Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces
 Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale
 Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator

Rezerve periuta de dinti Woya

Promisiunile și realizarile ...
 

chiar caut de lucru

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
m-am resemnat in hibernare, ce stiu sa fac ?, poate linkul din semnatura spune ceva

Edited by c_anicai, 07 January 2013 - 17:04.


#20
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
aaa...mi se parea cunoscut numele...
pai nu am stiut de accident. imi pare rau sa aud asta. in fine, sa trecem peste. daca te bagi la montaj si ai un internet bun s-ar putea sa iti mai dau eu de lucru.

Edited by xtremdriving, 07 January 2013 - 19:00.


#21
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
din pacate am net foarte slab 'stick de la digi', dar la vara sper sa-mi permit altceva, mersi de oferta

#22
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postc_anicai, on 07 ianuarie 2013 - 19:51, said:

dar la vara sper sa-mi permit altceva, mersi de oferta
bre eu vorbesc de 150-200$ pt montat o nunta de exemplu...si alte domenii. poate ca merita sa iti iei un net...e 35 lei/luna tot de la digi parca...

#23
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
am priceput eu foarte bine ce zici tu, insa prin net e imposibil de transferat cantitatea asta de material, eu la o nuntile care am filmat/editat la doua camere HD ating si 100 gb material, si sa-mi zici tu acu cum poti transfera asta prin net, e imposibil ar dura luni intregi, stau in localitate sat si nu am viteza enorma adica nu pot atinge decat 70 kilo la upload,(asta pe rtc la un vecin eu am doar max 40 kilo upload) si sa-mi zici din nou pe ce servere se accepta cantiatea asta de material ? si alta chestie e reteaua de curent care pica mereu si upsul nu duce mult ca sa poti finaliza download/upload

Edited by c_anicai, 07 January 2013 - 23:44.


#24
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postc_anicai, on 07 ianuarie 2013 - 23:36, said:

am priceput eu foarte bine ce zici tu, insa prin net e imposibil de transferat cantitatea asta de material, eu la o nuntile care am filmat/editat la doua camere HD ating si 100 gb material, si sa-mi zici tu acu cum poti transfera asta prin net, e imposibil ar dura luni intregi,
dureaza 3 zile max cu un net bun. In fine. NU am numai nunti...mai apare si altceva

#25
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
iti multumesc de oferta dar chiar e imposibil pt mine. La vara o sa-mi pun oricum un net de la romtelecom dar cea mai ieftina varianta (cca 60 lei luna)care deja am testat si are aici la mine 70 kb/sec la upload.

70kb/sec = 4,2 mb/min = 0,25 gb ora =  filmare 6 ore transfer in 13 zile, e imposibil deoarece la tara unde stau in plus cade curentul de 5 ... 6 ori pe zi.

Altfel de proiecte in afara de nunti nu le pot finaliza, lipsa de imaginatie ... etc ca sa zic aia dreapta.
Nunti o sa vina si la mine mai incolo cand incepe sezonul si atunci am de lucru. Daca prind cca 15 evenimente imi acopar anu intreg deoarece imi ia la editare 2 ...3 saptamani montare eveniment la doua camere. Sper sa fie asa daca nu vand camerele si gata.

#26
Maria123

Maria123

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.01.2013
Detin o girma de curatenie,idei pentru a-mi aduce clienti are cineva?

*firma

#27
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Puteti trimite stick-ul cu materialele pe tren sau pe o firma de curierat .

#28
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
m-am gandit si la asta, era o oferta foarte tentanta din partea lui xtremdriving
am discutat cu un amic care are net bun si am zis ca fac un bine sa ofer altcuiva in situatia mea oferta asta, unui tip cu posibilitati tehnice, are net si in plus e mai bun ca mine in meserie. Jobul e oarecum pretentios e nevoie de cunostinte avansate de AE la care eu sunt 'bota' lucrez doar in sony vegas si edius. Si alta chestie ca eu stiu a face doar nunti, inmormantari, botezuri.

Insa ai dreptate, pe 4 sticuri de 32 gb se poate pune lejer un brut de nunta si trimite fara riscuri, initial ma gandeam la un hard portabil dar asta e predispus la socuri si riscuri de defectare la trimitere prin curier. Nivelul meu ca cunostinte se poate aprecia imediat dupa continut linkul din semnatura, poate nu exceleaza, si dealtfel mai e un impediment nu reusesc sa dau la gata o nunta in mai putin de 2 saptamani de lucru, (nu stiu altii cum lucreaza dar eu nu pot mai repede).

Edited by c_anicai, 24 January 2013 - 23:28.


#29
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Poti sa iti iei un SSD care nu are parti in miscare deci nu il superi cu nimic la transport sau un hard disk de ala rezistent la apa, soc, foc.

Edited by SpeedDemon, 25 January 2013 - 12:38.


#30
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
In nici un caz nu eram cu postari pe topicul asta daca aveam bani de investit in SSD

#31
pandyx

pandyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 19.02.2008
si ce te face sa crezi ca un ssd te ajunge cu foarte, foarte mult mai scump decat 4 stickuri bune de 32? baga stickul, scoate stickul x4, stai ca s'a corupt, stai ca nu merge, stai ca transfera cu 5mb/s si stau pana maine sa imi ia materialul. Daca ai de gand sa faci asta, decat sa faci o greseala, mai bine strangi putin din ... si iti iei un ss de 120 de gb, sa fie..

Edited by pandyx, 25 January 2013 - 22:35.


#32
ViciousLIfe1994

ViciousLIfe1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.01.2013
Sfat: depune cat mai multe cv-uri aici: http://www.ejobs.ro

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate