presa, dar daca info despre el din Cotidianul sunt adevarate (despre cum si-a tras banutii din achizitia de echipamente medicale care acum zac prin beciuri de spitale), atunci se explica si cum isi permite sa se invarta intr-un cerc atat de elevat, "la crème de la crème", ce mai! A, si apropo, curiozitatea ma face sa intreb: cu ce se ocupa dnul Cernaianu in momentul de fata? Care sunt sursele de venit care ii permit sa-si intretina traiul luxos si cele 2 vile + masini & stuff?

Si inca o nedumerire. Daca doamna nu suporta romanii (o avea motive intemeiate, ce stiu eu?), de ce angajeaza in continuu numai romani?! Lasa-i in neamul lor si orienteaza-te spre alte nationalitati. Ca s-or mai gasi si alti fraieri care sa fie dispusi sa fie sclavagiti pe un salariu de nimic.

Edited by Michidoo, 17 January 2014 - 22:57.


#20
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Nu e treaba ta de unde are Cernaianu banii. Aici dezbati ce spun unii ca au patit cu ei.

Daca a gresit cu ceva , justitia sa-l condamne , pana atunci , prezumtia de nevinovatie.

Cotidianul este un ziar de propaganda Voiculesciana care a vrut sa loveasca in Videanu.

View PostMichidoo, on 17 ianuarie 2014 - 22:53, said:

Care sunt sursele de venit care ii permit sa-si intretina traiul luxis si cele 2 vile + masini & stuff?

Fac comert pe relatia Europa-USA , afaceri in energie (nu in Romania) si alte cateva maruntisuri.
Multumit ?

#21
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
nu e treaba mea de unde are ala banii. Nu e treaba mea nici sa discut despre problemele "angajatilor" (daca au vreo problema, sa apeleze la justitie, iar pana aceasta decide, ciocu' mic, ca exista prezumtia de nevinovatie). Atunci de ce mama ma-sii mai exista topicul asta? Inchideti-l fratilor, ca nu avem dreptul sa discutam despre lucrurile astea, atata timp cat justitia n-a decis nimic. Exista prezumtia de nevinovatie!

PS. hai sa ne-ntelegem. Ma doare-n cot de unde au astia banii (cand zic astia, vorbesc de toata gasca de petrece pe Coasta de Azur). Oricum eu n-o sa pot fura in viata mea cat fura astia intr-o saptamana. Pentru asta iti trebuie talent. Si nici de angajati nu prea-mi pasa. Stiu cum e sa-ti doresti un locsor de munca afara (poate la unii a fost o necesitate, mai mult decat o dorinta) dar asta nu ma face sa simpatizez prea mult cu ei. Si-or fi luat tzeapa, or fi avut si ei partea lor de vina, habar n-am. Desi din situatia cu peste 30 de cupluri angajate pana acum, dintre care unele n-au rezistat decat o luna, pot trage doar doua concluzii: ori toti romanasii sunt incompetenti, hoti, lenesi etc, or e o mica mare problema la familia Cernaianu. Sau adevarul e la mijloc, ca intotdeauna...

Edited by Michidoo, 17 January 2014 - 23:37.


#22
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Despre angajati nu zic ca nu se poate discuta dar despre cum a facut angajatorul banii nu vad rostul pentru ca in primul rand ar fi impotriva regulamentului (offtopic)

Pana una alta , sunt postari ale unor personae care reclama un abuz . Abuz pe care nu l-au reclamat institutiilor abilitate din Franta sau Elvetia , nici in Romania .

In Elvetia daca depuneau o asemenea plangere era nasol , crede-ma .

#23
Akuji

Akuji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.01.2014

View PostTiby84, on 17 ianuarie 2014 - 20:33, said:

Cunosc eu un cuplu de rromani, care este dispus in orice moment sa mearga la familia asta, este loc?
Da nu ai putina demnitate in tine nici tu nici cuplu pe care il cunosti

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Cu siguranta au fost furati. Avand in vedere ca angajeaza doar romani, au fost furati de romani. Insa nationalitatea e irelevanta, oricine i-ar fi furat. De ce au fost furati? Poi, in primul rand pentru ca se comporta cu angajatii ca cu niste rahati. Un om in care continui sa scuipi iti va intoarce gestul la un moment dat. Apoi, pentru ca si angajatii, la randul lor, au fost furati cand nu li s-au dat toti banii. Daca vorbesc cu tine de 1600 si tu imi dai doar 1400, m-ai furat sau nu? Dar daca atunci cand imi dau demisia nu-mi mai dai salariul pe ultima luna, m-ai furat sau nu?
Sunt sigur ca daca ar fi oameni corecti (nu ma hazardez sa zic buni) si s-ar purta cu respect cu angajatii, si nu i-ar schimba la fiecare doua luni, nu i-ar mai fura nimeni, pentru ca acei angajati s-ar teme sa-si piarda un loc de munca bun si stabil.

Edited by SfPetru, 17 January 2014 - 23:44.


#25
XianLee

XianLee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2014
HighClass crede ca le stie pe toate si noi restul suntem undeva mult sub nivelul lui, exact ca si persoanele in discutie. Ideea care e, nu vad nici o legatura intre profesia domnului Aurel, cea de doctor, si ,,comertul pe relatia Europa-USA , afaceri in energie". Voi ceilanti vedeti vreo corelatie? Aici e o mare minciuna la mijloc, ceva asemanator cu pretul imobilului de la Cannes, care in septembrie anul trecut a fost de 7 000 000 euro, iar in decembrie, inainte de plecarea la St. Moritz a sarit la 20 000 000. Este o diferenta destul de mare. Minciuni gogonate.
Pe scurt, daca erau oameni, nu erau atatea negativitati la adresa lor, din toate partile, mai ales ca sunt curios daca domnul Aurel, cu toate vastele sale cunostinte, are curaj sa mai calce pe pamant american. Cat despre abuzul pe care nu l-au reclamat oamenii, institutiilor abilitate din Franta sau Elvetia, nici in Romania, pentru toate este un inceput. Daca ar fi fost cineva sa scrie ce e acum scris, eu nu asi mai fi avut curajul sa mai merg sa muncesc la asa ,,oameni". Niste bogatani din hotie si care au un hobby, de asi bate joc de niste oameni care vor sa faca un ban cinstit, muncit.
Ca o alta nelamurire: din cati oameni au fost pe la usa dansului, chiar NIMENI nu a fost destul de bun in menaj?

#26
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:

HighClass crede ca le stie pe toate si noi restul suntem undeva mult sub nivelul lui, exact ca si persoanele in discutie.

Sincer ? Asta cred .

Daca erati oameni de calitate , va faceati placuti in orice situatie. Este parerea mea si nu ma feresc sa o fac publică.

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:

Ideea care e, nu vad nici o legatura intre profesia domnului Aurel, cea de doctor, si ,,comertul pe relatia Europa-USA , afaceri in energie".

Meseria de doctor , cu toate ca aici vorbim mai mult de functia de conducere pe care a avut-o nu te impiedica sa-ti desfasori afacerile ba cu ajutorul familiei , ba cu ajutorul unor fonduri de investitii. De asta sunteti la nivelul la care sunteti , gandirea limitata si ochelarii de cal.

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:

Aici e o mare minciuna la mijloc, ceva asemanator cu pretul imobilului de la Cannes, care in septembrie anul trecut a fost de 7 000 000 euro, iar in decembrie, inainte de plecarea la St. Moritz a sarit la 20 000 000. Este o diferenta destul de mare. Minciuni gogonate.


Observ ca nu ai habar cam de nimic dar iti dai cu parerea.

In Elvetia , acum cativa ani o casa costa 1.200.000 euro iar peste 2 zile a ajuns la un pret de 14. 000.000 . Stii de ce ? S-a mutat George Clooney langa si asta a facut ca pretul resedintei sa creasca semnificativ.

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:

Pe scurt, daca erau oameni, nu erau atatea negativitati la adresa lor, din toate partile, mai ales ca sunt curios daca domnul Aurel, cu toate vastele sale cunostinte, are curaj sa mai calce pe pamant american.

Care toate partile ? Din partea ta si a altui user inscrisi astazi. irelevant.

Legat de partea cu America , nu cred ca esti convins ca nu poate merge acolo , doar presupui . Irelevant.

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:


Cat despre abuzul pe care nu l-au reclamat oamenii, institutiilor abilitate din Franta sau Elvetia, nici in Romania, pentru toate este un inceput.

Da , sigur , legea crezi ca iti permite sa reclaim o fapta dupa nu stiu cat timp sau tu o sa faci o vizita ulterioara in Elvetia sa depui sesizarea si sa-ti sustii punctual de vedere.

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:

Daca ar fi fost cineva sa scrie ce e acum scris, eu nu asi mai fi avut curajul sa mai merg sa muncesc la asa ,,oameni". Niste bogatani din hotie si care au un hobby, de asi bate joc de niste oameni care vor sa faca un ban cinstit, muncit.

Este strict parerea ta.

Daca ti-a oprit 200 euro poate ai exagerat cu consumul sau poate a acoperit eventualele pagube provocate.

Repet , nu stii de unde au facut averea si tare simt un miros de invidie ca ei au si tu nu ai .

View PostXianLee, on 18 ianuarie 2014 - 00:19, said:


Ca o alta nelamurire: din cati oameni au fost pe la usa dansului, chiar NIMENI nu a fost destul de bun in menaj?

Daca toti gandeau ca tine , cred si eu ca nu a pastrat omul pe nimeni.

Eu am un om acasa la ai mei care are grija de gazon , are grija de caini , flori , etc .

Nu I-am spus niciodata nimic , totul vine de la sine . La 6 este la poarta si nu o freaca cu cafeaua ci intra direct la treaba. Este un om placut , saritor si intelligent , mai mare dragul sa-l tii permanent si sa-I dai ceva in plus fata de salariul stabilit initial .

Dar din pacate , oamenii astia sunt din ce in ce mai rari .
Esti clasicul sclav care trebuie rupt in doua cu munca sa nu mai aiba cand sa spuna . Da-l in plm ca are bani , are de unde sa-mi dea . Un om daca are bani , nu neaparat a furat sau a inselat lumea , poate acel om nu doarme noapte de grija ca are de dat salariile , rate , taxe la stat si alte problem. Unul ca tine mai lipseste ca sa fie tabloul complet.

Edited by HighClass, 18 January 2014 - 00:31.


#27
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postmihai!, on 17 ianuarie 2014 - 20:29, said:

Si bani de mizerie ofera . 1600 euro de cuplu ( 800 euro de persoana)  . In Elvetia , unde un meniu la MC este 15 franci . Posted Image

- Cannes era in Franta ultima data
- nici in Elvetia nu e un meniu la Mac 15 franci
- dat fiind faptul ca nu trebuie sa-si caute+plateasca casa, masina, asigurari, utilitati, etc costul mare al vietii acolo e un argument ca salariul e MULT mai mare decit cel nominal
- vorbind de utilitati poate ne spun cite ore stateau la telefon pe zi ca am impresia ca asta a devenit sport national in Romania si lumea pleaca cu obiceiurile in strainatate dupa care se mira ca sint dati afara: http://www.realitate...ul_1354715.html
- pe linga casa, cel mai probabil masa si alte beneficii vad si bilete de avion platite. Sa iei doi necalificati si sa le platesti de toate si in plus 1600 euro nu e chiar de ici colea. Ca se poarta urit cu tine poate sa fie o chestie dar in Romania se poarta urit cu tine nu cei care te platesc dar aia pe care ii platesti tu, citeodata chiar si de la firme private nu numai bugetari!

View PostHighClass, on 17 ianuarie 2014 - 22:20, said:

Sã verifice cineva IP-urile lui XianLee si pe cel al initiatorului sa vedem daca sunt diferite.

Nici macar nu e necesar, Initiatorul a disparut exact in momentul in care s-a inregistrat XianLee (vezi attachment, a se nota ca exista un mic timeout pina te declara forumul inactiv).

Attached Files


Edited by f300, 18 January 2014 - 05:18.


#28
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Da indiferent a cui e vila, cand zice vila de lux, calcat lenjerie si spalat masini si rufarie si geamuri si sofat si buzi si sters praf si facut paturi si tuns iarba si spalat piscina etc,etc, etc este la mintea cocosului ca este treaba pentru o armata de servitori organizati de un majordom, cum faceau englezii pe vremuri. Cum dreq sa ai ca ajutoare doar un cuplu la vila de lux? Garajistul, curatatorul de piscine, gradinarul si soferul sunt patru persoane nu una. Anuntul ala e o bataie de joc in sine.

#29
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostRiver_Song, on 17 ianuarie 2014 - 21:45, said:

Eu ma intreb de ce nu s-au adresat autoritatilor elvetiene. Sunt sigura ca exista niste grile de salarizare si ca e sanctionata o astfel de atitudine a madamei.

Eh da exact pe asta ii doare de elvetieni, cum ii platesc si cum se poarta turistii cu soferii si menajerele.

Mai ramine sa vedem ca bodyguarzii lu' Ponta l-au reclamat in vizita de lucru autoritatilor din state ca ii plateste prea putin si le vorbeste nepotrivit.

#30
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Cata aroganta Posted Image

#31
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postconstantin_qqq, on 17 ianuarie 2014 - 20:17, said:

Daca termeni ca " romani prosti", "idioato", "retardato", "imputito", etc. vi se par niste ji obisnuiti-va pentru ca o sa le auziti in fiecare zi de cateva ori pe zi din gura madamei.
Daca intr-adevar si-au jignit angajatii in acest mod, atunci nu se cunoaste ca au stat in civilizatie.

In civilizatie, orice fel de munca legala este apreciata, la orice nivel.

Deci daca intr-adevar au jignit in acest mod, degeaba au stat in civilizatie, tot nu s-a lipit nimic de ei.

#32
XianLee

XianLee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2014
Scopul acestei discutii este acela de a arata ce fel de oameni sunt: mincinosi, hoti si fara pic de bun simt, degeaba au stat ei in civilizatie ca nu s-a prins nimic de ei. Referitor la pretul vilei, domnul Aurel a spus ca a cumparat-o cu 7 000 000 de euro, ca dupa 3 luni sa spuna ca a cumparat-o cu 20 000 000. Nu ma intereseaza ca face sau nu banii astia, subliniez faptul ca a mintit si la aspectul asta, nu ca a crescut valoarea imobilului, dar trebe sa se scoata si el cumva, nu? In legatura cu prezumtiile sale la adresa mea sunt doar ale sale, pentru ca eu stiu ce vorbesc. Invidie nu este ca nu are de unde sa fie, iar pagube nici atat, chiar din contra, ce a fost defect din uz sau din orice alta cauza, am pus frumos manuta si am reparat, nu o data sau de doua ori, ca exemple: masina de tuns iarba, karcherul de spalat terasele, trimerul, etc. Nu ma intereseaza ca sunt crezut sau nu, eu scriu ceea ce am patit eu pe pielea mea, iar cine vrea sa se duca la ei sa lucre, nu ii opresc.

#33
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View PostHighClass, on 17 ianuarie 2014 - 22:20, said:

Descalificat din start.

Restul nu mai conteaza.


Le meritati cu varf si indesat Posted Image

Ce injurii v-as trage, moama , moama.

Pai bai , plecati de la coada vacii , va duceti si umblati cu prostii , cautati prin dulapuri la oameni. Poate oamenii aia v-au vazut pe camera si de aia se comporta asa cum sustineti.

Să verifice cineva IP-urile lui XianLee si pe cel al initiatorului sa vedem daca sunt diferite.

Nu exista absolut nicio scuza, degeaba incerci sa le-o gasesti.

Esti nemultumit de un angajat - il concediezi si gata.

Te fura un angajat - chemi politia si gata.

Nu exisa ABSOLUT nicio scuza pentru un astfel de comportament.

View Postf300, on 18 ianuarie 2014 - 08:22, said:


Eh da exact pe asta ii doare de elvetieni, cum ii platesc si cum se poarta turistii cu soferii si menajerele.

Mai ramine sa vedem ca bodyguarzii lu' Ponta l-au reclamat in vizita de lucru autoritatilor din state ca ii plateste prea putin si le vorbeste nepotrivit.

Stiu ca e greu de inteles pentru noi, dar ii intereseaza, ca-s oameni civilizati care nu apreciaza abuzurile.

#34
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
tare amuzant cum cateva posturi mai sus highclass vorbeste la persoana I iar dupa o da la a III a. iar partea asta cu

Quote

Repet , nu stii de unde au facut averea si tare simt un miros de invidie ca ei au si tu nu ai .
m-a crapat Posted Imageun pic "manelistica" afirmatia asta.

nu stiu daca e adevarat sau nu dar ce-i drept puteati sa o inregistrati pe pizdulica dansului si dupa incheiai orice discutie.

#35
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
Trebuie să vorbești pe limba omului ca să te faci ințeles.

Edited by HighClass, 20 January 2014 - 13:11.


#36
cotoharla

cotoharla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.03.2014
ce sa zic am patit noi exact ce se spune pe aici ...problema e una singura ,madame dana ,probleme psihice  grave ,pacat ca locul de munca ar fi bun ,la bani ar mai fi de discutat,nu inteleg de ce la banii lui ,subliniez,banii lui,nu se duce sa o trateze undeva???
auziti domnul ,,high class,,??? poate trebuie sa va puneti intrebarea de ce nimeni nu sta acolo,dar stiti prea bine de ce ..
Un sfat pentru toti care cad in capcana asta umilitoare si degradanta, incercati sa plecati cu capul sus ,noi romanii suntem destepti ,frumosi ,talentati ,poate cateodata ..hoti ,dar semanam in general cu angajatorii nostri ..nu-i asa dnul high class???.
Sa va mai aduc aminte ca viata merge inainte ,ca nimeni nu ramane tanar?? o sa vedeti dnul high class mai tarziu ,cand o sa mai imbatraniti si nu se mai uita nimeni la voi ,chiar si cu banii care ii aveti , e foarte greu sa gasesti oameni de calitate ,dar si mai greu sa ii motivezi ,sa ii tii aproape ....ce sa va mai zic Dumnezeu sa va ierte pentru cea ce faceti!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate