Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17627 replies to this topic

#17515
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 14.04.2002
0.24 la mine extra la abo de 3, fara notificare

#17516
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,915
  • Înscris: 21.08.2008
In contract la mine scrie la punctul 3.1 ceva de indexare, baietii au aplicat fara notificare. Ei spun ca au trimis dar asta e...

#17517
ForsakenTotal

ForsakenTotal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 27.08.2021
Recomand verificarea SMS-ului de emitere a facturii de luna trecuta. Mie acolo mi-au bagat notificarea si la mobil si la servicii fixe.

#17518
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,282
  • Înscris: 14.11.2006

View PostForsakenTotal, on 11 aprilie 2024 - 23:25, said:

Recomand verificarea SMS-ului de emitere a facturii de luna trecuta. Mie acolo mi-au bagat notificarea si la mobil si la servicii fixe.
Cand va soseste sms-ul cu emiterea facturii, dati click pe "vizualizati tot". Abia la sfarsitul mesajului veti vedea fraza "Incepand cu urmatoarea factura, valoarea serviciilor si a tarifului de reconectare se va indexa in conformitate cu art, 3.1 din Clauzele Contractuale Principale pentru furnizarea serviciilor mobile."
Eu voi trece trei telefoane la concurenta, Digi, Orange (sau Yoxo).

#17519
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 30.06.2023

View Postflorinbad, on 12 aprilie 2024 - 07:32, said:

Cand va soseste sms-ul cu emiterea facturii, dati click pe "vizualizati tot". Abia la sfarsitul mesajului veti vedea fraza "Incepand cu urmatoarea factura, valoarea serviciilor si a tarifului de reconectare se va indexa in conformitate cu art, 3.1 din Clauzele Contractuale Principale pentru furnizarea serviciilor mobile."
Eu voi trece trei telefoane la concurenta, Digi, Orange (sau Yoxo).

Mergi pe DIGI, si eu m-am portat de pe Vodafone si sincer, trebuia sa fac mai de mult acest lucru. Au semnal, au 5G, au Roaming inclus, au 100GB ( fara a fi penalizat daca depasesti dar toti abonatii au spus ca nici viteza de download nu a scazut ).

#17520
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,915
  • Înscris: 21.08.2008
Eu pe telefon nu cred ca am semnal unde am nevoie (in afara orasului), am patit-o cu o cartela Yoxo, era moarta, nu imi permit sa nu fiu gasit la telefon. Nu cred ca Digi au acolo acoperire mai buna dar o sa ma interesez, chiar daca voi ramane la Vf.

Edited by danghetau, 23 April 2024 - 10:21.


#17521
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 30.06.2023
pt danghetau - Nici eu nu credeam dar dupa ce m-am plimbat putin prin tara, datorita lucrarilor, am constatat ca DIGI chiar sta bine pe semnal fata de alti operatori, dar vezi la prieteni care are DIGI sau colegi de servici. Vreau sa dau o fuga pana in Istanbul, unde sunt curios daca la fel de bine se misca DIGI, exact cum am vazut la sotie, eu, in acea perioada avand Abonament la Vodafone si mi-a fost frica sa activez datele mobile

#17522
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,731
  • Înscris: 23.09.2017
Care este cel mai ieftin abonament cu beneficii minime? As vrea sa trec o cartela vodafone.

#17523
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 09.02.2007
Dacă ai telefon cu sistem de operare Android sau telefon iPhone, instalează aplica MyVodafone, apoi înscrie numărul în MyVodafone. În aplicație intră acolo unde scrie „shop” pe fond roșu. Vei găsi abonament fără telefon cu contract pe 24 luni la prețul de 5 euro în primele 12 luni, apoi la mine în aplicație nu se vede nicăieri prețul din următoarele 12 luni, și cu scumpirea de 8% pe an inclusă.
Inițiază portare pe site-ul Digi sau în aplicația Orange Yoxo. Vei primi pe cartela Vodafone opțiune de 2 euro/28 zile. Există și cartele pe care scriu aici userii că nu au primit. Poți încerca totuși. Să nu faci asta în zile nelucrătoare, fiindcă atunci nu primești.

#17524
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 27.02.2006
portarea nu se poate efectua decat in zile lucratoare.

#17525
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,094
  • Înscris: 27.09.2005
Nu are legatura cu zi lucratoare sau nu...oferta 2 o primesti automat in cateva secunde , nu sta gheorghe de la vodafone sa dea click sa ti trimita tie oferta 2...
totul tine de istoricul simului si de bifa aia sa primesti sau nu comunicari de la vodafone.
daca e simul prea nou ( ori ai o alta oferta promotionala - cazul meu concret ) sau ai bifat sa nu fii deranjat de mesaje de la vodafone poti sa astepti mult si bine ca nu vei primi nimic.
Daca vrei portare falsa , fa pe yoxo , totul e gratis, nu platesti transport nu platesti sim nimic...dupa ce bifezi data portarii vei primi imediat oferta 2 ...daca nu anulezi portarea, te vor suna dupa cateva ore sa ti propuna red9 la 2 euro sau ceva abo la 3 euro cu roaming.Depinde de tine ce alegi.

#17526
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 09.02.2007
Desigur că oferta la portare intră automat, însă în zilele nelucrătoare acest sistem automat poate fi închis sau poate fi în mentenanță. Dacă se lucrează și la acest sistem așa de des precum la MyVodafone și la site-ul vodafone.ro, are și el pauze dese și majoritatea lor se desfășoară sâmbăta și duminica.

Edited by sarighiol, 29 April 2024 - 23:18.


#17527
Abellone

Abellone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.03.2013
Aveti idee ce abonamente se mai pot obtine la retentie? Recent a mai facut cineva cerere de portare catre alt operator?

#17528
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 08.03.2011

Vizualizare mesajIaro, pe 28 aprilie 2024 - 18:13, a scris:

portarea nu se poate efectua decat in zile lucratoare.

intre orele 9-18

empiric am dedus ca daca nu initiezi portarea in acest interval nu primesti oferta

#17529
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 19.06.2008
are civeva ceva exemple recente de retentie cu dispozitiv inclus?

#17530
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 25.06.2008
Salut,

Am initiat o cerere de portare de la cartela vodafone catre yoxo, si am primit aceasta contraoferta de la vodafone prin SMS.
Aveti idee daca beneficiile descrise sint luna de luna in oferta de 2 euro?   sau acel bonus de 200Gb  si 2000 minute este doar initial?

Mai exact as vrea sa stiu ce contine aceasta oferta de 2 euro ca incerc la *222 sau la toby   si nu reusesc sa dau de operator uman.

Attached Files



#17531
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 25.06.2008
Vad acum ca sint ceva detalii mai sus lasate de user lucianteo6, dar daca aveti informatii in plus... va rog

Edited by obionekenobi, 08 May 2024 - 14:39.


#17532
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,731
  • Înscris: 23.09.2017
Roamingul este activ la acel abonament de 2 euro?

Edited by alex342, 08 May 2024 - 15:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate