Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

AORO.RO

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#55
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

View Postkayapo, on 26th January 2011, 10:52, said:

Salut!

Am cumparat si eu un "Versace pour homme" de pe aoro.ro si astazi a ajuns coletul. Cand l-am deschis au inceput banuielile: cutia e de calitate proasta, iar la o inspectare mai amanuntita am gasit chichita care il da de gol ca fiind replica (pe cutie scrie Monza(MI) - Italy Made in Italy iar pe sticla scrie: Monza(MB) Italy Made in Italy. Deci clar e FAKE! Acum sper sa primesc banii inapoi dupa returnare. aoro.ro e un mare FAKE!



:)da este la 20052 MONZA[mi]-adica Milano ITALY  am terminat acel parfum si mai aveam sticluta..insa mirosul trebuie sa persiste pt ca e un parfum fresh cu multa mandarina in el!doar ca eu l-am luat din duty free si era sigilat parfumul,s-ar prea putea sa fi primit unul original..din cate am auzit ei livreaza si-si!ca fapt divers cat a costat deoarece stiu sigur ca la duty free adica fostul duty free era set de 2x30ml la pret de 180 iar in magazin 50 ml depaseste 200ron

#56
kayapo

kayapo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.02.2007
A costat 170+15 lei cargus la 100ml. Se poate sa fie original ca m-am dat pe la ora 16 cu 2 puff-uri si e 22 si inca se mai simte f putin... M-a mirat faptul ca pe cutie e Monza(MI) si pe sticla Monza(MB)...Am cautat pe net si sunt ambele abrevieri valabile .. doar ca mi se pare ciudat ca difera la acelasi produs (se poate sa fie cutia si parfumul produse in 2 locatii diferite).
PS: Nu sunt user fake pt reclama; pot posta poza cu factura ca ma pregateam sa fac plangere, dar am zis sa merg pana in mall sa vad la sephora daca e aceeasi diferenta de MI/MB.

Edited by kayapo, 26 January 2011 - 22:08.


#57
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

View Postkayapo, on 26th January 2011, 16:01, said:

A costat 170+15 lei cargus la 100ml. Se poate sa fie original ca m-am dat pe la ora 16 cu 2 puff-uri si e 22 si inca se mai simte f putin... M-a mirat faptul ca pe cutie e Monza(MI) si pe sticla Monza(MB)...Am cautat pe net si sunt ambele abrevieri valabile .. doar ca mi se pare ciudat ca difera la acelasi produs (se poate sa fie cutia si parfumul produse in 2 locatii diferite).
PS: Nu sunt user fake pt reclama; pot posta poza cu factura ca ma pregateam sa fac plangere, dar am zis sa merg pana in mall sa vad la sephora daca e aceeasi diferenta de MI/MB.

dute cu parfumul si cutia si intrebai linistit ca nu se supara
scrie identic MI iar 170 este un pret mai mult decat rezonabil pt 100ml!acuma ramane sa ati dai seama singur...oricum de returnat il poti returna si dupa o saptamana!

#58
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
eu stiu doua persoane care au luat de la Aoro. Una a fost multumita, cealalta mai putin. Ca fapt divers, unele preturi par suspecte, chiar si pt dealeri online. Intamplator stiu pe cineva care ia parfumuri de la depozite din afara (un depozit chiar din Cehia) si am vazut cam ce preturi practica acele depozite. Ei bine, unele din parfumurile de pe Aoro sunt mai ieftine ca la depozit. Poate au ceva discount. Ca fapt divers, eu am luat de cateva ori din UK de pe cel mai mare site: fragrancedirect.co.uk si nu au fost probleme, totul original. Si la 1/2 din pretul din Sephora. Probabil voi vedea persoane care sa spuna ca numai sephora vinde original,ca au 20% adaos. Fals, scrie chiar la ei ca adaosul poate ajunge pana la 1000% (o mie da). Probabil la parfumuri e asta, pt ca la cosmetice am vazut si preturi decente. Dar pt cineva cu o mica doza de suspiciune in ce priveste site-urile online, poate lua din Sephora daca nu il deranjeaza diferenta de pret (care nu se traduce in originalitate si calitate; dar cel putin e alta treaba daca ai suspiciuni in ce priveste parfumul: una e sa te duci cu el inapoi la magazinul fizic, alta sa il returnezi la un magazin online). O varianta mai buna ca sephora poate fi duty free-ul.

Edited by Genesis, 27 January 2011 - 13:40.


#59
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Misto cum apar useri cu 1 post care sa manance rahat. Shaft, tu unde lucrez? La Douglas? :) Te vad cam inversunat, nu de alta.

#60
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Stai linistit ca si cei care-i ridica in slavi tot useri cu un singur mesaj sunt sau cu cateva mesaje dintre care majoritatea numai despre Aoro. Nu am vazut useri cu vechime pe aici care sa fie multumiti de aoro. ba chiar si un admin si-a expus punctul de vedere cu privire la buticurile astea online si marfa lor "originala". Probabil pe aici nu a scris nimic pt. ca cei de la aoro au avut, daca nu ma insel, publicitate pe softpedia si e posibil sa mai aiba in viitor.
Apropos, dupa cum ai observat, sau poti sa citesti si sa observi, nu am raspuns si nu am sustinut niciodata punctele de vedere ale celor care au intrat nemultumiti si si-au facut cont special pentru asta.
Dar ia zi, te-a sunat prietenul sa mai intri sa-l sustii? ;)

View Postcrst_g, on 26th October 2010, 00:33, said:

Nu-i afacerea mea, n-am nimic de castigat. Stiu doar ce fel de om e tipul care se ocupa de biznis. ;)
Noroc si sanatate.  :peacefingers:

Edited by daddy, 27 January 2011 - 18:09.


#61
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Referitor la faptul ca nu poti face plangere la OPC, in acea factura apare un CUI, deci respectiva firma, teoretic, este inregistrata in Romania, deci poate intra sub incidenta OPC. Acum, sub ce nume si ce coduri CAEN activeaza nu stiu, dar presupun ca se poate afla, doar sunt informatii publice. Ciudat este faptul ca la nr. de inreg. Reg. Com. apare un numar de tip CUI, stiam ca acel numar este de forma J xx yyyyyyyy zzzz sau ceva de genul. Apoi, numarul de TVA nu apare ca fiind unul valid, cel putin nu este inscris in baza de date a operatorilor intracomunitari. Doar acolo am verificat, nu stiu daca se mai poate si in alte parti. Daca aduce marfa din Cehia ma gandesc ca ar trebui sa apara in acel registru. Acum, mie personal, fara nici o legatura cu ce vand ei, nu imi miroase prea bine.

#62
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

View Postcrst_g, on 27th January 2011, 07:59, said:

Misto cum apar useri cu 1 post care sa manance rahat. Shaft, tu unde lucrez? La Douglas? :) Te vad cam inversunat, nu de alta.

ai mai intrebat parca ,si raspunsul meu este NU!nu lucrez in domeniul de cosmetice respectiv parfumerie,este topicul deschis de mine si l-am lasat asa pentru informarea consumatorului!nu imi place sa platesc un produs pe banii mei munciti si sa primesc un rahat ambalat !asa ca info..DEPOZITUL DE FAKURI ESTE LA ARAD!la ce se intampla in tara nu ma mira ca exista asemenea firme!si da Douglas si restul vor ramane 100% mai valabile surse de aprovizionare decat toate chichitele de firme fantoma care vand parfumuri din sacosa!

#63
RicharrdStorm

RicharrdStorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 01.04.2008
am comandat pe aoro si mi-am luat o mare teapa .invatare de minte asta. marfa contrafacuta . o sa fac poze cu podusul si 'factura' pe are am primit-o de la ei si o sa le postez a vedeti cum arata o teapa pe net.
Ca sa nu mai vorbim de OPC ,cred ca e important sa vedem cine ridica banii veniti retur de la cargus ,persoana fizica sau societate inregistrata? Oare cate mii de romani au luat teapa ,oare de ce nimeni nu face nimic si site-ul lor functioneaza in continuare in aceste conditii ilegale?

Edited by RicharrdStorm, 22 July 2011 - 19:21.


#64
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010
Daca alea de la sephora planteaza fake-uri printre originale ceea ce este un lucru stiut,ce va face sa credeti ca angajatul care ia 8 milioane la aoro nu poate planta cu parfum turcesc?Mai ales ca nu il cunoaste nimeni?

Eu am vazut preturi prea mici,si asta ma pune pe ganduri.Mai astept pareri.

#65
RicharrdStorm

RicharrdStorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 01.04.2008
ok ,si atunci cand il dai retur ,nu se intreaba si aia cum a ajuns un FAKE sa fie trimis de ei cand de fapt au numai originale? esti prea naiv crede-ma . au si produse contrafacute si originale, ei aleg cum le trimit si cand , o sa le fac reclama gratuita ,de recuperat nu-mi recuperez banii ,probabil ei or sa piarda mai mult .

#66
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View PostMatthaus, on 24th July 2011, 22:14, said:

Daca alea de la sephora planteaza fake-uri printre originale ceea ce este un lucru stiut...
Wow, da' de unde e stiut lucrul asta? Aberezi rau tare. Da' tare! Da exemplu concret, data, ora aproximativa, ce produs a cumparat, din ce magazin etc. ca sa poata fi verificata informatia. Daca bei prea mult inteleg de ce ai creierul atrofiat.

Edited by daddy, 25 July 2011 - 09:26.


#67
MicroROCK

MicroROCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.02.2006
Astazi am filmat sa vedeti si voi diferenta dintrun parfum fals si unul original [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OyxUu-nFTK8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010

View Postdaddy, on 25th July 2011, 10:25, said:

Wow, da' de unde e stiut lucrul asta? Aberezi rau tare. Da' tare! Da exemplu concret, data, ora aproximativa, ce produs a cumparat, din ce magazin etc. ca sa poata fi verificata informatia. Daca bei prea mult inteleg de ce ai creierul atrofiat.

Omule tu esti bolnav.Te-am urmarit pe mai multe topicuri,esti dus rau de tot.Peste tot cauti cearta si iti dai aere de mare cunoscator.Deja vad ca ceilalti nici nu te mai baga in seama,asta o sa fac si eu.Se vede clar ca nu ai bun simt si nici cei 7 ani de acasa astfel incat sa poti vorbi educat.

Nici nu stiu ce cauti pe topicul asta,probabil nici nu stii cine este thierry mugler,tu crezi ca o fi un joc.

In ceea ce priveste sephora da si tu un google .Inteleg ca stai toata ziua inchis in casa si nu stii ce se intampla in jurul tau,dar chiar asa autist sa fii?

#69
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010
Apropo ce parere aveti de :

Versace Dreamer 100 ml AORO.RO 114 ron http://www.aoro.ro/v...au-de-toilette/
Versace Dreamer 100 ml de pe site-ul garantat de multi useri 181 ron http://ro.strawberry...y/20735/#DETAIL

Si pe siteul bigdiscount de unde comandam mai toti cu ajutorul lui babanu de pe computergames pretul 45 $ http://www.bigdiscou...ne.html?pid=163

De pe bigdiscount am comandat vreo 30 de parf pana acum prin babanu,dureaza o luna pana vin din sua dar se merita pretul,deoarece sunt foarte ieftine in comparatie cu duty free sau restul.

Acum vad ca pe aoro este mai ieftin chiar si decat pe cel mai ieftin site din america? Cred ca o sa risc 1 milion ca sa aflu,sunt chiar curios.

#70
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010

View PostMatthaus, on 26th July 2011, 15:10, said:

Apropo ce parere aveti de :

Versace Dreamer 100 ml AORO.RO 114 ron http://www.aoro.ro/v...au-de-toilette/
Versace Dreamer 100 ml de pe site-ul garantat de multi useri 181 ron http://ro.strawberry...y/20735/#DETAIL

Si pe siteul bigdiscount de unde comandam mai toti cu ajutorul lui babanu de pe computergames pretul 45 $ http://www.bigdiscou...ne.html?pid=163

De pe bigdiscount am comandat vreo 30 de parf pana acum prin babanu,dureaza o luna pana vin din sua dar se merita pretul,deoarece sunt foarte ieftine in comparatie cu duty free sau restul.

Acum vad ca pe aoro este mai ieftin chiar si decat pe cel mai ieftin site din america? Cred ca o sa risc 1 milion ca sa aflu,sunt chiar curios.
poti sa-ti pastrezi banii in buzunar fara sa-i risti,si iti dau eu raspunsul:fake!

#71
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View PostMatthaus, on 26th July 2011, 14:37, said:

Omule tu esti bolnav.
...
Inteleg ca stai toata ziua inchis in casa si nu stii ce se intampla in jurul tau,dar chiar asa autist sa fii?
Mai putulica bolnava, cand faci o afirmatie de genul asta aduci si dovezi. Mancatori de cacat sunt cu carul pe forum. Ca sa spui ca la Sephora mai baga cate un angajat din cand in cand cate un fals e ca si cum ai spune ca se trezeste cate un angajat de la Coca-Cola sa puna o eticheta de coca-cola pe o sticla de adria sau mai stiu eu ce posirca si sa o vanda a fiind coca cola originala. Nu vezi cat de prost si penibil esti? Tu ai impresia ca o astfel de companie vinde parfumurile pe tarabe? Stii tu ce sistem de gestiune informatizat la nivel central si chiar european au cei de la Sephora? Ca sa vezi, cum dracu vand fetele alea parfumuri false si le scaneaza scazandu-le din gestiune? Ai sa mori prost la nivel de goagal ca si asemuitul tau vanghelie. Deci dovada ta e ca daca dai un search pe google "e stiut ca vand falsuri". Normal ca unui taranoi ca tine un parfum cumparat de la Sephora i se va parea un fals atata timp cat toata viata lui de trist a cumparat numai de pe aoro. Habar n-ai cate reclamatii sunt la adresa Sephora si alte firme serioase de profil la OPC pe motiv ca vand falsuri iar cand vin cei de la OPC se crucesc, dar n-au incotro, si reclamatiile imbecililor trebuie verificate la fel cum au trebuit sa verifice si "gheata prea alunecoasa" a acelui patinoar. Habar n-ai cati clienti vin in magazin si se plang de un fals tocmai pentru ca ei luau de original parfumul cumparat din surse obscure, marea lor majoritate de pe aoro. Da' uite asa se mai desteapta si cei care cumparau exclusiv de pe aoro si care acum nu mai dau doi bani pe situl ala. Habar nu ai cati astfel de clienti au ajuns sa fie clienti fideli din acel moment. habar nu ai ca in vremuri de criza, de anul trecut cand criza era in toi, la Sephora s-au marit salariile si nu sunt salarii de mizerie ci chiar foarte frumoase. Iti garantez eu ca daca s-ar intampla asa ceva la o companie ca Sephora ar papa-o puscaria pe cea/cel care ar incerca sa faca asta pentru ca o astfel de companie nu se joaca cu reputatia ei. Da' tu nici macar nu stii ce inseamna Sephora pe plan international, asa ca ce-ti vorbesc eu tie de companii cu reputatie. Distreaza-te in continuare cu thierry mugler de pe aoro si cu Jack de la moldoveni.
Decat sa-i urmaresti pe altii mai bine ai mai iesi tu din casa si ai mai intra intr-un magazin mai de Doamne-ajuta, nu ai astepta numai pachete de la aoro. Si da ma, lucrez si la sephora si la cel si la emag si la okazii si peste tot pe unde intra cate un imbecil si tranteste cate o duma fara nicio dovada facand foarte mult rau unei firme. Tu, un simplu betivan nu ai de unde sa stii ce inseamna acel rau. Chiar si in legatura cu aoro am scris ieri ca nu e concludent testul facut si postat de unul pe youtube cu diferenta dintre un parfum original si unul pe care spune el l-a luat de pe aoro si e fals. Ma enerveaza prostia si fudulia multora si mancatul de cacat pe acest forum chipurile sub libertatea de exprimare. In mod normal orice mesaj de genul celui borat de tine ar trebui sters atata timp cat nu se aduce nicio dovada.
Apropos, nu jigni ca vezi ce ti se tranteste. Prostilor si nesimtitilor nu le intorc si celalalt obraz. Daca tu te-ai aprins asa de la o ironie legata de avatarul tau ma simt nevoit "sa te sting" si sa te aduc la normal cu nesimtirea.

Edited by daddy, 26 July 2011 - 17:04.


#72
RicharrdStorm

RicharrdStorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 01.04.2008

View PostMatthaus, on 26th July 2011, 15:10, said:

Apropo ce parere aveti de :

Versace Dreamer 100 ml AORO.RO 114 ron http://www.aoro.ro/v...au-de-toilette/
Versace Dreamer 100 ml de pe site-ul garantat de multi useri 181 ron http://ro.strawberry...y/20735/#DETAIL

Si pe siteul bigdiscount de unde comandam mai toti cu ajutorul lui babanu de pe computergames pretul 45 $ http://www.bigdiscou...ne.html?pid=163

De pe bigdiscount am comandat vreo 30 de parf pana acum prin babanu,dureaza o luna pana vin din sua dar se merita pretul,deoarece sunt foarte ieftine in comparatie cu duty free sau restul.

Acum vad ca pe aoro este mai ieftin chiar si decat pe cel mai ieftin site din america? Cred ca o sa risc 1 milion ca sa aflu,sunt chiar curios.


NU fa prostia sa iei de la AORO , e fake mai mult ca sigur, mai bine cumperi dintr-un magazin ,il testezi acolo pe loc si gata,chiar daca dai mai mult

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate