Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17570 replies to this topic

#9811
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 danutz1, on 01 aprilie 2017 - 14:22, said:

Este foarte echitabil sa platesti dublu fata de cartela pentru niste resurse care iti vor ramane nefolosite.

Da. Foarte echitabil. Acum doi ani, cand a primit oferta, a fost de top. Nici la cartela nu erau mai bune.

Chiar si acum e una dintre cele mai bune oferte de pe piata, pentru cei care nu au nevoie de net.

#9812
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Oferta buna pe abonament, baba si mitraliera.

Edited by danutz1, 01 April 2017 - 17:49.


#9813
mariusrix37

mariusrix37

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.01.2017
Abonamentele din trecut erau scumpe si ofereau putine beneficii. Dar si tehnologia era la inceput de drum si trebuia intr-un fel sau altul amortizata.

Abonamentele din prezent, desi accesibile ca pret si mai evoluate, imi par extrem de bezmetice, ciudate si sfidatoare. Nu mai e vorba nici de bani nici de tehnologie. ideea e ca sunt depasite si nu pot impaca si capra si varza.

PS: pe la inceputul anului am scris userului vodafone ca sa ma ajute sa obtin un abonament in functie de ce aveam eu nevoie.  vazand insa ca valoarea abonamentului este relativ mica, m-a tratat ca pe un junk (cos de gunoi) si m-a trimis intr-o reprezentanta ca sa scape de mine.

Asa tara - asa multinationale ''a la romanica'' - asa helperi gsm si servicii pe masura.

Multumim Romania!

#9814
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

 Vodafone, on 01 aprilie 2017 - 10:58, said:



Buna! Solicitam mesaj privat deoarece nu este indicat ca datele cu caracter personal sa fie adresate in mediul public. In ceea ce priveste Ofertele de Retentie acestea nu sunt acelasi lucru cu Ofertele Nationale, Ofertele de Retentie sunt personalizate si poti beneficia de ele in ultimele 3 luni de contract.

Multumesc.



Buna!

Abonamentele cele mai scazute ca valoare, le gasesti aici: https://www.vodafone...ei-tu/index.htm Daca doresti sa verificam, poti sa ne scrii un mesaj privat cu numarul de telefon si detalii cu privire la solicitarea ta.

Multumesc.

Ca de obicei, raspunzi doar la ce iti convine. V-am intrebat de ce va bagati pe acest topic cand aveti topic dedicat?
Pe acest topic vorbim intre noi, nu ne adresam Vodafone.

Si ca sa va raspund la mesajul dvs, care oricum nu are legatura cu nemultumirea mea initiala, va anunt ca ofertele de retentie ce le aveti disponibile nu sunt personalizate pt fiecare client in parte ci sunt un alt set de oferte care se dau clientilor care sunt in ultimele 3 luni de contract. O oferta personalizata este o oferta care o faci pe loc si care este unica in configuratia resurselor, nu o oferta care o mai primesc si alti 10000 de clienti.
Pe intelesul tau, mai concret, daca vorbesc cu un agent de retentie imi ofera sa zicem la 10 euro cu tva nelimitat national cu 10 gb de net sau in aceeasi bani nelimitat national cu 15 gb, depinde de cat de naiv sunt initial. Asta nu e o oferta personalizata, pt ca ea este deja facuta in sistem, nu e creata pe.loc ca urmare a negocierii cu mine. O oferta personalizata ar putea fi cand in urma negocierii primesc nelimitat national si 12,345 gb net la 8 euro si 75 centi sa zicem got it?

Bog4u, pt a putea negocia o oferta de retentie un argument foarte strong este oferta concurentei. Observ ca deranjeaza la nivel de terte persoane ce sunt trup si suflet pt Vodafone faptul ca unii dintre noi mai pun si punctul pe i, acestor persoane le propun sa ma ierte, eu voi continua. :))

Edited by Onoare29, 02 April 2017 - 06:26.


#9815
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

 danif, on 01 aprilie 2017 - 00:20, said:


Te referi la faptul ca RAIFFEISEN are vreun card de credit cu acumulare de puncte de care sa beneficiezi la ORANGE ? Nu inteleg la ce punct este ORANGE o forta in continuare ...
Te intreb fiindca si eu am un card Raiffeisen Vodafone de care nu mai sunt prea incantat ... Tu cum ai valorificat punctele acumulate ?

Nu. Ma refer la faptul ca in ceea ce priveste acordarea punctelorde loialitate Orange ofera la retentie puncte pe contul clientului in valoare de 60-300 euro in functie de valoarea noului abonament ales si nu il conditioneaza pe client sa le foloseasca doar la retentie. La Vodafone iti dau 60 euro reducere daca faci un red 25 nu un abonament mai mic si t conditioneaza sa iei telefonul de la retentie, nu de pe site sau din magazin cu reducerea respectiva. Am vazut pe topicul Orange clienti care au primit puncte de loialitate de la retentie si cu ele au luat telefon de pe site unde exista o promotie in care valoarea reducerii conf punctelor era cu 50 la suta mai mare. La Vodafone never ever nu primesti puncte pe care sa le poti folosi in store sau in magazinul online de la retentie.
Singura treaba prin care faceau concurenta la capitolul puncte Orangeului era cardul asta si ofertele online cu dublarea sau triplarea valorii punctelor, care ajunse la maturitate le-au scos, adica prosteala pe fata.
Nu le-am cheltuit inca, ce sa fac cu 200 euro reducere. Daca nu scadeau punctele acordate aveam vreo 500 euro, dublate nu mai zic cat. Eu as fi fost intelegator sa zic ca scot unul din beneficii dar nu toate. Apropo au scazut si perioada de valabilitate. Prosti suntem ca desi isi bat joc de.noi vin cu un mar si ne pacalesc.

#9816
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
Si cum crezi ca ar putea sa iti faca o oferta pe loc personalizata? Crezi ca esti la piata sau crezi ca este firma agentului respectiv sa dea cate minute si cati giga vrea el?
Gandeste-te ce ar iesi: si-ar suna toti prietenii sa le faca oferte 'personalizate'
Atunci cand ti se face o oferta de retentie, se tine cont si de veniturile pe care le aduci din extern (apeluri primite externe/apeluri date catre exterior)
Nu iti va da VDF nelimitat la 5e cand tu dai mai multe apeluri nationale decat primesti.

#9817
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

 Vodafone, on 01 aprilie 2017 - 10:58, said:


...Ofertele de Retentie sunt personalizate si poti beneficia de ele in ultimele 3 luni de contract.

Multumesc

Pe cuvantul tau?
Am o flota de 403 abonamente la voi voce / date / M2M la care mai am 6 luni de contract si deja au inceput telefoanele de ofertare / prelungire contract.

#9818
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
:-) si cum de ai timp sa scrii pe softpedia?

#9819
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

 Catalinr, on 02 aprilie 2017 - 08:18, said:

Si cum crezi ca ar putea sa iti faca o oferta pe loc personalizata? Crezi ca esti la piata sau crezi ca este firma agentului respectiv sa dea cate minute si cati giga vrea el?
Gandeste-te ce ar iesi: si-ar suna toti prietenii sa le faca oferte 'personalizate'
Atunci cand ti se face o oferta de retentie, se tine cont si de veniturile pe care le aduci din extern (apeluri primite externe/apeluri date catre exterior)
Nu iti va da VDF nelimitat la 5e cand tu dai mai multe apeluri nationale decat primesti.

Bai prietene eu am lucrat in Vodafone si stiu foarte bine ca se poate. Nu te baga in seama daca nu stii despre ce vorbesc. Plus de asta nu ai citit firul discutiei. Reciteste-l si dupa editeaza comentariul. Eu i-am raspuns helperului care a facut o formulare nefericita. Revenind la ceea ce ai spus tu sa stii ca nu se tine cont la retentie de paguba facuta de un client sau altul, se ia totul la gramada. Ba chiar cei cu abonamente de o valoare mare primesc oferte mai proaste initial pt ca se considera ca au potenta financiara si isi permit costuri suplimentare. Doar daca insista primesc oferte bune. Si da , s-ar putea face oferte intradevar personalizate. Sa fie fiecare resursa trecuta la parametrii si sa se poata introduce cantitatea de resurse manual pt fiecare parametru in parte. O astfel de interfata poate sa o faca si un absolvent de mate info clasa a 12-a. Dar nu isi bat ei capul cu abonamentele. Ofertele bune le fac la cartela. Dar macar la nivel verbal sa nu te mai prosteasca pe fata cu "oferta doar pt dvs". Si bineinteles ca nu ma refeream sa imi dea angajatul Vodafone ceva, thaaaa. Vorbesc cu un angajat dar pretentiile sunt de la Companie logic.

#9820
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
Dupa 'bai prietene' m-am oprit din citit. Nu are rost. Succes la negociere

#9821
bpetrisor

bpetrisor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.03.2015
Cum se poate face o cerere pentru o ofertă mai bună? Am zis că fac portare dar poate dacă obțin o reducere consistentă la telefon și resurse bune rămân. Dacă depun cererea de portare e posibil să mi se ofere altceva decât la retenție pentru a renunța la portare? Mulțumesc.

#9822
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Slabe sanse cu ofertele ... cel putin pentru mine, portarea a fost singura solutie viabila.

#9823
adyyynis

adyyynis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2016
Orange a schimbat abonamentele. Din păcate vodasone a rămas cel mai slab

#9824
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015
La orange pentru fiecare an in retea o luna de net nelimitat , cred ca bate ofertele actuale ale vodafone ului la abonament.

Attached Files



#9825
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

 Onoare29, on 02 aprilie 2017 - 06:25, said:

Bog4u, pt a putea negocia o oferta de retentie un argument foarte strong este oferta concurentei. Observ ca deranjeaza la nivel de terte persoane ce sunt trup si suflet pt Vodafone faptul ca unii dintre noi mai pun si punctul pe i, acestor persoane le propun sa ma ierte, eu voi continua. Posted Image)
Inteleg foarte bine sa ne sustinem drepturile, insa unii sunt chiar hateri, indiferent ce oferta se posteaza , nu este buna.
Tu chiar ai nevoie zilnic de o noua oferta personalizata ?

Si eu l-am criticat pe Helper puctual, atunci cand a fost cazul(ca si exemplu, nici acum nu m-a luminat de ce nu avem cost control la abonamentele WI-FI Acasa?),
insa si el este un angajat al companiei, are anumite marje si limite in care poate rezolva problemele noastre.
95% din clientii totali ai companiilor de telefonie mobila nici macar nu au auzit de oferte personalizata, retentie si alte minuni . Ei merg in magazine, vad telefonul care si-l doresc,
il cer cu abonamentul standard si gata, s-au legat inca 2 ani la cap.

Succes in lupta cu morile de vânt, oricum oferta de astazi va fi sub cea de maine si mult mai slaba ca cea de peste 3 luni. Important este ca resursele obtinute sa ne fie suficiente.

Edited by bog4u, 03 April 2017 - 22:19.


#9826
iulianv

iulianv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2008
vodafone,

ti-am trimis un mesaj si astept un raspuns

#9827
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
chestia e ca nu spune cat? ..si cum? lunar pe viata?  :)

Attached Files



#9828
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 13.01.2013
Pe bune? Am primit si eu, se pare ca incep sa isi dea seama ca nu ne ofera nimic pt anii petrecuti prin reteaua cea mai tare...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 1 anonymous users

mawbest

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate