Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5

Resizable BAR
 Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors
 

DIGI se lanseaza in Belgia cu servicii integrate QUAD PLAY

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.05.2005
Din aceasta vara se va lansa pe piata din Belgia cu servicii integrate QUAD PLAY (televiziune , internet fix, telefonie fixa , telefonie mobila). La 2 ani dupa ce a castigat o licenta 5G , Digi va deveni al patrulea operator de pe piata din Belgia. Deja a inceput sa isi contruiasca propria retea de fibra optica si propria retea 5G.

Cred ca alaturi de Bitdefebder si Uipath sunt singurele corporatii romanesti, ar mai fi grupul Dedeman dar aia nu prea au scos nasul din Romania.

OPINIA MEA: La ce preturi au aia acolo o sa ii dezmembreze Digi . Mult succes Digi !

Sursa stire: https://www.hdsateli...u-lansarea.html

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,744
  • Înscris: 02.08.2021
Păi la noi nu prea mai au unde să se extindă și nici nu vor să facă investiții în 5G pentru că nu le suflă nimeni în ceafă.

#3
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 09.08.2006

View Postserpiko33, on 17 mai 2024 - 16:15, said:

Din aceasta vara se va lansa pe piata din Belgia cu servicii integrate QUAD PLAY (televiziune , internet fix, telefonie fixa , telefonie mobila). La 2 ani dupa ce a castigat o licenta 5G , Digi va deveni al patrulea operator de pe piata din Belgia. Deja a inceput sa isi contruiasca propria retea de fibra optica si propria retea 5G.

Cred ca alaturi de Bitdefebder si Uipath sunt singurele corporatii romanesti, ar mai fi grupul Dedeman dar aia nu prea au scos nasul din Romania.

OPINIA MEA: La ce preturi au aia acolo o sa ii dezmembreze Digi . Mult succes Digi !

Sursa stire: https://www.hdsateli...u-lansarea.html
Destept bozgorul, cum ar spune sudistii.
Bravo lui, a avut viziune si stie business.

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,384
  • Înscris: 24.05.2010
Pacat ca compania "romaneasca" DIGI plateste taxele in Olanda

#5
mihnic2003

mihnic2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.09.2009
…si pacat, ca la un abonament fiberlynk 1000, am download 300/400 Mb/s…

#6
TelekomR

TelekomR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.07.2018

View Postmihnic2003, on 17 mai 2024 - 17:34, said:

…si pacat, ca la un abonament fiberlynk 1000, am download 300/400 Mb/s…
Eu am 970 Mbps

#7
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,722
  • Înscris: 14.10.2004
Doar nu va asteptati sa "dezmembreze" competitia cu preturi de 2-5 euro ca in Romania?
Vor fi putin mai mici decat concurenta, poate mai mult internet, etc.
Totusi vorbim de salarii de Belgia, cheltuieli de belgia, preturi reclame de Belsia, samd.

#8
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 26.03.2007

 mihnic2003, pe 17 mai 2024 - 17:34, a scris:

…si pacat, ca la un abonament fiberlynk 1000, am download 300/400 Mb/s…
Așa ai tu, noi avem 930 și upload și download! 😄

#9
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,760
  • Înscris: 19.03.2022

Vizualizare mesajxymzar, pe 17 mai 2024 - 17:48, a scris:

Doar nu va asteptati sa "dezmembreze" competitia cu preturi de 2-5 euro ca in Romania?
Vor fi putin mai mici decat concurenta, poate mai mult internet, etc.
Totusi vorbim de salarii de Belgia, cheltuieli de belgia, preturi reclame de Belsia, samd.
Cea mai buna reclama e pretul. Nu sa dai bani garla la mafia de televiziuni din Ro.
io am obiceiul sa evit sa cumpar ceva la care i se face reclama(excesiva), findca reclama aia e platita din buzunarul utilizatorului final.

Edited by Paco_ste1, 17 May 2024 - 18:10.


#10
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,662
  • Înscris: 08.01.2021
Eu ii aștept cu interes că sunt satul de mafia providerilor locali.

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,613
  • Înscris: 24.02.2017

View Postserpiko33, on 17 mai 2024 - 16:15, said:

Cred ca alaturi de Bitdefebder si Uipath sunt singurele corporatii romanesti, ar mai fi grupul Dedeman dar aia nu prea au scos nasul din Romania.


Dedeman in afara de niste cladiri de birouri in marile capitale si de un hotel de 5 stele fix pe malul lacului Garda din Italia intradevar nu prea au nimic......  :(   Of, of ....

Digi nu mi se pare a fi companie romaneasca. Poate doar prin prisma faptului ca au un ditamai sediul in Bucuresti ......

#12
TelekomR

TelekomR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.07.2018

View PostBogotta, on 17 mai 2024 - 19:29, said:

Digi nu mi se pare a fi companie romaneasca. Poate doar prin prisma faptului ca au un ditamai sediul in Bucuresti ......
DIGI este un operator de servicii de telecomunicații din România, înființat în anul 1994. Compania Romanian Cable System (RCS) a cunoscut o dezvoltare rapidă pe piața din România, primii pași concretizându-se prin achiziționarea mai multor rețele de comunicații din țară.

#13
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,744
  • Înscris: 02.08.2021
Nu prea ai înțeles ce a vrut să zică colegu'.

#14
keton

keton

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 14.05.2024
E agitatie mare pe piata belgiana. Toti operatorii telecom au inceput sa dea jos preturile si sa mareasca beneficiile la abonamente, oferind mai multe date, mai multe minute. Asta e semn ca o sa se intample ceva din scurt in piata. Pentru ca in ultimii 10 ani nu s-a miscat nici 10% din ce s-a miscat in ultima jumatate de an. Era totul inghetat pe niste sume uriase pentru niste cantitati de date de te bufnea rasul. La modul 10 euro pentru 2Gb, fara minute incluse.

#15
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.05.2005
Cel mai interesant este ca vor intra si pe televizune, este o premiera ca Digi sa ofere servicii TV intr-o tara din vestul Europei.

#16
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,744
  • Înscris: 02.08.2021
Pentru ei nu-i mare lucru deoarece se poate folosi aceeași infrastructură de fibră și pentru televiziune.
Problema e că prin vest nu prea are succes televiziunea prin cablu, acolo televiziunea terestră gratuită e regula.

Îmi spunea cineva din Spania că dacă ai și ceva opțiuni băgate pe cablu, treci lejer de 100 de euro/lună pentru cablu TV. Nu știu cât de adevărat e.

#17
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 08.11.2016

Vizualizare mesajmihnic2003, pe 17 mai 2024 - 17:34, a scris:

…si pacat, ca la un abonament fiberlynk 1000, am download 300/400 Mb/s…

Inseamna ca ai gigabit popular, e normala viteza aia.

Fiberlink Gigabit Popular
Infrastructura FTTH – EPON
– latime de banda maxima download 500 Mbps / upload 250 Mbps
– latime de banda maxima download 450 Mbps / upload 250 Mbps
– latime de banda maxima download 200 Mbps / upload 100 Mbps

Attached File  Viteza.JPG   127.81K   25 downloads

#18
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 26.10.2021

View PostValy_User, on 17 mai 2024 - 21:32, said:

Pentru ei nu-i mare lucru deoarece se poate folosi aceeași infrastructură de fibră și pentru televiziune.
Problema e că prin vest nu prea are succes televiziunea prin cablu, acolo televiziunea terestră gratuită e regula.

Îmi spunea cineva din Spania că dacă ai și ceva opțiuni băgate pe cablu, treci lejer de 100 de euro/lună pentru cablu TV. Nu știu cât de adevărat e.
Ia vezi la nemți, austrieci, elvețieni pachet minim de baza e vreo 20 euro la oferta apoi sky-ul e minim 25-30 euro.
Dacă mai vrei si netflix, prime și mai știu eu ce ajungi lejer 100 de euro.
Plus telefon.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate