Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

pareri AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
E corect.

Daca folosesti doar adsense simplu nu gusti din toata placinta.
Daca ai pe langa el si un program bun de affiliate si ai trafic US targetat atunci faci bani.

Ex. Un site face din AdSense 1000$/luna iar pe langa el programul affiliate face 180$/zi

#74
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postadrianna, on Feb 6 2006, 11:37, said:

Cine face siteuri doar ca sa cheltuie bani?  :lol: si sa nu faca nici de un suc.
Asta e un fel de frectie la piciorul de lemn.
Nici guvernul nu o face, nici camera de comert, nici nimeni.

Softpedia de ce pune reclame pe site? Nu pentru bani?

Hai sa nu o mai dam asa aiurea. Totu e pe bani, in afar de sanatate.

Site-urile se fac in primul rand pentru ca iti place ceea ce faci. AT least asta am facut NOI si asta facem in continuare. Intotdeauna target-ul principal a fost traficul si nu incasarile pt ca primul iti mangaie cel mai bine orgoliul si oricum... iti aduce si banii necesari daca e real si nu obtinut prin SPAM and stuff.

Poate ca acum se toarna site-uri doar pe considerente financiare insa eu raman la parerea ca daca nu iti place ce faci nu ai cum sa fii nr1.

EVIDENT ca reclamele sunt puse pt a aduce BANI. Insa cand am facut site-ul asta nu l-am gandit pt reclame ci pentru USERI. Banii sunt foarte necesari ca sa de dezvolti, sa te poti bate cu cei mai mari si sa poti trai bine. Insa, ca sa traiesti bine nu ai nevoie de 50 de miliarde de dolari... (vezi Bill Gates) :D

La el deja banii sunt o consecinta a lucrurilor facute de-a lungul timpului. O rasplata "normala" a muncii prestate. Nu cred ca face cineva un site gandindu-se ca devine milionar in dolari in 5-10 ani. SI daca o face asa am rezerve mari ca va si reusi. Trebuie sa iti placa ce faci si sa faci in primul rand cu pasiune ce faci.

Banii sunt o recompensa logica si daca nu esti cel mai ghinionist din lume ar trebui sa-i ai atunci cand muncesti si ai un coeficient cu un gram peste media de jos.

Scopul meu de cand am dat drumul la fostul Softnews a fost sa ne batem cu download.com  :lol: Asta a fost si asta a ramas dupa 5 ani aproape. NU sa devenim milonari, nu sa o "punem" ...etc. E drept, am zis tot timpul ca TREBUIE sa fie rentabila treaba astfel incat sa nu trebuiasca sa fac altceva si sa ma pot dedica acestui lucru. Well, acum suntem 100% focalizati pe chestia asta si urcam catre target incetisor.  :naughty:

Banii vin si e posibil sa vina si mai multi. Asta ne ajuta sa angajam noi oameni si sa ne putem intari pentru "lupta cea mare".

Anyway, ideea e ca orgoliul este de 100 de ori mai important decat banii. Daca il ai...  :rolleyes:

#75
ciorbadeburta

ciorbadeburta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 17.09.2004

View PostCătălin, on Feb 6 2006, 15:54, said:

Anyway, ideea e ca orgoliul este de 100 de ori mai important decat banii. Daca il ai...  :rolleyes:

cred ca pasiunea ar trebui sa bata si orgoliul
oricum.. imi aduci aminte de mareata intrebare: "Ce preferi? Banii sau Faima?"
la tine cred ca stiu raspunsul:)

#76
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

1. BCR - nu stiu cum voi nu depuneti garantie pentru ele, eu si alte persoane depunem o garantie de 15 USD / fila CEC , garantie care o poti retrage odata cu banii. Termenul e de maxim 5 saptamani, si nu te anunta nimeni cand iti vin banii, te duci frumos si intrebi daca au venit.

BCR sucursala Craiova nu se depune apsolut nici o garantie. In rest termenul si chestia cu anuntatul sunt la fel.

#77
Sony69

Sony69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2006
Am si eu cateva intrebari legate de google adsense... 1 am bagat 2 bannere de la google la mine pe site si nu imi arata dekt unu oare dc.. :( am intrat cu aol pe site cu ip de amerik si acolo le arata pe amandoua... si intr`o zi am facut atati bani e bine sau de rau  : xxxxxxxxxxxxxx Earnings $7.96  

Va multumesc anticipat

==================
Editat, pt ca Google TOS nu permite publicarea acesot informatii

#78
Sony69

Sony69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2006
salut tot eu am o intrebare acum... am facut pana acum 2,035 pi 285 de clickuri 14%ctr sin in jur de 40 de dolari... e prea mare cumva ctr ca eu nu inteleg si nu stiu prea multe de google adsense va multumesc...

#79
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
14% ctr este cam maricel dar daca nu ai ajutat cu nimic la cresterea lui prin clikuri nu trebuie sa-ti faci probleme.
Eu unu sunt mai rezervat la clickuri prin folosirea proxy-urilor, este vorba totusi de Google si daca el vrea sa stie de unde vine un click nu cred ca sta in drum de un proxy. Daca scapi o data sau de doua ori nu poti fi sigur ca vei scapa de fiecare data. Am vazut ce pot oferii utilizatorului obisnuit in statisticile din analytics si ma gandesc cu cat sunt mai avansate scripturile folosite pt. detectarea fraudelor de la adsense.
Nu am incercat niciodata sa pacalesc google, poate este posibil acest lucru insa mie greu sa cred chesti de genul "200-300 impresiuni pe zi pe paginile din site si cam 80-90 clickuri, adsense plateste intre 29-45$/zi".
1.Inseamna ca la 30.000 de impresii castigi 100.000$ pe luna, pai cu 10.000$ faci de voie 30.000 de impresii si mai ramai cu un amarat de 90.000$, de ce se opreste la 45$ pe zi?.
2.La 200 de impresii pe zi cu sa zicem dou impresii pe vizitator raman 100 de vizitatorii unici cu 80 de click-uri, ce drac le fac la vizitatorii aia de au 80% rata de click?

#80
Sony69

Sony69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2006
Ms mult Dan55 pentru raspuns... Acum am o alta intrebare kre e faza cu dolarii care ii vezi la ecpm ca din cate am vazut aia nu sunt adunati la banii pe care ii fac intr`o zi.. :naughty:

#81
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Reprezinta cati dolari castigi la mia de afisari.
De exemplu daca ai 8.000 de afisari inmultesti ce este la eCPM cu 8 si iti va da totalul de la earnings.

#82
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
In afara de BCR nu mai exista nici o solutie? Am vazut ca sunt emise de CitiBank, daca nu ma insel avem si noi in Romania asa ceva, nu ar putea fi incasate cecurile mai rapid de la ei?

#83
Sony69

Sony69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2006
mersi mult dan55... raman dator... :)

#84
sharkus

sharkus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.03.2005
am si eu niste intrebari pentru cine stie: cand ceri plata se face verificare manuala a site-ului si daca exista nereguli nu se mai face plata? ce ar bate la ochi? nr de click-uri mare? ctr-ul mare (si cat ar fi normal)? sau impressions mare?
multumesc anticipat

poate nu am fost clar in intrebari si o voi pune mai simplu: daca am x$ in contul meu adsense si cer sa mi se faca plata ... o primesc sigur ... sau mi se va face o verificare?

#85
obrutmaster

obrutmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.06.2008
Salut la toti webmasterii, In privinta la AdSense sunt foarte dezamagit! Am depasit suma de 10$ acum o luna shi inca nu-miau generat pin codul, am scris vre-o 3 scrisori la administratie si doar la 1 am primit raspuns shi tot o informatie din helpul lor! Daca este cineva care a trecut prin asta rog! Sa-mi spuna cam cit timp poate dura generarea codului PIN?

#86
user_temporar

user_temporar

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.06.2008
Ti-ai bagat toate datele acolo in cont si apoi ai apasat butonul genereaza pin? sau cam asa ceva

#87
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007

View Postobrutmaster, on Jun 29 2008, 17:54, said:

Salut la toti webmasterii, In privinta la AdSense sunt foarte dezamagit! Am depasit suma de 10$ acum o luna shi inca nu-miau generat pin codul, am scris vre-o 3 scrisori la administratie si doar la 1 am primit raspuns shi tot o informatie din helpul lor! Daca este cineva care a trecut prin asta rog! Sa-mi spuna cam cit timp poate dura generarea codului PIN?

Nu inteleg ce-i cu graba asta la tine.
Stai linistit ca oricum nu poti scoate nici un cent pana nu faci 100$ asa ca ai timp suficient pana sa primesti pinul

#88
obrutmaster

obrutmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.06.2008

View Post- Rares -, on Jun 29 2008, 21:49, said:

Nu inteleg ce-i cu graba asta la tine.
Stai linistit ca oricum nu poti scoate nici un cent pana nu faci 100$ asa ca ai timp suficient pana sa primesti pinul

Nu chiar am deja 198.53$ cred ca este mai mult de 10 dolari din aceasta cauza imi cam fac griji! Shi am o idee perfect valabila care mareshte ctr pina la 100%, dar o sa o spun mai tirziu, cind o sa-mi scot banii din account! Merci pentru incurajare!

View Postobrutmaster, on Jun 29 2008, 17:54, said:

Salut la toti webmasterii, In privinta la AdSense sunt foarte dezamagit! Am depasit suma de 10$ acum o luna shi inca nu-miau generat pin codul, am scris vre-o 3 scrisori la administratie si doar la 1 am primit raspuns shi tot o informatie din helpul lor! Daca este cineva care a trecut prin asta rog! Sa-mi spuna cam cit timp poate dura generarea codului PIN?

Problema este ca nu gasesc nici un button "Genereaza Pin" peacolo am cautat shi in source poate este hidden ascuns pe undeva, nu il gasesc nicaieri in Payment History! Pur shi simplu nui, da eu am mai mult de 10$!

View PostDan55, on Feb 12 2006, 12:29, said:

14% ctr este cam maricel dar daca nu ai ajutat cu nimic la cresterea lui prin clikuri nu trebuie sa-ti faci probleme.
Eu unu sunt mai rezervat la clickuri prin folosirea proxy-urilor, este vorba totusi de Google si daca el vrea sa stie de unde vine un click nu cred ca sta in drum de un proxy. Daca scapi o data sau de doua ori nu poti fi sigur ca vei scapa de fiecare data. Am vazut ce pot oferii utilizatorului obisnuit in statisticile din analytics si ma gandesc cu cat sunt mai avansate scripturile folosite pt. detectarea fraudelor de la adsense.
Nu am incercat niciodata sa pacalesc google, poate este posibil acest lucru insa mie greu sa cred chesti de genul "200-300 impresiuni pe zi pe paginile din site si cam 80-90 clickuri, adsense plateste intre 29-45$/zi".
1.Inseamna ca la 30.000 de impresii castigi 100.000$ pe luna, pai cu 10.000$ faci de voie 30.000 de impresii si mai ramai cu un amarat de 90.000$, de ce se opreste la 45$ pe zi?.
2.La 200 de impresii pe zi cu sa zicem dou impresii pe vizitator raman 100 de vizitatorii unici cu 80 de click-uri, ce drac le fac la vizitatorii aia de au 80% rata de click?

Nu fi naiv, exista asa termn in web ca "clicker" care ia bani din toata afacerea asta am gasit situri unde li se propune 0.01-0.03$ pentru fiecare click, deci sa verificam daca la 1000 clickeri pe zi fiecare face 3 clicuri asta o sa fie 1000 page impression shi undeva 3000 clicuri deci CTR=300% shi pentru fiecare click posesorul o sa primeasca pina la 0.1-0.3$ pentru click shi asta o sa fie undeva 300$-900$ dolari pe zi din care el va trebui sa plateasca   10-30$ pentru clickeri, eu cred ca afacerea este buna shi perfect legala. Ca google nu face restrictii cu cine tu imparti banii. Scopul lor este sa le aduci cit mai mult profit pentruca ei au 60% tu ai 40%. Problema cea mai complicata este sa numeric cite clicuri a facut clickerul, m-am ghindit vre-o 2 saptamini la acest lucru, shi cum sa faci sa le dai banii munciti la clickeri. Iaca daca shtii raspuns la aceste 2 probleme vei fi bogat! Shi vei avea o companie de succes.

Daca ti-a placut ideile mele shi vre-i sa cooperam tot de ce ai nevoie este sa-mi scrii pe mail [email protected]

#89
user_temporar

user_temporar

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.06.2008

View Postobrutmaster, on Jun 30 2008, 14:30, said:

Nu chiar am deja 198.53$ cred ca este mai mult de 10 dolari din aceasta cauza imi cam fac griji! Shi am o idee perfect valabila care mareshte ctr pina la 100%, dar o sa o spun mai tirziu, cind o sa-mi scot banii din account! Merci pentru incurajare!
CTR-ul trebuie sa fie cat mai mic nu cat mai mare, eu am ctr sub 2,5% pe luna, daca depasesti ctr-ul de 15 % deja intri in colimatorul lor si te ia la puricat si iti banneaza contul fara sa clipeasca, si daca ai mai multe clicuri de pe acelasi IP intr-o anumita perioada intra tot la clickuri invalide.
Daca chiar vrei bani de la adsense nu trebuie sa incerci sa-i pacalesti, degeaba faci suma mare rapid ca te si prind imediat.

Quote

Problema este ca nu gasesc nici un button "Genereaza Pin" peacolo am cautat shi in source poate este hidden ascuns pe undeva, nu il gasesc nicaieri in Payment History! Pur shi simplu nui, da eu am mai mult de 10$!
Eu imediat ce am facut 11 $ cand am intrat in contul adsense imi aparea in partea de sus un banner rosu, ala care e in dreapta castigului de astazi si care de obicei e verde, si scria pe el "platile dumneavoastra sunt blocate, trebuie sa actionati pentru a debloca platile" si apesi chiar acolo pe "actionati" apoi trebuie sa configurezi contul sa-i primesti prin WU de preferinta apoi salvezi si intri din nou tot acolo pe "actionati" si acolo te pune sa declari ca nu ai afaceri sau sedii in SUA si ca ai totul in afara sua sau cam asa ceva, apoi iti genereaza codul si ti-l trimite la adresa pe care ai dat-o in 3-4 saptamani, apoi bagi pin-ul si platile iti sunt deblocate

Quote

Nu fi naiv, exista asa termn in web ca "clicker" care ia bani din toata afacerea asta am gasit situri unde li se propune 0.01-0.03$ pentru fiecare click, deci sa verificam daca la 1000 clickeri pe zi fiecare face 3 clicuri asta o sa fie 1000 page impression shi undeva 3000 clicuri deci CTR=300% shi pentru fiecare click posesorul o sa primeasca pina la 0.1-0.3$ pentru click shi asta o sa fie undeva 300$-900$ dolari pe zi din care el va trebui sa plateasca   10-30$ pentru clickeri, eu cred ca afacerea este buna shi perfect legala. Ca google nu face restrictii cu cine tu imparti banii. Scopul lor este sa le aduci cit mai mult profit pentruca ei au 60% tu ai 40%. Problema cea mai complicata este sa numeric cite clicuri a facut clickerul, m-am ghindit vre-o 2 saptamini la acest lucru, shi cum sa faci sa le dai banii munciti la clickeri. Iaca daca shtii raspuns la aceste 2 probleme vei fi bogat! Shi vei avea o companie de succes.
Google nu plateste pentru clickuri aiurea, el vrea ca aceia care-si fac publicitate prin google sa aiba rezultate si profit ca sa-si mentina publicitatea prin google, deci pe google si pe cei cu publicitatea i intereseaza ca sa dea click pe reclame cei interesati sa si cumpere, altfel ce interes are o firma sa dea bani grei la publicitate ca sa imbogateasca pe google si pe webmasteri.
Trebuie sa te gandesti bine, banii nu pica din cer, la ce ai scris tu ca ai facut pana acum, ce suma ai de ridicat si ce ctr ai eu sunt convins ca vei primi ban pe contul adsense, no ofence, invata sa castigi banii putin mai greu dar cinstit, cand alergi dupa mult si te lacomesti nu primesti nimic. Bafta!

#90
obrutmaster

obrutmaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.06.2008
Salut dragi webmaster, m-am inscris shi eu la AdSense pentru adoua oara pentruca primul account mi lau banat ca nu aveam clicuri valide. As fi foarte recunoscator daca mar ajuta cineva macar cu o idee sau cu ceva din propria experienta CUM SA-MI Maresc traficul sa am macar 100 de utilizatori unici pe zi! daca vreti sa trageti cu coada ochiului shi sa-mi spuneti unde sunt errorile fatale. puteti sa-l accesati dar luati in vedere ca eu nu fac reclama deci nu oblig pe nimeni sa intre pe site!

http://obrut.freehostia.com/

sper ca shi mine sa pot discuta pe forum shi sa nu fiu banat. Va implor ajutatima macar cu idei sa-mi maresc traficul!

View Postuser_temporar, on Jun 30 2008, 16:29, said:

CTR-ul trebuie sa fie cat mai mic nu cat mai mare, eu am ctr sub 2,5% pe luna, daca depasesti ctr-ul de 15 % deja intri in colimatorul lor si te ia la puricat si iti banneaza contul fara sa clipeasca, si daca ai mai multe clicuri de pe acelasi IP intr-o anumita perioada intra tot la clickuri invalide.
Daca chiar vrei bani de la adsense nu trebuie sa incerci sa-i pacalesti, degeaba faci suma mare rapid ca te si prind imediat.

Eu imediat ce am facut 11 $ cand am intrat in contul adsense imi aparea in partea de sus un banner rosu, ala care e in dreapta castigului de astazi si care de obicei e verde, si scria pe el "platile dumneavoastra sunt blocate, trebuie sa actionati pentru a debloca platile" si apesi chiar acolo pe "actionati" apoi trebuie sa configurezi contul sa-i primesti prin WU de preferinta apoi salvezi si intri din nou tot acolo pe "actionati" si acolo te pune sa declari ca nu ai afaceri sau sedii in SUA si ca ai totul in afara sua sau cam asa ceva, apoi iti genereaza codul si ti-l trimite la adresa pe care ai dat-o in 3-4 saptamani, apoi bagi pin-ul si platile iti sunt deblocate

Google nu plateste pentru clickuri aiurea, el vrea ca aceia care-si fac publicitate prin google sa aiba rezultate si profit ca sa-si mentina publicitatea prin google, deci pe google si pe cei cu publicitatea i intereseaza ca sa dea click pe reclame cei interesati sa si cumpere, altfel ce interes are o firma sa dea bani grei la publicitate ca sa imbogateasca pe google si pe webmasteri.
Trebuie sa te gandesti bine, banii nu pica din cer, la ce ai scris tu ca ai facut pana acum, ce suma ai de ridicat si ce ctr ai eu sunt convins ca vei primi ban pe contul adsense, no ofence, invata sa castigi banii putin mai greu dar cinstit, cand alergi dupa mult si te lacomesti nu primesti nimic. Bafta!

Chiar ati avut dreptate eri miau banat acountu! da nui nimic oricum astazi deja am alt acount! da deja am nevoie de trafic, si daca poate cineva sa ma ajute macar cu idee varog facetiva mila de un webmaster care a pierdut 200$ intr-un cont la adsenne

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate