Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Job "Cuplu pentru vila de lux la Cannes sau St Moritz Elvetia "..ATENTIE!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Alta clona?

#38
cotoharla

cotoharla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.03.2014

View Postf300, on 03 martie 2014 - 12:15, said:

Alta clona?

nu fraiere ! un alt prost care s-a nimerit si el pe la cannes sa sclavageasca  niste hoti!

#39
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu zic sa va faceti partidul celor care au fost fete in casa la Cernaianu astia.

#40
cotoharla

cotoharla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.03.2014

View PostHighClass, on 18 ianuarie 2014 - 00:44, said:

Sincer ? Asta cred .

Daca erati oameni de calitate , va faceati placuti in orice situatie. Este parerea mea si nu ma feresc sa o fac publică.



Meseria de doctor , cu toate ca aici vorbim mai mult de functia de conducere pe care a avut-o nu te impiedica sa-ti desfasori afacerile ba cu ajutorul familiei , ba cu ajutorul unor fonduri de investitii. De asta sunteti la nivelul la care sunteti , gandirea limitata si ochelarii de cal.



Observ ca nu ai habar cam de nimic dar iti dai cu parerea.

In Elvetia , acum cativa ani o casa costa 1.200.000 euro iar peste 2 zile a ajuns la un pret de 14. 000.000 . Stii de ce ? S-a mutat George Clooney langa si asta a facut ca pretul resedintei sa creasca semnificativ.



Care toate partile ? Din partea ta si a altui user inscrisi astazi. irelevant.

Legat de partea cu America , nu cred ca esti convins ca nu poate merge acolo , doar presupui . Irelevant.



Da , sigur , legea crezi ca iti permite sa reclaim o fapta dupa nu stiu cat timp sau tu o sa faci o vizita ulterioara in Elvetia sa depui sesizarea si sa-ti sustii punctual de vedere.



Este strict parerea ta.

Daca ti-a oprit 200 euro poate ai exagerat cu consumul sau poate a acoperit eventualele pagube provocate.

Repet , nu stii de unde au facut averea si tare simt un miros de invidie ca ei au si tu nu ai .



Daca toti gandeau ca tine , cred si eu ca nu a pastrat omul pe nimeni.

Eu am un om acasa la ai mei care are grija de gazon , are grija de caini , flori , etc .

Nu I-am spus niciodata nimic , totul vine de la sine . La 6 este la poarta si nu o freaca cu cafeaua ci intra direct la treaba. Este un om placut , saritor si intelligent , mai mare dragul sa-l tii permanent si sa-I dai ceva in plus fata de salariul stabilit initial .

Dar din pacate , oamenii astia sunt din ce in ce mai rari .
Esti clasicul sclav care trebuie rupt in doua cu munca sa nu mai aiba cand sa spuna . Da-l in plm ca are bani , are de unde sa-mi dea . Un om daca are bani , nu neaparat a furat sau a inselat lumea , poate acel om nu doarme noapte de grija ca are de dat salariile , rate , taxe la stat si alte problem. Unul ca tine mai lipseste ca sa fie tabloul complet.

suntem si noi tare curiosi cine dracu e acel angajat??? ca vre-o 10 -12 ani nu sta nimeni langa voi,decat daca are  mare nevoie de bani sau sunt disperati si nu stiu unde merg!!
nu cred ca in acest topic se vaita cineva de munca ,se vaita de comportamentul violent si cateodata aberant al patronilor(sa nu zicem ciudat..)

#41
zoroo

zoroo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.02.2017
toti cei ce ati scris cuvinte de rau si urate despre d-ul Dr. Cernaianu sunt minciuni sfruntate din dorinta de razbunare ! ca nu ati putut obtine un job de lux..........nimic din ce este scris de ante scriitori  nu este real..........mergeti prima si vedeti si dupa aceea vorbiti ..........am lucrat 5 ani la D-ul Dr. Cernaianu -dar din motive personale si  de sanatate am plecat ..........va saluta zoroo.....

#42
frks

frks

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.01.2015
Smicul in Franta e vreo 1400 brut, iar ca sa dai 1400e brut, trebuie sa platesti vreo 3000 cu totul. Deci 6000 pentru 2 persoane. Omul ala face evaziune fiscala in Franta. Zau, cand citesc asemenea povesti, imi vine sa trimit linkul la URSSAF sa le faca o vizita, ca aici nu sunt smecherii pamantului sa angajeze cum vor si ce vor la negru. De fapt, cred ca asta si e de facut. Sa plateasca dracului taxe, la fel ca toata lumea, daca vor sa stea in Franta. Si ma refer la angajator. Daca nu le place sa plateasca impozite, atunci sa se duca in republica bananiera pago pago, nu la Cannes.
Si, in general vorbind, asta spune multe despre nea verdeata doftoru care se sparge in Bentley-uri dar nu plateste impozite. Asa si-a castigat banii, cu evaziune fiscala. Asta e adevarata mentalitate de roman ciorditor.

#43
cotoharla

cotoharla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.03.2014

View Postzoroo, on 12 februarie 2017 - 11:22, said:

toti cei ce ati scris cuvinte de rau si urate despre d-ul Dr. Cernaianu sunt minciuni sfruntate din dorinta de razbunare ! ca nu ati putut obtine un job de lux..........nimic din ce este scris de ante scriitori  nu este real..........mergeti prima si vedeti si dupa aceea vorbiti ..........am lucrat 5 ani la D-ul Dr. Cernaianu -dar din motive personale si  de sanatate am plecat ..........va saluta zoroo.....
mai zorooo...ti-ai uitat sabia in romania !

#44
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016

Quote

Cine este doctorul Cernăianu? El a terminat Medicina în România, a plecat prin lume, a ajuns şi director administrativ al unui spital din SUA. Când se prezintă, Aurel Cernăianu se recomandă ca fiind profesor, mdeşi prin America nu mai calcă, iar personalul de la spitalul administrat de el îi poartă o amintire demnă de o declaraţie la poliţie. Doctorul Cernăianu este personaj şi în România. A fost aproape de toţi premierii şi miniştrii cu legături în lumea beizadelelor bucureştene. De la Petre Roman la Călin Popescu Tăriceanu (prieten din copilărie cu Dana Maurer), de la Mircea Beuran la Adriean Videanu, a trecut pe la toţi, reuşind să-i împacheteze cu imaginaţia sa de impostor.

Doctorul Aurel Cernăianu îşi face viaţa de vară pe croisette şi se laudă cu colecţia sa de Bentley, cu petrecerile de la vila Khashoggi, cu spitalele construite în Rusia (nimeni n-a putut să afle dacă este vorba de un fapt adevărat sau de o fantezie vînătorească). Un lucru este cert. Doctorul Cernăianu a devenit bogat după ce în anul 1999 a dirijat cu abilitate, din postura de consultant, achiziţii de echipamente medicale de 250 de milioane de euro, achiziţii organizate de Ministerul Sănătăţii.

Atunci ministru era Hajdu Gabor, cel care a păstorit ultimul mare import de aparatură medicală din anii de după 1989. Din pacate, multe din aparete cumpărate atunci mai zac în colete prin subsolurile spitalelor şi nu folosesc la nimic. nAurel Cernăianu, în schimb, a prosperat, publică şi cărţi de chirurgie, deşi petrecerile de pe Coasta de Azur şi de la St. Moritz nu-i prea lasă timp pentru scris, cercetare, profesorat sau chiar călătorii în America şi România.

Sursa

Ironia sortii.. sa lucrati pentru niste oameni care si-au dobandit averea furand din bani publici, adica din banii vostri, si apoi sa fiti platiti cu acei bani, si furati din nou :)
Apoi va intoarceti cu ce ramaneti in Romania si folositi banii in scopuri personale, dar indirect si pentru a acoperi paguba creata de tunul acestui Cernainu, ori de cate ori apelati la serviciile medicale din Romania..
Nedreapta viata asta, nu-i asa? :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate