Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17527 replies to this topic

#9775
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006

View PostOnoare29, on 29 martie 2017 - 06:05, said:

Nu in raport cu Orange ma refeream ci cu propria cartela. Am sustinut mereu abonamentul pt comoditate, stabilitate, posibilitatea de a lua telefon subventionat, oferte mult mai bune la portare daca pleci de pe abonament decat cartela insa toate acestea Vodafone le-a demontat in timp cu propria cartela, care are resurse triple fata de un abonament fara telefon. Mai nou la 7,5 euro cu tva inclus primesti 2000 de ce vrei tu in roaming, si cu asta am spus aproape tot.
In afara de posibilitatea de a porta in Orange , in momentul de fata nu merita aproape deloc abonament la Vodafone.
Iar ca raspuns la intrebarea ta cred ca maxim 6 euro cu tva inclus ar fi suficient pt acele resurse, ceea ce nu vei vedea de la ei.
Exista insa o oferta de portare in Orange unde obtii un P9 lite gratuit cu un me 14 cu trafic de net dublat lunar si cu o reducere lunara de 20%, adica platesti lunar vreo 11,2 euro cu tva inclus.
Daca scadem valoarea telefonului, e ca si cum ai serviciile gratuite lunar si platesti doar telefonul in rate, o oferta care bate tot, si Digi inclusiv.
Pacat Vodafone, nu mai vrei abonati.
Ca sa nu mai zic ca si beneficiul prin care avand card reiffeisen vodafone a fost drastic redus pe ascuns. Acolo unde la inceput primeai la fiecare 10 lei cbeltuiti 8 puncte de loialitate anul trecut au redus la jumatate punctele oferite si anul asta iti ofera doar 2 puncte la 10 lei cbeltuiti. Bagi ca ofertele acelea online cu puncte dublate sau triplate de vreo 2 ani nu au mai aparut. Si la punctul asta Orange e forta in continuare. Deci da, momentan nu recomand sa ramaneti cu oferte de retentie in Vodafone, mai bine fie portati in Orange fie treceti pe cartela Vodafone.
Unde mai pui și restul avantajelor la cartelă: bonusul lunar de 1,5 GB, bonusul din Vorbești, net primești, bonusul la reîncărcare, zonga premium.

#9776
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De cativa ani au inceput o campanie de sustinere si promovare a serviciilor preplatite in dauna celor de abonament. Probabil ca strategia lor pe termen lung este sa aiba un raport cat mai mare de cartelari. Abonatii, mai ales cei vechi, sunt "uitati" de cele mai multe ori. Fidelizarea acestora este la pamant.

#9777
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View PostMembruAnonim, on 29 martie 2017 - 08:34, said:

De cativa ani au inceput o campanie de sustinere si promovare a serviciilor preplatite in dauna celor de abonament. Probabil ca strategia lor pe termen lung este sa aiba un raport cat mai mare de cartelari. Abonatii, mai ales cei vechi, sunt "uitati" de cele mai multe ori. Fidelizarea acestora este la pamant.

Cum e la pamant? Ca nu vede nimeni asta, eu de ce crezi ca sunt pe picior de plecare, pt ca mi s a luat !
Nimic in fiecare zi !

#9778
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Nu stiu ce sa zic. Oferta de retentie la 7,74 E cu 6GB de internet, 1000 national si restul nelimitat mi se pare de bun simt.

#9779
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Pai la cartela ai minim 15 gb in aceeasi bani...si resurse in roaming...asta ma deranjeaza cel mai tare...

#9780
SorinFCS

SorinFCS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 24.05.2013
Salut @Vodafone
Ti-am trimis PM pentru 3 prelungiri de abonamente de date.
Astept raspuns, Multumesc!

#9781
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostTudy88, on 29 martie 2017 - 10:04, said:

Nu stiu ce sa zic. Oferta de retentie la 7,74 E cu 6GB de internet, 1000 national si restul nelimitat mi se pare de bun simt.
Normal..unde mai gasim 6B de net si nelimitat( ca 1000 min oricum pentru unii dintre noi e nelimitat) la ~8 euro?Nici la Telekom nici la Orange!Nu vorbim acum de retele ce nu au semnal....Posted Image Vodafone este cea mai "VIE " retea...cu cele mai bune oferte la ora actuala!!!

Edited by gump4, 29 March 2017 - 19:40.


#9782
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vodafone Romania‏ @vodafonebuzz 3 min.Acum 3 minute
Samsung Galaxy S8 si Samsung Galaxy S8+ sunt disponibile pentru precomanda in oferta Vodafone Romania: https://www.vodafone...shop/precomanda

Edited by MembruAnonim, 29 March 2017 - 19:39.


#9783
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
si ce treaba are cu retentia?? ca nu m-am prins...

#9784
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
Vad ca sunteti mai multi nemultumiti de ofertele de retentie si pe buna dreptate (in special cei cu abonamente mari), Va spun cazul meu - abonament din 2002, care timp de 2 ani a fost de 45 euro/luna (cand a aparut iphone 4) si in ultimii 2 ani Red 19 (client Platinum)!
primesc urmatoare oferta de prelungire DE NERATAT: nelimitat national + 2gb net la 10E/luna, 2 ani - practic 3-4 euro reducere la un Red 14, dupa 15 ani de client!

thanks, but no thanks! Posted Image

Edited by DorinuSs, 29 March 2017 - 22:50.


#9785
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View PostDorinuSs, on 29 martie 2017 - 22:48, said:

Vad ca sunteti mai multi nemultumiti de ofertele de retentie si pe buna dreptate (in special cei cu abonamente mari), Va spun cazul meu - abonament din 2002, care timp de 2 ani a fost de 45 euro/luna (cand a aparut iphone 4) si in ultimii 2 ani Red 19 (client Platinum)!
primesc urmatoare oferta de prelungire DE NERATAT: nelimitat national + 2gb net la 10E/luna, 2 ani - practic 3-4 euro reducere la un Red 14, dupa 15 ani de client!

thanks, but no thanks! Posted Image

La nesimtitii astia trebuie sa ai facturi cu 4 cifre ca sa conteze, e bine ca orange acum are de toate, net tv fix prin FTTH , DTH , te duci la Orange si i ai scuiPAt ;)

#9786
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 02.02.2009

View PostDorinuSs, on 29 martie 2017 - 22:48, said:

Vad ca sunteti mai multi nemultumiti de ofertele de retentie si pe buna dreptate (in special cei cu abonamente mari), Va spun cazul meu - abonament din 2002, care timp de 2 ani a fost de 45 euro/luna (cand a aparut iphone 4) si in ultimii 2 ani Red 19 (client Platinum)!
primesc urmatoare oferta de prelungire DE NERATAT: nelimitat national + 2gb net la 10E/luna, 2 ani - practic 3-4 euro reducere la un Red 14, dupa 15 ani de client!

thanks, but no thanks! Posted Image

Bine ai venit in club.
Și eu am primit la fel.
După 10 ani de rețea.
O oferta mai proastă decât ceea ce am avut pina acum.Am cerut oferta de portare la Orange.

#9787
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostDorinuSs, on 29 martie 2017 - 22:48, said:

Vad ca sunteti mai multi nemultumiti de ofertele de retentie si pe buna dreptate (in special cei cu abonamente mari), Va spun cazul meu - abonament din 2002, care timp de 2 ani a fost de 45 euro/luna (cand a aparut iphone 4) si in ultimii 2 ani Red 19 (client Platinum)!
primesc urmatoare oferta de prelungire DE NERATAT: nelimitat national + 2gb net la 10E/luna, 2 ani - practic 3-4 euro reducere la un Red 14, dupa 15 ani de client!

thanks, but no thanks! Posted Image
Deci ai plecat de la un abonament de 45 de euro/pe luna, ai scazut la 19 euro iar acum ti se pare mult un abonament de 10 euro???
Nu iti mai place platina, vrei sa te umilesti ajungand arama? Vodafone ar trebui sa rezilieze pe loc contractul tau.
Te-ai vazut cu iPhone-ul in mana si acum dai cu piciorul unei relatii de 15 ani bazata pe prietenie si loialitate.

Edited by danutz1, 30 March 2017 - 06:48.


#9788
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Chiar asa ... Tradatorule !!! Posted Image

#9789
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
da asa e, trebuia sa accept doar cresterea pretului abonamentului si scaderea beneficiilor!! aaa si sa nu uit - cele 30 minute primite in retea cadou de ziua mea Posted Image Posted Image

#9790
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
nu stiu ce te mira. ai un anumit profil fiind atatia ani o vaca de muls, agentul respectiv o fi zis ca isi scoate parleala cu tine

#9791
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postxperia_ray, on 28 martie 2017 - 22:02, said:

Orange la 14 euro prin portare imi oferi P 9 Lite gratis, Me 14 cu  4gb de net si nelimitat, iar nesimtitul ala care ma suna vine sa mi dea client de peste 4 ani, fara telefon 12.89 si 2 Gb , sa i o dea lu ma-sa oferta aia daca e asa irezistibila !

Buna! Daca doresti sa verificam contul tau, scrie-ne un mesaj privat cu numarul de telefon si link-ul postarii tale sau detalii cu privire la solicitarea ta.

Multumesc

View PostOnoare29, on 29 martie 2017 - 06:05, said:

Nu in raport cu Orange ma refeream ci cu propria cartela. Am sustinut mereu abonamentul pt comoditate, stabilitate, posibilitatea de a lua telefon subventionat, oferte mult mai bune la portare daca pleci de pe abonament decat cartela insa toate acestea Vodafone le-a demontat in timp cu propria cartela, care are resurse triple fata de un abonament fara telefon. Mai nou la 7,5 euro cu tva inclus primesti 2000 de ce vrei tu in roaming, si cu asta am spus aproape tot.
In afara de posibilitatea de a porta in Orange , in momentul de fata nu merita aproape deloc abonament la Vodafone.
Iar ca raspuns la intrebarea ta cred ca maxim 6 euro cu tva inclus ar fi suficient pt acele resurse, ceea ce nu vei vedea de la ei.
Exista insa o oferta de portare in Orange unde obtii un P9 lite gratuit cu un me 14 cu trafic de net dublat lunar si cu o reducere lunara de 20%, adica platesti lunar vreo 11,2 euro cu tva inclus.
Daca scadem valoarea telefonului, e ca si cum ai serviciile gratuite lunar si platesti doar telefonul in rate, o oferta care bate tot, si Digi inclusiv.
Pacat Vodafone, nu mai vrei abonati.
Ca sa nu mai zic ca si beneficiul prin care avand card reiffeisen vodafone a fost drastic redus pe ascuns. Acolo unde la inceput primeai la fiecare 10 lei cbeltuiti 8 puncte de loialitate anul trecut au redus la jumatate punctele oferite si anul asta iti ofera doar 2 puncte la 10 lei cbeltuiti. Bagi ca ofertele acelea online cu puncte dublate sau triplate de vreo 2 ani nu au mai aparut. Si la punctul asta Orange e forta in continuare. Deci da, momentan nu recomand sa ramaneti cu oferte de retentie in Vodafone, mai bine fie portati in Orange fie treceti pe cartela Vodafone.

Buna! Pentru a verifica numarul tau poti sa ne scrii un mesaj privat cu acesta si cu detalii complete.

Multumesc.

View PostSorinFCS, on 29 martie 2017 - 15:38, said:

Salut @Vodafone
Ti-am trimis PM pentru 3 prelungiri de abonamente de date.
Astept raspuns, Multumesc!

Buna! Iti vom raspunde la mesaj, in cel mai scurt timp.

View PostDorinuSs, on 29 martie 2017 - 22:48, said:

Vad ca sunteti mai multi nemultumiti de ofertele de retentie si pe buna dreptate (in special cei cu abonamente mari), Va spun cazul meu - abonament din 2002, care timp de 2 ani a fost de 45 euro/luna (cand a aparut iphone 4) si in ultimii 2 ani Red 19 (client Platinum)!
primesc urmatoare oferta de prelungire DE NERATAT: nelimitat national + 2gb net la 10E/luna, 2 ani - practic 3-4 euro reducere la un Red 14, dupa 15 ani de client!

thanks, but no thanks! Posted Image

Buna! Scrie-ne un mesaj privat cu numarul de telefon, pentru a verifica.

Multumesc.

#9792
brahma

brahma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.11.2011

View Postprimuministru, on 28 martie 2017 - 08:29, said:

Mai sunt valabile ofertele astea la retentie ? Cum fac sa obtin si eu una din ele ?
da sunt valabile......saptamana trecuta am prelungit la retentie pe 12 luni si eu 3 abonamente ...unul de 5 euro cu tva si celalalte 2 cu 7 euro , tva inclus ...Posted Image

Edited by brahma, 30 March 2017 - 15:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate