Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Ce videoclip este?

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#55
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006
^ Trandafir. Carmen Trandafir

:)

#56
clau67

clau67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 05.01.2007
Multumesc mult pentru rapiditatea si corectitudinea cu care ai raspuns.

#57
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007
Va rog mult. Stiu cateva scene dintr-un videoclip si nu stiu cine canta sau ce melodie este. Un fragment din videoclip era si ca promo la Vh1 sau MTV:ploua... un negru imbracat intr-un palton inchis la culoare(cantaretul a catui nume am un lapsus) se uita in sus si, cum filmarea e facuta de sus spre chipul lui, arata cum cad stropii pe fata lui. Nu stiu daca e acelsasi videoclip, dar arata o oarba care vinde flori (dintr-un cos) pe trotuar si un negru (solistul) se indragosteste de ea, apoi ii arata stand la o masa intr-un restaurant...Asta cred ca e alt videoclip si e un blues al lui Mr President. Canta si niste tipe.  Daca sunt doua videoclipuri sau unul....va rog, cine isi aduce aminte...Si daca nu ma insel, in partea cu ploaia era Seal...cred.

Attached Files


Edited by pali2704, 13 January 2008 - 22:56.


#58
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

View Postpali2704, on Jan 13 2008, 22:30, said:

Va rog mult. Stiu cateva scene dintr-un videoclip si nu stiu cine canta sau ce melodie este. Un fragment din videoclip era si ca promo la Vh1 sau MTV:ploua... un negru imbracat intr-un palton inchis la culoare(cantaretul a catui nume am un lapsus) se uita in sus si, cum filmarea e facuta de sus spre chipul lui, arata cum cad stropii pe fata lui. Nu stiu daca e acelsasi videoclip, dar arata o oarba care vinde flori (dintr-un cos) pe trotuar si un negru (solistul) se indragosteste de ea, apoi ii arata stand la o masa intr-un restaurant...Asta cred ca e alt videoclip si e un blues al lui Mr President. Canta si niste tipe.  Daca sunt doua videoclipuri sau unul....va rog, cine isi aduce aminte...Si daca nu ma insel, in partea cu ploaia era Seal...cred.
Nu, nu e Seal. Totusi, cine canta in cel cu fata oarba?? Pls...!

#59
pali2704

pali2704

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2007

View Postpali2704, on Jan 14 2008, 00:21, said:

Nu, nu e Seal. Totusi, cine canta in cel cu fata oarba?? Pls...!
Am gasiiiiiiiit. Este  Mr. President - Where do I belong  din 1997. Cui ii place muzica veche si lenta o poate viziona pe youtube, e super.

#60
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postnelu99, on Jan 9 2008, 15:21, said:

Videoclipul era cu niste baieti francezi pe un deal, cantau si in franceza si in engleza si in timpul asta li se schimba culoarea la camasa de multe ori. Camera era foarte mobila si se invartea in jurul lor, vremea era frumoasa, insorita.

mmm?

merçi


Worlds Apart - Je Te Donne!!! Multumesc pentru ca mi-ai amintit de ei... sunt de pe vremea mea!

#61
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

View PostWeaponspervert, on Sep 22 2007, 10:12, said:

Si eu caut o melodie si nu-mi aduc aminte decat videoclipul, vag. Se poate sa gresesc la descriere, videoclipul era demult, undeva intre 96 si 2002, chiar nu mai tin minte, pe MTV. Era cu o cutie argintie pe fundal alb care se deschide ca un transformers si apare un robotel si incepe sa danseze disco si breakdance si fundalul parca se face negru, si la final alearga prea mult si-si trage firul din priza si se inchide la loc. Cred ca acea cutie era defapt un soi de casetofon sau amplificator, oricum ceva aparatura audio, dar se poate sa ma insel. Are careva idee despre ce vorbesc?  :huh:
Playgroup - Number One

Merita vazut!


Quote

era un videoclip mai veki in care o tipa de culoare umbla cu masina pe un camp si un avion deasupra ei arunca cu fluturi... stie cineva cum se numea melodia sau cine o canta?
Des'ree - Life

Cam atat pt. azi!  B)

Edited by Alvin, 18 January 2008 - 16:01.


#62
clau_nicu

clau_nicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 18.03.2007
Cine mai stie sau cum s-o numi videoclipul lui Rod Stewart , cel cu desene animate, in care personajele principale sunt diferite vip-uri precum Michael Jackson care danseaza mergand cu spatele si la un moment dat cade intr-o canalizare,cade el si-apoi lungindu-i-se gatu , ii urmeaza si capu cu ochelari cu tot, stiti voi ..gravitatia  :coolspeak:  apoi Sinead o Connor e aratata razandu-si parul , apoi urmatoarea secventa e cand se panseaza ptr ca s-a taiat , nu stiu ce cutremur....etc
Vag de tot, imi vin in minte chestiile astea..
Cum naiba s-o numi melodia ca o caut ca un disperat  :confuzzled:

#63
Patrycya

Patrycya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2008
hmm . . deci daca ma puteti ajuta in legatura cu videoclipul asta . . sunt recunoscatoare toata viata  :D . .

este vorba de un videoclip foarte vechi din cate imi aduc aminte . . cu o tipa care canta in engleza o melodie chiar lenta . . un videoclip in care ploua foarte mult si tipa intr-un final ajunge in casa si se uita pe fereastra . . melodia da senzatia k ar fi ascultata la radio . . chiar taree .  :peacefingers:


help pls!!  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#64
davidkom

davidkom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2008
Caut videoclipul sau numele exact al unei piese ce ruleaza pe Kisstv sau MTV, incepe cu Bu*** si e o tipa pe scena pe un piedestal.
Ms mult celor care ma ajuta

#65
davidkom

davidkom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2008

View Postdavidkom, on Mar 6 2008, 14:13, said:

Caut videoclipul sau numele exact al unei piese ce ruleaza pe Kisstv sau MTV, incepe cu Bu*** si e o tipa pe scena pe un piedestal.
Ms mult celor care ma ajuta

Gata am gasit
Este Duffy nu cu B

#66
jazzmin

jazzmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2008
am si eu o intrebare in legatura cu o melodie ce ma obsedeaza.. dar nu mai tin minte decat o secvanta din clip. na tot clipul cred ca e numa cu oameni la party ce danseaza asa in transa si lumini si partyu cred ca e undeva intr-un cort mare pe plaja sau asa dar imi amintesc sigur un dude cu dreduri ce avea un rolling verde adidas cu dunga pe maneca care dansa asa happy zambaret. genul melodiei e ceva electronic psy trance nu stiu party asa si in refren parca zice ceva in spaniola nome no me castilia ...  :D  nu stiu.. va roog ajutor hai ca tre sa stiti e mai vechi si il mai dadea pe la tv :worthy:  :peacefingers:

Edited by jazzmin, 21 March 2008 - 23:21.


#67
Giuly29

Giuly29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2008
cine stie melodia originala de la asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L1vTz2N9Mso?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

View PostGiuly29, on Apr 10 2008, 20:22, said:

cine stie melodia originala de la asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L1vTz2N9Mso?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am auzit-o si eu, dar nu am stiut niciodata cum se cheama. daca nu-ti raspunde nimeni, trimite-i un pm lui Habiba :)

#69
hipppaul

hipppaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 13.01.2005

View Postclau_nicu, on Feb 3 2008, 11:17, said:

Cine mai stie sau cum s-o numi videoclipul lui Rod Stewart , cel cu desene animate, in care personajele principale sunt diferite vip-uri precum Michael Jackson care danseaza mergand cu spatele si la un moment dat cade intr-o canalizare,cade el si-apoi lungindu-i-se gatu , ii urmeaza si capu cu ochelari cu tot, stiti voi ..gravitatia  :coolspeak:  apoi Sinead o Connor e aratata razandu-si parul , apoi urmatoarea secventa e cand se panseaza ptr ca s-a taiat , nu stiu ce cutremur....etc
Vag de tot, imi vin in minte chestiile astea..
Cum naiba s-o numi melodia ca o caut ca un disperat  :confuzzled:
motown song video

#70
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.12.2004
deci videoclipul e cu niste gagici misto imbracate in verde( sumar imbracte de altfel:)), ele canta la trompeta si diferite instrumente..l-am tot vazut pe uTV parca, insa eu nu am tv si nu pot sa stau la panda.
Daca stie cineva despr ece e vorba..multumesc.

#71
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004

View PostValentynus, on May 12 2008, 08:01, said:

deci videoclipul e cu niste gagici misto imbracate in verde( sumar imbracte de altfel:)), ele canta la trompeta si diferite instrumente..l-am tot vazut pe uTV parca, insa eu nu am tv si nu pot sa stau la panda.
Daca stie cineva despr ece e vorba..multumesc.

Alex Gaudino - Destination Calabria

#72
crazy4mababy

crazy4mababy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2008
nu pot intra pe cel cu versuri  :|

am gasit la cineva pe profil o piesa dar nu stiu cine canta si nici ea nu stie .. imi place mult si as vrea sa stiu cine o canta .. piesa e aici http://www.elsiea.ro...ri/dulcica_blue este un videoclip acolo da nu`i de la el e cu tipa a cui e profilul ...

dak stie cineva plz help me !!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate