Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Overbooking Carpe Diem Claros.

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#55
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008
ob, ne-ob, unii vor sta la PP, altii la CDC... start prayin'.
pana la urma, mergeti sa papati struguri, nu sa bateti gradinarul...

Edited by papone, 04 June 2010 - 12:45.


#56
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdaidai1, on 4th June 2010, 16:27, said:

Rott, cu tot respectul pe care ti-l port(am invatat multe de la tine despre Turcia), pun pariu ca anul viitor(cel mult peste 2 ani) o sa promovezi hotelul asta la greu ....nu stiu de ce, dar am o vaga presimtire:))    Nu te supara pe mine...mai am multe de invatat de la tine, dar asta e feelingul meu.
daca hotelul CDC  nu isi va schimba managerul,  cuvintul NERECOMANDAT nu o sa dispara .
si mai stii ceva ? ce a facut spaniolul acolo se numeste prejudiciu adus imaginii tuturor agentiilor de turism implicate in afacerea asta : turcesti, romanesti, rusesti, nemtesti s.a.m.d.

Edited by ferrellroo, 05 June 2010 - 17:58.


#57
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postrottweiler2007, on 4th June 2010, 14:32, said:

si mai stii ceva ? ce a facut spaniolul acolo se numeste prejudiciu adus imaginii tuturor agentiilor de turism implicate in afacerea asta : turcesti, romanesti, rusesti, nemtesti s.a.m.d.

Corect, cu chestia asta(nu numai cu asta) iti dau dreptate.

Insa tot spaniolul v-a trebui sa rezolve problemele....una peste alta eu,daca as fi facut rezervare aici, nu as accepta sub nici o forma cazarea la alt hotel, cu riscul de a-mi strica concediul.

#58
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdaidai1, on 4th June 2010, 16:42, said:

Corect, cu chestia asta(nu numai cu asta) iti dau dreptate.

Insa tot spaniolul v-a trebui sa rezolve problemele....una peste alta eu,daca as fi facut rezervare aici, nu as accepta sub nici o forma cazarea la alt hotel, cu riscul de a-mi strica concediul.
de multe ori in viata nu e dupa tine
nici bugetarii nu accepta ca li s-a redus leafa...si ce-i cu asta ? i-a intrebat cineva pe ei daca le convine sau nu ? nici mie nu imi convine ca li s-a taiat leafa bugetarilor ! si m-a intrebat base pe mine daca-mi convine sau nu ? nici mie nu imi convine ca aici linga ateneu pun astia borduri noi, desi ultima oara le-au pus vara trecuta ! si ce i cu asta ?

Edited by rottweiler2007, 04 June 2010 - 15:54.


#59
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postdaidai1, on 4th June 2010, 16:42, said:

Corect, cu chestia asta(nu numai cu asta) iti dau dreptate.

Insa tot spaniolul v-a trebui sa rezolve problemele....una peste alta eu,daca as fi facut rezervare aici, nu as accepta sub nici o forma cazarea la alt hotel, cu riscul de a-mi strica concediul.
  Si ce faci???...Stai in fata receptiei dupa 1600 de km sa te certi cu cineva?Si daca nu are camera....nu o sa-ti dea,o sa te repartizeze la alt hotel!nu o inventat CDC overbookingul,l-au inventat altii si agentiile sunt acoperite prin contractele pe care le au cu clientii,eu personal sunt foarte suparata pe situatia creata,mi-am platit biletul la CDC in luna IANUARIE,intrebarea e.....merita sa fac 3 zile pe drum sa ajung la receptie rupa de oboseala si sa incep sa ma bat cu receptionierul?Merita oare sa ne infiintam 26 de adulti si 12 copii cu furci si topoare sa-i batem bine????

#60
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 4th June 2010, 17:05, said:

Si ce faci???...Stai in fata receptiei dupa 1600 de km sa te certi cu cineva?Si daca nu are camera....nu o sa-ti dea,o sa te repartizeze la alt hotel!nu o inventat CDC overbookingul,l-au inventat altii si agentiile sunt acoperite prin contractele pe care le au cu clientii,eu personal sunt foarte suparata pe situatia creata,mi-am platit biletul la CDC in luna IANUARIE,intrebarea e.....merita sa fac 3 zile pe drum sa ajung la receptie rupa de oboseala si sa incep sa ma bat cu receptionierul?Merita oare sa ne infiintam 26 de adulti si 12 copii cu furci si topoare sa-i batem bine????
daca nu te imbraci tu in gheorghe doja si o pui de-o bobilna acolo nu ai ambitie.....va ramine in istorie ca rascoala de la ozdere....ooaaaaaaa, o sa apari in manuale ca esca si parazitii

il tragi pe spaniol pe roata...vin si io cu parapanta de la oludeniz sa filmez de sus  :notangel:

o sa fie si un grup de la protv acolo.....opaaaa, iar vine deontologul si ma intreaba de unde stiu io ca o sa fie presa acolo

Edited by ferrellroo, 05 June 2010 - 18:05.


#61
simov

simov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 06.03.2008
daca va da Palaoma Pasha cred ca e mai bine decat CDC iar de o vacanta cu peripetii iti aduci intotdeauna aminte si aveti de ce vorbi la chefuri

#62
anca_l

anca_l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 23.05.2008
Eu chiar nu inteleg cum se ajunge la O.B. si mai ales pt. atatea camere!
Totusi,cand ei iti trimit o confirmare pt. locurile rezervate, o fac doar din pix? Nu au o situatie clara a numarului de camere rezevate? Sau li s-a virusat P.C.-ul?

#63
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postanca_l, on 4th June 2010, 17:36, said:

Eu chiar nu inteleg cum se ajunge la O.B. si mai ales pt. atatea camere!
Totusi,cand ei iti trimit o confirmare pt. locurile rezervate, o fac doar din pix? Nu au o situatie clara a numarului de camere rezevate? Sau li s-a virusat P.C.-ul?
e plina lumea de prosti sau vorba cuiva de pe aici, or fi facut-o special ca sa mai dea turisti si la paloma pasha

oricum e unicat in turcia

#64
miculpeste

miculpeste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.03.2008

View Postrottweiler2007, on 4th June 2010, 17:38, said:

e plina lumea de prosti sau vorba cuiva de pe aici, or fi facut-o special ca sa mai dea turisti si la paloma pasha

oricum e unicat in turcia
Eu am patit-o anul trecut cu Pine Bay. (OB) Am luat bilete prin o agentie din Anglia. Le am platit prin februarie si pe la inceputul lui aprilie mi s-a oferit Adakule sau banii inapoi... Asa ca ce sa mai zic... Niste prieteni au luat prin o alta agentie si au stat la PB iar noi a trebuit sa alegem altceva, chiar daca ne facusem planurile de concediu impreuna. Nici eu nu pot sa inteleg daca iti confirma o data cum se mai sucesc. Iar anul acesta erau sa mi se intample la fel. Trebuie sa i dau o bere lui Roth ca mi-a spus sa schimba perioada si ... l-am asculltatsi bine am facut. :coolspeak:

#65
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
eu mi-am facut rezervari pt un hotel din tokyo tot pe un sait d-asta de booking, platisem camera club deci un pret mai mare decit o camera standard, cind am ajuns la receptie mi-au spus ca nu imi pot da camera club ci doar camera standard si diferenta de bani inapoi o sa o gasesc pe card .

asa ca.....iar hotelul era un intercontinental din tokyo

@ calin_oana : mare, soare, palmieri : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/upuJeGUVtow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#66
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 4th June 2010, 18:17, said:

eu mi-am facut rezervari pt un hotel din tokyo tot pe un sait d-asta de booking, platisem camera club deci un pret mai mare decit o camera standard, cind am ajuns la receptie mi-au spus ca nu imi pot da camera club ci doar camera standard si diferenta de bani inapoi o sa o gasesc pe card .

asa ca.....iar hotelul era un intercontinental din tokyo

@ calin_oana : mare, soare, palmieri : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/upuJeGUVtow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
   Eu va spun "la revedere CDC"e frumos.e ideal pt familiile cu copii,dar nu e ultimul hotel din Turcia,asa ca eu personal nu o sa mai calc in el!!Succes la altii!!
   Bine te-am gasit Paloma Pasha Resort!!!Abia astept sa-ti trec pragul!!!  VACANTA REUSITA TUTUROR ORIUNDE VE-TI MERGE!!!

#67
AM0N

AM0N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 01.08.2007

View Postcalin_oana, on 4th June 2010, 18:59, said:

Eu va spun "la revedere CDC"e frumos.e ideal pt familiile cu copii,dar nu e ultimul hotel din Turcia,asa ca eu personal nu o sa mai calc in el!!Succes la altii!!
   Bine te-am gasit Paloma Pasha Resort!!!Abia astept sa-ti trec pragul!!!  VACANTA REUSITA TUTUROR ORIUNDE VE-TI MERGE!!!


si ti-e !

#68
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 4th June 2010, 18:59, said:

Eu va spun "la revedere CDC"e frumos.e ideal pt familiile cu copii,dar nu e ultimul hotel din Turcia,asa ca eu personal nu o sa mai calc in el!!Succes la altii!!
   Bine te-am gasit Paloma Pasha Resort!!!Abia astept sa-ti trec pragul!!!  VACANTA REUSITA TUTUROR ORIUNDE VE-TI MERGE!!!
veti se scrie fara cratima doamna oana

aaaa, si era sa uit - care e mai bun ? CDC sau aquafantasy ?

te mai iei in gura cu mine ?

si acum sa vorbim serios - tu chiar gata i-ai zis lui florin sa te mute pe PP ? mie mi-ar conveni, stau si io mai linistit la oludeniz daca faceti voi gestul asta, florin oricum a vindut putin, el joaca la grupa mica, vreo 30 de camere maxim si daca va muta pe voi sint sanse mai mari pt altii sa aiba noroc la tragerea la sorti

hai, fa un gest maret si muta-ti grupul la PP

View PostAM0N, on 4th June 2010, 19:51, said:

si ti-e !
cuvintul tie in contextul asta se scrie fara cratima

Edited by rottweiler2007, 04 June 2010 - 19:29.


#69
sorinsosoo

sorinsosoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.09.2008
Buna sara .

Urmaresc acest topic de multe zile . Respect pentru cei ce stiu ce vorbesc  :thumbup: .

Acum sa nu-mi spuna cineva ca ceea ce se intampla la CDC este o greseala sau o prostie . A fost ceva calculat si bine gandit , de la inceput  ;) .
Asa ca , cei ce mergeti in concediu , nu va mai stresati atat si ganditiva la apa , soare , bere . . .  pentru ca oricum nu puteti schimba nimic .

Spor . . .  .

#70
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 4th June 2010, 21:36, said:

Mersi,pt corectie!In rest...ti-am mai spus, conteaza de unde privesti lucrurile!Nu am zis niciodata ca CDC ii mai bun ca Aqua Fantasy NICIODATA!!!In schimb anu trecut tu ai zis ca CDC va fi cel mai bun hotel din zona Kusadasi,si chiar daca imi convine mie sau nu CDC va fi pe locul 1 in topul tau.In alta ordine de idei nu stiu cate camere a vandut ag ,nu-i treaba mea la ce grupa joaca ei,mica sau mare,eu am tot respectul pt ei,pt faptul ca nu ne-a lasat sa mergem la cdc,sa ne lovim de un sorry,but no rooms,o caruta de nervi si suparari,asa cel putin mergem linistiti pe drum si stim la ce mergem.DA stai linistit 14 camere s-au eliberat din 16......iar" gestul maret"l-am facut pt noi si nu pt altii,ca sa ne simtim noi bine!!!!
nu eu am vindut hotelul la spanioli la inceput de 2010 iar eu in aprilie sau iunie 2009 nu aveam cum sa intuiesc ca un spaniol idiot va pastori anul asta hotelul si va face ceva nu a mai auzit nimeni pina acum in turcia

daca v-ati mutat e foarte bine, eu ti-am zis din febr asta

vacanta placuta

#71
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View PostAM0N, on 7th June 2010, 23:52, said:

raspuns al unui alt vizitator al CDC-ului,  in aceast inceput de vara, dupa citirea review-ul lui mickydude, aparut pe un site de referinta, altul decat softpedia:

hihihi, ce faci tu e ceva de genul "curaj, gaina, ca te tai". cel mai bun site de review'uri (despre turcia) din romania este aici, pe softpedia. nu exista alte situri in .ro "de referinta", crede-ma. in sprijinul celor afimate  poti citi TDT1, TDT2 si toate reviews'urile de pe acolo.
mickydude avea dreptate cu personalul hotelului, poti verifica si singur pe un site cu adevarat "de referinta", ala cu sfatuitorul de calatorie... asta este anul asta, cdc are probleme din cauza acelor portughezi care il administreaza (nu spanioli), cei de la Onyria Group, partenerii celor de la Begomvil Turizm. sunt oamenii incepatori, incearca si turcia, si franta anul asta. sa speram ca se vor lasa repede de genul asta de "turism" cu over booking...

#72
piticruz

piticruz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.05.2009
Daca voi va plangeti ca pe 15 nu mai aveti loc in cdc, eu care am bilete de pe 17 ce sa mai zic?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate