Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17517 replies to this topic

#9757
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View PostMembruAnonim, on 24 martie 2017 - 21:02, said:


Un prieten a primit Oferta 7 de la cartela pe abonament. Acelasi pret, aceleasi conditii, exceptand data de facturare, care este de o luna calendaristica. Deci, se poate.

Si unitatile cvt sunt valabile si in roamning?
Parca scria pe aici ca la cartela asa sunt mai nou.

#9758
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postwoulfy, on 24 martie 2017 - 22:11, said:

Si unitatile cvt sunt valabile si in roamning?
Parca scria pe aici ca la cartela asa sunt mai nou.
Chiar daca nu sunt valabile acum , o sa fie valabile in viitorul apropiat...

#9759
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postwoulfy, on 24 martie 2017 - 22:11, said:

Si unitatile cvt sunt valabile si in roamning?
Parca scria pe aici ca la cartela asa sunt mai nou.
Nu. Asta nu. A primit oferta inainte sa apara la cartela treaba cu roamingul.

#9760
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostMembruAnonim, on 24 martie 2017 - 22:20, said:

Nu. Asta nu. A primit oferta inainte sa apara la cartela treaba cu roamingul.
Dar poate sa ceara acest lucru...la abonament nimic nu este batut in cuie(sau cel putin asa stiam eu)....

Edited by gump4, 24 March 2017 - 22:31.


#9761
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Am sunat si le am cerut Red 12 pe local, 10 gb de net, 300 min internationale parca si nelimitat, e ultima cerinta, sunt client Gold, daca nu mi se dau, bye !
Am Red 19 pe care platesc 18.23 si 7 Gb, iar unu care se aboneaza azi are pret mai mic si trafic mai mare decat mine, pe bune?
Ala a cotizat pana azi mii de lei la Vodafone, daca chiar nu isi arunca mucii pe clientii existenti atunci sa i astepte pe ai noi !

Edited by xperia_ray, 25 March 2017 - 03:19.


#9762
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Da, pe bune.
Pt ca tu la 19 euro ai luat un telefon acum 2 ani la pret redus pe cand un client care face abonament de 10 euro neprimind reducere la telefon primeste resurse mai multe.
In al doilea rand tu compari o oferta cu telefon redus de acum 2 ani cu o oferta fara telefon actuala deci pe langa faptul ca nu sunt compatibile nici nu sunt din aceeasi promotie, aceeasi perioada de timp.
Daca compari 2 lucruri ai grija sa nu compari mere cu pantofi, deci da e pe bune! :)

#9763
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
La 10 euro TVA inclus,mi s-a oferit nelimitat national, 8gb, 200 Min internaționale, pe un an. Am cerut pe 6 luni, am fost refuzat din prima.

Edited by buburuzoiboss, 27 March 2017 - 11:01.


#9764
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
E bună oferta și pe un an.

#9765
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View Postbuburuzoiboss, on 27 martie 2017 - 11:01, said:

La 10 euro TVA inclus,mi s-a oferit nelimitat national, 8gb, 200 Min internaționale, pe un an. Am cerut pe 6 luni, am fost refuzat din prima.
Ca si discuție, cam cât din acele resurse vor fi consumate lunar? Adică negocierea e să scoți cât mai mult la preț cât mai mic (ca si palmares) sau chiar le folosești la maximum?

#9766
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Vreau să plătesc mai puțin. Daca se poate. Daca nu, voi semna pe un an. Eu voiam pe jumătate de an.
E f ok oferta.

#9767
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View Postberlingo66, on 28 februarie 2017 - 20:32, said:

Am primit ofertele de mai jos pentru retentie.

1)   Abonament promotional Vodafone Special 5 fara telefon la 5 EUR/luna include: minute/SMS nelimitate in retea, 750 minute nationale, 250 SMS nationale si 2 GB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil.

2) Abonament promotional Vodafone Special 7 fara telefon la 7 EUR/luna include: minute/SMS nelimitate in retea, nelimitat minute nationale, 250 SMS nationale si 5.5 GB trafic national pentru navigare pe internet de pe mobil,150 minute internationale in retele mobile


Mai sunt valabile ofertele astea la retentie ? Cum fac sa obtin si eu una din ele ?

Edited by primuministru, 28 March 2017 - 08:29.


#9768
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postprimuministru, on 28 martie 2017 - 08:29, said:

Mai sunt valabile ofertele astea la retentie ? Cum fac sa obtin si eu una din ele ?

Buna!

Daca doresti sa verificam, poti sa ne scrii un mesaj privat cu numarul de telefon si detalii cu privire la solicitarea ta.

#9769
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Salut

Nu am gasit topic cu portarea in vodafone abonament daca este cineva interesat, am primit urmatoarea oferta pe 12 luni fara telefon:

Nelimitat minute national, 250 SMS national
6GB/luna 4G
50min international mobil
8  E  /luna TVA inclus

Nelimitat MIN si SMS national
200 min international mobil
8GB/luna 4G
10  E  /luna TVA inclus

Nelimitat MIN SMS national
425 minute international mobil
100 min si 500 MB in Roaming / luna
10 GB/luna 4G
Internet nelimitat in social media ( facebook Instagram whatsup etc)
12  E  / luna TVA inclus

Edited by kienny2003, 28 March 2017 - 13:35.


#9770
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Mda, stau prost rau de tot cu ofertele fara telefon de la abonamente.

#9771
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Ma suna unu de la relatii clienti ca mi ofera in loc de Red 19 pt care platesc acum 18.23 un abo la spectaculosul extraordinarul super pretul de numai 12.89 cu 2 gb de net si nelimitat, pe bune doar 2 va permiteti?
Pe aia ii primesti la pre paid la super oferta de 5 euro, pe bune, se intalnii hotu cu prostu?
Come on, m am abonat la org ME 14 prin portare si P9 lite, asa ca in curand bye bye cea mai tare retea, cand faceti pomeni va permiteti sa aruncati cu nelimitat net national 3 zile pe anul asta, dar cu bani oferiti doar 2 gb, hai sa fim seriosi, mai insistati !

#9772
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004

View PostOnoare29, on 28 martie 2017 - 16:11, said:

Mda, stau prost rau de tot cu ofertele fara telefon de la abonamente.

Vino cu exemple de la concurenta, adica orange.
Cam cat ar trebui sa coste dupa opinia ta un nelimitat national + 3Gb?

#9773
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Orange la 14 euro prin portare imi oferi P 9 Lite gratis, Me 14 cu  4gb de net si nelimitat, iar nesimtitul ala care ma suna vine sa mi dea client de peste 4 ani, fara telefon 12.89 si 2 Gb , sa i o dea lu ma-sa oferta aia daca e asa irezistibila !

#9774
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

View PostCatalinr, on 28 martie 2017 - 21:20, said:



Vino cu exemple de la concurenta, adica orange.
Cam cat ar trebui sa coste dupa opinia ta un nelimitat national + 3Gb?

Nu in raport cu Orange ma refeream ci cu propria cartela. Am sustinut mereu abonamentul pt comoditate, stabilitate, posibilitatea de a lua telefon subventionat, oferte mult mai bune la portare daca pleci de pe abonament decat cartela insa toate acestea Vodafone le-a demontat in timp cu propria cartela, care are resurse triple fata de un abonament fara telefon. Mai nou la 7,5 euro cu tva inclus primesti 2000 de ce vrei tu in roaming, si cu asta am spus aproape tot.
In afara de posibilitatea de a porta in Orange , in momentul de fata nu merita aproape deloc abonament la Vodafone.
Iar ca raspuns la intrebarea ta cred ca maxim 6 euro cu tva inclus ar fi suficient pt acele resurse, ceea ce nu vei vedea de la ei.
Exista insa o oferta de portare in Orange unde obtii un P9 lite gratuit cu un me 14 cu trafic de net dublat lunar si cu o reducere lunara de 20%, adica platesti lunar vreo 11,2 euro cu tva inclus.
Daca scadem valoarea telefonului, e ca si cum ai serviciile gratuite lunar si platesti doar telefonul in rate, o oferta care bate tot, si Digi inclusiv.
Pacat Vodafone, nu mai vrei abonati.
Ca sa nu mai zic ca si beneficiul prin care avand card reiffeisen vodafone a fost drastic redus pe ascuns. Acolo unde la inceput primeai la fiecare 10 lei cbeltuiti 8 puncte de loialitate anul trecut au redus la jumatate punctele oferite si anul asta iti ofera doar 2 puncte la 10 lei cbeltuiti. Bagi ca ofertele acelea online cu puncte dublate sau triplate de vreo 2 ani nu au mai aparut. Si la punctul asta Orange e forta in continuare. Deci da, momentan nu recomand sa ramaneti cu oferte de retentie in Vodafone, mai bine fie portati in Orange fie treceti pe cartela Vodafone.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate