Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Overbooking Carpe Diem Claros.

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsabigeo, on 11th June 2010, 16:34, said:

Nu m-am lasat ce-i drept.
Oricum multumesc.
ce ai reusit tu sa obtii e incredibil ! cum ai facut ? spune tot ! ai mai dat ceva in plus pt kefaluka ? de ce tu ai obtinut kefaluka iar ingerik doar EP ?

Edited by rottweiler2007, 11 June 2010 - 15:44.


#92
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 11th June 2010, 16:07, said:

pai si unde vezi tu ca am scris eu ca e vreo agentie vinovata de treaba asta ? agentiile de turism de oriunde ar fi ele si oricum s-ar numi nu au vreo vina in problema CDC  !

dar explica mi te rog de ce l au lasat pe ingerik sa doarma linistit pina ieri ? ca asta e de fapt miezul discutiei ! si sint absolut sigur ca ingerik a decartat la amicul dvs doamna.

uite ce zice ingerik : Deci treaba sta in felul urmator;
Am aplicat din luna februarie 2010 pt CDC, 7 nopti perioada 19-26.06.2010; achitat integral;
Pe la sf lui martie am aflat de OB de la hotel si am dat mail la agentie, unde mi-au confirmat de OB, dar rezervarea mea este ferma si ramane valabila, sa stau linistit;...bun
Acum cateva zile (cca 17 zile inainte de data inceperii sejurului) primesc un mail sec de la agentie in care imi este comunicat ca exista probleme grave la CDC si imi da 2 variante;


daca mi dai o explicatie pe care sa o halesc ma voi inclina
   Nu stiu daca l-au lasat sau nu,poate mergea la CDC ajungea la prima ora la hotel batea cu pumnul in receptie si primea camera,eu daca eram singura in toata povestea asta fi convins ca asa faceam,imi scoteam cortul din porbagaj si mi-l puneam in fata receptiei,dar fiind multe familii nu merita sa riscam la 5 sa ne dea chei si la restu papucii!!In rest nu stiu sa te lamuresc,care e problema,cert e ca si noi am lalait-o de la inceputul lunii ca sa vedem daca s-a deschis PP,sa vedem poze,sa vedem impresi si daca nu ne strangea agentia cu usa,cu ultimatum de genu "poate intra PP in stop"nici macar acum nu eram hotarati sa renuntam la concediul mult visat la CDC,la distractia din aqua park-ul lor.Eu am vb cu INGERIK de multe ori pe PM,si i-am spus si lui ca nu suntem hotarati sa mutam pe alt hotel,cand ne-am hotarat sa mutam i-am spus si lui si altora de pe forum ca schimbam pe PP,din pacate era prea tarziu,pt ca initial si noi am primit confirmare doar 6 abia dupa multe insistente s-au obtinut camere pt tot grupul.Cat despre decartat....sunt convinsa de asta,si noi am decartat in ville 660 euro,iar familiile cu copii mai mari de 7 ani 900 de euro pt 10 zile.

#93
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008
nope nu am dat diferente nu am dat nimic
dar am cerut ce am platit 5 stele uai
apoi am refuzat EP si alte oferte, am acceptat PP dar nu mai erau locuri,
si am primit oferta pe kefaluka
am citit repede forumuri, tripadvisor....etc.  si ne-am hotarat sa mergem


oricum zeci de telefoane la agentie si la gasca cu care mergeam, 3 sau 4 schimbari de hotel si data la un moment dat.
din gasca a renuntat o familie, acum, azi dupa 36 ore de asteptare am primit vauchere ptr kefaluka.
le-am verificat si la hotel, pare sa fe in regula,
si noi am atit tot ca ingerika, fiind anuntati saptamina asta la inceput, cred ca am negociat mai bine  :naughty:

#94
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
benim sevgilim oana, nu ai inteles nimic, userul ingerik a intrebat daca e OB iar agentia X i-a spus ca nu e si sa doarma linistit ! totul pina ieri ! tu realizezi ? adica pe tine te au mutat de fo saptamina iar pe ingerik il anunta asa cum se si exprima el, sec, ca hai ja la carutza ! pai mai oana, acum pe bune, cit sa fii de pervers sa vina musteriul la tine in martie sa te intrebe daca e adevarata povestea cu ob la cdc si tu sa i spui ca nu e ? pai agentia amicului tau stia la fel ca toti ca e buba la cdc iar daca musteriul te suna tu daca esti de buna credinta il muti atunci in martie nu il lasi pina acum ! ingerik nu e in aceeasi situatie cu tine, tu nu te ai mutat ca nu ai vrut ! dar ingerik a dormit linistit iar agentia l-a leganat ! de ce pe tine agentia te a presat sa te muti ( agentia sau eu ? intreb nu dau cu parul ) iar pe ingerik nu l-au presat ? hai mai oana, las-o jos ! nu mai lua tu in brate pe nimeni, nu iti mai pune tu obrazul pt nimeni ! ziceai ceva mai sus ceva de concurenta...pai e loc pt toti sub soare sa stii ! mie imi place concurenta...sa fie toti sanatosi din partea mea...

oricum cel mai tare de pe aici e sabigeo !

Edited by rottweiler2007, 11 June 2010 - 16:11.


#95
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008
[quote name='rottweiler2007' date='11th June 2010, 16:04' post='8328667']
benim sevgilim oana, nu ai inteles nimic, userul ingerik a intrebat daca e OB iar agentia X i-a spus ca nu e si sa doarma linistit ! totul pina ieri ! tu realizezi ? adica pe tine te au mutat de fo saptamina iar pe ingerik il anunta asa cum se si exprima el, sec, ca hai ja la carutza ! pai mai oana, acum pe bune, cit sa fii de pervers sa vina musteriul la tine in martie sa te intrebe daca e adevarata povestea cu ob la cdc si tu sa i spui ca nu e ? pai agentia amicului tau stia la fel ca toti ca e buba la cdc iar daca musteriul te suna tu daca esti de buna credinta il muti atunci in martie nu il lasi pina acum ! ingerik nu e in aceeasi situatie cu tine, tu nu te ai mutat ca nu ai vrut ! dar ingerik a dormit linistit iar agentia l-a leganat ! de ce pe tine agentia te a presat sa te muti ( agentia sau eu ? intreb nu dau cu parul ) iar pe ingerik nu l-au presat ? hai mai oana, las-o jos ! nu mai lua tu in brate pe nimeni, nu iti mai pune tu obrazul pt nimeni !

oricum cel mai tare de pe aici e sabigeo !
[/quote
Inca o data multumesc pentru aprecieri, dar am mers pe principiul ce am platit aia vreau sa primesc(exact asta am spus si celor de la Cluj la telefon)
Am vazut mai devreme pe aici ca ati zis ca Kusadasi nu are UAL, dar cand iti faci rezervari toata lumea iti baga ca hotelul x si y are UAL si platesti pe masura. Si cred ca nu am platit tocmai din luna februarie pentru ca ma dadeau banii afara din casa. Iar sincer daca nu eram multumita ceream si din Antalya, dar norocul a fost ca mi-au prezentat Kefaluka. Iar pe langa mine mai e si cristianford care a prins Kefaluka.

#96
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Parerea mea de outsider : agentia care a lasat turistii pana in ultimul moment : not funny. Asa cum si eu aam aflat de pe topic de problemele de acolo si constient fiind de oamenii din agentii nu as fi avut incredere in nimeni si de atunci imi cautam alt hotel. Se pare ca lucrurile greu sa schimba si nu inteleg ce se tot bate lumea pe cdc-ul asta, dispare la anul sau ce?
@Rott : respect pentru atitudine ! altii ar fi tacut din gura si nu ar fi inceput conflicte lasand si alte posibile victime sa faca aceleasi greseli.
@ingerik : mult succes, sincer, sper sa ti se rezolve situatia .

#97
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@SABIGEO : tine minte un amanunt, in kusadasi nu exista uai ! cine va promite uai la kusadasi minte ! contractual sintem obligati sa scriem pe saituri uai dar pe gura spunem ce vrem ! cel mai complet concept de uai l-am gasit la barut lara si parca si papioanele stateau bine dar barut lara e miezul din fanta

si acum te rog scrie aici de ce ai asteptat pina azi ca sa te muti ? si pe tine te-au leganat ca sa dormi linistit ? sau nu erai hotarit sa schimbi din martie ?

@TAKE30OVER : multumesc pt cuvintele frumoase si daca ai stii ce suspend mi-am luat cind am indraznit sa i zic unui deontolog din asta care imi punea la indoiala spusele referitor la cdc desi el era complet paralel cu subiectul...ehehehhe....D-zeu micutul cum le vede el pe toate ....

vad ca sabigeo si ingerik s-au combinat tot la cluj si atunci de ce sabigeo a fost mutat la kefaluka iar ingerik la mizeria aia de ephesus princess, eu daca as fi in locul lui ingerik as suna la agentie si le as spune ca vreau si eu ce au obtinut ceilalti

Edited by rottweiler2007, 11 June 2010 - 17:00.


#98
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View Postrottweiler2007, on 11th June 2010, 16:37, said:

@SABIGEO : tine minte un amanunt, in kusadasi nu exista uai ! cine va promite uai la kusadasi minte ! contractual sintem obligati sa scriem pe saituri uai dar pe gura spunem ce vrem ! cel mai complet concept de uai l-am gasit la barut lara

si acum te rog scrie aici de ce ai asteptat pina azi ca sa te muti ? si pe tine te-au leganat ca sa dormi linistit ? sau nu erai hotarit sa schimbi din martie ?
Deci ... in urma posturile aparute pe forum in luna martie am sunat la agentie, unde am fost asigurata ca nu este nici o problema. Am spus ca la momentul respectiv as fi putut sa-mi mut perioada de concediu, chiar daca nu mi-ar fi convenit din cauza temperaturile.
Spre sfarsitul lunii mai primesc un voucher reinnoit (in conditiile in care aveam 2), sun la agentie din nou, dar iarasi sunt asigurata ca nu este nici o problema. Pe voucher initial aparea Imta, iar pe al doilea Suntimes si din cauza s-au reinnoit.
In urma cu o saptaman(mai exact joi) incepe calvarul sunt anuntata de OB de la CDC. Mi se prezinta PP sun cele 7 familii repede,repede si il alegem. Dupa care zi de zi sunat la agentie dupa vouchere, dar...suspriza cea mai mare vine alataieri cand sunt anuntata ca la PP nu mai ncapem. Asa ca am luat foc, dar am incercat sa-mi pastrez calmul. Mi s-au prezentat optiunile pe care le-a avut si ingerik, dar cand ajung acasa sunt sunata iar si mi se spune ca EP nu mai are locuri, iar atunci am spus clar: Am platit 5* UAL, asta vreau. Pentru ca atunci cand am cerut sa mi se faca rezervarea in februarie, nu mi s-a putut face pana nu achit (partea asta e valabila oriunde as face rezervare) asa ca am cerut ce am platit, atata timp cat in contract se spune ca tre' sa-ti deaconditii echivalente. Plus termenele acelea depasite de anuntare a problemelor. Oricum cred ca s-au saturat de mine in ultimele 3 zile, mai ales ca am sunat din 2 in 2 ore.
Nu vreau sa invinuiesc pe nimeni, dar efectiv mi-am cerut drepturile mele si a celor din grupul meu. Mai ales ca avem o familie care din cauza unor incalceli trebuia sa ramana la CDC.

#99
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
o sa se supere oana pe mine dar asta e elegant spus perversitate ! imi vine sa vomit ! bravo sabigeo ! adica la clujul d abia saptamina trecuta au aflat micutii de ei ca e OB la CDC ? micutii de ei !

Edited by rottweiler2007, 11 June 2010 - 17:27.


#100
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008
Oricum pentru siguranta mea am trimis mail si la hotel sa-mi confirme rezervarea. Si chiar am primit-o.
Multumesc pentru aprecieri, dar nu doresc nimanui sentimentele si nebunia pe care le-am trait in ultima saptamana atat eu cat si oana, ingerik, cristianford.
Pentru ca indiferent cum s-a finalizat toti am avut de suferit. In special eu si oana care am mai avut alte familii in spate si care nu stiai niciodata cum vor reactiona.

#101
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
In urma solicitarii lui Rott de a deschide un topic special pt problema de la CDC, va rog frumos sa discutati NUMAI despre overbooking.  

Celelalte discutii despre ,masa/cazare,etc le discutati pe topicul celalalt.  

Prin deschiderea acestui topic sper sa renuntati la chat/offtopic pe celelalte topicuri.

Vreau totusi sa tineti contul de urmatorul lucru: Orice flame, cat de mic , orice cearta sau jignire duce la INCHIDEREA topicului fara avertizare.

Pe parcurs incerc sa mut aici toate posturile  despre overbooking.

Enjoy`


#102
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View Postferrellroo, on 11th June 2010, 17:36, said:

In urma solicitarii lui Rott de a deschide un topic special pt problema de la CDC, va rog frumos sa discutati NUMAI despre overbooking.  

Celelalte discutii despre ,masa/cazare,etc le discutati pe topicul celalalt.  

Prin deschiderea acestui topic sper sa renuntati la chat/offtopic pe celelalte topicuri.

Vreau totusi sa tineti contul de urmatorul lucru: Orice flame, cat de mic , orice cearta sau jignire duce la INCHIDEREA topicului fara avertizare.

Pe parcurs incerc sa mut aici toate posturile  despre overbooking.

Enjoy`
Mai sunt cateva posturi pe Paloma Pasha care pot fi mutate aici.

#103
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
...
cum poti spune ca cei care au avut rezervare in Kusadasi au fost rezolvati mai repede...aici vb de minute sau zile?!?; cand eu am primit voucherul la ora 11:50, iar la 2-3 ore primeste si Sabigeo in Bodrum, vineri.

eu am aplicat pt PP a 2-a zi, mail-ul venise pe cel de la servici, in jurul orei 17:00; iar raspunsul l-am transmis a 2-a zi, dar am ramas pe dinafara; apoi aflu ca la oana ca jumatate din familii au primit la EP rezervare... si intr-un final toti primesc la PP;

miercuri sun de dimineata la agentie, de pe nr meu personal, iar seara primesc mail sa-mi spuna ca PP a intrat in stop sales si am telefonu inchis (cel de servici), cu cele 5 variante, din care numai EP era cu UAI, am zis sa nu fiu carcatoas sa le cer diferenta pt ca celelalte erau AI (stiu povestea acum ca in Kusadasi, niciun hotel este UAI); defapt respectam prevederile contractului.....

Joi dau mail la agentie pe office, in speranta ca-l va vedea toata lumea, mentionez nr meu de telefon personal si rog un raspuns, dar pauza.... unde-i agentia aia serioasa?!!?

Vineri dupa ce aflu de sabigeo, am intrebat care a fost faza cu Kefaluka din Bodrum, raspunsul a venit repede, ca au fost un numar limitat de camere la Kefaluka si ca nu ar fi venit toate odata. La un moment dat (nu stiu exact la ce data se revera aici) exista si varianta Kefaluka (nu stiu daca si pentru mine) si din pacate nu mai au camere la acest hotel in momentul de fata..................

deci eu cu gura mica sa inghitit galusca cu EP ... am acceptat voucherul acum;
am sa pastrez mail-ul primit de la agentie, in care mi se spune sa stau calm si linistit, ca nu este absolut nicio problema cu  rezervarea mea de la CDC si OB, noi astia care am platit din februarie 2010, ca rezervarea ramane ferma.... si ei sunt corecti cu toata lumea si nu fac diferente;

Edited by Ingerik, 12 June 2010 - 14:20.


#104
cristianford

cristianford

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.06.2009
Nu prea am scris pe forum pentru ca nu imi place sa "discut" prin scris cu toate ca citesc cam tot ce se scrie pe aici. Cred ca pot sa intervin si eu in aceasta "povestioara". Inca de la inceput, fara a da impresia ca sunt subiectiv, cred ca agentia de la Cluj (eu sunt din Bucuresti) a facut un efort pentru a muta turistii care au cumparat sejururi la CDC in perioada 15-30.06.2010. De ce afirm asta, pentru ca niciun forumist nu a mai facut atata tamtam cu OB de la CDC cu exceptia celor care au cumparat de la agentia de la Cluj si a celor care au ceva cu cei care "au ceva comun cu acea agentie". Oare sa cred ca din cele cca. 360 de OB de la CDC cca. 20-25 au fost de la agentia din Cluj si restul de la agentii din strainatate!!!???!!! Asa ceva imi este peste putinta sa cred mai ales ca pe forum au fost destui care au spus ca pleaca la CDC in perioada 15-30.06.2010. Cred ca acestia si-au spus ca vor fi la prima ora acolo si-i vor bate la fund pe ceilalti care vin dupa ei si aceia vor pleca la alte hoteluri!!!! Cum va imaginati ca le-ar fi acelora care nu primesc camera la CDC si care dupa cateva ore de "discutii" cu personalul de la hotel, obositi dupa un drum lung, vor pleca la un alt hotel - asta in situatia in care s-ar gasi unul care ar fi pe placul lor (LIBER) intr-un scurt timp? Asa ca agentia de la Cluj cred ca asteptat pana in ultimul moment ca sa vada daca poate rezolva cu CDC sau cu altele. Cu toate scuzele de rigoare si fara a jigni pe nimeni, cine crede ca este asa de simplu se inseala, mai ales ca printre cei care fac afirmatii de acest gen sunt si "profesionisti". La un momentdat eu cred ca au fost mici rautati din partea lor, dar ulterior si-au dat seama ca este loc sub soare pentru toata lumea, ca toti trebuie sa manance o paine si asta este foarte bine. Si eu am fost in aceasta situatie si anume la sfarsitul lunii mai am contactat agentia si le-am spus ca stiu de OB, iar ei mi-au spus sa am rabdare ca vor rezolva intr-un fel aceasta situatie. La inceputul lunii iulie am fost sunat de la agentie si mi s-au propus 3 hoteluri printre carePP si EP. Am acceptat imediat PP. La sfarsitul saptamanii trecute am fost contactat de agentie si mi s-a spus ca PP a intrat in STOP, nu cardiac (ma asteptam la asa ceva!!). Atunci le-am spus ca vreua sa fiu mutat intr-unul din hotelurile: SeaLight, Rixos Bodrum, Isil Club sau Kefaluka. Am ales aceste hoteluri din mai multe motive si anume: la primul hotel din Kusadasi am fost anul trecut are UAI si pentru cineva fara copii este foarte bun, iar de celelalte auzisem si am vrut un hotel de 5* cu UAI (chiar daca este mai scump). Se pare ca agentia si-a facut socotelile si a hoarat ca poate plati o diferenta de pret numai pentru Kefaluka. Asa ca pe marti sau miercuri mi-a spus ca-mi poate da Kefaluka dar ca mai dureaza pana vineri pentru vouchere. Am acceptat la telefon si asta a fost tot. Sunt tare curios cati dintre cei care au cumparat sejururi, in perioada critica de OB, vor fi acceptati la CDC in perioada 15-30.06.2010. Ce scuze vor da agentiile care vor avea "reprosuri" din partea turistilor pentru neprofesionalismul lor!!! Imi pare rau de userul ingerik, dar cred ca daca se informa mai mult si negocia mai bine obtinea si el un Kefaluka sau alt hotel mai bun. PERSONAL II DORESC UN CONCEDIU FRUMOS. Inca odata vreau sa fac precizarile care se impun in aceasta situatie si anume: ca nu fac parte din grupul oanei, cu toate ca m-am consultat cu ea, si nu fac lobby pentru agentia de la Cluj. EU CRED CA EXECUTIVUL AGENTIEI DE LA CLUJ A PROCEDAT CORECT si de fapt toata vina pentru situatia creata o poarta managerul CDC.
Hai sa lasam la o parte rautatile si invidia pentru ca "ESTE LOC SUB SOARE PENTRU TOTI"!!!  
Ne auzim dupa 30.06.2010

Concediu placut la toti!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate