Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

AORO.RO

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#19
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

 daddy, on 19th October 2010, 05:07, said:

La care OPC? N-ai vazut ce am scris mai sus? Baiatul ala din Bucuresti n-are de fapt nicio vina. El este un simplu curier al firmei Internet Shop SRO care nu are sediul sau vreo reprezentanta oficiala in Romania. E ca si cum ai reclama la OPC produse cumparate de pe bhphotvideo. E psibil sa primesti banii inapoi tocmai pentru a nu face plangere la OPC si apoi sa primesti un email de la ei sau un raspuns exact ca cel pe care ti l-am dat eu. Chiar te rog sa trimiti un email la ANPC si sa faci public raspunsul pe care il vei primi de la ei ca sa terminam cu discutiile astea fara sens.


da asa era pana ieri cand m-am trezit un pic si am citit mai amanuntit!eu sunt din TM iar firma INTERNET SHOP AURO este pe strada Stefan Tenechi nr34A ARAD:)ca sa vezi...azi am facut sesizare la OPC TIMIS care m-au sfatuit sal returnez iar daca in decurs de 10 zile nu primesc raspuns vor sesiza ei personal OPC-ARAD!acea suma de 12 euro pe care mi-ar percepeo pt curieratul de CEHIA este aberatie,deoarece eu nu am cumparat din CEHIA ,ci din romania!le dau o sapt maxim daca nu plec direct la OPC ARAD!

#20
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
@Daddy, scad vanzarile la Sephora in Iasi? Nu mai aduce nevasta bani in casa?

@gagiu care latra ca si-a luat teapa, ti-am zis si mai devreme ca te poti duce la ANPC, politie, BGS, RATB, FBI, etc. Daca e ceva in neregula, Aoro va fi sanctionata, stai linistit.

#21
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008

 daddy, on 18th October 2010, 23:21, said:

L.E. Uitam ce era mai imprtant. Nici pe tpicul ala nu am spus nimic celor care au intrat si au scris doar ca si-au luat parfum riginal de pe aoro ci le-a raspuns doar celor care au scris ineptii de genul "daca exista pe piata in 9 tari cum pot supravietui cu fake-uri". Adica as avea pretentia ca respectivii sau cei de la aoro sa vina cu niste certificate de autenticitate de la producator si nu cu "dovezi" gen "tiganu si taraba cu blugi".

1. pe site-ul asta postat mai sus , poti sa te uiti si tu la comentarii cum fac marjoritatea reclama la site-ul propriu (care vand parfumuri , bineinteles)

http://img694.images...44/reclamap.png
http://img534.images...f/reclama4.png/
http://img121.images.../reclama2w.png/

Am cenzurat numele firmei ... dar poti verifica in site-ul de mai sus. Pan' la urma, concurenta e arma prostului si care e mai bun , ala castiga. Dar cum zicea cineva mai sus sau in alt topic ... de ce mama naibii au mai facut atata publicitate? Au bagat bani grei in publicitate si sa vinda fake-uri ? i don't think so ...

Oricum , astept vineri sa ma conving si eu ...

Edited by shadow_4u, 19 October 2010 - 14:52.


#22
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 crst_g, on 19th October 2010, 15:30, said:

@Daddy, scad vanzarile la Sephora in Iasi? Nu mai aduce nevasta bani in casa?
Cum spuneam, lasii si prostii, cand nu mai au raspuns, se iau de neveste.
La cat creier ai nici nu ma mira. Ai dovedit-o din plin.
Tu ca un coate-goale ce esti nici in visele tale cele mai frumoase nu vei avea salariul sotiei mele. Mai mult de maturator nu cred ca te-a angajat cineva la halul in care (nu) gandesti. Depune un CV la AORO sa te angajeze ca stergator de praf de pe biroul din garsoniera.
:puke:
Aviz oricarui moderator, asta va primi orice imbecil las care se ia de vreun alt membru al familiei mele.

@shadow: Nu inteleg ce tot ii dai cu reclama. Ce lagatura are reclama cu fake-ul? Reclama au pentru ca au vanzari si asta nu am negat niciodata. Ba din contra, intr-o tara saraca e normal sa aiba vanzari foarte mari asa cum au si bisnitarii care vand blugi Levis si camasi Dolce & Gabana in bazar.

Edited by daddy, 19 October 2010 - 17:35.


#23
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008

 crst_g, on 19th October 2010, 08:30, said:

@Daddy, scad vanzarile la Sephora in Iasi? Nu mai aduce nevasta bani in casa?

@gagiu care latra ca si-a luat teapa, ti-am zis si mai devreme ca te poti duce la ANPC, politie, BGS, RATB, FBI, etc. Daca e ceva in neregula, Aoro va fi sanctionata, stai linistit.

auzi ''Rommá'' vezi ca nu esti pe maidan! @gaciule..latri poate tu in disperarea ta cand ati dai seama ce noob esti!

#24
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008
mi-a venit parfumul . Marfa de calitate , a venit frumos ambalat , sigilat + mostra cadou si factura . Parfumul e original , nu e facatura si e foarte puternic (persista) ... si o sa mai comand de pe site-ul lor .. preturi bune si marfa de calitate .

#25
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 daddy, on 19th October 2010, 00:13, said:

...shadow (care si-a facut cont, din nou printr-o pura coincidenta special pentru topicul asta-pariu ca vineri va fi extrem de incantat de parfumul sosit)...
Canta la alta masa. Te-am citit inca de atunci.
Astept sa vad ce-i spune OPC-ul lui shaftt. El are cateva sute de mesaje nu si-a facut cont special pentru topicul asta asa cum ti-ai facut tu cate 3-4 pe toate topicurile despre aoro. Ciudat ca dintre miile de useri softpedia raportul dintre cei nemultumiti si cei multumiti este covarsitor in favoarea primilor.  Doar cei care "au gasit si ei intamplator subiectul si au intrat sa-si spuna parerea" i-au ridicat in slavi.
Nu mai are rost sa spun ce e si pe alte forumuri despre aoro. Deh, cand mai ai si de carat si trimis marfa nu ai timp sa stai toata ziua sa iti faci sute de conturi pe toate forumurile sau sa scrii raspunsuri la toate articlele despre aoro.
Stai linistit, atata timp cat lumea e plina de prosti fudui si de oameni saraci (cu astia n-am nimic, ii inteleg ca nu-si permit un parfum original) nu veti disparea, veti prospera.

Oricum, legea 178 din 2000 spune ceva interesant la articlele 7 si 8

Quote

Art. 7

Produsele cosmetice pot fi comercializate pe teritoriul Romaniei numai daca producatorul, respectiv importatorul, este inregistrat legal in Romania si a notificat Ministerului Sanatatii intentia de punere in circulatie a produselor cosmetice.

Art. 8

(1) Notificarea consta in transmiterea in forma scrisa a urmatoarelor date:

a) numele/denumirea producatorului, respectiv a importatorului, si numarul de inregistrare la registrul comertului;

B) adresa la care are sediul in Romania producatorul sau importatorul;

c) tara de origine pentru produsul fabricat in afara teritoriului Romaniei;

d) denumirea comerciala a produsului cosmetic;

e) categoria de produs cosmetic;

f) compozitia calitativa a produsului;

g) caracteristicile fizico-chimice si microbiologice ale produsului finit;

h) copie de pe documentul de evaluare a riscului pentru sanatatea umana a produsului cosmetic, prevazut la art. 10 lit. e);

i) o prezentare a ambalajului si a etichetei de comercializare a produsului.
Din aceasta cauza aoro nu s-a putut inregistra in Romania pentru ca trebuia sa prezinte acte prin care sa dovedeasca autenticitatea produselor sau mai exact autenticitatea furnizorului care a depus la Ministerul sanatatii toate actele legale despre autenticitatea tuturor produselor.
Asa ca, daca va apare ceva pe corp e treaba voastra, va plangeti in Cehia, pentru ca voi de acolo cumparati de fapt produsele.

Edited by daddy, 23 October 2010 - 01:01.


#26
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008
am trimis inapoi produsul saptamana trecuta si inca nici un raspuns!astept sa vad ce pot sa fac cu opc-ul!firma intradevar nu este inregistrata la camera de comert din romania!si nu au acte de provenienta pe parfumuri!

Attached Files

  • Attached File  poza.jpg   218.09K   202 downloads


#27
adi-valcea

adi-valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.06.2010

 shaftt24, on 25th October 2010, 16:48, said:

am trimis inapoi produsul saptamana trecuta si inca nici un raspuns!astept sa vad ce pot sa fac cu opc-ul!firma intradevar nu este inregistrata la camera de comert din romania!si nu au acte de provenienta pe parfumuri!


   Eu nu stiu cum inca se face atat reclama la aoro.ro pe site uri importante. Chiar asa nu se sesizeaza nimeni?

Am comandat prima data pt sotia mea wish de la chopard, care a fost bun dar nu m a convins, am avut o indoiala. Am comandat a doua oara un set de 5 mini parfumuri de la CK, care au fost penibile. Culmea e ca am comandat si a treia oara ultraviolet man de la paco. Am vrut sa ma conving.

Sincer mi se pare o mare teapa, pacaleala si daca vreti o mare insulta. EU nu stiu cum ii lauda altii, cand nici unu din preitenii mei nu a primit un parfum macar sa fie cat de cat bun, macar sa se apropie de o copie fidela.

nu mi explic de ce sunt totusi asa de multi care sunt multumiti de ceea ce primesc. ori se mai trimit si parfumuri ok la unele comenzi aleatoriu. Ori sunt uni platiti sa lase feedback pozitiv, ori nu au avut in viata lor un parfum original sa vada ce inseamna un parfum original. Nu mi explic ca de un an de zile inca vad reclame peste tot pe net, si ma refer la sit uri de la ziare nationale, de la televiziuni nationale etc

am vb cu cei de la curier si sunt foarte multe comenzi zilnice in fiecare oras. Nu inteleg, cum e posibil. Si eu am fost derutat la primul parfum, de aceea am comandat inca de doua ori, sa fiu sigur ca nu sunt derutat. Oricum e clar ca e o mare teapa

Am vazut ca sunt multe comenturi negative, dar ma deranjeaza ca sunt si multe pozitive. Chiar asa sa fi nimerit eu 3 din 3 tepe. Nu puteau s ami trimita si mie unu calumea din 3 comenzi?

Internetul si AORO.RO miroase a teapa


Sincer ma simt insultat ca am fost asa pacalit si ma deranjeaza ca inca ne pacalesc astia de apropae iun an  :thumbdown:

 shaftt24, on 19th October 2010, 19:32, said:

auzi ''Rommá'' vezi ca nu esti pe maidan! @gaciule..latri poate tu in disperarea ta cand ati dai seama ce noob esti!



Nu te supara dar pe bune, daca vrei marfa de calitate de la aoro.ro iti trimit si eu parfumurile mele pe care mi le am comandat. Ultraviolet man de la Paco miroase a aceva naspa, nici macar a alcool, nu mi dau seama.... EU nu stiu cum de esti tu asa multumit. Pe bune acum :thumbdown:

#28
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008
pai m-ai citat pe mine!eu sunt care a fost tepuit!nici decum nu am laudat firma auro.ro:)

#29
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 daddy, on 19th October 2010, 18:24, said:

Cum spuneam, lasii si prostii, cand nu mai au raspuns, se iau de neveste.
La cat creier ai nici nu ma mira. Ai dovedit-o din plin.
Tu ca un coate-goale ce esti nici in visele tale cele mai frumoase nu vei avea salariul sotiei mele. Mai mult de maturator nu cred ca te-a angajat cineva la halul in care (nu) gandesti. Depune un CV la AORO sa te angajeze ca stergator de praf de pe biroul din garsoniera.
:puke:
Aviz oricarui moderator, asta va primi orice imbecil las care se ia de vreun alt membru al familiei mele.
N-as baga mana in foc pentru asta, da' ai si tu dreptate in felul tau: daca n-ai marai pe forum, n-ar mai fi fluturasul la fel de consistent. Problema e ca dintre noi doi, tu ai interesul sa arunci cu rahat in aoro, ca lucreaza nevasta-ta acolo, pe cand mie mi se rupe atat de aoro, cat si de sephora. Nu-i afacerea mea, n-am nimic de castigat. Stiu doar ce fel de om e tipul care se ocupa de biznis. ;)

N-am inteles, insa, partea cu lasitatea si coate-goale. Aprofundeaza putin, te rog, ca nu imi e clar de unde si pana unde.

#30
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 crst_g, on 26th October 2010, 01:33, said:

Nu-i afacerea mea, n-am nimic de castigat. Stiu doar ce fel de om e tipul care se ocupa de biznis. ;)
Daca tu numesti ala "biznis", a merge la posta si a retrimite coletele venite din Cehia inseamna ca avem pareri total diferite in ce priveste "biznisul". Asadar vedem usor usor si care este cealalta categorie de oameni care ridica in slavi aoro: prietenii bisnitarului. Stai ca de fapt ala nici bisnitar nu e, el nici macar nu exista in Romania, el este un simplu angajat al firmei din Cehia.

Quote

N-am inteles, insa, partea cu lasitatea si coate-goale. Aprofundeaza putin, te rog, ca nu imi e clar de unde si pana unde.
E mai grav decat credeam daca n-ai inteles. Reciteste, nu este nevoie sa iti aprofundez eu. Cert este un singur lucru, eu nu am spus nimic despre sotia, mama, sora sau altcineva din familia ta, tocmai pentru ca nu sunt un las si un coate-goale. Na ca fara sa vreau chiar am aprofundat. :peacefingers:


Ontopic: dupa "factura" pusa de shaftt, mai are cineva indoieli asupra a ceea ce am banuit de mult, cum ca aceasta firma nu are nicio baza legala in Romania si orice tentativa de a va sustine cauza este sortita esecului? Mai are cineva dubii despre seriozitatea acestei firme dupa cuvinte gen:
# o serie de magazine fizice pe întreg teritoriul țărilor în care activăm
# în colaborare cu companiile aeriene pentru a vinde produsele noastre la bordul aeronavelor
magazine si companii aeriene despre care nu stie nimeni nimic, unde se afla si ce-i cu ele (orice cretin stie ca publicarea lor insemna portofoliu, adica o imagine mult mai buna asupra firmei) cand de fapt este clar ca nu exista asa ceva sau daca exista sunt niste companii aeriene obscure care nu-si permit sa lucreze cu companii serioase pentru ca nimeni nu se compromite cu firmulite gen aoro? Magazine categoric nu au, sunt sigur ca in toate tarile in care vand, vand doar sub titulatura de aoro si firma care vinde este aceeasi, cea din Cehia, asadar este imposibil sa aiba magazine fizice in tarile respective cum dealtfel nu au nici la noi, unde, teoretic-de fapt practic ca teoretic nu exista, activeaza.
In final numai cei cu mintea ingusta pot crede ca "scad vanzarile" la McDonald pentru ca s-a deschis o crasmulita alaturi care vinde, printre altele, si hamburgeri imputiti.

Edited by daddy, 26 October 2010 - 01:41.


#31
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
My point exactly: daca nu va simtiti amenintati, de ce tipi in gura mare cat de tare pute rahatul? Ai dat vreo comanda la ei si ai fost dezamagit de calitate? Crede-ma pe cuvant: cine e multumit nu deschide topic cu "OMG cat de tare e aoro!!!". El comanda, foloseste produsul, comanda din nou si-si vede de treaba. In schimb, apar niste latrai care simt ca le aluneca noroiul sub copite si simt nevoia sa ia atitudine, ca nu mai pot vinde ei pe conturi de hi5 si-n intersectii (relax, nu ma refer la Sephora, desi si ei se simt amenintati. Nu ca intra in faliment, ci doar le scad vanzarile, that simple.).

Timpul le rezolva pe toate. ;)

Edited by crst_g, 26 October 2010 - 19:21.


#32
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Si vezi ca poti vb si normal fara aluzii la neveste si alte cuvinte de dulce? ;)
N-am eu frate treaba cu aoro. Clientela unor magazine gen Sephora (si nu uita ca nu eu am dat nicidata primul acest exemplu si nu am inceput eu discutia asta comparativa-si asta pe niciun tpic despre aoro) nu va apela niciodata la aoro sau alte magazine de genul asta la fel cum cei obisnuiti cu preturi gen aoro nu vor fi clienti Sephora. Comparatia cu McDonald a fost foarte potrivita. Cei care sunt clienti fideli vor ramane, cei care obisnuiau sa isi ia un hamburger la 3 lei de la coltul strazii poate va intra intr-un Mac, de curiozitate o data, dar a doua oara nu mai intra pentru ca ii va fi imposibil sa accepte pretul lor pe un produs care, la tv e cat jumatate de ecran si acolo e o chichineata si costa triplu cat cel cumparat de el pana atunci.

Edited by daddy, 26 October 2010 - 19:57.


#33
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Comparatia cu Mc-ul e cat se poate de paguboasa, ca mc-ul te baga-n spital in cateva luni de consum regulat.

De cumparat parfumuri am cumparat si de la Sephora, si de la Douglas (parca asa ii zice). Preturile la Aoro sunt justificate pentru ca NU au de platit chirie, angajati (angajate :>), etc. Daca faci o comparatie, o sa vezi ca nu sunt cu mult mai ieftine decat la pravaliile mentionate anterior.

Singurul motiv pentru care as cumpara de la un magazin normal ar fi faptul ca pot sa miros parfumul inainte sa-l cumpar, cand vreau sa mai schimb duhoarea.

Nevasta a aparut in peisaj prin prisma pozitiei pe care o ocupa. :)

#34
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Si a aparut prost pentru ca eu nicidata nu am deschis discutia referindu-ma la Sephora.
Man, nu stiu cum e la Douglas dar la Sephora adaosul la parfumuri este mic, crede-ma. Sephora are produsele prrpii unde isi permite sa puna adaosul mai mare dar la parfumuri nu prea poate pentru ca si alea vin cu un pret de la distribuitorul oficial. Asta e diferenta fata de aoro nu ca plateste chirie si angajati. Diferenta este ca astea vin pe cale legala si oficiala iar alea vin de nicaieri. Nimeni nu stie si nu urmareste traseul acelor produse. Unele produse de acolo se vand la niste preturi la care, ti-am spus, nu ies nici pe poarta producatorilor. Asta cu angajatii e vrajeala de pe situl lor. Mai bine s-ar ocupa de imaginea lr si nu de tampeniile astea. Mai bine ar scrie care sunt magazinele fizice pe care le au si cmpaniile aeriene cu care lucreaza. Pana nu le scriu sunt niste tepari mincinosi care vand produse macar suspecte ca sa nu spun direct altceva.
Iar cmparatia cu Mac, pe cat de paguboasa este pe atat e de edificatoare. Daca aia cu produsele lor care te baga in spital au clientela fidela si vanzarile lor nu scad cu atat va fi valabil la alta firma.

Edited by daddy, 27 October 2010 - 10:19.


#35
adi-valcea

adi-valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.06.2010
Aoro.ro este o mare teapa si insulta adusa romanilor

Edited by adi-valcea, 27 October 2010 - 14:36.


#36
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008

 daddy, on 23rd October 2010, 01:33, said:

Canta la alta masa. Te-am citit inca de atunci.
Astept sa vad ce-i spune OPC-ul lui shaftt. El are cateva sute de mesaje nu si-a facut cont special pentru topicul asta asa cum ti-ai facut tu cate 3-4 pe toate topicurile despre aoro. Ciudat ca dintre miile de useri softpedia raportul dintre cei nemultumiti si cei multumiti este covarsitor in favoarea primilor.  Doar cei care "au gasit si ei intamplator subiectul si au intrat sa-si spuna parerea" i-au ridicat in slavi.
Nu mai are rost sa spun ce e si pe alte forumuri despre aoro. Deh, cand mai ai si de carat si trimis marfa nu ai timp sa stai toata ziua sa iti faci sute de conturi pe toate forumurile sau sa scrii raspunsuri la toate articlele despre aoro.
Stai linistit, atata timp cat lumea e plina de prosti fudui si de oameni saraci (cu astia n-am nimic, ii inteleg ca nu-si permit un parfum original) nu veti disparea, veti prospera.

omule , vrei sa pun factura aici sa vezi ?

am fost si in sephora , ina , etc si am vazut pretul aproape dublu ...

si da , este original .. nu mai arunca cu materie cenusie peste tot . Vad ca ii faci reclama la sephora , dar nu merita nici macar sa intrii in el . In bucuresti inchid multe magazine ca nu mai au clienti , nu mai intra nimeni .. au adaosul intre 0 si 1000% . Da-o in masa de preturi!

Edited by shadow_4u, 29 October 2010 - 20:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate