Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Cat costa un pui la rotisor?

* * - - - 9 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,522
  • Înscris: 30.11.2021
Vreau sa cumpar un pui la rotisor si nu stiu cat costa, nu am cumparat vreodata pui la rotisor.

Sper sa nu para ciudat subiectul, vreau sa ma duc sa cumpar maine un pui la rotisor, nu vreau sa fie o situatie ca este 200 de lei un pui la rotisor si sa zambesc, timp si bani pierduti aiurea.

De la kaufland, de la pui pe jar etc...

Desigur zic in medie, ma intereseaza doar la ce pret sa ma astept.

Edited by MindArchitect, 17 May 2024 - 18:46.


#2
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.06.2010
Auchan 23,90 lei / kg....kaufland 20/21 lei per bucata.
Am luat de la Auchan, in medie erau 30 lei bucata.

Edited by biggie1976, 17 May 2024 - 18:57.


#3
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 09.08.2006
E vreo 25 de lei.

#4
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.07.2023
Ia un card de credit si afli fara sa arati ca-ti pasa.

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,121
  • Înscris: 28.10.2006
Un EXEMPLU
Chiar adus acasa, 5 lei jumate 100g?
Pai cine imi cumpara puiul meu crescut in curte la tara, de 3 kile, la banii astia?
Ca maine il pun pe OLXPosted image

#6
yuukan

yuukan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 16.01.2010
Nu conteazã cât costã, conteazã ce gust are 😄

#7
Demerzel

Demerzel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 25.02.2024
Aia sunt niste figuranti si e adus acasa, mde.
La Kaufland e vreo 25 de lei.

#8
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 04.10.2007
intre 25 si 30 Ron.... maxim 35 Ron daca e mai mare.

#9
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,225
  • Înscris: 30.04.2007
ia o mortaciune de la coco rico sau ce ai tu prin zona, il dai cu amestec pentru aripioare picante de la kamis, ii dai si un strat subtire de ulei sa se lipeasca condimentul, ii bagi o sticla-n cur si il bagi sa stea vertical in cuptor, intr-o tava ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WBoyotB6R4w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by r_murphy, 17 May 2024 - 19:02.


#10
pateu_98

pateu_98

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 12.11.2012

View PostMindArchitect, on 17 mai 2024 - 18:46, said:

Vreau sa cumpar un pui la rotisor si nu stiu cat costa, nu am cumparat vreodata pui la rotisor.

Sper sa nu para ciudat subiectul, vreau sa ma duc sa cumpar maine un pui la rotisor, nu vreau sa fie o situatie ca este 200 de lei un pui la rotisor si sa zambesc, timp si bani pierduti aiurea.

De la kaufland, de la pui pe jar etc...

Desigur zic in medie, ma intereseaza doar la ce pret sa ma astept.
Bai ne lasi inplm? Adica tie iti e lene sa te duci inplm la Kaufland sa vezi cu ochii tai cat costa unu si ai deschis Topic aici sa intrebi "Stie cineva cat costa pui la rotisor pe jar la Kaufland? Ca nu vreau sa fie o situatie ca este 200 de lei un pui la rotisor si sa zambesc, timp si bani pierduti aiurea." Posted Image Posted Image Posted Image

Te duci acolo, vezi pretu si iti convine cumperi, ti se pare mare pretu nu cumperi si eviti situatia jenanta

Doamne fereste  Posted Image sa se deschida Topic sa intreaba "Cat costa domne un pui la rotisor?"

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,613
  • Înscris: 24.02.2017
Ar trebui mutat pe FUN. Oricum raspunsul s-a aflat.

Eu as vrea sa stiu cat ma costa mersul pe jos pana la cel mai apropiat Mega Image.  Chiar habar n-am......  Posted Image

Edited by Bogotta, 17 May 2024 - 19:25.


#12
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,225
  • Înscris: 30.04.2007

Vizualizare mesajpateu_98, pe 17 mai 2024 - 19:13, a scris:

sa te duci inplm la Kaufland sa vezi cu ochii tai cat costa unu

cind munceam mai luam de la "k" si-l terminam cu colegii, faceam o pomana, un parastas inainte de iesirea la pensie, era bunicel, mai pineam noi usturoi, deh tzarani cu negru sub unghii si cefe rosii, dar s-a cam dus naibii puiul de la k. cred ca baga ce-i mai mic din ce vine si ce nu se vinde, mai ceva ca fratii petreusi de pe vremuri ;)

#13
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,530
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajpateu_98, pe 17 mai 2024 - 19:13, a scris:

Bai ne lasi inplm? Adica tie iti e lene sa te duci inplm la Kaufland sa vezi cu ochii tai cat costa unu si ai deschis Topic aici sa intrebi "Stie cineva cat costa pui la rotisor pe jar la Kaufland? Ca nu vreau sa fie o situatie ca este 200 de lei un pui la rotisor si sa zambesc, timp si bani pierduti aiurea." Posted image Posted image Posted image

Te duci acolo, vezi pretu si iti convine cumperi, ti se pare mare pretu nu cumperi si eviti situatia jenanta

Doamne fereste  Posted image sa se deschida Topic sa intreaba "Cat costa domne un pui la rotisor?"

Multumesc !

De vreo juma de ora m-am abtinut sa scriu ce ai scris tu
mi-am promis sa fiu intelegatoare si amabila dar uneori chiar nu ai cum Posted image

Vizualizare mesajbiggie1976, pe 17 mai 2024 - 18:51, a scris:

Auchan 23,90 lei / kg....kaufland 20/21 lei per bucata.
Am luat de la Auchan, in medie erau 30 lei bucata.

Un pui negatit ...crud sau cum vrei sa-i zici cat costa ?

La mine un pui rotisat e $4.99 iar daca cumpar negatit , ajunge la vreo 10 dolari in functie de greutate
Rotiseria e modul magazinelor de a aduce clienti ca nimeni nu e capabil sa traverseze tot supermarketul ca sa ajunga la rostiserie fara sa se lipeasca de alt produs.

#14
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 06.08.2015

View PostNoua_pe_site, on 17 mai 2024 - 19:36, said:

Multumesc !

De vreo juma de ora m-am abtinut sa scriu ce ai scris tu
mi-am promis sa fiu intelegatoare si amabila dar uneori chiar nu ai cum Posted Image



Un pui negatit ...crud sau cum vrei sa-i zici cat costa ?

La mine un pui rotisat e $4.99 iar daca cumpar negatit , ajunge la vreo 10 dolari in functie de greutate
Rotiseria e modul magazinelor de a aduce clienti ca nimeni nu e capabil sa traverseze tot supermarketul ca sa ajunga la rostiserie fara sa se lipeasca de alt produs.
boss, noi castigam in lei nu in dolari...

#15
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,472
  • Înscris: 24.09.2017

View Postpateu_98, on 17 mai 2024 - 19:13, said:

Bai ne lasi inplm? Adica tie iti e lene sa te duci inplm la Kaufland sa vezi cu ochii tai cat costa unu si ai deschis Topic aici sa intrebi "Stie cineva cat costa pui la rotisor pe jar la Kaufland? Ca nu vreau sa fie o situatie ca este 200 de lei un pui la rotisor si sa zambesc, timp si bani pierduti aiurea." Posted Image Posted Image Posted Image

Te duci acolo, vezi pretu si iti convine cumperi, ti se pare mare pretu nu cumperi si eviti situatia jenanta

Doamne fereste  Posted Image sa se deschida Topic sa intreaba "Cat costa domne un pui la rotisor?"
oricum putea sa dea pe google si afla in 10 secunde,e primul link. dar @Mindarhitect asa e, face topic pentru orice, daca maine vrea sa-si ia chiloti o sa intrebe pe softpedia, care-s cei mai buni chiloti raport calitate/pret. eu zic ca ar trebui sa ia nisip si ciment pentru statuie cu softpedia la cat l-a ajutat.

Edited by bobitad, 17 May 2024 - 19:58.


#16
pateu_98

pateu_98

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 12.11.2012

View PostNoua_pe_site, on 17 mai 2024 - 19:36, said:

Multumesc !

De vreo juma de ora m-am abtinut sa scriu ce ai scris tu
mi-am promis sa fiu intelegatoare si amabila dar uneori chiar nu ai cum Posted Image


Un pui negatit ...crud sau cum vrei sa-i zici cat costa ?

La mine un pui rotisat e $4.99 iar daca cumpar negatit , ajunge la vreo 10 dolari in functie de greutate
Rotiseria e modul magazinelor de a aduce clienti ca nimeni nu e capabil sa traverseze tot supermarketul ca sa ajunga la rostiserie fara sa se lipeasca de alt produs.
Cu placere?  Posted Image

Scuza ma ca te intreb da in ce tara locuiesti daca zici ca un pui rotisat e $4.99 iar daca cumperi negatit costa si 10 dolari in functie de greutate? Ca n Romania se foloseste Lei nu dolari

#17
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,530
  • Înscris: 26.01.2010

View Postgogosaru100, on 17 mai 2024 - 19:50, said:

boss, noi castigam in lei nu in dolari...

Nu ma ajuti deloc cu mesajul asta cand eu deja am mentionat ca incerc sa fiu intelegatoare si amabila Posted Image

Vreau sa aflu daca aveti aceasi diferenta de preturi intre puiul gatit vs negatit cum e la mine , moneda nu e importanta. Am dat exemplu de cum e la mine si voiam sa aud cum e la tine

View Postpateu_98, on 17 mai 2024 - 19:56, said:

Cu placere?  Posted Image

Scuza ma ca te intreb da in ce tara locuiesti daca zici ca un pui rotisat e $4.99 iar daca cumperi negatit costa si 10 dolari in functie de greutate? Ca n Romania se foloseste Lei nu dolari

E evident ca nu locuiesc in Romania daca cumpar pui rostisat in dolari nu ? Posted Image
Sunt in USA si aici puiul intreg negatit se plateste in functie de greutate
Unul rotisat , e $4.99 indiferent de greutate. Ii vezi pe raft ca unii-s mai grasuti/mari fata de unii mai mititei
Eu ii aleg pe aia mai micuti in speranta ca au omis sa-i umfle cu apa cu sare sa-i ingrase vizual

Edited by Noua_pe_site, 17 May 2024 - 20:04.


#18
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,472
  • Înscris: 24.09.2017
un pui de calitate medie, cum e fragedo, e cam 18-20 de ron kg, iar puiul are cam 1.5-2 kg, cam 1.7 kg sunt majoritatea.

astia la rotisat baga de obicei ce sta sa expire si cred ca e din ala cel mai penal. de obicei produsele care expira intr-o zi, pot sa fie naspa, adica miros deja si etc. deci da...

Edited by bobitad, 17 May 2024 - 20:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate