Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

O problema mai delicata

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#73
Razvan70

Razvan70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.06.2010

View Postzexelica, on 8th June 2010, 22:13, said:

"Hula" este impotriva mincinosilor care spun ca Scriptura ne invata sa ne inchinam la aceasta simpla femeie, care spun ca s-a inaltat la cer si care invata sa cerem mantuire ei.

Cum explicati atunci ...

Că, iată, DE ACUM mă vor FERICI toate neamurile.

Că mi-a făcut mie MĂRIRE Cel Puternic și sfânt este numele Lui.

??????? CUM ?

#74
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View Postpamant, on 8th June 2010, 22:36, said:

Dar asta o intelegi ?

Idolatria deja aparuse in timpul lui Isus ;


Luca 11:27
Pe când spunea Isus aceste vorbe, o femeie din norod și-a ridicat glasul și a zis: "Ferice de pântecele care Te-a purtat, și de țâțele pe care le-ai subt!"  :confused:  
Luca 11:28
Și El a răspuns: "Ferice mai degrabă de cei ce ascultă Cuvântul lui Dumnezeu, și-L păzesc!" :argue:
Mat 7.21; Luca 8.21; Iac 1.25;

Razvane ..........nu ai rapuns ! :console:

#75
Razvan70

Razvan70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.06.2010

View Postpamant, on 8th June 2010, 22:50, said:

Razvane ..........nu ai rapuns ! :console:

Nu am raspuns !

Cum explicati atunci ...

Că, iată, DE ACUM mă vor FERICI toate neamurile.

Că mi-a făcut mie MĂRIRE Cel Puternic și sfânt este numele Lui.

??????? CUM interpretati ?


View Postzexelica, on 8th June 2010, 22:13, said:

"Hula" este impotriva mincinosilor care spun ca Scriptura ne invata sa ne inchinam la aceasta simpla femeie, care spun ca s-a inaltat la cer si care invata sa cerem mantuire ei.


Intrebare pentru toti oamenii din lumea aceasta :

CUM POTI SA SPUI CA IUBESTI PE FIUL LUI DUMNEZEU, DAR URASTI PE MAICA SA ?

   Mare atentie ce raspundeti. Se va vedea cat de crestini sunteti.

Edited by eu_unul, 08 June 2010 - 23:51.


#76
Razvan70

Razvan70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.06.2010

View Postpamant, on 8th June 2010, 22:50, said:

Razvane ..........nu ai rapuns ! :console:

28. Și intrând îngerul la ea, a zis: Bucură-te, ceea ce ești plină de har, Domnul este cu tine. Binecuvântată ești tu între femei.  
30. Și îngerul i-a zis: Nu te teme, Marie, căci ai aflat har la Dumnezeu.  

Insinuati ca si ingerul trimis de Dumnezeu cazuse in idolatrie fata de Maria ? .
Nu cred ca apostolul LUCA a gresit in cele ce le-a scris.
Problema e la noi, in mintile noastre, ca nu stim sau nu vrem sa citim ceea ce sta bine scris de mii de ani.
Daca nu-i credem nici pe apostoli, atunci Noul Testament este fals, deoarece Hristos n-a scris nici o  litera .

....si mai departe ....

41. Iar când a auzit Elisabeta salutarea Mariei, pruncul a săltat în pântecele ei și Elisabeta s-a umplut de Duh Sfânt,  
42. Și cu glas mare a strigat și a zis: Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecelui tău.  
43. Și de unde mie aceasta, ca să vină la mine Maica Domnului meu?  

Si Elisabeta cazuse in idolatrie ??
Iarasi nu pot sa cred asa ceva.

#77
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007

View Postpamant, on 8th June 2010, 22:36, said:

Dar asta o intelegi ?

Idolatria deja aparuse in timpul lui Isus ;


Luca 11:27
Pe când spunea Isus aceste vorbe, o femeie din norod și-a ridicat glasul și a zis: "Ferice de pântecele care Te-a purtat, și de țâțele pe care le-ai subt!"  :confused:  
Luca 11:28
Și El a răspuns: "Ferice mai degrabă de cei ce ascultă Cuvântul lui Dumnezeu, și-L păzesc!" :argue:
Mat 7.21; Luca 8.21; Iac 1.25;

pai vezi ma  :lol: , depinde si ce biblie citesti...
La mine scrie asa :

Quote

Luca 11:28.
Iar El a zis: Așa este, dar fericiți sunt cei ce ascultă cuvântul lui Dumnezeu și-l păzesc.

La noi spune : Asa este, adica Iisus confirma ceea ce a zis femeia si apoi accentueaza ca fericiti sunt cei ce asculta de cuvantul Lui Dumnezeu.
La voi se insinueaza ca de fapt Iisus spune: NU , nu e adevarat, adica mai degraba ferice de cel ce asculta de Cuvantul Lui Dumnezeu decat de Maica Domnului. Este o batjocura in capul vostru.

Si pana la urma interpretari exista cati oameni. Fiecare cu interpretarea lui. Altfel nu se ajungea la atatea zeci de mii de secte...

#78
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
πτει ει δε και ο ϲα
ταναϲ εφ εαυτον
εμεριϲθη πωϲ ϲτα
θηϲεται η βαϲιλει
α αυτου τι λεγετε
εν βεεζεβουλʼ εκ
βαλλειν με τα δαι.Luca 11;28/

Codex Sinaiticus.

Depinde cine a tradus .

Acolo zice Domnul :>>>>>>>...mai degraba este fericit de cei ce asculta Cuvantul lui Dumnezeu ,si-l implinesc !

Fericita sau binecuvantata este Maria ,eu nu afirm contrariul ,dar nu este plina de Har ,ci a primit Har ....plin de Har este doar Dumnezeu .
Luca 1:28
Îngerul a intrat la ea, și a zis: "Plecăciune, ție, căreia ți s-a făcut mare har; Domnul este cu tine, binecuvântată ești tu între femei!"
Traducerea din Codex Sinaiticus ;και ειϲελθων προϲ
αυτην ο αγγελοϲ ει
πεν χαιρε κεχαρι>
τωμενη ο κϲ μετα .







View PostRazvan70, on 9th June 2010, 06:57, said:

28. Și intrând îngerul la ea, a zis: Bucură-te, ceea ce ești plină de har, Domnul este cu tine. Binecuvântată ești tu între femei.  
30. Și îngerul i-a zis: Nu te teme, Marie, căci ai aflat har la Dumnezeu.  

Insinuati ca si ingerul trimis de Dumnezeu cazuse in idolatrie fata de Maria ? .
Nu cred ca apostolul LUCA a gresit in cele ce le-a scris.
Problema e la noi, in mintile noastre, ca nu stim sau nu vrem sa citim ceea ce sta bine scris de mii de ani.
Daca nu-i credem nici pe apostoli, atunci Noul Testament este fals, deoarece Hristos n-a scris nici o  litera .

....si mai departe ....

41. Iar când a auzit Elisabeta salutarea Mariei, pruncul a săltat în pântecele ei și Elisabeta s-a umplut de Duh Sfânt,  
42. Și cu glas mare a strigat și a zis: Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecelui tău.  
43. Și de unde mie aceasta, ca să vină la mine Maica Domnului meu?  

Si Elisabeta cazuse in idolatrie ??
Iarasi nu pot sa cred asa ceva.

Inspirația falsă a existat fără îndoială deja în acele zile. Nici lucrul acesta nu ne este ascuns. Pe cînd spunea Isus aceste vorbe, o femeie din norod și-a ridicat glasul și a zis: Ferice de pîntecele care Te-a purtat, și de țîțele pe care le-ai supt! și El a răspuns: Ferice mai degrabă de ceice ascultă Cuvîntul lui Dumnezeu, și-L păzesc! (Luca 11, 27-28). Ce glas tipic s-a ridicat acolo, spre a o glorifica pe Maria! Dar Domnul l-a corectat pe loc.

Pentru a încuraja cultul Mariei, a fost tradus fals chiar textul din Luca 1, 28: Îngerul a intrat la ea și a zis: Plecăciune, ție, căreia ți s-a făcut mare har; Domnul este cu tine, binecuvîntată ești tu între femei! Dar în catehismul catolic putem citi:  Mărită să fii tu, Maria, plină de har, Domnul este cu tine!  Între a primi har și a fi plin de har este o deosebire ca de la cer la pămînt.

Nu există nici un text în Sfînta Scriptură care să ne facă dependenți de harul Mariei sau de favoarea lui Iosif. Din contra: harul lui Dumnezeu ni s-a arătat în Cuvîntul care S-a făcut trup și a locuit printre noi (Ioan 1), și mai este și azi de găsit numai în unicul Răscumpărător:  și noi toți am primit din plinătatea Lui (nu din a ei), și har după har; căci Legea a fost dată prin Moise, dar harul și adevărul au venit prin Isus Hristos (Ioan 1, 16) Și în privința aceasta ne-a rămas o mărturie clară în Sfînta Scriptură.

#79
Razvan70

Razvan70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.06.2010
Pacat ca s-a ajuns la atatea si atatea traduceri diferite. Astfel foarte multi oameni au citit interpretari gresite ale Bibliei, si acum le este greu sa mai creada in Sfanta Scriptura nealterata.

    Din Sfanta Scriptura, cea neschimbata de la Sfintii Apostoli incoace, suntem invatati sa cinstim pe Maica Domnului, care nu este orice femeie banala, ci Cea care a purtat in pantece pe Mantuitorul nostru Iisus Hristos.
Cinste mai mare de atat nu exista !

Nu cred ca Dumnezeu s-a inselat, alegand pe Fecioara Maria sa il poarte spre lume, pe Insusi Dumnezeu-Cuvantul.

Cat poate Dumnezeu cu puterea, poate si Maica Domnului cu rugaciunea.
    Mantuirea vine prin Hristos Iisus (Calea, Adevărul și Viața - Ioan 14:6), dar nenumarate sunt rugaciunile facute pentru noi de catre Maica Sa, pentru pacatosii de noi care facem mereu neascultare de poruncile lasate de Dumnezeu.

Toata lumea se sperie de acest cuvant, ORTODOX, care nu inseamna altceva decat DREPT CREDINCIOS.

ORTO DOXA = DREAPTA CREDINTA
Daca nu va place traducerea greceasca, cea romaneasca chiar nu are de ce sa supere. Este vorba despre Dreapta Credinta.

Noi credem conform predaniei Sfintilor Apostoli, si nu am modificat in nici un fel Sfanta Scriptura.
    Nu este un merit personal al oamenilor, ci doar dovada credinta nealterata.
Si anume, Biserica lui Hristos, Soborniceasca si Apostoleasca .

Nu uitati ce spune Sf Apostol Pavel : Este un Domn, o credință, un botez (Efeseni - 4:5)
Cum asadar 4000 de culte, cum sunt azi ? ...cand Biserica este Una.

Cercetati Sfanta Scriptura Ortodoxa, daca vreti sa va aflati intru Adevar.

Pocainta este lasata tuturor. Unii se trezesc mai devreme, unii mai tarziu, iar altii niciodata.
Imi doresc ca fiecare dintre crestini sa ajunga la lumina adevarului.

Doamne ajuta tuturor.

#80
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
...După secolul al VII-lea încep, în chip cu totul nebiblic, proslăvirea și divinizarea Mariei. Din secolul al XII-lea se spune rugăciunea Ave Maria . Sărbătorile Mariei s-au înmulțit, din 1140, în jurul ;sărbătorii imaculatei concepțiuni . În secolul al XII-lea a apărut rozariul Sub semnul Mariei biserica catolică vrea să cîștige lumea pentru sine. De aceea după cel de-al doilea război mondial cultul Mariei a fost de-a dreptul întărit. (O. Markmann, Irrtümer der katholischen Kirche, pag. 48-50).

Pe baza celor ce se întîmplă putem să deosebim dacă Duhul Sfînt sau dacă duhul anticreștin este în acțiune. Cu toată fermitatea trebuie să spunem: Maria din Biblie, căreia i s-a spus:  Ferice de aceea care a crezut; pentru că lucrurile, care i-au fost spuse din partea Domnului, se vor împlini; (Luca 1, 45), și care a spus subordonîndu-se:  Iată roaba Domnului; facă-mi-se după cuvintele tale! (Luca 1, 38), este cu totul alta decît cea ridicată și onorată ca o zeiță și care în anul 431 d. Hr. a fost declarată, la Conciliul din Efes, ca ; născătoare de Dumnezeu . :tooth:

La nunta din Cana Galilea, cînd s-a terminat vinul, Maria i-a zis lui Isus: „ Ei nu mai au vin.” Isus a răspuns: „ Femeie, ce am a face Eu cu tine? Nu Mi-a venit încă ceasul ” (Ioan 2, 3-4). A fost un răspuns tăios la o sugestie blîndă care trebuia să arate clar că nici un om nu-L putea influența, nici chiar Maria.

Ar trebui să luăm la inimă sfatul cel bun pe care ea l-a dat nuntașilor: „ Să faceți orice vă va zice EL. ” (vers. 5). Aceasta este lecția cea mare pentru omenire.

#81
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postorthodox, on 9th June 2010, 07:36, said:

pai vezi ma  :lol: , depinde si ce biblie citesti...
La mine scrie asa :
La tine scrie prost, deoarece nu aveti preocuparea de a corecta greselile de traducere, inerente, de altfel.

ΚΑΤΑ ΛΟΥΚΑΝ 11:28

28αυτος δε ειπεν μενουνγε μακαριοι οι ακουοντες τον λογον του θεου και φυλασσοντες αυτον



3304. menounge

rather, on the contrary
Original Word: μενοῦνγε
Transliteration: menoun and menounge
Phonetic Spelling: (men-oon'-geh)
Short Definition: rather

Word Origin
from men, oun and ge
Definition
rather, on the contrary

Textul koine este autoritatea finala, nu traducerea ta sau a altcuiva. Daca nu stii, nu comenta.

#82
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View Postgatuzo, on 19th April 2008, 18:47, said:

Salut ! Apelez la voi intr-o problema care ma tot framanta de cateva zile . Ca sa intru direct in subiect... am cunoscut o fata (sora unu-i coleg de-al meu) , ea e penticostala . Faza e ca m-am indragostit de ea (cred) sau in orice caz , imi place foarte foarte mult de ea . Acuma problema e ca eu nu prea stiu cum s-o abordez pentru ca niciodata nu mi-a placut de o fata de alta religie in afara de cea ortodoxa (eu fiind baptist) . Mi-e frica sa nu stric ceva , poate pe fetele "pocaite" (cum ne zic ortodoxii) trebuie sa le iau altfel stiu si eu... sper ca intelegeti ce vreau sa zic :P . Astept ajutor ! cei ce au chef de caterinca sunt rugati sa stea de-o parte . A si inca un amanunt poate conteaza , eu am 15 ani ,iar ea 14 :) Mersi !
n-o sa puteti sa faceti sex din cauza religiei, mare pacat.

#83
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View Posterrai, on 10th June 2010, 01:16, said:

n-o sa puteti sa faceti sex din cauza religiei, mare pacat.

PTR maimute totul se reduce la sex....... :confuzzled:

#84
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postpamant, on 10th June 2010, 14:10, said:

PTR maimute totul se reduce la sex....... :confuzzled:
Ma, atunci eu sunt o mare maimuta :lol:

#85
robinake

robinake

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 26.12.2008

View Postzexelica, on 17th January 2009, 17:13, said:

Daca, intr-adevar, merge, roaga-l sa-ti dea intelepciune sa gasesti raspunsul la cele 1290 zile si cele 1335 zile din Daniel 12:11, 12.
Scrie acolo ca cei nesalvati nu pot sti. Asa te verifici. Scrie ca cei salvati au acces la intelepciunea Sa.
Gaseste cel putin 2 metode de demonstratie diferite si ...... e clar: esti de-al Sau.

Daca nu stii......inseamna ca inca nu te-a salvat. Keep praying!

phii...bata-te sa te bata...salvarea. deci asa ti-ai dat tu seama ca esti salvat. sa mor io daca stiam ca mantuirea e in fapt o problema de artimetica. si e grea problema? merge doar cu plus si minus sau mai trebe si fro derivata, ceva? :lol:

#86
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postrobinake, on 10th June 2010, 18:31, said:

phii...bata-te sa te bata...salvarea. deci asa ti-ai dat tu seama ca esti salvat. sa mor io daca stiam ca mantuirea e in fapt o problema de artimetica. si e grea problema? merge doar cu plus si minus sau mai trebe si fro derivata, ceva? :lol:
Deocamdata ASA SCRIE. Stii? Sau nici nu te intereseaza? (retorica intrebarea, stimabile)

#87
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 8th June 2010, 20:08, said:

Stimabile, ce nu intelegi tu este ca Ierusalimul=femeia=biserica a fost binecuvantat. Cea eterna este binecuvantata pt totdeauna, insa cea nominala, "Ierusalimul ce acum este" din Galateni 4, numit si "alegorie", daca ai capacitatea sa intelegi acest cuvant, acest Ierusalim devine Sodoma si Egipt, care sunt echivalente spiritual cu Babilonul, reprezentand imparatia lui satan.


Bravo ce sa zic cu alegoria dupa mintea ta.  
Casa in care te nasti s-om parasesti ? Ineptie pe fata . Cuvantul spune ca El te ia din aceasta casa si-ti spune s-o uiti da tu ceri -Fugi de acasa ca este incomod.
Nu dai tu invatatura peste ce-i scris ?

Imagine a biserici este clara:

Psalmi 45

45:9 Printre prea iubitele tale sînt fete de împărați;împărăteasa, mireasa ta, stă la dreapta ta, împodobită cu aur de Ofir.

45:10 Ascultă, fiică, vezi și pleacă-ți urechea;uită pe poporul tău și casa tatălui tău!

45:11 Și atunci împăratul îți va pofti frumuseța.Și fiindcă este Domnul tău, adu-i închinăciunile tale.

45:12 Și fiica Tirului, și cele mai bogate din popor vor umblacu daruri ca să capete bunăvoința ta.


best regards

Edited by husand, 15 June 2010 - 12:22.


#88
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 8th June 2010, 20:08, said:

Stimabile, ce nu intelegi tu este ca Ierusalimul=femeia=biserica a fost binecuvantat. Cea eterna este binecuvantata pt totdeauna, insa cea nominala, "Ierusalimul ce acum este" din Galateni 4, numit si "alegorie", daca ai capacitatea sa intelegi acest cuvant, acest Ierusalim devine Sodoma si Egipt, care sunt echivalente spiritual cu Babilonul, reprezentand imparatia lui satan.

Apocalipsa 11

8Și trupurile lor moarte vor zăcea în piața cetății celei mari, care, în înțeles duhovnicesc, se cheamă ,,Sodoma`` și ,,Egipt``, unde a fost răstignit și Domnul lor.

Daca nu ai invatat unde a fost rastignit Isus, afla acum: Ierusalim. Care ni se spune ca SPIRITUAL este SODOMA si EGIPT. Biserica devine Sodoma, Egipt echivalent cu Babilon.

Apocalipsa 18

4Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea: ,,Ieșiți din mijlocul ei, poporul Meu, ca să nu fiți părtași la păcatele ei, și să nu fiți loviți cu urgiile ei!

23Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, și nu se va mai auzi în tine glasul mirelui și al miresei, -pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,

Scurt, la obiect si foarte clar.
Insa, tu propovaduiesti o alta Evanghelie, aceea a liberului arbitru si esti orbit de Dumnezeu. Deh, nu e dupa cine voieste........ N-ai cum sa te salvezi singur.......pardon, tu in Evanghelia ta poti :lol:


Deci biserica este Sodoma si Egipt sau Bailon Tare de tot.

De chiar bine zice cuvantul :

6:3   Dacă învață cineva pe oameni învățătură deosebită, și nu se ține de cuvintele sănătoase ale Domnului nostru Isus Hristos și de învățătura care duce la evlavie,
    6:4   este plin de mîndrie, și nu știe nimic: ba încă are boala cercetărilor fără rost și a certurilor de cuvinte, din cari se naște pizma, certurile, clevetirile, bănuielile rele,

Bravo stimabile

Biserica Domnului = Babilon


Argument =0

Edited by husand, 15 June 2010 - 13:15.


#89
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Ce sa intelegi tu, care aplauzi doctrina bisericii tale?
Poate citesti despre porunca de a iesi din Ierusalim, care era reprezentarea bisericii. Acolo vei vedea ca in Ierusalim a stapanit altcineva care reprezenta pe satan, iar evreii=cei salvati au avut porunca sa stea in lume si sa construiasca case, sa-si vada de treburile lor, avand in continuare protectia lui Dumnezeu.

Insa........n-ai cu cine!!!!

#90
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 15th June 2010, 22:02, said:

Ce sa intelegi tu, care aplauzi doctrina bisericii tale?
Poate citesti despre porunca de a iesi din Ierusalim, care era reprezentarea bisericii. Acolo vei vedea ca in Ierusalim a stapanit altcineva care reprezenta pe satan, iar evreii=cei salvati au avut porunca sa stea in lume si sa construiasca case, sa-si vada de treburile lor, avand in continuare protectia lui Dumnezeu.

Insa........n-ai cu cine!!!!

Pai spune tu daca ai cu cine ?

Biserica = babilon

vorba volant.  

1Pet 5:13
  
The [church that is] at Babylon, elected together with [you], saluteth you;

Cat derspre mine sant onorat sa aplaud Cuvantul=Hristos primit de acest bisericos :

1 Corinteni 4:15  Căci chiar dacă ați avea zece mii de învățători în Hristos, totuș n-aveți mai mulți părinți; pentrucă eu v-am născut în Hristos Isus, prin evanghelie.

1 Petru 1:25  dar Cuvîntul Domnului rămîne în veac. Și acesta este Cuvîntul, care v-a fost propovăduit prin evanghelie.

Nu vad ca mi cauti tu scotocind prin cuvantul lor( bisericosilor ) ?

Edited by husand, 15 June 2010 - 21:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate