Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Port Aventura

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#55
clauditza25

clauditza25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 27.06.2009
Frumoase poze....

Edited by clauditza25, 01 June 2014 - 20:23.


#56
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
22 octombrie 2012. Tema parcului: Halloween.
Parcarea (cam goala):
Attached File  01.jpg   193.06K   17 downloads

In parc:

Attached File  02.JPG   186.33K   21 downloads  Attached File  03.JPG   200.68K   21 downloads  Attached File  04.JPG   168.31K   20 downloads  Attached File  05.JPG   133.94K   22 downloads  Attached File  06.JPG   120.74K   20 downloads  Attached File  07.JPG   135.53K   19 downloads  Attached File  08.JPG   250.31K   21 downloads  Attached File  09.JPG   176.74K   23 downloads  Attached File  10.jpg   345.42K   23 downloads  Attached File  11.jpg   209.11K   22 downloads

#57
MonaD

MonaD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.07.2008
Salutare!!!

Merge cineva in perioada 7/17 iulie 2014 in Salou/Port Aventura?

#58
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Noi vom fi in Salou din 6 pina pe 14 iulie.

#59
MonaD

MonaD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.07.2008

View Postblue74lion, on 07 iunie 2014 - 19:38, said:

Noi vom fi in Salou din 6 pina pe 14 iulie.
Super!! Aveti si copii?? :) Poate ne intalnim!

#60
mitrache_daniel

mitrache_daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.08.2010
Nu am ajuns niciodata pana acum in Spania. Inteleg ca Salou este un oras- statiune la mare. Ideea mea ar fi sa ajung mai intai in Barcelona 2 zile,in parcul de distractii 2 zile,1 zi la aqua park si vreo 2 zile la plaja. Ii rog pe cei care au fost recent sa raspunda daca se merita sa raman si la plaja in Salou sau mai bine economisc niste bani. Cum este mai ok sa raman la un hotel in Barcelona si sa folosesc trenul sau sa am cazare la un hotel de langa parc... Incerc sa ma incadrez intr-un buget cat mai mic, de aceea vreau sa stiu.

Edited by mitrache_daniel, 22 July 2014 - 23:38.


#61
mitrache_daniel

mitrache_daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.08.2010
Pentru luna august preturile mi se par enorme. Pe site-ul portaventura.co.uk la hotel Port Aventura pretul ar fi de 1128 euro camera, pentru 4 nopti. Parca diferenta este prea mare din ce am mai citit pe acici, fata de luna iunie de exemplu

#62
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,631
  • Înscris: 12.12.2006
Daca rezervi din timp exista discount-uri de early booking. Plus ca sunt si unele camere mai ieftine (standard room). Acum pentru august, probabil au ramas cele mai scumpe. 4 nopti includ 5 zile intrare in parc, esti sigur ca vrei atatea zile?

Daca nu, poti sa te cazezi la alt hotel si sa iei separat biletele pentru parc, sau sa te cazezi mai putine nopti la hotelul parcului si restul denopti (pentru zilele cand vrei sa mergi la plaja) la alt hotel.

#63
mitrache_daniel

mitrache_daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.08.2010
Am ales sa raman 5 nopti la hotelul Jaime I din Salou. Am gasit un pret accesibil la acest hotel pe booking si am intrebat si la o agentie din romania care mi-a dat un pret mult mai bun decat ce gasisem eu. In final am platit aproximativ 475 euro cu 3 mese pe zi.

Stie cineva de unde pot cumpara bilete pentru parc cu Pass Express MAx sau Premium ? Pe site-ul lor nu sunt si aceastea. Vreau sa cumpar 3 zile - 2 parcuri

#64
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007
3 zile 2 parcuri cumperi de pe net, iar pass-urile de la intrare. Din cate imi amintesc, daca nu sunteti cazati la hotelurile lor, pass-ul Premium (nelimitat) e valabil doar o zi.

#65
mitrache_daniel

mitrache_daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.08.2010
Asa am facut. Le-am cumparat de pe net. Am scutit 10 euro/pers fata de casa de bilete de la intrare + ca nu mai stau la coada. Intre timp am aflat ca sunt diverse locuri in parc ( tonomate ) de unde iti poti cumpara pass-uri. Ca si preturie ar fi asa: express max - 25 euro , max gold - 30 euro, premium - 46 euro si premium gold - 51 euro. Si  da este adevarat pass-ul este pentru o singura zi :( . Putin cam scumpe. Ma orinetez la fata locului daca le cumpar sau nu.


EXPRESS MAX, allows 1 fast access per attraction. Does not provide access to the front row. Its price is 25€
    EXPRESS MAX GOLD, allows 1 fast access per attraction and lets you ride 1 single time in the first row on each of the three main attractions. Its price is 30€.
    EXPRESS PREMIUM, bracelet that gives unlimited access to the main attractions without queuing. Does not provide access to the front row. Its price is 46€.
    EXPRESS PREMIUM GOLD, bracelet that gives unlimited access to the main attractions without queuing and lets you ride 1 single time in the first row on each of the three main attractions. Its price is 51€.
Price per day.

Individual lockers - here you can buy a ticket you can redeem for your Express Ticket at the PortAventura Express Office, on the Plaça Major of Mediterrània.
    PortAventura Express Office - located on the Plaça Major of Mediterrània.
    Assisted sale points - situated at the entrance of Shambhala (China) and Furius Baco (Mediterrània). Subject to opening schedule.
    Automatic Vending Machines - located at the entrance of Shambhala (China), Tutuki Splash (Polynesia), Stampida and Silver River Flume (Far West).


Din aeroport pana in Barcelona am rezolvat-o. Pe site-ul www.renfe.com am aflat ca sunt trenuri din 30 in 30 de min. Insa pe acelasi site nu-mi gaseste Barcelona - Salou sau Portaventura. Se numesc altfel garile astea ?

#66
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007
Orarul trenurilor din barcelona spre port aventura este destul de complicat, in functie de perioada, zi si sarbatori, cel mai bine e sa simulezi pe site (renfe) exact zilele in care pleci si in care te intorci, sa vezi orarul. Bilet dus-intos poti cumpara doar daca te intorci a doua zi parca, noi n-am putut, ca stateam 3 zile, dar nu-i problema ca la intors cumperi de la "nas", ca statia e prea mica sa aibe ghiseu de bilete. No problem. Cum nu gasesti statia Port Aventura pe RENFE? La destinatie scrie "aventura" si ar trebui sa iti apara automat.

#67
mitrache_daniel

mitrache_daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.08.2010
Gata am gasit. Cred ca eram pe alt site... nu stiu de ce nu gaseam.

#68
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Buna seara,

Reducerea de 20% oferita de BCN Card se aplica si la biletul de 45 EUR/pers pe care il cumpar din gara din Barcelona si care include atat bilet de tren cat si intrarea la Port Aventura?

Sau se aplica doar daca cumpar bilet de intrare de la ghiseele din fata Parcului?

45 EUR e doar pt RE sau si pt R?

Multumesc,

Edited by kimi_ro, 08 September 2014 - 23:45.


#69
danamarcel

danamarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2006
parcul port aventura credeti ca se poate face intr-o zi sau sunt necesare 2 zile.
ma gandeam la ce fel de bilet imi trebuie.
mentionez ca merg cu 2 copii.

#70
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
O zi e prea putin, doua esti la limita, daca mai vrei sa vezi si ceva spectacole. Depinde si ce vīrstć au copiii si la cīte atractii au acces.

#71
Ritter

Ritter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 02.12.2006

View PostOmis, on 23 august 2011 - 16:10, said:

Iata care sunt o parte din parerile mele dupa intoarcerea din parcul PortAventura, pareri care inevitabil vor face referire la Disneyland Paris si Europa Park din Rust.

......
Concluzie: plasez acest parc pe locul trei dupa Europa Park si Disney din toate punctele de vedere. Dar il recomand cu caldura, pentru ca una peste alta a fost frumos: atractii, show-uri, shopping toate menite sa te zapaceasca, sa te oboseasac si sa-ti scota banii din buzunar. Eu ma voi mai duce in acest parc.

Salutare tuturor dupa 4 ani de pauza pe acest topic.
Intre timp am fost si la Disney Land Paris, pastrandu-l pentru la urma, asa cum spuneam atunci.
Concluzia mea, a sotiei si a copiilor (!!!): dezamagire totala - cel mai slab parc de distractii EVER, in comparatie cu toate celelalte.
Cateva "cotomedii" de balci romanesc, show-uri lipsa-zero-nada, totul fff scump, etc - NU RECOMAND NIMANUI, este numai Marketing de tip "pomul laudat". Bine, pentru cine merge prima oara intr-un parc de distractii si nu are termen de comparatie, este posibil sa fie incantat. Pana si fii-mea cea mica de 6 ani, mi-a spus "Tati, dar nu mi se pare nimic wow..." Posted Image
In schimb, si-au mai spalat pacatele cu Walt Disney Studios, unde a fost o idee mai bine.

DAR Posted Image  anul acest revin in Portaventura, trecandu-l de data asta in topul preferintelor mele si ale familiei !!!
De departe cel mai tare, complet si fascinant parc de distractii din tot ce am vazut pana acum (Phantasia Land, Mirabilandia, Garda Land, Europa Park, Disney Land). As situa Europa Park pe locul secund, la egalitate cu Garda Land.

Edited by Ritter, 19 May 2015 - 09:24.


#72
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,363
  • Înscris: 05.03.2005
Si eu cred ca Portaventura este un parc mai ok ca cel de la Paris. Anul trecut am fost in Universal Studios din Singapore si mi-a placut si acela ca diversitate si mini - spectacole, dar parca nu este la fel de mare ca cel de la Portaventura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate