Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17527 replies to this topic

#9739
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postfisman, on 18 martie 2017 - 09:50, said:

Intra si tu pe site, caută telefonul respectiv si vezi ce se oferă. E greu?
eu ma refer la retentie...
nu la oferte publice pe site

#9740
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Oferta de retenția se oferă LA SOLICITAREA TA și în funcție de ce îți dorești. Vrei abonament mai scump sau mai ieftin, anumite resurse, etc. Eu unu' nu-mi amintesc să fi văzut pe aici oferte de retenție raportate la un tip de telefon si pe abonament/resurse.
Dar, s-ar putea să greșesc eu.
Cred că ar trebui să soliciți o ofertă de retenție user-ului @Vodafone sau la *222 si sa precizezi ce anume dorești.

LE: "ci pe abonament..."

#9741
brahma

brahma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.11.2011
salutare am doua abonamente de 7.68 euro TVA inclus: Abonamentul promotional Vodafone RED 15 fara telefon la 7.68 EUR/luna include: minute/SMS nationale nelimitate, 150 minute internationale in retele mobile, 2 GB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil pbtinute la Retentie si unul de 8,64 euro abonamentul Smart 9 Special...toate abonamentele au intrat in ultimele 3 luni de contract ...intrebarea mea pt cei mai experimentati negociatori : Ce pot obtine in plus acum de la cei de la Retentie ?......pot scadea valoarea facturii sau beneficii in plus....va multumesc anticipat pt raspunsuri..:)

#9742
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View Postfisman, on 18 martie 2017 - 09:50, said:

Intra si tu pe site, caută telefonul respectiv si vezi ce se oferă. E greu?
Si topicul de retentie il putem sterge nu?
Toata lumea care vrea oferte sa intre pe site nu?
GRESIT.
Un raspuns corect ar fi fost-citeste cateva pagini din topicul acesta si ai sa vezi ca ai sa gasesti raspunsul sigur. Ca nu e o solutie eficienta sa repostam aceleasi oferte again and again and again. Doar cine primeste ceva diferit din ce s-a scris pana acum e normal sa posteze, sa stim si noi ce a mai aparut la retentie. :)

#9743
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View PostOnoare29, on 19 martie 2017 - 02:55, said:

Si topicul de retentie il putem sterge nu?
Toata lumea care vrea oferte sa intre pe site nu?
GRESIT.
Un raspuns corect ar fi fost-citeste cateva pagini din topicul acesta si ai sa vezi ca ai sa gasesti raspunsul sigur. Ca nu e o solutie eficienta sa repostam aceleasi oferte again and again and again. Doar cine primeste ceva diferit din ce s-a scris pana acum e normal sa posteze, sa stim si noi ce a mai aparut la retentie. :)
I-am răspuns așa pentru că până acum (din ce am citit eu) nu s-a oferit retentie pe un telefon ci legat de un anumit abonament/cantitate de resurse dorite.
De aceea i-am recomandat site-ul oficial.


#9744
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View Postfisman, on 19 martie 2017 - 10:45, said:


I-am răspuns așa pentru că până acum (din ce am citit eu) nu s-a oferit retentie pe un telefon ci legat de un anumit abonament/cantitate de resurse dorite.
De aceea i-am recomandat site-ul oficial.

Ofertele de retentie sunt mai multe cele cu achizitie de telefon, decat cele fara telefon.

#9745
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
in mare: la ab de 17-21 eur scazi din 60-80 eur din pretul telefonului de pe site, la ab de 25 scazi 100

#9746
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
Am primit și eu Special 5 fără telefon la 5 euro pe lună după cerere de migrare la prepay pe 6 luni, la retenție nu mi sa dat ce vroiam.

Edited by marcgm, 21 March 2017 - 19:19.


#9747
adyyynis

adyyynis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2016
Atenție la reducerile de 3 euro la abonament de happy monday. De fapt este reducere 2,40 euro. Sa nu fiți păcăliți ca si mine.

#9748
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Unui abonament de net de 5 euro cu 3 Gb i-a venit sfarsitul. Oferta este praf : 1Gb la 3 euro sau tot 3 Gb la 5 euro. Pai ultima data mi-au dat si un router la 3Gb si 5 euro. Prin urmare...reziliere.

#9749
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Ce înseamnă că "i-a venit sfârșitul"? Poti merge mai departe cu ce ai acum, la același preț. Asta, bineînțeles, dacă îți convine si tie...

#9750
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View Postpiton, on 21 martie 2017 - 23:09, said:

Unui abonament de net de 5 euro cu 3 Gb i-a venit sfarsitul. Oferta este praf : 1Gb la 3 euro sau tot 3 Gb la 5 euro. Pai ultima data mi-au dat si un router la 3Gb si 5 euro. Prin urmare...reziliere.
Sau poti merge la Digi asa cum am facut noi. Am inchis abonamentul de net pt tableta la Voda si ne-am facut la Digi. Daca stai la oras merge f bine.

#9751
mircea_aq

mircea_aq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.07.2008
Vrei sa zici ca la oras merge cat de cat, cu ping mare, cu upload mic, nu in toate zonele, dar functioneaza. Daca o iei ca pe o retea work in progress si doresti sa platesti o suma modica ca sa poti s-o testezi e totul in regula si toata lumea fericita. De utilizat drept conexiune principala nu cred ca incape vorba, asa ca fii bun si recomanda-i colegului o alternativa la abonamentul de net pentru tableta care sa ofere aceeasi calitate a serviciului la un pret mai bun, asta daca exista, ca eu n-am gasit.

#9752
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Eu, in Bucuresti, Brasov si Bacau nu i-am gasit cusur. Am fost si in apropierea Bucurestiului si nu am avut probleme.
Am lucrat la Vodafone si stiu cum se pune problema, servicii bune la preturi exagerat de scumpe. Da, nu o sa ai la Digi calitatea Vodafone (de asta nu o sa am digi pe mobil prea curand) dar pt stickul de laptop sau netul pe tableta daca il folosesti in oras merita mai mult Digi decat Voda. Degeaba merge bine daca ai putin cand poate functiona binisor dar sa ai cat iti trebuie.
Iar pt actualii angajati Voda care au cont pe aici va zic sa nu va lasati principiile de viata pt a apara o companie care nu va rasplateste nici 10 la suta din munca depusa. Pupatul in partea dorsala pt cei care se preteaza la asa ceva se face atunci cand vi se garanteaza totusi ceva nu pe gratis.
Astept cu nerabdare vremea cand poporul asta se va trezii din adormire, nu ca acum, ne plangem ca nu avem bani dar lasa ca macar platim facturi exorbitante.

#9753
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011

View PostOnoare29, on 23 martie 2017 - 10:00, said:

Astept cu nerabdare vremea cand poporul asta se va trezii din adormire, nu ca acum, ne plangem ca nu avem bani dar lasa ca macar platim facturi exorbitante.


Cu scuzele de rigoare, un pic de off-topic: dacă tot vrei să dai lecții de viață, hai să nu mai urlii de „facturi exorbitante”! În valoare absolută, avem printre cele mai mici tarife din Europa. Dacă le raportăm la puterea de cumpărare... eh, atunci e altceva! Hai să îndemni lumea să muncească și să încerce să câștige mai bine, că acolo e problema, nu să ceară lucruri „moka”! Cu bunuri și servicii (aproape) „moka” nu îți asiguri nicio dezvoltare. Mai uită-te pe la țările alea mai civilizate și o să vezi că nimic nu e moka, doar că ăia își permit mai ușor să le plătească. Posted Image

#9754
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Eu nu stau sa fac politica pe topicul de telecomunicatii. Eu am vorbit strict de acest fenomen. Ca mai sunt si alti factori pentru care o ducem rau, asta e treaba altora, si a puturosilor dar si a celor care ne conduc. Caci si asa, daca stam sa ne gandim, cu salariu minim pe economie nu iti faci o casa si nu iti asiguri un trai decent. Iar doctori, ingineri, avocati nu putem fi cu totii. Trebuie crescut drastic salariul minim. Iar daca se va intampla acest lucru vor pleca investitorii astia binevoitori, gen Vodafone. Problema nu e ca vor pleca ci ca statul nostru e incapabil de a construi o economie prin care sa ne dezvoltam singuri caci daca ar face asta si macar am incerca precum chinezii sa copiem macar strainii am reusii sa ne descurcam la un moment dat singuri. Astfel am aduce acasa cei 5 milioane de romani plecati si cu inca vreo 5 pe acasa vom fi 10 milioane de romani carw prin puterea exemplului ii vom face si pe puturosii cei mai exigenti sa dea osul la munca. Eu stiu sigur ca asta ar merge pt ca am si rezultate in acest sens. De ex eu am locuit intr-un cartier nu tocmai prietenos, de muncitori, care atunci cand privatizarea a facut praf tot unii au plecat din tara si altii au ramas sa fure de la altii sau sa deranjeze ordinea publica. Foarte putini am crezut ca fiind de buna credinta vom reusii insa nu ne-am dat batuti. Si eu, intors in tara datorita unor probleme de familie a trebuit sa o iau de la capat si m-am angajat pe minimul pe economie. Si am luat cu mine 2 pusti, care faceau numai tampenii in cartier, si i-am angajat acolo unde munceam eu. Nu a fost usor si nu am ramas niciunul acolo, din motive financiare si organizatorice. Dar am discutat mult cu ei, i-am luat cu mine in grupul meu de prieteni(oameni cu facultate ca si mine) am stat cu ei in mediul lor(iti trebuie curaj pt asa ceva) am discutat cu ei pe diverse situatii de voata si usor usor s-au indreptat. Tin si acum legatura cu ei, i-am consiliat sa faca scoala de soferi si anumite cursuri, sper sa ii determin sa faca o postliceala. E dificil dar nu imposibil. Daca insa ii vom acuza si marginaliza ni se va intoarce inzecit aceasta atitudine. Si nu in bine. Si e mult de discutat in acest sens. Acum da, am facut offtopic. In prima postare insa nu, chiar daca se cauta sa fim spalati pe creier.

Si inca ceva, ontopic pe facturi exorbitante. Am fost in Uk, am locuit in Germania. Au si ei companii de telecomunicatii. Sora mea si-a luat acum 3 luni din UK de la Vodafone la un abonament de 40 lire lunar un iphone 7 gratuit, oferta cu numar nou. Nu stiu daca in Uk se face retentie. Intradevar ca resurse ofertele nu sunt ca la noi, pt ca da acolo sunt mai prosti ca aici, acolo marca conteaza. Si acolo salariile iti permit. Dar totusi in Romania 40 lire inseamna cat 50 euro?
La ce abonament iti da Vodafone in Romania telwfonul gratuit? Nici la 89 euro lunar pe contract cu numar nou nu il primesti gratuit. Deci despre ce vorbesti Stanciule?

#9755
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCSStanciu, on 06 martie 2017 - 23:14, said:

Din ciclul „Abonatule, Vodafone te vrea cartelar!” ia vedeți Ofertele 8, 10 și 12 de la cartelă! Sper să nu vă supărați (prea tare) cei care v-ați legat pe 2 ani cu abonamente babane și 500 min/SMS și 500 MB de roaming... Posted Image
Un prieten a primit Oferta 7 de la cartela pe abonament. Acelasi pret, aceleasi conditii, exceptand data de facturare, care este de o luna calendaristica. Deci, se poate.

Edited by MembruAnonim, 24 March 2017 - 21:02.


#9756
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostMembruAnonim, on 24 martie 2017 - 21:02, said:

Un prieten a primit Oferta 7 de la cartela pe abonament. Acelasi pret, aceleasi conditii, exceptand data de facturare, care este de o luna calendaristica. Deci, se poate.
Plus ca unii mai primesc si reducere de 3 euro la abonament 7 euro si...tot nemultumiti sunt...Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

cblondu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate