Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Overbooking Carpe Diem Claros.

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1
nicknicole

nicknicole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.04.2010
In urma solicitarii lui Rott de a deschide un topic special pt problema de la CDC, va rog frumos sa discutati NUMAI despre overbooking.  

Celelalte discutii despre ,masa/cazare,etc le discutati pe topicul celalalt.  

Prin deschiderea acestui topic sper sa renuntati la chat/offtopic pe celelalte topicuri.

Vreau totusi sa tineti contul de urmatorul lucru: Orice flame, cat de mic , orice cearta sau jignire duce la INCHIDEREA topicului fara avertizare.

Pe parcurs incerc sa mut aici toate posturile  despre overbooking.

Enjoy`
by moderator.


Buna,
Eu am intrare in CDC pe 12.06, rezervare 14 nopti,  in perioada 12-26.06.2010, un adult si un copil in main bildind .
Ce stiti? Este vreo problema(referitor la overbooking)?
Rezervarea este facuta prin agentia Siba Tour din Turcia, partenera agentiei din Romania, cu confirmare si tot tacamul....

Edited by ferrellroo, 11 June 2010 - 18:30.


#2
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postnicknicole, on 24th April 2010, 18:20, said:

Buna,
Eu am intrare in CDC pe 12.06, rezervare 14 nopti,  in perioada 12-26.06.2010, un adult si un copil in main bildind .
Ce stiti? Este vreo problema(referitor la overbooking)?
Rezervarea este facuta prin agentia Siba Tour din Turcia, partenera agentiei din Romania, cu confirmare si tot tacamul....

Este identic cu bancul acela cu Bula.........unii spun ca DA altii spun ca NU..........

#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postnicknicole, on 24th April 2010, 18:20, said:

Buna,
Eu am intrare in CDC pe 12.06, rezervare 14 nopti,  in perioada 12-26.06.2010, un adult si un copil in main bildind .
Ce stiti? Este vreo problema(referitor la overbooking)?
Rezervarea este facuta prin agentia Siba Tour din Turcia, partenera agentiei din Romania, cu confirmare si tot tacamul....
problema este 15-25, tu ai c-in pe 12 deci....NU

@iulcj

nu pe mine intreaba-ma daca e teapa 950 / 10 nopti, pe ANDOX intreaba-l, el zicea ca pe 10 nopti trebuia sa dai 700

#4
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007
Noutati despre situatia cu overbooking in iunie la CDC are cineva?

#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 17th May 2010, 12:14, said:

Noutati despre situatia cu overbooking in iunie la CDC are cineva?
pe prietenul tau florin de ce nu il intrebi ?

#6
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 17th May 2010, 16:59, said:

pe prietenul tau florin de ce nu il intrebi ?
Vreau sa aud si alte pareri,de la alti turisti care au luat bilete prin alte agentii si alti  touroperatori...acum chiar am emotii,nu cred ca depinde de florin,cred ca totul e la mana receptionierilor la momentul cand ajungem la hotel....o fi asa?

Edited by calin_oana, 17 May 2010 - 17:37.


#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 17th May 2010, 18:26, said:

Vreau sa aud si alte pareri,de la alti touroperatori...acum chiar am emotii
parerea lui florin care e ? insa sa stii ca orice ar zice agentiile in momentul asta, agentii romanesti, turcesti, nemtesti, nu conteaza.....daca hotelul nu si rezolva problema hotelul va face tombola, eu nu mai cred nici o parere, eu am banuit din februarie cind veneau confirmarile la 5 minute dupa ce trimiteai rezervarea.

asa e, ai dreptate 100%.

Edited by rottweiler2007, 17 May 2010 - 17:38.


#8
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postrottweiler2007, on 17th May 2010, 18:32, said:

parerea lui florin care e ? insa sa stii ca orice ar zice agentiile in momentul asta, agentii romanesti, turcesti, nemtesti, nu conteaza.....daca hotelul nu si rezolva problema hotelul va face tombola, eu nu mai cred nici o parere, eu am banuit din februarie cind veneau confirmarile la 5 minute dupa ce trimiteai rezervarea.

asa e, ai dreptate 100%.
Chiar tu ce stii? overbookingul cica ar fi din 17.06.2010?tu tot asta sti?

Edited by LILIELI, 17 May 2010 - 20:50.


#9
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostLILIELI, on 17th May 2010, 21:49, said:

Chiar tu ce stii? overbookingul cica ar fi din 17.06.2010?tu tot asta sti?
buba cea mare e pe 19 si 20 iunie ! dar perioada de OB incepe pe 15

#10
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postrottweiler2007, on 18th May 2010, 06:36, said:

buba cea mare e pe 19 si 20 iunie ! dar perioada de OB incepe pe 15
Deci sper ca noi in 16 sa nu avem probleme.

#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostLILIELI, on 18th May 2010, 08:47, said:

Deci sper ca noi in 16 sa nu avem probleme.
HADI BAKALIM

#12
asiatica

asiatica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2010
BUNA
SI EU AM REZERVARE TOT IN PERIOADA CU PROBLEME
AM TRIMIS UN MAIL LA HOTEL SI CEI DE ACOLO MI-AU CONFIRMAT CA REZERVAREA ESTE OK
VOI CE PARERE AVETI SA AM INCREDERE IN ACESTA CONFIRMARE SAU SA INCERC SA SCHIMB PERIOADA.

#13
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postasiatica, on 18th May 2010, 10:15, said:

BUNA
SI EU AM REZERVARE TOT IN PERIOADA CU PROBLEME
AM TRIMIS UN MAIL LA HOTEL SI CEI DE ACOLO MI-AU CONFIRMAT CA REZERVAREA ESTE OK
VOI CE PARERE AVETI SA AM INCREDERE IN ACESTA CONFIRMARE SAU SA INCERC SA SCHIMB PERIOADA.
pai toti au confirmare ! hotelul si-a luat banii de la agentii, ce vrei sa zica si ei ?! agentiile sint acoperite cu confirmari ! ce va fi vom vedea, poate isi vor rezolva problema, mai sint 27 de zile pina pe 15 iunie...om trai si om vedea

#14
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postasiatica, on 18th May 2010, 10:15, said:

BUNA
SI EU AM REZERVARE TOT IN PERIOADA CU PROBLEME
AM TRIMIS UN MAIL LA HOTEL SI CEI DE ACOLO MI-AU CONFIRMAT CA REZERVAREA ESTE OK
VOI CE PARERE AVETI SA AM INCREDERE IN ACESTA CONFIRMARE SAU SA INCERC SA SCHIMB PERIOADA.
  clar....schimba perioada,eu zic daca poti....sa nu stai la mana norocului si schimba in luna iulie,din pacate noi nu putem schimba pt ca suntem 26 de adulti cu 26 de joburi cu programari de concediu facute din ianuarie si din februarie,asa ca suntem la mana destinului!daca as fi numai eu cu sotul in poveste sigur as schimba perioada....dar asa vom vedea unde ne vor purta pasii in acest concediu!

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 18th May 2010, 15:05, said:

clar....schimba perioada,eu zic daca poti....sa nu stai la mana norocului si schimba in luna iulie,din pacate noi nu putem schimba pt ca suntem 26 de adulti cu 26 de joburi cu programari de concediu facute din ianuarie si din februarie,asa ca suntem la mana destinului!daca as fi numai eu cu sotul in poveste sigur as schimba perioada....dar asa vom vedea unde ne vor purta pasii in acest concediu!
mai tii minte cind in febr iti spuneam ca nu iti recomand cdc in perioada 15 - 25 iunie ? si mi-ai sarit in cap si m-ai jignit etc etc ....daca ascultai atunci, iti programai altfel concediul  :naughty:, dar tu te-ai luat dupa deontologi si idealisti

mai e putin, mai e un pic, poate se rezolva, poate nu, HADI BAKALIM

Edited by rottweiler2007, 18 May 2010 - 15:14.


#16
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 18th May 2010, 16:07, said:

mai tii minte cind in febr iti spuneam ca nu iti recomand cdc in perioada 15 - 25 iunie ? si mi-ai sarit in cap si m-ai jignit etc etc ....daca ascultai atunci, iti programai altfel concediul  :naughty:, dar tu te-ai luat dupa deontologi si idealisti

mai e putin, mai e un pic, poate se rezolva, poate nu, HADI BAKALIM
   Perioada era aceeasi adica a 2-a jumatate a lunii iunie dar poate alegeam alt hotel,oricum rezervarea am facut-o in ianuarie,iar cu jignirile......nici chiar asa, eu as zice ca am avut unele discutii contradictorii,anu trecut era pe invers...iti amintesti?eu ziceam de CDC ca nu e de treaba,niste prieteni aveau bilete din 20 iunie si le-am spus sa schimbe prin aprilie biletele ca hotelul nu e gata,iar tu imi scria-i ca-mi place sau nu in topul tau CDC va fi primul!!!Iti amintesti???Prietenii nostrii au venit multumiti,hotelul intradevar e foarte frumos si bine dotat pt familiile cu copii,pretul mi s-a parut foarte mic pt ce facilitati are asa ca in ianuarie ne-am facut rezervarile si peste vreo 25 de zile plecam....vom vedea atunci ce alegere am facut....daca nu era situatia cu overbooking-ul de poveste sunt sigura ca era foarte foarte bine.AAA despre deontologi si idealisti....eu chiar nu am pe cine sa dau vina,pt ca a fost alegerea noastra, a grupului cu care mergem de atatia ani in Turcia,nu am cerut parerea nimanui de la agentie,ne-am sfatuit toti acasa in fata calculatorului ne-a placut pretul, stiam hotelul si am mers cu avansul tinta pt CDC

Edited by calin_oana, 18 May 2010 - 17:26.


#17
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 18th May 2010, 18:20, said:

Perioada era aceeasi adica a 2-a jumatate a lunii iunie dar poate alegeam alt hotel,oricum rezervarea am facut-o in ianuarie,iar cu jignirile......nici chiar asa, eu as zice ca am avut unele discutii contradictorii,anu trecut era pe invers...iti amintesti?eu ziceam de CDC ca nu e de treaba,niste prieteni aveau bilete din 20 iunie si le-am spus sa schimbe prin aprilie biletele ca hotelul nu e gata,iar tu imi scria-i ca-mi place sau nu in topul tau CDC va fi primul!!!Iti amintesti???Prietenii nostrii au venit multumiti,hotelul intradevar e foarte frumos si bine dotat pt familiile cu copii,pretul mi s-a parut foarte mic pt ce facilitati are asa ca in ianuarie ne-am facut rezervarile si peste vreo 25 de zile plecam....vom vedea atunci ce alegere am facut....daca nu era situatia cu overbooking-ul de poveste sunt sigura ca era foarte foarte bine.AAA despre deontologi si idealisti....eu chiar nu am pe cine sa dau vina,pt ca a fost alegerea noastra, a grupului cu care mergem de atatia ani in Turcia,nu am cerut parerea nimanui de la agentie,ne-am sfatuit toti acasa in fata calculatorului ne-a placut pretul, stiam hotelul si am mers cu avansul tinta pt CDC
pai mai tii minte cind scriam eu in februarie ca nu recomand hotelul in perioada 15 - 25 iunie ? despre asta e vorba, ca hotelul e prost nu am zis, managerul e prost, hotelul are minusuri, dar minusuri au toate, numa prostii cauta hotelul perfect....mai tii minte in martie cind a venit oztan aici si a scris primul ca hotelul a anuntat beleaua, eu am venit si am confirmat si deontologul de serviciu de pe aici a venit si mai ca nu m-a facut nebun desi el era paralel cu situatia de acolo ? eu am intuit din februarie ce se va intimpla ! era boala curata cum veneau confirmarile, nici de la mamaia nu vin asa repede ! cred ca daca ii trimiteam o rezervare pt 500 de locuri o confirma si p-aia !

hotelul e frumusel, am mai scris, are facilitati, dar managementul strica tot ! o asemenea nebunie nu a mai existat pina acum in turcia, la ala in spania chestia asta se intimpla uzual dar in turcia asa ceva niciodata....doar asa subtire, 2-5 camere dar nu cum a fost initial 167 sau cum au anuntat acum fo 3 saptamini 60 camere, cifra care sa recunoastem e uriasa ! 60 camere out inseamna minim 120 persoane mutate pe la tusan, sea light, imbat etc....ca sa nu mai zic ca e posibil ca familia X sa fi platit cladirea principala si sa nimereasca prin bgw ( acolo e mai bine insa dar  sint alti bani )....



in fine, toti sintem intr-un fel sau altul in aceeasi oala, sa speram ca se va rezolva cumva, eu oricum sint la oludeniz in perioada aia.

Edited by ferrellroo, 18 May 2010 - 18:32.


#18
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Vad ca nu s-a schimbat nimic aici... Toti vorbesc despre overbooking !

Sper ca se rezolva pana atunci.

Edited by ferrellroo, 18 May 2010 - 22:27.
Vrei sa transformi lb. Romana in Turca?


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate